Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Fryzurka 11 lut 2014, 00:08
Ja od kilkunastu dni myślę o helicobacter pyroli bo coś mnie żołądek boli czy to brzuch sama nie wiem no chyba że jakaś nerwica wraca chyba wolę to 2 bo badanie gastroskopią mnie przeraża :shock:

przez MaReKCe 11 lut 2014, 00:18
Pod tym wzgledem internet to zło. Tyle możliwych chorób że czlowiek nie wie co wybrać.

przez myszka1984 11 lut 2014, 10:02
czesc dziewczyny, jestem tu nowa, choć tak naprawdę od dawna czytam wasze posty.... u mnie zaczelo się dokładnie rok temu, zawiało mnie zwyczajnie, jak to na wiosne i miałam kłucia w klatce piersiowej, schizowałam ze rak piersi, żebra, płuc, robiono mi ekg, wszystko ok. Potem zaczęła mnie bolec piers, znowu schiza - rak piersi...robiłam usg - tylko torbiele... potem miałam zapalenie pochwy łącznie z pęcherzem, tez się bałam ze nawet go gina jak wchodziłam to myslalam ze zemdleje w drzwiach.... potem wypadł mi zakrzep w odbycie (posiadam hemoroidy) wiec wyczułam guzka w odbycie - masakra co ja przezyłam :( poszłam do proktologa, dał czopki i jest ok. Teraz schizuje nad pieprzykami (przyglądam się im 1000 razy dziennie) byłam u 2 chirurgów z nimi i u dermatologa, nic zlego nie stwierdzili i nie kazali wyciąć- ale dermatolog powiedziała ze jakby się cos z nimi dzialo a szczególnie jakby swędział którys z nich, wiec teraz ciagle mam wrazenie ze mnie swędzi- swędzi mnie wszędzie i już nie umiem sobie poradzić z tym wszystkim..:( wczoraj widziałam w reklamie NERWO CALM czy cos takiego? stosowałyście? bOjae się nawet morfologii zrobić, tak się boję :(

-- 11 lut 2014, 09:04 --

jak widze reklamy typu "rakowi w spak" czy jakies -ubezpiecz się na wypade raka to dostaje MEGA doła:(

-- 11 lut 2014, 09:09 --

ukradłam z Kafeterii :) jakże to wszystko znajome ...:)

Prawie każdy hipochondryk:...
1.Boi się, że mając diagnozę śmiertelnej straci sens życia i zawiedzie bliskich.
2.Boi się śmiertelnej diagnozy a raczej jej potwierdzenia u lekarza jednocześnie wierząc, że lekarz takie choroby wykluczy (takie rozszczepienie oczekiwań)
3.Szukając w sieci objawów również doznaje rozszczepienia oczekiwań, bo szuka z dwóch przyczyn: pierwsza żeby sprawdzić w jaki sposób choroba się manifestuje i porównać. Drugi by znaleźć cokolwiek, co tą chorobę wykluczy.
4.Godzinami potrafi przetrząsać sieć w poszukiwaniach, wchodząc na coraz to obszerniejsze strony medyczne, fora, witryny (również obcojęzyczne)
5.Zna większość ciężkich chorób fizycznych a zwłaszcza, specjalizuje się w nowotworowych i neurologicznych
6.Przynajmniej raz w życiu obawiał się guza mózgu, mając przy tym komplet objawów neurologicznych (tinnitusy, oczopląs, paraliże, parestezje i oczywiście różne, przewlekłe bóle głowy)
7.Przynajmniej raz w życiu spanikował na tyle, by znaleźć się na oddziale ratunkowym szpitala
8.Często robi badania, b. często specjalistyczne, gdyż w zwyczajną morfologię z OB już nie wierzy.
9.Nagminnie pobolewa go serce, czasem doznaje tachykardii
10.Czasem zapomina o danej chorobie i cieszy się życiem jednak kiedy sobie przypomni, wpada w wielkiego doła
11.Ma natręctwa. Czasem b. dziwaczne. Godzinami potrafi stać przy lustrze, szukać w sobie objawów, oglądać się, badać itp.
12.Przy każdej przerabianej chorobie mówi sobie: „to już ostatni raz
13.Przy każdej przerabianej chorobie myśli sobie: „tym razem to na pewno prawda
14.Nie potrafi zrozumieć i uwierzyć w somatyzację
15.Wytwarza w sobie wszystkie możliwe objawy różnorakich chorób nie wierząc, że je wytwarza
16.Doznaje bólów w narządach nieunerwionych (wątroba, „mózg, śledziona etc.)
17.Uwielbia wiecznie informować wszystkich naokoło o swojej „chorobie (bardzo natrętnie)
18.Ma potężną wiedzę medyczną ale wybiórczą.
19.Średnio raz na rok przeżywa kryzys panikę kilkudniową, z totalnym zrezygnowaniem, wycofaniem, depresją.
Też to wszystko mam i jakoś żyję. Hipochondrię mam już od wielu, wieeelu lat i mogłabym książki o somatyzacji pisać. oczko.gif Grunt, to traktować jak ją jako chorobę tragikomiczną. uwierzcie starej hipochondryczce: DA SIĘ. Da się z przymróżeniem oka i kto wie czy to nie jest jedyną receptą. Bo jedno wiem na pewno: ona tak szybko nie mija.. jak już mówiłam, trzyma mnie prawie przez całe życie..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez scooby 11 lut 2014, 15:05
Od tygodnia jak rano oczyszczam nos, to mam krew w katarze... Co robić ?

przez Ellwe 11 lut 2014, 18:45
Jeny, dziewczyny, zaraz się okaże, że ja też mam raka jelita, bo mam co chwilę na przemian gazy, biegunki i zaparcia

scooby, ja mam też ostatnio jakieś lęki na tym bunkcie, mam ciągły problem z jelitami, ciągle mi coś tam buczy buzuje, boli, mam zaparcia, no i co jakiś czas jak to się pieknie określa ,,ołówkotwate stolce" ale chyba przy raku jelita byłyby cały czas??? :zonk: nie chudne i krwi też nie widzę, tylko te bóle, przelewanie w bebechach i brzuch jak w 5 miesiącu ciązy:( Na usg wyszła mi duża ilośc gazów w jelitach Pani doktor kazała mi zmienić diete, tylko, że ja już zmieniłam i co i DUPA :twisted: Sorry, że takie oblechy tutaj wypisuje ale znowu spać nie będę mogła przez to dzisiaj.

Co my mamy z tym brzuchem wszyscy, no. Ehh...

P.S. Z nosem też mam ciągłe problemy :bezradny:

myszka1984,
Skąd ja to wszystko znam :yeah:

Tylko z tym guzem mózgu mi się nie zgadza, bo jak do tej pory go ,,nie miałam". :mhm:

-- 11 lut 2014, 18:51 --

księżniczka, załamałaś mnie tym tekstem o koleżance. :why: Takie piękne plany miałam na dzisiaj a chyba skończę z butelką wina :evil:
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez księżniczka 11 lut 2014, 20:11
Ellwe :) ona wlasnie odpisala ze 4 miechy miala takie objawy, ja mam pare ładnych lat :D to juz by mnie zabił....
co do myszki wlasnie i punktu z guzem mózgu to se wkręciłam od disaj hahahahaha idealnie trafiła, bolala mnie głowa w sobote i boli dziś :( od rana :( bolem takim dizwnym... rano czoło teraz gdzieś u góry , ale po jednej stronie i już jazdy mam i wszystkie strony o guzie mózgu wyczytałam :( pierwszy raz mnie głowa bolala w sobotę , teraz drugi :((( masakra
Tez mam ochote na butelke wina, ale chłopaki po sesji wyciągneli mnie na piwko xD hahahah
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez 92znerwicowana 11 lut 2014, 23:41
Ja wlasnie wrocilam ze szpitala. Mialam "atak" i "wmawialam" sobie, ze peka mi tetniak (ktorego sobie ubzduralam albo i nie) i kazalam zawiezc sie na pogotowie. Oczywiscie w jednym oddziale przyjmowali tylko pilne przypadki, wiec bol brzucha nie wchodzil w gre. Udalam sie na drugi oddzial i przyjela mnie Pani doktor internista (która wyrwalam z glebokiego snu). Stwierdzila, ze bol jest od zoladka (to nic, ze boli mnie prawa strona, kluje i pulsuje, wiec zoladek to raczej nie jest) a kiedy powiedzialam, ze obawiam sie ze mam tetniaka to wysmiala mnie w twarz. Jutro jade zrobic usg prywatnie.. o ile do jutra dozyje. Bo boje sie, ze umre :(

przez Ellwe 12 lut 2014, 00:04
92znerwicowana, niestety z doswiadczenia wiem, ze lepiej nie podsuwac lekarzom diagnoz, bo patrza na Nas jak na debili. :evil:

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez 92znerwicowana 12 lut 2014, 00:20
Ellwe, jesteś moich dobrym duchem! :) Tylko Ty mi odpowiadasz :D
No niby wiem, ale jak już pojechałam, to chciałam pozbyć się wątpliwości.. Pani doktor tylko powiedziała, że widzi u mnie skłonności hipochondryczne, więc wolalam sie juz nie odzywac.. Szkoda tylko, jesli moje wymysly okaza sie prawda :(

przez Ellwe 12 lut 2014, 00:34
Jeju, nie zorientowalam sie nawet, ze to ty:D Powaznie;:*ale milo mi:)

Szkoda tylko, jesli moje wymysly okaza sie prawda :(

Po kazdym badaniu mam takie mysli. ostatnio Pani doktor zgarnela stowke za USG i powiedziala ze wszytko mam piekne i mam zmienic dite a ja u siebie widze raka i sama sie nakrecam :yeah:

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez księżniczka 12 lut 2014, 09:36
Hej.... Obudziłam się i mniej jak wczoraj, ale nadal boli mnie glowa, z prawej strony od czola do góry :-( masakra :-( wkręta w goza na całego... Co kam zrobić... Nie jest to wielki ból Ale jest...
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez myszka1984 12 lut 2014, 09:41
księżniczka a brałas cos od bólu głowy?

ja tak zle sypiam ze szok, koszmary mam na punkcie chorób, umierania....co noc mi się sniją :( brałyscie cos na uspokojenie ziołowego może?

-- 12 lut 2014, 08:47 --

mnie kiedyś bolała głowa codziennie od południa do wieczora, tak lekko ze bez tabletki wytrzymywałam spokojnie, ale bolała jednak...trwało to 3 tygodnie. Wpadłam na pomysł ze pewnie mnie zawiało i zażyłam przez kilka dni apo napro (przeciwzapalny) pomogło po pierwszej tabletce.... tez chodziłam zdołowana i znerwicowana ze pewnie góż mózgu ...

przez 92znerwicowana 12 lut 2014, 09:48
Dziewczyny bierzcie sobie codziennie jedna tabletke magnezu plus tabletke doppel herz na uspokojenie :)

przez marta80 12 lut 2014, 10:50
dziewczyny mnie bolala glowa 4mace dzien w dzien...z tulu i bol promieniowal do karku....no i oczywiscie mialam akcje z guzem mozgu,,,zrobilam tomografie wyszla ok....cieszylam sie 1 dzien i ubzduralam sobie ze tomografia jest nie dokladna i poszlam na rezonanas,,,czujecie??tez wyszedl ok,,,,euforia trwa 2 dni,,,i zaczelam se dalej wkrecac,,i sie na eeg glowy wybieralam...ale juz dalam se spokoj z glowa bo znalazlam inna obesesje wezly ziarnica itd(((:

dziewuchy te bole sa najczesciej napieciowe..guz mozgu daje jeszcze mase innych objawow,,,dretwinie twarzy rak...itd...

eehhh kiedy to sie skonczy....?((:milego dnia

Sortuj wg