Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez sunset 05 sty 2011, 21:57
tynka92, ano widzisz :) astygmatyzm może mieć każdy. Ja w zasadzie dopiero po 20 latach dowiedziałam się, że mam. A mam zapewne od urodzenia.
sunset

przez perla86 05 sty 2011, 22:01
tynka92 to podobnie masz z tymi zapadaniami?? ja nie zawsze je mam ale występuja codziennie praktycznie znikna na jakis czas i znowu :bezradny:

przez tynka92 05 sty 2011, 23:02
No ja mam moze coś trochę innego, ale tymi zapadaniami się nie przejmuj. Często to występuje przy zmianie okularów, ja nawet kiedyś miałam po założeniu słonecznych. Chociaż myślę, że i bez tego mogą takie zapadania wystąpić. To naprawdę nic takiego :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez olinelka 06 sty 2011, 00:23
A gdzie jest Asia?! Asia gdzie jesteś?!
Słuchajcie!!! Była u mnie sasiadka i (ona i jej mąż tez nerwicowcy i hipochondrycy) i powiedziała, ze wczoraj i przedwczoraj ludzie mogli się czuć bardzo źle , bo było zaćmienie słońca! Czy księzyca ... W każdym razie podon\bno takie zaćmienia maja wpływ na nasze samopoczucie.A ja właśnie wczoraj i przedwczoraj się czułam do d.... bo znowu sobie coś wmówiłam.....
Ewelina daj znac , jak było u psychiatry....
Mel, jak widzisz raz pod wozem , raz na wozie. Ale generalnie jest lepiej :D , potrafie sobie wytłumaczyc , że to wcale nie musi być r., tylko np.stan zapalny, albo po prostu.. nerwica i hipochondria :D. A u CIebie też bedzie ok. Zobaczysz...
sunset przecież wiesz, że nie masz żadnego guza. Tym bardziej mózgu, bo piszesz z sensem :D , a ludzię z guzem mózgu pisaliby bez sensu :D . Tak sobie wymyśłiłam...
zetVi pisz częściej!! Jesteś nieoceniona!

przez perla86 06 sty 2011, 00:34
Anetka w piątek ide :)

przez sunset 06 sty 2011, 11:53
zetVi, słońce, jeszcze jedno pytanie, które mnie martwi już od dość dawna. Często odczuwam bóle w głowie z prawej stronie. Często są obejmują one skroń, oko i łuk brwiowy a niekiedy także prawą stronę nosa, policzko i górne zęby. Nie raz są to chwilowe bóle. Co to może oznaczać? Nie raz mam też takie bóle z lewej strony, ale częściej występują z prawej.
sunset

przez joakar4 06 sty 2011, 13:24
olinelka napisał(a):A gdzie jest Asia?! Asia gdzie jesteś?!

Hej :smile: Czytałam sobie Was wczoraj, ale miałam taki koszmarny nastrój i byłam taka zmęczona, że nawet mi się już pisać nie chciało.
Znowu wymacałam sobie guzek - po lewej stronie koło ucha na granicy końca szczęki i policzka. Zaraz nad tymi mięśniami co tak dobrze można je wyczuć. No i panika, bo on jest idealnie nad tą kuleczką tylko ona jest jakby z drugiej strony żuchwy. Oczywiście po prawej takiego guzka nie mam. Ale po dokładnym obmacaniu wydaje mi się, że to mięsień jakiś (jest bardziej wypukły niż inne i twardszy, ale może jak ja żuję głównie lewą stroną to się tak wyrobił?) zetVi jak myślisz? Do tego ma skrzywienie kręgosłupa szyjnego to może dlatego ja inaczej te kości i mięśnie wyczuwam co?
Naprawdę mam już siebie dość. :mhm:

Oprócz tego moja rodzina chce mnie wpędzić do grobu :x Moja siostra ma dzisiaj jakąś imprezę klasową i obiecała, że przyniesie ciasto. Moja mama jest chora, więc musiałam upiec. Jak zrobiłam wczoraj dwie blachy ciasta i cztery ciastek z marmoladą to myślałam, że umrę na miejscu. I mam jeszcze dwa zaliczenia w środę i się uczę. No, wyżaliłam się :lol:
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez perla86 06 sty 2011, 15:06
A mnie znowu nachodzą mysli ze mam r :( te wyproznienia mnie doluja rano jak ino sie przebudze mam skurcze u dolu czuje wode jak sie przelewa i zaraz wc i luzno sie zalatwiam:( ja nie wiem czy na to leki od psychiatry pomoga watpie :( :why:

przez sunset 06 sty 2011, 15:38
perla86, nerwica powoduje biegunki. Zrozum to.
sunset

przez joakar4 06 sty 2011, 15:43
Ewelina
sunset ma rację, nerwica powoduje biegunki i bóle brzucha i mdłości. Pomyśl sobie, że przecież jak się czymś mocno stresujesz to boli Cię brzuch. A w nerwicy taki stres masz ciągle. :smile:

przez perla86 06 sty 2011, 15:46
ale ja nie wyprozniam sie woda sama serio tylko luźno :(

przez zetVi 06 sty 2011, 19:41
sunset, gdyby nie były to bóle krótkotrwałe, tylko przeciągające się w czasie (np. kilka dni, albo godzin) - podejrzewałabym zapewne migrenę. Napięciowe z kolei charakteryzują się obejmowaniem całej głowy - ale to też nie zawsze. Krótkotrwałe, "pchnięcia nożem" - to znowu słynne nerwobóle. Podobne do klasterowych bóli głowy. Podobne - bo gdyby to były klasterowe, pojawiałyby się dodatkowe objawy (ból wzdłuż nerwu, łzawienie oka i tak dalej). Takie nerwobóle mają tło psychogenne - i lubią się przeobrażać w napięciowe, zwłaszcza, jeśli ktoś zaczyna bać się np. tętniaka tętnicy mózgowej. :-)

joakar, a ta nowa kulka jest... ruchoma? Tzn. "ucieka" pod palcem po ucisku? Tam faktycznie mamy mięśnie - które łatwo można pomylić z węzłami chłonnymi, aczkolwiek same węzły też są ruchome, tzn. "uciekające". :-) Co prawda tego nie widzę, ale na logikę i chłopski rozum - obstawiam mięsień. Dla porównania - jak łatwo można pomylić inne "rzeczy" z węzłami, pomacaj sobie szyję od bocznej strony tuż na samym dole, przy złączeniu z klatką piersiową. Zdziwisz się, ile tam mamy różności, mięśni "kulkopodobnych" . :-)

Perla, czy po za tą biegunką jest coś jeszcze? Bóle w nadbrzuszu, podbrzuszu, kłucia, wzdęcia, nudności? Krew, śluz w stolcu? To przelewanie odczuwasz samoistnie czy tylko przy skurczach przepony? Nie jadłaś ostatnio czegoś podejrzanego? A może niewiele jesz? Wydaje mi się, że powinnaś być u lekarza diagnozowana pod kątem IBS. Oczywiście mogę się mylić...

przez joakar4 06 sty 2011, 19:52
nie jest ruchoma i to nie jest kulka, tylko takie wzniesienie. Takie twardsze niż te inne mięśnie obok. Ale chyba z nimi połączone. Z drugiej strony też mogę wyczuć coś podobnego, ale jest o wiele trudniej wyczuwalne. Czy ten skrzywiony kręgosłup ma wpływ na to, że inaczej wyczuwam te mięśnie i kości?

przez sunset 06 sty 2011, 20:10
zetVi, no oko też często mi łzawi i to właśnie prawe, tam gdzie odczuwam te bólu. Dodam jeszcze, że na przykład gdy siedzę dłuższą chwilę przed komputerem (korzystam z laptopa), moja pozycja nie jest zbyt korzystna, bo siedzę przygarbiona, głowa pochylona do przodu to odczuwam (przy ruchach głowy) bóle głowy, takie jakby kujące i występujące tylko w jednym miejscu. Nad skronią, mały kawałek. Co to może być?
sunset

Sortuj wg