LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez devnull 28 sty 2015, 01:49
Po jakim czasie można zwiększyć z 25mg do 50mg ? Biorę już tydzień, niby trzeba 2 tygodnie, ale czy na pewno ?
Bo skoro leki biorę od lat to czy jest sens tak się szczypać ?
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez cytrynka84 28 sty 2015, 15:12
Ja bym poczekała,bo wysypki mozesz dostać jakieś wrednej,jak tak od razu zwiększysz.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez slow_down 28 sty 2015, 17:19
Zwiększałem co tydzień i było ok. Ale oczywiście nie zalecam tego nikomu.

-- 28 sty 2015, 16:19 --

Zwiększałem co tydzień i było ok. Ale oczywiście nie zalecam tego nikomu.
slow_down

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 28 sty 2015, 18:56
Boje się tego leku,tej cholernej wysypki,mam napady paniki po nim,a lekarz ciągle mi go chce wcisnąć.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez noszila 29 sty 2015, 12:16
Follow_ napisał(a):HEj, czy ktoś z Was może miał takie objawy przy braniu lamo:

- drżenie rąk i nóg
- osłabienie - jakby miało się zemdleć??

Biorę dopiero tydzień ale budzę się co noc z drżeniem rąk. Po przebudzeniu zaraz przechodzi ale jednak jakiś skutek jest. Co do osłabienia, to raczej chwilowe zawroty.
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

przez devnull 31 sty 2015, 01:56
@cytrynka84
Kto ci takie bzdury naopowiadał, ja też się tego leku obawiałem, a biorę go 12 dni
i czuję się jakbym łykał cukierki, żadnych efektów ubocznych.
Ten lek działa na granicy placebo w porównaniu do SSRI i neurolepów.

W poniedziałek zwiększam do 50mg, bo mija 2 tygodnie i co tyle wg. literatury mam zwiększać.
Nie wiem jaka będzie finalna dawka, myslę że 75mg max 100mg, na tych dawkach ocenię
swój stan. Na razie na dawce 25mg nie czuje absolutnie NIC.

Testuje ten lek nie tylko na objawy psychiczne ale i na migreny, ocenię przez 2-3 miesiące
czy cokolwiek pomogło.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Nicholas1981 31 sty 2015, 09:49
devnull, faktycznie w porównaniu do neuroleptyków lamo to cukierek. Nie ma tego "słodkiego" puknięcia w mózg. Jak nie spowoduje uczulenia to jest lajtowo. Fakt że dawka 25 mg jeszcze nie jest podobno terapeutyczna. I lamo długo się rozkręca. U mnie zadziałało mniej więcej po 2 miesiącach (100+100 teraz), ale podobno i pół roku można czekać. Ogólnie z uboków to czasem tylko mam zawroty głowy trochę, ale myśleć mi to nie przeszkadza. Jak brałem rispolept to zero myślenia, bo w mózgu ciężki dym.
Nicholas1981

przez huśtawka 31 sty 2015, 15:31
U mnie też Lamotrygina dobrze się sprawuje,to znaczy na razie żadnych skutków ubocznych.Co 10 dni zwiększam dawkę i właśnie wczoraj rozpoczęłam 75 mg.Owszem,w porównaniu z Sertraliną po której w pierwszych dniach(a szczególnie w nocy) myślałam że mnie od środka rozsadzi .Po Wenlafaksynie i Anafranilu to z kolei pociłam się jak świnia,masakra.Więc śmiem twierdzić że Lamo to fajny lek-ponoć powoli się rozkręca ale skutków ubocznych brak..
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez noszila 31 sty 2015, 17:38
Nicholas1981 napisał(a): Fakt że dawka 25 mg jeszcze nie jest podobno terapeutyczna. I lamo długo się rozkręca. U mnie zadziałało mniej więcej po 2 miesiącach (100+100 teraz), ale podobno i pół roku można czekać.

Tak długo??? :hide: mam za sobą dopiero tydzień przyjmowania lamo, 25mg, po drugim tygodniu będę zwiększać do 50mg. Ale przeraża mnie, jak piszecie ile czasu trzeba czekać na efekty :-|
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

przez Nicholas1981 31 sty 2015, 17:47
noszila, to chyba zależy od człowieka jak długo. Tak jak napisałem u mnie po dwóch miesiącach i po zastosowaniu pełnej dawki to znaczy w tej chwili 200 mg na dobę - zaskoczyło. Pewnie też zależy na co to zażywasz. Dla mnie lamo ma być stabilizatorem nastroju w ChAD. Ponieważ miałem depresję dostałem dodatkowo efectin, no i jakoś mnie wyciągnęło. Boję się tylko, że lamotrygina pomaga na dołki ale ewentualnej górki (manii) za bardzo nie powstrzyma.
Nicholas1981

przez cytrynka84 31 sty 2015, 23:49
devnull, no właśnie,boje się ewentualnej nadwrażliwości,na lekMam wrażenie,ze spuchl mi przełyk,nie mogę oddychać,swędzi mnie skora,ale to moje wkręty ,lęki bardziej,niż obiektywne objawy.Tyle miesięcy czekać,2 miechy na samo wejście na 75-100.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez devnull 01 lut 2015, 00:26
cytrynka84 napisał(a):devnull, no właśnie,boje się ewentualnej nadwrażliwości,na lekMam wrażenie,ze spuchl mi przełyk,nie mogę oddychać,swędzi mnie skora,ale to moje wkręty ,lęki bardziej,niż obiektywne objawy.Tyle miesięcy czekać,2 miechy na samo wejście na 75-100.

no to zmień leczenie skoro masz takie chore wkręty, normalny człowiek nie ma obaw przed sprawdzonym lekiem.
to się nazywa katastrofizacja.
być może wenlafaksyna Ci nie pasuje i ona tworzy takie paranoje w twoim umyśle,
może lepiej klasyczny/sedatywny SSRI jak paroksetyna czy escitalopram ?

ale skoro nie brałaś LAMO to skąd masz wrażenie że puchnie ci język i nie możesz oddychać ?
przecież LAMO ma uspokajać docelowo.
dopóki będzie kierował tobą lęk/bezpodstawne obawy to nie ma mowy o progresji w twoim leczeniu,
przy aktualnych lekach, zmień lekarza.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez cytrynka84 01 lut 2015, 00:40
Hipochondria wraca,po latach po prostu.Paro odpada,bo jestem anorektyczka,a esci dr nie chce przepisać.Upiera się przy sertralinie i lamo.Wenla mi pomogła kiedyś na hipochondrie,nadwrażliwość,zamartwianie oto,a teraz od 2 dni niby trochę spokojniej,moze wenla się wkreca.Leki musiałam zmienić sama i postawić dr przed faktem dokonanym,bo inaczej,by mi tej sertraliny nie zmienił nigdy.Male dawki sertry nie działają,po 150,mam takie lęki i pobudzenie ,ze szok :(

Wszyscy jesteśmy w jakimś stopniu zanurzeni tutaj,inaczej nie siedzialbys na takim forum.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez aptasia 01 lut 2015, 00:51
devnull napisał(a):Ten lek działa na granicy placebo w porównaniu do SSRI i neurolepów.

chyba zależy na co i na kogo ;) na mnie działa silniej niż ssri ;)

ale nie ma się czego bać, fajnie wchodzi... moim zdaniem lepiej niż antydepy... w sensie, że rzadziej są uboki itp.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Sortuj wg