LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez chiha 23 kwi 2012, 15:38
biorę lamitrin od ponad dwóch tygodni. Od paru dni dawka 50 mg.
nie czuję żadnych fizjologicznych efektów ubocznych, ALE zauważyłam, że mam bardzo obniżony nastrój, czasem wręcz aż do myśli samobójczych.

czy możliwe jest, że to konsekwnecja brania lamitrinu ?

co wiecej, od tych trzech tygodni jestem na diecie. Miałam problemy z napadowym jedzeniem, które teraz się wyciszyły, mam wrażenie, że lamitrin zwiększył nieco moją zdolność do kontroli impulsów. ALE zauwazylam, że bardzo wolno chudnę. jeszcze niedanwo na takiej diecie, schodziłabym z wagi średnio ok. 1kg/tydzień zwlaszcza ze mam dobry metabolizm i to NATURALNE ze waga szybciej spada, gdy z napadow i jedzenia po 4 tys kcal dziennie zaczyna sie jesc normalnie i ruszać.

/cenzura/, jestem gotowa odstawić ten głupi lek, jeśli mi spowalnia przemianę materii! mam zaburzenia odzywiania i to ma dla mnie ogromne znaczenie, myslicie ze mozliwe, że lamitrin wywoluje taki efekt? :( :( :(

przez magda.s 07 maja 2012, 16:35
lamotrygina jest raczej wagowo neutralna i sama z siebie nie powoduje zwolnienia przemiany materii jak w przyp, neuroleptyków.Oczywiście wahania nastroju tez sa wazne i moga powodowac nasilenie objawow. W twoim przypadku wydaje mi się ze masz obnizony nastrój bo za szybko przeszlas na 50 mg. a z lamotrygina jest tak że trzeba sie przyzwyczaic do tych wahań nastroju kiedy się jest na małej dawce,a z czasem zaczniesz tez odczuwac pozytywne skutki czyli zrównowazenie nastroju (ale to dopiero po dosc długim czasie w por. z antydepresantami )..
generlnie jednak nie sadze żeby lamotrygina była panaceum na e.d.. juz raczej w bulimii bym ja polecała i to zaawansowanej..ale up 2 u
pzdr

przez one-half 08 maja 2012, 15:22
chiha napisał(a):(...) zauważyłam, że mam bardzo obniżony nastrój, czasem wręcz aż do myśli samobójczych. Czy możliwe jest, że to konsekwencja brania Lamitrinu?

Raczej nie. Przynajmniej z tego co pamiętam, nie ma o tym ani słowa w ulotce do Lamitrinu (nasilanie myśli "S" to raczej domena antydepresantów, zresztą jest o tym mowa w ulotkach do nich). Mało więc prawdopodobne, by była to wina lamotryginy.

Co do wagi - jak napisała Magda, lamotrygina jest raczej neutralna pod względem wagi (choć spotkałem się z kilkoma opiniami osób, które stwierdziły, że schudły, co prawda nieznacznie, na lamotryginie - ale to raczej odosobnione przypadki). Ja osobiście po przejściu z Depakine na Lamitrin schudłem prawie 30 kg, ale bezpośrednim skutkiem było w moim przypadku już samo odstawienie Depakine, na której owe 30 kg przytyłem. Po prostu wróciłem do swojej dawnej wagi. Teraz cały czas ważę mniej więcej tyle samo, czyli nie stwierdzam jakiegoś oddziaływania lamotryginy w tym zakresie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez thbthb 19 maja 2012, 22:28
Nie wiem czy komuś to pomożę, czy też nie... Na pewno bym wolał, abyście sami nie podejmowali decyzji o odstawieniu leków. Zanim cokolwiek zrobicie - skonsultujcie się z lekarzem i/lub psychologiem.
Osobiście odstawiłem to gówno po roku brania, licząc na to, że a nuż będzie mi zbędne... I faktycznie... Pierwsze 1-2 tygodnie to były takie dni, kiedy robiłem co chciałem i w ogóle było super. A potem zaczęła się huśtawka..... I hustawka sobie trwa. Tyle, że jest ona dla mnie lepsza, niż branie lamotryginy. Dlaczego? Dlatego, ze to GÓWNO:
- ogranicza emocje praktycznie do zera, co jest niekiedy BARDZO szkodliwe
- zeruje wspomnienia z przeszłości
- ogranicza ilość skojarzeń (a te w moim przypadku, jako że pracuję głową są mi niezbędne)
- spowalnia reakcje na i dla innych dookoła, co czasami może robić wrażenie takie, jakby przekazywane nam informacje do ans nie trafiały
- zdecydowanie przez to wszystko co powyżej - zmniejsza poziom inteligencji, elokwencji.

Jeśli chodzi o skutki uboczne: (po dłuższym stosowaniu)
- waga bez zmian w moim przypadku
- senność już przy średnich dawkach, ale i tak pod tym względem karbamazepina jest o wiele gorsza

P.S. Gdyby mnie ktoś spytał czy lamotrygina mi pomogła czy zaszkodziła i czy chciałbym ją brać ponownie? Absolutnie nie. Wolę brać chociaż przedawkowany neuroleptyk, albo co, byleby nie lek normotymiczny!!!
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez magda.s 20 maja 2012, 02:48
a dla mnie lamotrygina to zbawienie, a antydepresanty działały na mnie w sposób jaki własnie opisaleś:
zero emocji, problemy z pamiecią (krótko/długotrwała w zaleznosci od +/- działania na wychwyt serotoniny) i prawie zawsze zwiekszały lęki. Najgorsze jednak bylo to że wpływały nie tylko na nastrój (i to zwykle slabo lub negatywnie) ale tez na osobowośc i myslenie, co dla mnie osobiście było nie do zniesienia -Lamotrygina natomiast działa w zupełnie inny sposób, emocjonalnie stawia nie po prostu gdzies blizej "centrum", pozwala spojrzeć z dystansu na pewne sprawy..Oczywiscie ma swoje minusy (o lekkiej hipomanii mozna zapomnieć.. z drugiej str. przez wiekszosć czasu jestem raczej w dobrym, choc moze nie euforycznym nastroju) ale to nic, w zamian za brak dolów i ciągłej hustawki nastroju.. Generalnie złe skutki brania lamo (czy antyder. jak w moim przypadku) to tylko przykad na to że kazde zaburzenie wymaga innych leków, i nie istnieje nic co dziala w 100 proc. i jeszcze bez wad.

Re: Lamotrygina

przez babydoll 09 cze 2012, 20:08
miko84 napisał(a):Mało osób wie, że lamotrygina może być dobrym lekiem antydepresyjnym nie tylko dla osób z bipolarem. Albo dodatkiem do leków antydepresyjnych gdy te nie działają, lub nie działają w pełni. Tu są opinie osób (wiele jest dobrych) o tym leku w przypadku depresji: http://www.revolutionhealth.com/drugs-t ... depression

To może w moim przypadku okaże się skuteczna. Mi nic nie pomagało. No, poza ukochaną mirtazapiną, na której przytyłam 5 kg w 2 tygodnie. :]

-- 09 cze 2012, 20:17 --

malwina77 napisał(a):U mnie Lamitrin zadzialal w pelni po 8 tygodniach. Na poczatku brania odczuwalam euforie, ktora minela po tygodniu.
Objawy uboczne trwaly ok. miesiaca- byly to mdlosci, bole glowy i brzucha.

Schudłaś?

-- 09 cze 2012, 20:19 --

zielonawitolda napisał(a):w zeszłym roku brałam Lamitrin przez miesiąc - 100mg dziennie w dwóch dawkach. musiałam przerwać, bo dostałam takiej gorączki [do 43 stopni] i wysypki [plamisto grudkowa], że na tydzień w szpitalu wylądowałam. bardzo żałuję, że tak się stało - dla mnie to był świetny stabilizator nastroju przy bpd. niestety, co zaczyna na mnie pozytywnie działać zawsze musi mieć jakiś skutek uboczny eliminujący. :/

Nie martw się, ja też tak mam. Mirta na mnie działa, ale tyję, patrzę w lustro i znów wpadam w depresję. :/
Czas to naprawdę dobry lekarz.

przez kalina.kalina 11 cze 2012, 16:12
A w międzyczasie,zanim zaczęły działać leki, mieliście spadek nastroju (mocna depresja) i nasilenie natręctw/lęków...?
Biorę 4 tydzień i jest co raz gorzej :/ :roll:

-- 11 cze 2012, 16:12 --

A w międzyczasie,zanim zaczęły działać leki, mieliście spadek nastroju (mocna depresja) i nasilenie natręctw/lęków...?
Biorę 4 tydzień i jest co raz gorzej :/ :roll:

przez babydoll 11 cze 2012, 17:18
kalina.kalina,

Ja miałam tak TYLKO z Topiramatem. Też stabilizator. Tydzień ciężkiej depresji jak jasna cholera... Potem przeszło. A Ty bierzesz Lamotryginę? Może stabilizatory tak działają. Nie martw się, niedługo będzie dobrze. No a jeśli nie, to zawsze możesz to rzucić w diabły i spróbować czegoś innego. Ja nie wiem jak działa Lamotrygina, niech się wypowiedzą eksperci. :P

-- 11 cze 2012, 18:48 --

WAŻNE! Biorę Lamo 2 dni 50 mg i od tego czasu swędzą mnie nogi przy kostkach, a teraz widzę, że mam bąble (i w sumie łydki i uda trochę też swędzą) Boję się tego zespołu Stevensa-Johnsona i Lyella...
Czas to naprawdę dobry lekarz.

przez Monajka 11 cze 2012, 17:53
Witam!Pilna prośba!

Witam
Jestem tu nowa.
Pozdrawiam wszystkich.
Mam pytanie,czy ktoś brał lek lamitrin w dawce 25rano i 25 wieczorem i czuł się bardzo stłumiony?
Sorki,że od razu pytam!
Ostatnio edytowano 11 cze 2012, 19:02 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Witam

przez Firletka Poszarpana 20 cze 2012, 01:00
Ja biorę Lamitrin 50 mg, ale naraz i nie czuję się stłumiona nic a nic, ale biorę też Edronax i może to ma wpływ, ale nie sądzę. Nie wiem czy pomogłam.

przez intel 20 cze 2012, 10:59
Monajka napisał(a):Witam!Pilna prośba!

Witam
Jestem tu nowa.
Pozdrawiam wszystkich.
Mam pytanie,czy ktoś brał lek lamitrin w dawce 25rano i 25 wieczorem i czuł się bardzo stłumiony?
Sorki,że od razu pytam!

Ja zacząłem od 12,5 mg WIECZOREM i sukcesywnie, aczkolwiek pomału wchodziłem aż na dawkę 100 mg , którą biorę tylko wieczorem, aby uniknąc "stłumienia"

Wejście na dawkę 100 mg zajęło mi 2 miesiące i jest bardzo dobrze.
intel

przez Firletka Poszarpana 20 cze 2012, 12:22
No właśnie, ja też biorę Lamitrin wieczorem ok.g. 21 i dzięki temu nie mam żadnego przytłumienia. Monajka, spytaj lekarza czy możesz brać 50 mg ale wieczorem. PZDR :)

przez bigrober 21 cze 2012, 22:13
A ja was szczerze mowiac zupelnie nie rozumiem. Biore lamitrin od 7 miesiecy w dawce 100 rano i 200 wieczorem. Przeszedlem na niego z tegrotolu, nawet nie pamietam z jakiej dawki. Piszecie o zaburzeniu odczuwania emocji. Osobiscie nie zauwazylem. Jedyny problem jaki mam, to zaburzenia pamieci.

przez intel 22 cze 2012, 08:46
bigrober napisał(a):A ja was szczerze mowiac zupelnie nie rozumiem. Biore lamitrin od 7 miesiecy w dawce 100 rano i 200 wieczorem. Przeszedlem na niego z tegrotolu, nawet nie pamietam z jakiej dawki. Piszecie o zaburzeniu odczuwania emocji. Osobiscie nie zauwazylem. Jedyny problem jaki mam, to zaburzenia pamieci.

A ja Cię szczerze mówiąc nie rozumiem. Biorę lamitrin od 4 miesięcy . Przeszedłem na niego z Litu i depkiny. Piszesz o zaburzeniach pamięci.Osobiście tego nie zuwazyłem :D

Mam nadzieję , że nie obrazisz się za ironię.
Jeden po na przykład paroxetynie w ciągu miesiąca staje na nogi , drugi ląduje w psychiatryku w cięzkiej samobójczej psychozie.

Napisz lepiej na co łykasz Lamotryginę i co najważniejsze- z jakim skutkiem.
intel

Sortuj wg