Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez sinister 02 mar 2015, 16:45
Ardash napisał(a):Sinister objawy, o ktorych piszesz sa typowe dla nerwicy, ale to calkiem nieglupi pomysl, zeby sprawdzic te pasozty i w razie czego sie odrobaczyc :smile:
Wrzucam link do bardzo fajnego artykulu o pasozytach. Wprawdzie on poswiecony pasozytom u dzieci, ale napisany przez pediatre z wieloletnim stazem i doswiadczeniem na tym polu.
Niektore twoje objawy jak pocenie moga miec zwiazek z pasozytami.
http://tatapad.pl/zdrowie/list-doktor-w ... ow-dzieci/

Mili a moze warto sprobowac tej terapii?? Ja tez nie mieszkam w Pl i chodze to tutejszego terapeuty choc mam mozliwosc do polskiego. Zobaczysz, ze dasz rade, wystarczy zrobic pierwszy krok ;)

Bardzo Ci dziękuję za ten link! Myślałem, że moje problemy z kaszlem typu astmatycznym to moja uroda, skoro rtg i spirometria nic nie wykazują, ale mam przewlekle zapalenie blonysluzowej jamy nosowo gardlowej do tego zapalenie zoladka, reakcje alergiczne na niektore produkty , chemikalia itp, ktore pojawiaja sie i znikaja, no i po pestkach slonecznika zle sie czulem bardzo tak samo po pestkach z dynimi a to zabija i usypia pasozyty ponoc, kurde posiewu z kalu nie zrobie , bo nic nie zauwazylem, ale z krwi badania napewno tylko pytanie jakie bo lamblie i toksoplazmoze inaczej sie robic niz glistę czy wlosowglowke

przez Ardash 02 mar 2015, 18:48
Sinister badan kalu w kierunku pasozytow nie ma sensu robic (co zreszta pisza w artykule).
Gdzies natomiast czytalam, ze pozadne badania krwi w celu wykrycia pasozytow sa dosc drogie i robi je niewiele laboratoriow w Polsce. Na wyniki czeka sie pare tygodni.

Tak czy inaczej czytalam, ze jesli posiada sie w domu zwierzaka to wszyscy domownicy (wlaczajac pupila) powinni 2 razy do roku rutynowo przeprowadzac kuracje odrobaczajaca.
Ego says:"Once everything falls into place, I will find the peace".
Spirit says:"Find peace and everything will fall into place".

przez Mili89 02 mar 2015, 23:53
sinister, o pasozytach moge Ci troche napisac, bo sama pare miesiecy temu przez to "przechodzilam"
mam kota, ktory mial pchly i one czasem nawet znajdowaly sie w moim kubku z herbata- i wpadlam w panike, ze jakas polknelam, a one sa nosicielami tasiemca psiego- czasem- nie zawsze...
zrobilam morfologie i wyszly podwyzszone eozynofile (eozynocyty) a one zwykle wzrastaja albo w alergii albo w infekcji pasozytniczej- wyprosilam od lekarza Pyrantelum dla siebie i Corki i wzielysmy- ale nic nie zauwazylam ani u siebie ani u niej, a eozynocyty skakaly mi najprawdopodobniej przez uczulenie na lek ktory bralam przed badaniem...

ogolnie to sa badania kalu ale jak wiadomo rzadko wykrywaja one pasozyty- najlepiej robic takie badanie przy pelni ksiezyca bo pasozyty maja wtedy okres wydalania jaj - oddzielne badanie kalu jest na lamblie, oddzielne na tasiemca- jesli ktos decyduje sie na posiew kalu na pasozyty warto zapytac o wykonanie posiewu metoda MiniParasep. Parasep jest to zestaw do zagęszczania kału, zapewniający wysoką skuteczność w wykrywaniu jaj, cyst i larw pasożytów w pobranych próbkach kału. w Luxmedzie mozna wlasnie w ten sposob zrobic to badanie.

Badanie z krwi na lamblie, toxocaroze, tasiemca uzbrojonego i gliste ludzka mozna zrobic- sa to badania ok 60 zl jedno .
a w morfologii masz eozynocyty w normie ? hemoglobine? pasozyty odbijaja sie na hemoglobinie, eozynocytach i witaminie B12.

ale sie rozpisalam :shock: :lol:
Ardash, a gdzie mieszkasz? sprobuje sie zapisac... jutro mam usg tarczycy zobaczymy czy cos pokaze....

Malenstwo- zapytam o ten Setaloft i cere jak tylko bede widziala lekarza i dam znac:* tez dzis ratowalam sie polowka Cloranxenu
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez RunForrest 03 mar 2015, 09:01
Cześć wam jak tam się dziś czujecie? Ja jadę właśnie do neurologa stresa mam jak cholera mam nadzieję że wszystko będzie ok trzymajcie kciuki :D
RunForrest

przez Wolfx 03 mar 2015, 09:21
RunForrest,
Trzymam :-)
Wolfx

przez RunForrest 03 mar 2015, 09:35
Wolfx, dzięki no przecież musi być dobrze :D
RunForrest

przez adel 03 mar 2015, 09:49
RunForrest, ja też się przyłączę do tego trzymania kciuków...żeby było dobrze...trzymaj się :D
I'm toxic...

przez malenstwo31 03 mar 2015, 09:52
RunForrest, trzymam kciuki. bedzie dobrze.
Mili89, czekam na wiadomośc:) Ja dziś mam lęk przed lękiem. Maskara. Wczoraj miałam takie helikoptery w głowie,że ratowałam sie połówka Afabamu. macie cos takiego ,że boicie się,że lęk się znowu pojawi i się boicie?

przez Pawelt 03 mar 2015, 10:28
malenstwo31, ja tak mam
X_x

przez RunForrest 03 mar 2015, 10:58
Potwierdzam też tak mam. Badanie neurologiczne nic nie wykazało teraz zdjęcie czaszki jeszcze ale nerwówka masakra
RunForrest

przez ska1977 03 mar 2015, 12:07
malenstwo31 napisał(a):Ja dziś mam lęk przed lękiem. Maskara. Wczoraj miałam takie helikoptery w głowie,że ratowałam sie połówka Afabamu. macie cos takiego ,że boicie się,że lęk się znowu pojawi i się boicie?

Ja miałem lęk przed lękiem ale po 3 miesiącach paroksetyny zanikł. Teraz, dzięki Bogu, jest dobrze.
Parogen 20mg

przez malenstwo31 03 mar 2015, 12:19
ska1977, mi chyba ten setaloft nie moaga. ide w piatek do lekarza to powiem co mi się dzieje. escitil lepiej dzialal tylko tylam:)
RunForrest, ciesze się z wyników. zobaczysz reszta też bedzie ok, ja robiłam TK głowy znam ten stres :D

przez RunForrest 03 mar 2015, 12:36
malenstwo31, daj spokój po 13 mam zadzwonić czy na dziś będzie opis zdjęcia jak nie to dopiero jutro... teraz tylko jedno w głowie
RunForrest

przez malenstwo31 03 mar 2015, 13:55
RunForrest, trzymam kciuki, doskonalę Ciebie rozumiem.

Sortuj wg