Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez KryjRyj 16 maja 2014, 23:35
Moja lista:
-Problemy z sercem (niewydolnosc, arytmia, zawal).
-Problemy z plucami.
-Rak migdalka.
-Rak pluc.
-Zakrzepy.
-Zakrztuszenia.
-Zakazenie krwi.
-Uszkodzenia mozgu po uderzeniu.
-Krwiak mozgu po uderzeniu.
-Rak mozgu wywolany tomografia majaca sprawdzic czy mam krwiaka (haha).

Aktualnie moja hipochondria skupia sie na uszkodzeniach mozgu - ataki zarowno po lekkich walnieciach jak i porzadniejszych. Moja nerwica tak "zmienia temat" co jakis czas.

przez nadiee 16 maja 2014, 23:40
Ach, dlatego właśnie zalogowałam się na tym forum... Dziś też, gdy pytałam znajomej o neurologa, powiedziała, bym poszła, chociaż to pewnie nic takiego tylko nerwy.

Kiedyś przeczytałam fajna książkę - autobiografię psychologa społecznego, Elliota Aronsona "Przypadek to nie wszystko. Moje życie psychologa społecznego" . Mnie to pomogło na problemy na tle pewności siebie, tudzież jej braku, wiecznych wyrzutów sumienia, poczucia beznadziejności... Zamierzam ją przeczytać jeszcze raz. Tak czy owak bardzo pozytywna i ciekawa lektura, polecam. Zawsze to jakieś oderwanie od rzeczywistości. Poza tym ten gość jest wybitny w swoich fachu, a jako dziecku wszyscy wróżyli mu... Cóż, nie najlepiej. Każdy miał go za kompletne zero, zwłaszcza przez pryzmat jego brata. A tu surprise.
Wszystko mnie boli. Gdzie byś mnie nie dotknął, to mnie boli. Gdzie byś nie strzelił, to trafisz we mnie. Edward Stachura

przez nervuska81 17 maja 2014, 00:09
chetnie przeczytam. lubie takie ksiazki, ja w ogole duzo czytam, szkoda ze wiekszosc to informacje o chorobach na necie hehe, ale ksiazki tez lubie :)
czas isc spac, dobrej nocki wszystkim hipochondrykom ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 17 maja 2014, 00:18
evvelinka napisał(a):Ojej nie wiedziałam, że ktoś może trzymać za nogę.. jej szkoda, że ja na to nie wpadłam i mój chłopak ze mną nie wszedł. Dla mnie te rezonansy to masakra mam okropne zawroty i to chyba właśnie od tego pola magnetycznego.

Prakseda.. robiłam w diagnostyce. Jest polecane nawet na stronie stowarzyszenia chorych na boreliozę. Pasków nie mam. Tylko dostępne takie coś w internecie. A ile ty miałaś punktów? Co ja mam o tym sądzić? Niby ujemny, ale tuż pod kreską wątpliwości. I jeszcze w jakim labie robiłaś?

Zrob KKI w Instytucie Reumatologii w warszawie, Ja miałam jeden pozytywny w zwykłym WB , w dokładniejszym już 3 prążki ,. Wg mnie wielce prwdopodobne , że masz bb, a i warto przed badaniem wziąć coś co rozbij cysty : metroniazol, tinidazol, albo chociaż citrosept.
Moderator

przez Prakseda 17 maja 2014, 01:18
*Wiola*, a ile czasu powinno się brać antybiotyki, bądź ciprosept na to rozbicie cyst? I po jakim czasie powinno się potem WB zrobić? Tak się ostatnio nad tym zastanawiałam, szperałam w necie, ale wiadomo - info jak zwykle są różne.
A ten dokładniejszy WB to właśnie w KKI? Zwariować można z tymi testami :roll:

przez psychidae 17 maja 2014, 10:13
evvelinka napisał(a):Jak w rezonansie kręgosłupa wyszły mi jamy poszłam do specjalisty od jamistości, bo ktoś go polecił na forum. Ci lekarze z forów nieźle się sprawdzają jak do tej pory dla mnie. Kazał mi zrobić mri głowy i postanowiłam na razie nie szukać nikogo innego. Facet wydaje się rozsądny, nie straszy, a to dla mnie ważne. Nienawidzę lekarzy, którzy straszą, bo ja już i tak wystarczająco panikuję ze wszystkim. Poza tym w końcu neurochirurg to też i neurolog.

hmm - gastroenterolog i chirurg to też nie to samo, albo urolog i nefrolog :D i neurolog, i neurochirurg mogą diagnostykę prowadzić w kierunku chorób neurologicznych, ale neurochirurg leczy operacyjnie, neurolog zachowawczo ;)
jeśli to sm to następnym krokiem jest szpital (oddział neurologii), potem poradnia dla osób chorych na sm

nie wiem czy wb można podważyć (nie znam się aż tak), ale wb był zawsze potwierdzający w przypadkach wątpliwych, więc chyba jeśli jest ujemny tzn że jest ujemny
psychidae

przez evvelinka 17 maja 2014, 10:59
Prakseda napisał(a):*Wiola*, a ile czasu powinno się brać antybiotyki, bądź ciprosept na to rozbicie cyst? I po jakim czasie powinno się potem WB zrobić? Tak się ostatnio nad tym zastanawiałam, szperałam w necie, ale wiadomo - info jak zwykle są różne.
A ten dokładniejszy WB to właśnie w KKI? Zwariować można z tymi testami :roll:

Właśnie dostałam info od kolejnych dwóch osób o tym, że KKI w instytucie reumatologii na Spartańskiej jest najczulsze. Ja w każdym razie idę.
A o citrosepcie czytałam, że dobrze go brać z miesiąc.

-- 17 maja 2014, 11:01 --

psychidae napisał(a):hmm - gastroenterolog i chirurg to też nie to samo, albo urolog i nefrolog :D i neurolog, i neurochirurg mogą diagnostykę prowadzić w kierunku chorób neurologicznych, ale neurochirurg leczy operacyjnie, neurolog zachowawczo ;)
jeśli to sm to następnym krokiem jest szpital (oddział neurologii), potem poradnia dla osób chorych na sm

nie wiem czy wb można podważyć (nie znam się aż tak), ale wb był zawsze potwierdzający w przypadkach wątpliwych, więc chyba jeśli jest ujemny tzn że jest ujemny

Tak, mi tylko chodzi o diagnostykę. miał w miarę szybkie terminy, zna przypadek.. zobaczymy co powie.

przez *Wiola* 17 maja 2014, 11:27
Prakseda, evvelinka, Informcje oczywiście są różne, :? jednak często ludzie pisza o 2 tygodniach i wtedy zrobić badanie.
A ten dokładniejszy WB to właśnie w KKI

Nie, ja robiłam Wb u dr W jakas metodą immunoblot o ile dobrze pamiętam, KKi to inne badanie, ale tak jak pisze evelinka teraz przez wielu uwazane za najlepsze.

Prakseda, Na pw później Ci dokładnie odpisze ;)

-- 17 maja 2014, 10:28 --

psychidae napisał(a):

Niestety to nie takie proste, bo zdarza się , że w żadnym teście borelioza nie wychodzi
Moderator

przez nerwa 17 maja 2014, 11:51
Zaden test nie jest w 100% skuteczny. Wiec niestety, jest procent ludzi ktorzy moga zawsze otrzymac falszywie pozytywny wynik (i ze niby są chorzy, chociaz nie sa), ale tez falszywie negatywny - test wyjdzie ok, a są chorzy. No i nic sie na to nie poradzi... :-/
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez *Wiola* 17 maja 2014, 12:06
nerwa napisał(a):Zaden test nie jest w 100% skuteczny. Wiec niestety, jest procent ludzi ktorzy moga zawsze otrzymac falszywie pozytywny wynik (i ze niby są chorzy, chociaz nie sa), ale tez falszywie negatywny - test wyjdzie ok, a są chorzy. No i nic sie na to nie poradzi... :-/

Z tego co ja czytałam, to fałszywie dodatnia może wyjśc tylko Elisa. dlatego potwerdza się ją WB, gdzie bad się poszczególne antygeny . Niektóre z nich są wysoce specyficzne i wtedy nie ma już watpliwości ., przy tych mniej specyficznych wyklucza się inne choroby np kiłę, która może dawac tzw reakcje krzyzowe.
Moderator

przez evvelinka 17 maja 2014, 12:07
nerwa napisał(a):Zaden test nie jest w 100% skuteczny. Wiec niestety, jest procent ludzi ktorzy moga zawsze otrzymac falszywie pozytywny wynik (i ze niby są chorzy, chociaz nie sa), ale tez falszywie negatywny - test wyjdzie ok, a są chorzy. No i nic sie na to nie poradzi... :-/

Tak. Nawet mi ktoś napisał, że żaden test mu nie wyszedł, a bb ma na 100% - ugryzienie kleszcza, rumień i objawy. Ja wolę na razie wykluczyć bb, bo jak dla mnie więcej moich objawów jest raczej z bb niż z sm.. weźmy choćby tę nadwrażliwość na alkohol, szumy w uszach, mroczki. Cieszę się i martwię jednocześnie tym, że zrobiłam ten rezonans, bo z jednej strony obecność zmian demielizacyjnych zawęża mi bardzo pole poszukiwań, z drugiej dobrze nie wróży. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam, że zamiast tomografii głowy lepiej zrobić rezonans, bo jestem do tyłu o kilka ładnych miesięcy :/

Dobra jadę odebrać płytkę ze starą tomografią od brata, a potem na 14 do lekarza.. :-|

przez nerwa 17 maja 2014, 12:17
A no wlasnie znalazlam ze WB ma sensitivity 100% - czyli jak ktos jest chory to zawsze wykryje. Ale.. specificity ma 98%, czyli znaczy, ze jest tam szansa, ze jesli ktos nie ma choroby, to zastanie ona wykryta u 2 na 100 pacjentów. Ale tak czy siak, to i tak mała szansa w porownaniu do innych testow.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez psychidae 17 maja 2014, 14:04
*Wiola* napisał(a):Niestety to nie takie proste, bo zdarza się , że w żadnym teście borelioza nie wychodzi

to chyba znaczy, że jej najzwyczajniej w świecie nie ma?
psychidae

przez pająk 17 maja 2014, 14:08
Ostatnie dni przypisywałam sobie guza mózgu -_-
pająk

Sortuj wg