Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mili89 28 maja 2015, 21:16
nefretis, ja mam bardzo obfite miesiaczki no i oczywiscie diete uboga w zelazo...
nie jem czerwonego miesa wogole... ogolnie malo jem... a u Ciebie napewno tarczyca powoduje problemy z ferrytyna- czytalam na forum, ze duzo hasimotek to ma niestety:/
lekarze twierdza, ze by powstrzymac wypadanie wlosow nalezy ferrytyne miec posrodku normy...conajmniej powinna wynosic 50 by wlosy nie wypadaly.
olga_xxx, lekarz powinien polecic Ci branie zelaza.... bo to wcale nie jest blaha rzecz... od tego jest krok do zmian w hemoglobinie itp, organizm jest mniej dotleniony... polecam zelazo chela ferr- jest wysokoprzyswajalne...
i pamietajcie kochani, ze zelazo lepiej i wiecej sie przyswaja jesli spozywamy duzo witaminy c. takze dobrze jesc wtedy jesc pomarancze albo pic soki . to naprawde wazne.

ja teraz w ciazy znow mialam robione badania krwi, bo o ile moj wynik 10 nie robil na nikim wrazenia miesiac temu tak teraz mowia, ze to niewiele i trzeba bedzie brac zelazo...

slyszalam, ze oprocz badania ferrytyny warto zrobic b12 bo czesto tez jest niedobor... :/
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez nefretis 28 maja 2015, 21:20
Mili wiem własnie, hashimoto to ogólnie masa niedoborów. A czy odczuwasz jakies zmiany odkad bierzesz Chela ferr? Nie masz problemów z załatwianiem (zaparcia)?

przez pralinka1 28 maja 2015, 21:32
Dziękuję Wam bardzo Dziewczyny !!!
Martwi mnie skąd ta anemia. Co prawda zawsze miałam bardzo obfite miesiączki ale już sama nie wiem.
Największy problem miałam po urodzeniu ostatniego dziecka, podczas porodu nie mogli mi zatrzymać krwotoku i dostałam po wszystkim dwa worki krwi.
Wyszłam ze szpitala ze złymi wynikami i przyjmowałam żelazo. Po roku miałam przerost endometrium i krwotoczne miesiączki i znów żelazo.
Ale minęło już 4 lata i ciągle problem z anemią powraca. Gdy pobiorę żelazo szybciutko się wyrównuje a jak przestaje brać po kilku miesiącach znów problem. Ostatnio brałam pod koniec roku i po 1,5 miesiąca sama odstawiłam ... Wszystko przeze to, że po żelazie mam zatwardzenia i przez to bóle i uszkodzenia odbytu. No ale ostatnio się tak źle czułam ( senność, zmęczenie, brak energii ) że w końcu zrobiłam te badania. W poniedziałek mam wizyte i boję się, że ta lekarka zacznie się doszukiwać jakichś złych rzeczy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pralinka1 28 maja 2015, 21:35
No i ostatnio od jakichś 3 miesięcy moje miesiączki są bardziej skąp i chybe. Całe życie o tym marzyłam. Ale to już chyba kwestia wieku, w tym roku kończę 40 lat i mam już chyba zawirowania hormonalne ...

przez Ardash 28 maja 2015, 21:52
pralinka co do tego zelaza to Mili dobrze pisze: dobra dieta i duzo wit.C.I pamietaj, ze nabial hamuje wchlanianie zelaza wiec ogranicz go jezeli jesz produkty bogate w zelazo.
I nie zamartwiaj sie na zapad bo wiele kobiet ma problemy z zelazem.

Olga dawno cie nie bylo :) Co slychac? Jak mama?

Mili jak tam samopoczucie w dwupaku ;)

przez Ardash 28 maja 2015, 21:57
pralinka a co do miesiaczek to ja mam wlasnie odwrotnie.
Od ponad roku (a konkretnie od 35 urodzin) moje miesiaczki sa obfitsze :(

przez Krwiozercza_Mysz 29 maja 2015, 09:04
Pralinka pozwoliłam sobie przesłać Twoje wyniki mojej kuzynce i stwierdziła ona anemie , która nie jest duża i absolutnie nie ma co panikować. Pytała się o crp i jakies MCV czy też zrobiłaś? Ważne jest to MCV.. I oczywiście żelazo + dieta natomiast trzeba powtórzyć morfologie za np 2 miesiące jeżeli nadal parametry nadal będą spadać trzeba szukać dalej.. Także nie masz co się martwić :) Masz jakieś polipy, wrzody? Przyjmujesz jakieś leki?
Krwiozercza_Mysz

przez pralinka1 29 maja 2015, 12:08
Krwiozercza_Mysz DZIĘKUJĘ .
MCV 89,8 przy normie ( 80 - 100 )
Nie biorę żadnych leków. Półtora roku temu miałam gastroskopie i usg brzucha - ok.
Podobne wyniki miałam jakiś rok temu, dostałam wtedy żelazo ale pobrałam ze 2 -3 miesiące, wyniki wróciły do normy i sama na własna reke odstawiłam.
Wystarczyło kilka miesięcy i znów anemia ...
Jeszcze raz Ci dziekuje.

przez Krwiozercza_Mysz 29 maja 2015, 12:20
Pralinka jeśli MCV jest okay to ona mi napisała że tym bardziej nie ma się czym martwić, ale na pewno idź do lekarza bo ona jest pediatrą także warto to potwierdzić.

Możesz mieć też przewlekłe nieprzyswajanie żelaza.. Czyli może być tak że pobierzesz żelazo i będzie ok i potem znowu to samo.. i tak w kółko... Ale ludzie z tym żyją i nie ma co się martwić!
Krwiozercza_Mysz

przez Mili89 29 maja 2015, 15:49
Ardash, a dziekuje - troche lepiej...mdlosci sie uspokoily... ale niestety walczylam z przeziebieniem i dzis mnie rozlozylo na dobre- mam tak zatkany nos, ze wogole nie moge nim oddychac :( nie wiem juz jak sobie pomoc... biore ten syrop dla kobiet w ciazy pije herbatke z lipa, acc... oby szybko minelo wrr...
pralinka1, a jakie zelazo bralas ? to chela ferr jest dobrze przyswajalne i nie powinno byc przy nim problemow... przynajmniej ja nie mialam zadnych podczas brania...
co do mojej anemii to teraz mialam robione badania krwi to zobacze jak to wyglada...
ciezko mi powiedziec czy zobaczylam roznice, bo chwile pozniej zaszlam w ciaze:D wiec doszla sennosc x 100 :D
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez martini123 30 maja 2015, 11:51
ja w zeszłym roku miałam poważną anemie, hb 5,4!! jak sie okazało później żelazo za niskie, ferrytyna też. dostałam skierowanie na gastroskopie i badanie kału na krew utajoną. wszystko wyszło ok. ale rzeczywiście moja dieta była bardzo uboga w żelazo. polecam pić pokrzywę, duuuużo pokrzywy! dostałam tardyferon, brałam 0,5 roku i wszystko wróciło do normy, teraz mam brać tylko w czasie miesiączki. dużo osób ma anemie, ja miałam odkąd pamętam, potem sie nie badałam, po kilku latach zrobiłam badanie i znów. ciekawe jak wyjdzie za pół roku :P

przez ugh 30 maja 2015, 20:57
Ja, to jestem na etapie robienia prób błędnikowych oraz badań na krzepliwość krwi.
Podobno problemy z błednikiem mogą dawać dokładnie takie objawy jak nerwica a lekarze zupełnie nie biorą tego pod uwagę.
ugh

przez martini123 31 maja 2015, 01:01
w sumie to mój organizm musiał już sie przyzwyczaić, bo nie miałam ŻADNYCH objawów anemii, a do szpitala chcieli mnie kłaść. nie ma sie czym martwić

a odnosnie zmian w hemoglobinie - powstaja tylko jesli wystepuje dziediczna mutaca- wtedy jest anemia sierpowata. sama anemia z braku zelaza nie powoduje zmian w hb, jedynie organizm jest mniej dotleniony

przez olga_xxx 31 maja 2015, 16:10
Mili, tak przepisał mi wtedy jakieś preparaty z żelazem :)

Ardash, miło że pytasz... mamy stan się pogarsza, a mój jeszcze bardziej.... jak byłam silna przez ostatnie lata, tak teraz znowu spadam na dół, kompletnie sobie nie radzę, nie wiem już gdzie szukać pomocy, i czy w ogóle jest sens... może lepiej czekać na śmierć.
Odizolowałam się od wszystkich, mam wrażenie że NIKT tego nie zrozumie, kto nie był w podobnej sytuacji, jestem wściekła na los...na cholerną niesprawiedliwość. Mam ataki agresji, jestem rozchwiana emocjonalnie, serio chyba 1x nie mam siły, jestem zmęczona :(

Sortuj wg