Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez oooooooooooo 26 lip 2010, 10:13
ooo tyle tych chorob bylo ze juz sma nie wiem od czego zaczac..
guz mozgu
rak piersi
rak pluc
zawal serca
ziarnica
schizofrenia
nowotwor kosci
udar mozgu
bieganie od lekarza do lekarza,juz wszystkich chyba odwiedzilam,az w koncu trafilam do tego ostatniego psychiatry,diagnoza NERWICA :D wreszcie ktos mnie zdiagnozowal,z jednej strony sie cieszylam a z drugiej sama nie wiem ble ble ble
PODRAWIAM

przez sunflowerseed 26 lip 2010, 20:06
kochani jak zaczac isc w dobrym kierunku zeby nie zmarnowac reszty zycia? pomozcie
Witaj :) ja niestety nie potrafię na razie pomóc, ponieważ sama jestem w nie najlepszym nastroju. Coś mnie kłuje w prawej stronie głowy, szczególnie kiedy nią potrząsam. Boję się, że to guz. Czasem jakby kręci mi się w głowie. A jak na złość kiedy dziś jechałam autobusem jakaś pani opowiadała starszemu znajomemu, jak to jej znajoma umarła na guza mózgu. A "tylko bolała ją głowa i miała zawroty... no ale wie pan, zażądała od lekarza skierowania na tomografię, i się okazało...". Czy rezonans robiony pod koniec marca jest jeszcze aktualny? Myślę, czy nie zrobić kolejnego, ale koleżanka, która pracuje w przychodni na wieść o takich moich myślach popukała się w głowę i powiedziała, że nie wolno się tak często naświetlać :( co robić :(

przez mm_ 26 lip 2010, 21:22
Trochę tego było....
wady serca
a najczęściej raki wszelkiego rodzaju
nawet zapalenie płuc sobie wkręciłam i zrobiłam RTG ale było w normie
ciężkie schorzenia neurologiczne....

Z tym że nie zawsze wychodziło że mi nic nie jest ale zwykle były to zupełnie inne mniej groźne przypadłości niż te powyżej
Ale w raka to już parę razy uwierzyłam hehe...
chociaż żeby mieć pewność że nie mam żadnej choroby jakby się bardzo uparł to trzeba by było zrobić wszystkie dostępne badania diagnostyczne całego organizmu....i wtedy byłaby jednoznaczna odpowiedź...
mm_

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez disgusted 01 sie 2010, 18:25
A ja wczoraj wypiłam sobie lampkę wina, coś mi strzeliło w szyi i bolało i ja już jestem pewna, że to jakiś ukryty węzeł chłonny i że to bóle poalkoholowe były :why:
Czemu znowu mnie to męczy.
you can climb a ladder up to the sun
or write a song nobody had sung
or do something that's never been done.

przez Pan Zdzisiek 01 sie 2010, 22:47
guz mózgu, rak wątroby, jądra, jelit, kości. Raki najmocniej. Kiedyś przez pewien moment stwardnienie rozsiane oraz tracenie słuchu i tracenie wzroku.

przez Alexandra 05 sie 2010, 17:19
znowu mi się nasiliło- macanie się i wyczuwanie guzków wszedzie- nad piersiami- klatka piersiowa mam takie kuleczki głeboko pod skórą. pod pępkiem mam takie nierównosci i znowu sie stresuję :/
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

przez jacas 05 sie 2010, 17:40
ja az takich atrakcji nie mialem, jedynie zdawalo mi sie ze mam nadczynnosc tarczycy, objawy sie zgadzaly: nadpobudliwosc nerwowa, potliwosc, przyspieszona akcja serca, itp
jacas

przez Margaryna9 05 sie 2010, 23:08
Bylem dwa dni temu na dziwkach :/ bylem pijany robilem to w gumce ale teraz wkrecam sobie ze mam hiva :/ niech mnie ktos nawroci
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

przez *Monika* 05 sie 2010, 23:11
Alexandra, te "kuleczki" to sąwezły chłonne. U każdego zdrowego człowieka można je wyczuć . Są wszedzie, tworzą sieć.

Margaryna9, zrób test, przebadaj się, będziesz miał jasność.
Obrazek
Główny Moderator

przez isabella_28 06 sie 2010, 15:47
Bylem dwa dni temu na dziwkach szok,bez komentarza prawie oczy mi wyszly na wierzch;/ :shock:

Poza tym witam Kochani!!Dawno nie bylam na tym temacie.Jakos sie trzymam widac.Poki co bardziej doskwieraja mi problemy mentalne typu-zyc mi sie nie chce;/
Wezly mam w 4 literach narazie hehe.Ostatnio oczyiwscie na TVN bylo o raku piersi i zaczelam sie nerwowo badac,ale na szczescie nic nie czuje.Wkur.... mnie to,ze gadaja w tv o tym non stop.Rozumiem wysylanie listow,zaproszen z przychodni w celu uswiadomienia kobiet oraz pomocy jak najbardziej na miejscu.Odpowiednie czasopisma kobiece itd,ale nie na porzadku dziennym wlaczajac telewizor.Pozniej popadamy w choroby.Czlowiek glupieje.Po co tyle o tym gledzic;/ A Pani Ewy Drzyzgi niecierpie.Wogole jak dla mnie robi szopki po calosci.
isabella_28

przez milano3 07 sie 2010, 11:54
U mnie było wiele chorób ...
* ziarnica złośliwa (to ta choroba przysporzyła mi jak narazie najwięcej stresu)
* gronkowiec
* choroba Parkinsona
* stwardnienie rozsiane
* silna alergia
* toksoplazmoza

Od wczoraj wkręcam sobie że mam HIV. Stosunek seksualny odbyłem tylko z jedną osobą, do której mam zaufanie bo znamy się od dzieciństwa. To także był jej pierwszy raz, ale ja i tak sądze, że albo ona jest psychopatką która seryjnie zaraża ludzi HIV, albo zarażono mnie w szpitalu podczas operacji wyrostka robaczkowego. Nie chce jednak iść robić testu bo boje się, że znów wpadne w błędne koło badań. Raz tak już było. Wydałem około 500 zł w ciągu tygodnia na przeróżne badania: OB, testy alergiczne, IgE, TSH, badanie w kierunku gronkowca i inne. Poza tym nie chce iść robić badań na HIV bo choruje (i to jest już realna choroba) na depresje i nerwice natręctw, biorę silne dawki leków przeciwdepresyjnych, antypsychotyków, nasennych i gdzieś tam we wnętrzu wierze że nie mogłem się zarazić HIV. Jednak taka myśl szybko przechodzi i znów zaczynam szukać w internecie informacji dot. tej choroby. Chyba zwariuje.
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez *Monika* 07 sie 2010, 15:00
milano3, Napewno jesteśzdrów. Pod przykrywką obawy o Twoje zdrowie i lęk przed chorobą kryją się z całą pewnością inne lęki. Warto byłoby się wybrać na terapię.
Obrazek
Główny Moderator

przez tynka92 07 sie 2010, 20:50
isabella_28, właśnie dlatego jest tak dużo zachorowań na nerwicę. Ciągle w tv, radiu, prasie natykasz się na te "akcje uświadamiające". Teraz to już chyba nie ma gazety, w której nie natknęłabyś się na tego typu "reklamę". Niby pożyteczne, ale dla hipochondryka wręcz przeciwnie :roll:

przez disgusted 08 sie 2010, 10:00
Oj tak, też mnie wkurza to ciągłe gadanie o chorobach, uwagi, interwencje, rozmowy w toku, reklamy - wszędzie choroby. Owszem, są ludzie, którzy nie poszliby do lekarza nawet gdyby wyrósł im wielki guz wielkości arbuza i krzyczał, że jest nowotworem, ale wydaje mi się, że nawet tym ludziom takie akcje nie pomogą, bo zwyczajnie boją się lub nie chcą dopuścić do siebie myśli o tym że kiedykolwiek mogliby zachorować :).

Ja dzisiaj spałam na uchu i obudziłam się z potwornym bólem :( Czasem tak mi się dzieje, no ale teraz odkąd wstałam tak cichutko mi w nim dzwoni, a jak mówię to w trakcie wypowiadania słów jakoś tak szumi czy szeleści... W ogóle jakieś takie przytkane lekko mam te uszy :( To tak może być?
you can climb a ladder up to the sun
or write a song nobody had sung
or do something that's never been done.

Sortuj wg