LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez Popiół 02 sie 2014, 00:53
elfrid, a miałeś takie doświadczenie z tym lekiem?
Popiół

przez barsinister 02 sie 2014, 04:52
Popiół napisał(a):Odnoszę takie wrażenie, jakby lamotrygina ciągnęła mój nastrój w dół, a może mi się tylko wydaje.

to zależy, w jakim byłeś nastroju przed, ja akurat spadałem w dół, więc tego nie odczułem
aha - ocenę działania należałoby przeprowadzać po co najmniej 6 miesiącach, wtedy lek jest rozkręcony i objawy uboczne (typu brak koncentracji, problemy z pamięcią) mijają, pamiętam, że przez kilka pierwszych miesięcy brania robiłem non stop literówki
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Nastia 02 sie 2014, 07:48
Kalebx3 napisał(a):Zapewne minie wam wszystkim myślotok po lamotryginie, ha ha . Wrzućcie na luuuuz , ten lek pomimo ,że dobry , nie aż tak wielkich możliowiści . Wiem , bo łykam od listopada 2011 roku nieprzerwanie .

A przepraszam dlaczego z takim przekonaniem zakladasz, ze jak u Ciebie cos nie zadziałało/działało to na pewno u kogoś bedzie tak samo..? Ja akurat juz od pierwszych tabletek lamo poczułam wyraźne zahamowanie bardzo uciążliwej gonitwy myśli, tak jakby mój umysł spowolnił, ale w pozytywnym sensie. Łatwiej mi sie zatrzymać i reflektowac, myśli biegną w spokojniejszym tempie. Z kolei SSRI nic nie pomogło w tym zakresie, dopiero jak dodałam lamo. Emocje tez nie kłębią sie we mnie aż tak jak wcześniej. So relax

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 02 sie 2014, 10:40
Popiół, na lamo akurat nie, ale na innych lekach przeciwpadaczkowych już tak. Powinieneś ocenić działanie jak przejdą uboki. Też ciąglę robiłem literówki na lekach przeciwpadaczkowych.
pregabalina, wenlafaksyna

przez aptasia 05 sie 2014, 16:57
tak bardzo bałam się, że po takich lekach nie będę nic czuła a teraz oddałabym wszystko by nic nie czuć. :(((
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Nastia 07 sie 2014, 08:27
dream* napisał(a):tak bardzo bałam się, że po takich lekach nie będę nic czuła a teraz oddałabym wszystko by nic nie czuć. :(((

Dream, ja akurat czuję po lamo, tylko różnica jest taka, że nie są to aż tak ekstremalnie intensywne emocje nie do wytrzymania, nie boli aż tak cholernie, że chce się żyły podcinać. Na Depakine byłam przymulona, ale też czułam.

Nie czułam po neuroleptykach, ale to były straszne stany.

przez Chada 07 sie 2014, 08:30
dream* napisał(a):tak bardzo bałam się, że po takich lekach nie będę nic czuła a teraz oddałabym wszystko by nic nie czuć. :(((

Że tak zapytam po co ci Lamo 25 mg przecież to nie ma prawa działać?

Lamotrygina 150mg

przez DCPMM 07 sie 2014, 11:09
Chada napisał(a):Że tak zapytam po co ci Lamo 25 mg przecież to nie ma prawa działać?

Ja wspominam, że na początku lamo 25mg działało przyjemnie relaksacyjnie a nawet nasennie wieczorem i na bank nic sobie nie wkręcałem, bo w moim stanie przeskok był ogromny. Tak po prostu było. Inna sprawa, że to bardzo mała dawka na dłuższą metę, do której organizm się przyzwyczaja i która nie będzie stabilizować w dłuższym okresie. To jest krok do wchodzenia na wyższe dawki. Wszędzie podają, że jako stabilizator powinno się brać 100-200. Najczęściej, z tego co widzę, ludzie biorą 100.

przez violet_hair_ 07 sie 2014, 11:13
Po małej przerwie od leków powracam z lamo 1:0:1 na stabilizację nastroju. Biorę od wczoraj. Noc jak zwykle nieprzespana, a od rana zamulona. Nie wiem jak to będzie - obym się nie poddała bo mam do tego skłonności. Mówicie, że lek ten bierze się latami... Po jakim czasie zaczyna on działać tak jak powinien? Czy prócz alergii skórnej są objawy które powinny mnie niepokoić w trakcie leczenia?
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez Chada 07 sie 2014, 11:16
DCPMM napisał(a):
Chada napisał(a):Że tak zapytam po co ci Lamo 25 mg przecież to nie ma prawa działać?

Ja wspominam, że na początku lamo 25mg działało przyjemnie relaksacyjnie a nawet nasennie wieczorem i na bank nic sobie nie wkręcałem, bo w moim stanie przeskok był ogromny. Tak po prostu było. Inna sprawa, że to bardzo mała dawka na dłuższą metę, do której organizm się przyzwyczaja i która nie będzie stabilizować w dłuższym okresie. To jest krok do wchodzenia na wyższe dawki. Wszędzie podają, że jako stabilizator powinno się brać 100-200. Najczęściej, z tego co widzę, ludzie biorą 100.

To prawda co piszesz nie wątpie że mogło tak działać ale jeśli liczysz na działanie przeciwdepresyjne(dość specyficzne takie naturalne,bez sztuczności jak po ssri) i stabilizację to trzeba brać od 100mg w górę zależy od efektu.100mg to takie minimum gdzie zaczyna stabilizować i po miesiącu dwóch już działa przeciwdepresyjnie.Bo te wrażenie na 25 mg szybko przejdą tak jak przyszły.Pozdróweczki :P

Lamotrygina 150mg

przez violet_hair_ 07 sie 2014, 11:25
Chada, ja też mam takie "dziwne" wrażenie anhedoni i wyłączenia mózgu... A to dopiero drugi dzień - z tymże ja na wszystko tak mocno reaguje, na najdrobniejszą zmianę.
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez Nastia 07 sie 2014, 11:34
violet_hair_ napisał(a):Chada, ja też mam takie "dziwne" wrażenie anhedoni i wyłączenia mózgu... A to dopiero drugi dzień - z tymże ja na wszystko tak mocno reaguje, na najdrobniejszą zmianę.

Violet, daj sobie szansę z lamo:)
U mnie pierwsze dni były fatalne.. uczucie przybicia i przymulenia, ogólnej niechcicy do robienia czegokolwiek, nastrój podły.
Oprócz tego bonus w postaci mocnych zawrotów głowy, chodzenia slalomem jakbym pijana była.
Ale minęło, może też dlatego, że teraz biorę tylko wieczorem. Może i u Ciebie minie?
Ja też na leki mocno reaguję, zaczynałam od 12,5mg, mrówka by nic nie poczuła ;)

przez violet_hair_ 07 sie 2014, 12:14
Nastia, hehe to mnie pocieszyłaś :) powiem Ci że ja od tygodnia mam potworne bóle głowy, zawroty że chodzę jak pijana i mega senność także rozumiem Cię doskonale. Nie wiem czemu ale mimo że czuję się fatalnie to humor mi dopisuje. Dam szanse bo kupiłam te leki i nie chcę by kolejne leżały w szufladzie pozaczynane kilkoma tabsami...:/
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez Tańczący z lękami 07 sie 2014, 12:38
osobiście jestem mega wrażliwy na leki pod względem uboków psychicznych. Lamo to jedyny lek, który mi tych uboków nie generował. Jedynym problemem były wysypki i może ciut gorsza kondycja, ale to pikuś w porównaniu z nasileniem lęków jakie mam po antydepach
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Sortuj wg