Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez martini123 22 mar 2015, 23:10
Aurelitka, no przecież ja też mam czerwiensze miejca na języku i specjalnie zajrzałam mojemu lubemu w gębę i tez ma takie miejsca, nie ma się czym przejmwać zupełnie, tak jak i tymi węzłami! :)

przez Aurelitka 22 mar 2015, 23:15
olga_xxx, jeśli nie jesz mięsa to może stąd to niskie żelazo, ja też mam problem żeby zaufać lekarzom, może w końcu jednak trzeba?
a uwaga pod lewą pachą wyczułam coś jakby dwa węzły? czy to możliwe czy moja schiza sięga zenitu? :P

przez martini123 22 mar 2015, 23:17
olga_xxx, moja bardzo dobra kumpela tez ma taką sytuację, rak jelita w rodzinie, i lekarz powiedział jej, że jest za młoda, ale powinna się badać, i chce zrobić kolonoskopie. wiesz, rak jelita jest uleczalny, jeśli zrobisz kolonkę i nic tam nie wyjdzie bedziesz miała spokój. z drugiej strony ja miałąm mega słabe żelazo, a też nie jadłam mięsa, w ogóle mało jadłam, a niskie żelazo i hb miałam odkąd pamiętam, więc to że bedzie niskie nie znaczy, że masz raka. ale na Twoim miejscu zrobiłabym to badanie, tylko dlatego, żeby mieć spokój i się nie zadręczać. nastawienie ma znaczącą rolę w zdrowiu.

przytoczę pewien przykład, mojej przyjaciółki dziadek zmarł - przyczyna - brak chęci do życia.

więc lepiej zrób to badanie i miej spokój

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Aurelitka 22 mar 2015, 23:18
martini123, tylko tydzień temu jeszcze tego nie miałam :( no kurna już mam dość tego jęzora, od niego wszystko się zaczęło, wmawiałam sobie jego raka a teraz moze naprawde go mam, bo oczywiście dla hipochondryka wszystko zawsze się układa jak puzzle, wyczytałam gdzieś ze rak języka po 8 miesiącach daje przerzuty do krwi i kości, a ja go katuje od lipca więc by się zgadzały te węzły :why: wiem że to nienormalne :P

przez martini123 22 mar 2015, 23:19
Aurelitka, j amiałam pod pachami nawet 4:) tam są ścięgna, gruczoły, i węzły, wątpie żebyś miała taką wiedzę, żebyś potrafiła to odrożnić:P

przez Aurelitka 22 mar 2015, 23:20
olga_xxx, jeśli bardzo Cię te męczy zrób to badanie dla świętego spokoju :)

-- 22 mar 2015, 22:21 --

martini123, a może ja cały czas sobie gruczoł macam ? to jest myśl :105:

-- 22 mar 2015, 22:21 --

o tym nie pomyślałam, że tam jest jeszcze gruczoł, a ostatnio piekły mnie pachy po depilacji :p

przez bmm 22 mar 2015, 23:22
Martini123 ty pytalas o blyski w oczach? Miałam . Dokładnie tak jak ty to pisałaś. Parę razy mi się tak zrobiło.
A mnie cały czas bolą stawy u rąk. Głównie nadgarstki hak nie jeden to drugi czasami nie wiem co to jest. Opuchnięte nie są . To mnie pociesza.
Pralinka co tam u ciebie??? Odezwij się.
bmm

przez martini123 22 mar 2015, 23:23
Aurelitka, zaraz przez Ciebie zaczne czytac w necie o raku jezyka a to sie zle dla mnie skonczy. I co z tego, ze tego wczesniej nie mialas. przeciez rozne dolegliwosci nie wystepuja non stop. to tak jakby powiedziec, wczesniej nie bolala mnie glowa, teraz boli, wiec mam guza mozgu, albo wczeniej nie mialam goraczki teraz mam wiec to pewnie ostatnie stadium jakiegos raka. no prosze, jak cos sie podrazni to w danej chwili, wiadomo, ze nie bylo podraznione wczesniej, nic nie jest podraznione od urodzenia. mi ra zleci krew z policzkow od wewnatrz, potem sa ze dwa miesiace przerwy a potem znowu leci. to jest normalne, zalezne od wielu czynnikow.

przez Aurelitka 22 mar 2015, 23:25
martini123, masz racje, faktycznie czymś podrażniłam jęzor i teraz mam, poczekać muszę spokojnie aż się zagoi, ale ja jestem niecierpliwa :P

przez martini123 22 mar 2015, 23:25
bmm, tak ja pisalam o tych blyskach, bardzo mnie zmartwily, bo do tego boli glowa.

Aurelitka, no teraz to padłam, jeżeli Cie piekly pachy od depilacji to jakbyś miała powiekszone wezly to nie byloby w tym nic dziwnego, a ze nie masz to znaczy ze Twoj organizm jest silny i nie musze sie wezly powiekszac by zwalczyc podraznienie :)

przez Aurelitka 22 mar 2015, 23:26
martini123, w zyciu nie czytaj o tym , ja już się zdjęć naoglądałam i tam faktycznie ludzie mieli problem, poza tym od lipca to ja pewnie bym tym językiem nie potrafiła ruszyć :P

przez martini123 22 mar 2015, 23:26
bmm, stawy tez mie bolaly, wszystkie, ale zaczelam cwiczyc i jak minely zakwasy to juz nie nic nie bolalo, zupelnie, plecy, rece, nogi, barki, wszystko przeszlo

-- 22 mar 2015, 22:28 --

Aurelitka, no pewnie z ebys nie mogla, ja np mam w nosie strupek, gleboko w nosie, od roku z przerwami, z nerwow go zdrapuje i leci mi krew i myslalam ze to rak nosogardla. ale chyba od roku juz by mi sie pogorszylo..

przez Aurelitka 22 mar 2015, 23:29
martini123, czyli jakby się powiększyły to jednym słowem bym to zauważyła? nawet po depilacji? ja to kompletnie się na tym nie znam, nawet koleżanka mi mówiła, że jak się zadrapiesz to mogą już się powiększyć, ale zaczynam nabierać przekonania że to co ja macam to jest gruczoł, bo lekarka mnie w zupełnie innym miejscu macała ;/ a jaki kształy ma gruczol pod pachą ktoś wie może ? nie chce do internetu zaraz wchodzić :P

przez olga_xxx 22 mar 2015, 23:29
Dzięki dziewczyny :)

Według mojego lekarza rodzinnego niskie żelazo wynika z moich złych nawyków żywieniowych, praktycznie zero mięsa, a czerwonego w życiu nie zjem bo mnie odrzuca, ogólnie nie lubie nic co by miało w sobie żelazo i jest problem. A po drugie obfite okresy i to rzekomo też ma na to wpływ, a póki mam wysoką hemoglobinę nie ma powodów do niepokoju. Z kolei jak rozmawiałam z onkologami mamy to też każdy mówi, żeby zaczac się regularnie badac po 30 roku życia. Zrobiłabym to badanie już dawno tylko że nie należy do najprzyjemniejszych i się troche boje ;/

No nic, pójde do rodzinnego zrobie morfologie jak wyjdzie niskie żelazo to pomyslę o tej kolonoskopii ;/

Sortuj wg