KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

KETREL(Kwetiapina-Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor,Symquel)

przez Guzik 29 sie 2011, 13:57
zaqzax napisał(a):oczywiscie ze Solian, Kwetiapina to syf, tylko Solian działa czysto na dopamine nie mieszajac w innych npk.

No to miło! Będę się leczyć syfem! jupi! jupi!

przez malwina77 29 sie 2011, 14:02
Kwetiapina jest ok, wcale nie syf. Moze dostane ja znowu zamiast Zolafrenu, bo się po Kertrelu raczej nie tyje. Bardzo dobrze kwetiapine wspominam- super na sen, rano nie ma przymulenia. Tylko wolno się rozkręca i trzeba brać tez jedna dawkę w dzień. To takie negatywne strony tego leku. Poza tym jest w porządku.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Guzik 29 sie 2011, 14:05
malwina77, trochę przywróciłaś mi nadziei. Bo ja brałam wcześniej fluanxol i na nim utyłam 8kg. Boję się przymulenia, bardzo, i tego że nie będę mogła się uczyć. Na rispolepcie mój mózg był jakiś zablokowany.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez malwina77 30 sie 2011, 16:58
Guzik, rispolept tak otumania, to prawda. Ja od wczoraj już znowu na Ketrelu. Dobrze spalam, mam energie, nie jestem przymulona.
Fluanxol tez jest super- wcale po nim nie tyłam, wręcz przeciwnie.

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Guzik 30 sie 2011, 19:11
Dzisiaj wezmę pierwszą dawkę. Widzę że bierzesz 50mg. Ja mam 25mg. W ulotce jest napisane że można utyć w pierwszych tygodniach, jeśli tak się stanie to będę wielce niepocieszona. Mam nadzieję że nie będę przymulona dnia następnego. W poniedziałek mam ważny egzamin i nie mogę sobie pozwolić na zmuł. Na fluanxolu czułam się bardzo dobrze, niestety waga rosła, stąd zmiana na Ketrel. Czyli dawka 50mg nie zabrała Tobie energii? Bierzesz lek rano czy wieczorem. (Mam brać wieczorem - i to mnie się nie podoba, bo pewnie mnie uśpi, to ok, mogę usnąć tylko nie chcę spać 10 godzin i jeszcze być nieprzytomna dnia następnego!).

przez Miniaa 30 sie 2011, 19:21
Spokojnie, dawka 25mg jest bardzo malusieńka. Wydaje mi się, że Cie może lekko uśpić na noc, a rano wstajesz rześka i świeża.

Mogę Ci opowiedzieć według moich doświadczeń z Ketrelem, brałam 200-0-400 i przytyłam maksymalnie 5kg, dopiero 200-100-400 spowodowało okropne zamulenie i rzeczywiście sen 10h. Więc spokojnie i zyczę dobrego samopoczucia.
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez Guzik 30 sie 2011, 19:28
Nie wyobrażam sobie przytyć jeszcze 5kg. (To już byłoby 13!) Ale moja daweczka to nic w porównaniu z dawką 200-0-400. Mam nadzieję że będzie dobrze, zawsze denerwuję się przed nowym lekiem bo nie wiem czego się spodziewać.

przez Miniaa 30 sie 2011, 20:13
Ja przytyłam, bo wtedy nie uważałam na to. Jeśli będziesz przestrzegać diety to będzie dobrze. Nie ma po Ketrelu jakiś napadów wilczego głodu :)
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez Guzik 30 sie 2011, 21:28
Na fluanxolu tyłam mimo iż jadłam zwyczajnie, jak widziałam że waga rośnie to nawet starałam się mniej, a waga jak rosła tak rosła. Mam nadzieję że Ketrel pomoże mi w takim stopniu jak fluanxol, a przy tym nie utuczy :) Jeszcze kilka godzin i łyknę pierwszą tabletkę.

przez adamo_ 30 sie 2011, 22:01
Napisz jak zadziałało :mrgreen:
adamo_

przez malwina77 31 sie 2011, 06:38
Guzik napisał(a):Dzisiaj wezmę pierwszą dawkę. Widzę że bierzesz 50mg. Ja mam 25mg. W ulotce jest napisane że można utyć w pierwszych tygodniach, jeśli tak się stanie to będę wielce niepocieszona. Mam nadzieję że nie będę przymulona dnia następnego. W poniedziałek mam ważny egzamin i nie mogę sobie pozwolić na zmuł. Na fluanxolu czułam się bardzo dobrze, niestety waga rosła, stąd zmiana na Ketrel. Czyli dawka 50mg nie zabrała Tobie energii? Bierzesz lek rano czy wieczorem. (Mam brać wieczorem - i to mnie się nie podoba, bo pewnie mnie uśpi, to ok, mogę usnąć tylko nie chcę spać 10 godzin i jeszcze być nieprzytomna dnia następnego!).

Ja biorę Ketrel na noc razem z lamotryginą. I nie, na szczęście kwetiapina nie wpłynęła źle na napęd. Kiedyś brałam ją w dawce 75 mg- dwie tabletki na noc i jedna rano. Wtedy nieco muliło przed południem.

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Guzik 31 sie 2011, 11:04
Czuje się trochę mętnie, ale to może nie jest wina leku. Napięcie mi zeszło ze szczęki.

przez malwina77 31 sie 2011, 11:27
Ketrel to przyjemny lek. Ma mało skutków ubocznych i delikatnie, ale powoli samopoczucie mi się na nim polepszało. Daj mu szanse Guzik, będzie dobrze.

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Guzik 31 sie 2011, 15:24
malwina77, ale ja dzisiaj do 13.00 byłam nieprzytomna. Nie wiem czy ja mam jakiś nadwrażliwy organizm? Nie mogę być taka mętna do południa, we wrześniu mam egzaminy i muszę się uczyć. Chyba zacznę kurację dopiero 10 września, wtedy będę mogła sobie pozwolić na takie nicnierobienie.

Czy to może efekt pierwszej tabletki i mimo wszystko powinnam brać dalej? Nie wiem co robić.

Sortuj wg