Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez martini123 16 sty 2015, 20:56
malenstwo31, powiedz mi jeszcze, bo dziś bardzo mnie męczy głowa, tzn czuje ucisk z lewej strony idący czasem do nosa, ale mam katar i zatkany nos więc może to przez zatoki? i te ciarki, one mnie najbardziej wkurzają, jak przejdą w innej części ciała to sie nie przejmuję, ale właśnie po głowe, głownie po lewej stronie przy wypróżnianiu się i tak bez powodu czasem, a dzisiaj czuje jakby na całej głowie mi się włosy jeżyły, ale wydaje mi się, że to nie skóra na głowie tylko w środku w mózgu. tych ciarek boje się najbardziej. też tak miałas? wiem, że już pytałam, ale teraz opisałam Ci dokładnie co mi dolega i chciałabym wiedzieć czy miałaś podobnie ;)

i jeszcze pulsuje mi przy nachylaniu się, połowa łba ;(
Ostatnio edytowano 16 sty 2015, 21:04 przez martini123, łącznie edytowano 1 raz

przez muffinka25 16 sty 2015, 21:02
D@ri@nk@ :D Nie mam zamiaru odpuścić sobie walki o samą siebie. Nie chcę być zniewolona i tyle, chcę wolności i spokoju :) Tak więc.... staram się trzymać uszy do góry hehe, mimo tego że np. jak to piszę to czuję drganie łydek, mam lekkie bóle lewej ręki nad łokciem i kilka razy zakuło mnie serce...trzymam się, wiem z jakiej to przyczyny...ale nie ukrywam że też sobie wkręcam chorobę....:) Buźka :yeah:

Zalatana23 Moja sprawa się rozstrzygnie po weekendzie,mam iść do rodzinnej i zobaczymy co mi poleci robić po naszej rozmowie ale podejrzewam, że skończy się na terapii :D Zobaczę jeszcze jak długo będę musiała czekać na wizytę u tej psychiatry/psychoterapeutki ..... i mam nadzieję, że nie pójdzie na łatwiznę wypisując mi tabletki i baj baj...no ale wszystko w swoim czasie. Chciałabym z tego wyjść póki jeszcze wcześnie , pozdrowienia :yeah: :yeah: :papa:
Do­piero późną nocą, przy szczel­nie zasłoniętych ok­nach gry­ziemy z bólu ręce, umiera­my z miłości.

przez paulag24 16 sty 2015, 21:21
U mnie beznadzieja ucisk w głowie, na lewej stronie, przechodzący nad oczami na całe czoło... Martwią mnie moje zapominanie, mylenie slow itd to kolejny niepokojący objaw, boje sie nocy, boje sie nocnego bolu.. Ten bol glowy czuje aż w zębach, jestem pewna ze gdyby okazało sie ze jestem zdrowa nie mam żadnej choroby na n, to skończylyby sie moje leki na Zawsze, dzis pierwsze dzien lekarstw jestem b senna i mam taki dziwny objaw ze ciagle ziewam ale Niemoge złapać przy tym ziewania tchu do końca ze aż mnie tak w gardle dusi, i tak cały dzien, co za dziwny skutek uboczny, mam nadzieje ze szybko minie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sinister 16 sty 2015, 21:22
malenstwo31może być to i to, ale trzeba się pogodzić, że to napewno nerwica plus może tarczyca.evvelinkakochana powiedz mi, czy powtórzyć FT3 i FT4 tak jak zalecała, czy zrobić przeciwciała ANTY TPO? muszę wybrać, bo albo albo mam tylko kasęna jedno badanie FT3 i FT4 34 zł, a ANty TPO 35zł

przez martini123 16 sty 2015, 21:35
paulag24, miałam to samo przy psychotropach, jak ziewałam to mnie dusiło a później dodatkowo chciało mi się przy ziewaniu wymiotować, to skutki leków nie przejmuj się. ja też mam taki problem z głową, uciska mnie lewa strona do nosa i mam mrowienia w głowie i eteż się denerwuję.

przez Mili89 16 sty 2015, 21:35
malenstwo31, ja wczesniej mimo przepisanych lekow nigdy ich nie bralam, uwazalam, ze dam sobie rade bez tego i ze wszystie te dolegliwosci nie sa od nerwicy...

dalej zastanawiam sie czy te zawroty glowy (tzn uczucie jakbym miala zaslabnac) napewno est efektem nerwow a moze to jakis guz/tetniak/pasozyty/cos z sercem ?? :why: zwariowac mozna...

teraz sprobuje brac ten Setaloft bo nie moge sama wytrzymac ze soba, a mam meza i Dziecko nie moge sobie pozwolic na lezenie na kanapie 24h:(
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez martini123 16 sty 2015, 21:36
malenstwo31, powiedz mi jeszcze, bo dziś bardzo mnie męczy głowa, tzn czuje ucisk z lewej strony idący czasem do nosa, ale mam katar i zatkany nos więc może to przez zatoki? i te ciarki, one mnie najbardziej wkurzają, jak przejdą w innej części ciała to sie nie przejmuję, ale właśnie po głowe, głownie po lewej stronie przy wypróżnianiu się i tak bez powodu czasem, a dzisiaj czuje jakby na całej głowie mi się włosy jeżyły, ale wydaje mi się, że to nie skóra na głowie tylko w środku w mózgu. tych ciarek boje się najbardziej. też tak miałas? wiem, że już pytałam, ale teraz opisałam Ci dokładnie co mi dolega i chciałabym wiedzieć czy miałaś podobnie ;)

to pytanie też do wszytkich, co o tym myślicie?

-- 16 sty 2015, 20:38 --

i też mylę słowa, myślę co chce powiedzieć a wychodzi mi coś innego ;/

przez sinister 16 sty 2015, 21:42
malenstwo31może być to i to, ale trzeba się pogodzić, że to napewno nerwica plus może tarczyca.evvelinkakochana powiedz mi, czy powtórzyć FT3 i FT4 tak jak zalecała, czy zrobić przeciwciała ANTY TPO? muszę wybrać, bo albo albo mam tylko kasęna jedno badanie FT3 i FT4 34 zł, a ANty TPO 35zł
martini123Takie uciski w nerwicy to norma, u mnie powodowały lęk , że to pewnie tętniak albo nowotwór, a miałem je od kwietnia do listopada co chwila, i od razu lęk się taki pojawiał o mózg, że szok.

przez martini123 16 sty 2015, 22:09
sinister, ale moze tak byc tylko po lewej stronie? bo mnie martwi to ze to tylko lewa strona

przez D@ri@nk@ 16 sty 2015, 22:35
malenstwo31, znam takich co raz na 5 lat ciężko na morfologię wygonić ;) Mój mąż dopiero jak na operację trafił do szpitala to go przebadali ;) Wczesniej tez w szpitalu jak go badali na PoChP

muffinka25, dobrze dobrze walcz :mrgreen:

paulag24, martini123, z tym ziewaniem i brakiem oddechu to nerwica a nie skutek leku. Jeden z podstawowych objawów :? Możliwe że lek akurat ten objaw nasila lub zbieżność w czasie...
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez evvelinka 16 sty 2015, 23:01
sinister nie wiem co ci doradzić, to twoja decyzja. rozumiem, że ft3 i ft4 już robiłeś? jeśli tak to po co powtarzać, zrobiłabym coś, czego jeszcze nie mam. zwłaszcza, że przeciwciała są charakterystyczne dla hashi. oprócz anty tpo są też anty tg.. możesz jednych nie mieć, a drugie mieć, więc warto zrobić oba dla pewności.

przez sinister 16 sty 2015, 23:12
FT3 i FT4 miałem w kwietniu, więc nie są zbyt, aktualne, były na górnej granicy dosłownie kilka cyfr po przecinku i już by było hashi. Natomiast skoro zmalało mi TSH to pewnie już reszta jest większa. Zrobie FT3 i FT4 , bo na to mam jeszcze kasę,dla pewności jak wyjdą ok to potem przeciwciała. Ale muszę się przygotować, że to nerwica. Chociaż po głowie chodzi mi jeszcze chlamydia a chlamydie łatwo załapać w klubach itp i bolerioza, bo dają objawy typowo nerwicowe i problemy ze stawami, a tego tylko nie sprawdzalem. Ale na tym moja diagnostyka sie skonczy,bo tak naprwde juz nie ma chorob ktorych bym nie przerabiał. Jeszcze mi przyszla do glowy toksoplazmoza bo mialem w dolu 3 koty, ale nie wiem chyba nie warto tego badac.

SM - nie mam
Rak czegokolwiek - nie mam
Hiv - Nie mam
WZW - nie mam
Śmiertelna bezsenność - nie mam
Tętniak aorty brzusznej/mózgu - nie mam
Kiła - nie mam
Sepsa - nie miałem
Grzybica organizmu - nie mam

-- 16 sty 2015, 23:12 --

FT3 i FT4 miałem w kwietniu, więc nie są zbyt, aktualne, były na górnej granicy dosłownie kilka cyfr po przecinku i już by było hashi. Natomiast skoro zmalało mi TSH to pewnie już reszta jest większa. Zrobie FT3 i FT4 , bo na to mam jeszcze kasę,dla pewności jak wyjdą ok to potem przeciwciała. Ale muszę się przygotować, że to nerwica. Chociaż po głowie chodzi mi jeszcze chlamydia a chlamydie łatwo załapać w klubach itp i bolerioza, bo dają objawy typowo nerwicowe i problemy ze stawami, a tego tylko nie sprawdzalem. Ale na tym moja diagnostyka sie skonczy,bo tak naprwde juz nie ma chorob ktorych bym nie przerabiał. Jeszcze mi przyszla do glowy toksoplazmoza bo mialem w dolu 3 koty, ale nie wiem chyba nie warto tego badac.

SM - nie mam
Rak czegokolwiek - nie mam
Hiv - Nie mam
WZW - nie mam
Śmiertelna bezsenność - nie mam
Tętniak aorty brzusznej/mózgu - nie mam
Kiła - nie mam
Sepsa - nie miałem
Grzybica organizmu - nie mam

przez martini123 17 sty 2015, 01:38
D@ri@nk@, ja miałam taki problem przy ziewaniu tylko jak wzięłam tabletkę, ale pewnie od samej nerwicy tez może być.

co myslicie o tej mojej głowie, jest coś niepokojącego? wiem, że się powtarzam, ael chce sie upewnić. tutaj wszystko opisałam:

to pytanie też do wszytkich, co o tym myślicie?

-- 16 sty 2015, 20:38 --

i też mylę słowa, myślę co chce powiedzieć a wychodzi mi coś innego ;/

nie daje mi spokoju, dlatego taka upierdliwa jestem

przez Stokrotk@ 17 sty 2015, 01:58
sinister, moja endo na ft4 i ft3 w ogóle nie patrzy, tylko TSH, antyTG, i teraz zleciła mi antyTPO. Dla świętego spokoju powtórz badania, ale równocześnie powinieneś zapisać się do psychologa i/lub psychiatry, skoro przeszedłeś tak kompleksowe badania i nic nie wyszło. Psycholog i psychiatra powinni pomóc w wypadku naszej przypadłości; mimo że jak się okazało, nie miałam i nie mam hipochondrii, a jakieś zalążki albo epizody - jak powiedziała pani psycholog, 1,5 miesiąca to za krótko, żeby stwierdzić takie zaburzenie - to psycholog mi pomogła. Na koniec listopada i na początku grudnia było mi źle, podobnie jak w listopadzie i pod koniec października, a potem stopniowo zaczęłam się uspokajać - zmęczona sobą, wędrującymi bólami, badaniami i swoimi lękami, ale i wyprowadzona na prostą przez psycholog ;-) W nowym roku nie byłam ani razu jeszcze. Łopatka czasem poboli, ale jak już o tym myślę, to o ew. przyczynach kręgosłupowych - mało ruchu - niż raku :P

Sortuj wg