Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Prakseda 13 maja 2014, 20:53
Ech :roll: U hematologa niby wszystko ok, tylko przeciwciała ANA ciągle dodatnie - od kilku lat to samo miano, ten sam typ świecenia :roll: Ruleta - wczesna faza kolagenozy? Skutek boreliozy?

przez psychidae 13 maja 2014, 21:17
Prakseda napisał(a):Ech :roll: U hematologa niby wszystko ok, tylko przeciwciała ANA ciągle dodatnie - od kilku lat to samo miano, ten sam typ świecenia :roll: Ruleta - wczesna faza kolagenozy? Skutek boreliozy?

Jaki typ przeciwciał?

-- 13 maja 2014, 20:27 --

evvelinka napisał(a):Jeszcze nie wiem, wyniki dopiero za kilka dni. Gorzej z rezonansem głowy - wyszło mi podejrzenie zmian demielizacyjnych, czyli coś co pojawia się tylko przy sm lub neuroboreliozię z tego co się zdążyłam zorientować. Jakoś dziwnie się aż tak nie przejmuję.. chyba już nie mam siły i łez więcej :)

Nie tylko
Najczęściej
Lekarz rozpozna Ci dopiero sm gdy będzie miał niemal 100% pewności, prawdopodobni będziesz musiała iść do szpitala
Gdy pojawi się coś na kształt rzutu nie czekaj tylko jedź na sor neurologiczny - wtedy podają solumedrol, który na początku choroby powoduje ustąpienie rzutu lub jego złagodzenie
Trzeba jeszcze wykluczyć czy te zmiany nie są naczyniopochodne
Jeśli to sm to jaka to jest postać

Mam nadzieję, że jeśli coś musi być, to będzie to borelioza
Trzymam kciuki
Pozdrawiam
psychidae

przez Prakseda 13 maja 2014, 21:36
psychidae, jąderkowe.
Swoją drogą, jak Cię tak tutaj czytam - szacunek za wiedzę z dziedziny medycyny :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez psychidae 13 maja 2014, 21:52
Oj moja droga, wy też oczytane, macie równiedużą wiedzę

Lekarz postawił podejrzenie jakiejś konkretnej kolagenozy?

Ja miałam podejrzenie sm przez lekarzy - co ja wtedy przeżyłam, maskra
psychidae

przez Ellwe 13 maja 2014, 22:15
marta80, 5 miesicy bylas na benzo??? Jak czesti bralas?ja koncze 2 opakowanie. Zaczelam brac od marca i boje sie na nich zostac bo teraz praktycznie biore codzunnie po pol. Jutro ide di rodzinnegi i powiem ze chce hydro...

Ktiras z was dziewczyny pytala mnie o ta wystajaca kisc na glowie. Nie wiem czy nie ty Martus, bo to bylo dosc dawno. Wiec mam ja nadal ale jest jakby mniej wyczuwalna.

Kurde ja zapomnialam o chorobach na dwa tygidnie nawet nue mialam czasu myslec i niczym w nowej pracy. Ale w eekend oczywisxie dzeonila do mojego meza tesxiowa i oczywiscie jak zawsze z opowiescia ze ktos zmarl na raka. /cenzura/ mac za przepriszeniem, moze ina tez sie boi i martwi o siebie ale moja mama chyba ani razu nie zadzwonila do mnie z taka ingormacja a ta cigle o kims nawijabkto choruje albo zmarl. Jest mi bardzo przykro z powodu tego ze tyle osob choruje i cierpi z tego powodu. Naprawde. Ale nie musi ciagle opowiadac historii czyjejs choroby ze szczegolami :time:
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Prakseda 13 maja 2014, 22:16
psychidae, żadnej konkretnej diagnozy odnośnie kolagenozy nie usłyszałam. ENA i p. antytoczniowe mam ujemne. Tak czy inaczej reumatolog chce bym przez jakiś czas zażywała Arechin <brałam już 2 miesiące> - nie wiem, czy to dobry pomysł. Jeśli moje wszystkie objawy nadal są od boreliozy, to tylko niepotrzebnie się nafaszeruję :roll: Niektórzy lekarze twierdzą, że ANA mogą być dodatnie właśnie przy boreliozie - teorii wiele, a ja zdrowie mam tylko jedno :roll:

psychidae napisał(a):Ja miałam podejrzenie sm przez lekarzy - co ja wtedy przeżyłam, maskra

Szczęście, że się tylko na podejrzeniu skończyło.

przez marta80 13 maja 2014, 22:30
Ellwe tak benzo bralam od grudnia codzinnie rano 10...od marca zeszlam na 5...i w pi odstawialam..i sie boje ze wroca jazdy((::ale juz nie chce brac nie nie nie!!!!7kg od grudnia przytylam..a teraz sie ostro wzialam za dietke...i obym podolala:)

tak to ja pytalam o te kosci wystajace bo bola mnie jak sie smieje;))))dziwne....

przez psychidae 13 maja 2014, 22:39
No niestety ciężko czasami wybić boreliozę

Podobno te przeciwciała występują też u zdrowych ludzi
Byłaś w szpitalu z tą boreliozą, gdzieś kiedyś czytałam, ze im bardziej zaawansowana tym ciężej jej się pozbyć

Branie benzo 5 m-cy nie jest dobrym pomysłem, po miesiącu czasem jest problem z odstawieniem

4 miesiące to chyba taki max i to 2 razy w tygodniu
psychidae

przez Ellwe 13 maja 2014, 22:43
No ja tez strasznie tyje od czasu jak zaczelam brac benzo. Szczeze mowiac nie jestem pewna czy to od tego ale jakos czasowo wszystko sie laczy i tak jak rok temu niesamowicie chudlam i wygladalam jak szkielet to teraz dobijam do 60 kg i to jest moj zyciowy rekord...a w grudniu wazylam 54 kg.
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez nervuska81 13 maja 2014, 22:57
Tez uważam ze psychidae ma duza wiedzę :)

Wiecie co, teraz zauwazyłam ze mi spuchł troche policzek po stronie tego drgajacego oka, i pod okiem sie taki worek zrobil i siniec, pewnie od tych drgan ale juz mam shize bo jest coraz gorzej. dzisiaj tez mialam wiecej boli i uciskow w skroniach na glowie w szczekach. martwie sie tym obrzekiem, moze powinnam pojsc na pogotowie z tym?

przez bezsilna_22 13 maja 2014, 23:46
ja biorę benzo znowu tym razem od listopada 1 mg codziennie
dziewczyny prosze powiedzcie mi
od czego moze byc spuchniety jezyk caly taki nabrzmialy z odcisnietymi zebami po bokach? strasznie szeroki i gruby
rano to mi usta rozszerza jak go wyciągam
w ciagu dnia tez duzy i taki nalot
w marcu mialam caly bialy bo mialam grzybice gardla tez
teaz niby jej nie ma ale jezyk wyglada strasznie
czy to moze byc od glistnicy?
bo skoro gdy grzyby są w jelitach- to jezyk jest oblozony (przeciez caly przewod pokarmowy jest chory) to to moze byc od glistnicy? przeciez to pasozyt i zatruwa mnie i te toksyny wydalaja sie
ten jezyk to moze byc to? chetnie bym wkleila zdjecie jezyka ale nie wiem
sama sie przerazam jak go ogladam
czy jednak to od ropnych migdalkow?
Jezu ja zwariuje co to jest ZA CHOLERSTWO?!
i taki smak dziwny pełno śluzu w gębie i język jak balon z nalotami ja mam dość!!!!!
jak myslicie ? co to?

przez Prakseda 13 maja 2014, 23:52
psychidae napisał(a):Byłaś w szpitalu z tą boreliozą, gdzieś kiedyś czytałam, ze im bardziej zaawansowana tym ciężej jej się pozbyć

Byłam prawie miesiąc w szpitalu i muszę przyznać, że na dożylnych antybiotykach nie czułam żadnej poprawy, na doustnych "w trybie domowym" były większe efekty.
No niestety - im bardziej zaawansowana, tym bardziej może się to ciągnąć i przejść w stadium chroniczne :roll:

przez Fabienka 13 maja 2014, 23:59
Hej
Kakunia czekalam na twoj wpis. Bardzo ci wspolvzuje choroby. Dobrze ze masz antybiotyk a powiedz haka dawka I na Ile dni dostalas?? Trzymam mocno kciuki za Ciebie. Masz racje u mnie na pogotowiu jak bylam tydzien temu to byla hinduska a w ten piatek dentysta pakol:) w przychodni u nas tylko dwoch anglikow jest:) pisz jak sie czujesz czy choc troszke lepiej??
Ja mam fazy bo bol zeba wraca a denysta w piatek dopiero fzeonilam pytac czy moze jutro by sie dalo ale niestety:( I mam leki ze ojade tam bedzie od nowa ropa I Stan xapalny I sepsy dostane zapewne:(

przez evvelinka 14 maja 2014, 00:08
psychidae napisał(a):Lekarz rozpozna Ci dopiero sm gdy będzie miał niemal 100% pewności, prawdopodobni będziesz musiała iść do szpitala
Gdy pojawi się coś na kształt rzutu nie czekaj tylko jedź na sor neurologiczny - wtedy podają solumedrol, który na początku choroby powoduje ustąpienie rzutu lub jego złagodzenie
Trzeba jeszcze wykluczyć czy te zmiany nie są naczyniopochodne
Jeśli to sm to jaka to jest postać

Mam nadzieję, że jeśli coś musi być, to będzie to borelioza
Trzymam kciuki
Pozdrawiam

Tylko, że ja nie wiem co to jest rzut. Czytałam o tym, ale nadal nie wiem czy ja coś takiego miałam czy nie. Ja się ciągle źle czuję :( A jeszcze przez miesiące kazali nie wsłuchiwać się w siebie i olewać swoje objawy, myślałam, że to nerwica i że powinnam się skupić na normalnym życiu, a teraz już nic nie wiem.. :why:

Sortuj wg