Chcesz się pozbyć nerwicy lękowej w parę tygodni?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Candy14 28 cze 2013, 22:35
A podam jeszcze jeden fakt który mnie strasznie nurtuje. Zacząłem chorować w październiku, od października do maja była istna masakra, natomiast wróciwszy do domu w czerwcu (a to właśnie ten dom jest moim źródłem nerwicwy) i pomimo że codziennie byłem narażony na czynnik wywołujący moją nerwicę to gdy się ruszałem i często opalałem rzadko miałem nerwicę? Więc gdzie tu sens gdzie tu logika?

po tylu miesiacach terapii chyba inaczej postrzegasz i reagujesz na czynnik stresogenny (dom) ?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Mightman 28 cze 2013, 22:36
to bylo przed podjeciem terapi

przez Majkel86 28 cze 2013, 23:00
Ja tam nie zamierzam rezygnować z psychoterapii dlatego, że uwierzyłem w suplementacje. Jedno i drugie się przyda, bo wiem, że moja psychika jest trochę skrzywiona, przez te wszystkie lata wyrobiłem sobie trochę dziwne schematy na niektóre sprawy i ciężko samemu to naprostować. A suplementy na pewno nie zaszkodzą,. mogą tylko pomóc ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 28 cze 2013, 23:27
Majkel86 napisał(a): A suplementy na pewno nie zaszkodzą,. mogą tylko pomóc ;)

pod warunkiem , że są brane w rozsądnych ilościach, chociaż ja i tak uważam , że zdecydowanie lepiej zadbać o zróżnicowaną dietę i wszystkie składniki dostarczać sobie z pokarmem.
Moderator

przez agusiaww 29 cze 2013, 00:12
Otoz to, co za duzo to nie jest zdrowo. Najlepiej pobierac witaminy itd, z dobrze zbilansowanego jedzenia.
Ciekawe kiedy zalozyciel sie odezwie, jakos cicho o tych masach wyciagnietych z nerwicy, i jakos oni sami sie nie zglaszaja :mrgreen: :lol: 8)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez zmienny 29 cze 2013, 00:28
Nerwica to konflikty wewnętrzne często po przebytych traumatycznych przeżyciach i suplementy diety mogą jedynie złagodzić jakieś objawy w ciele ale nie w psychice.

podobnie jak Mightman, jestem trochę sceptyczny wobec tych teorii psychoanalitycznych.

owszem trauma może wywołac nerwicę, ale złe odżywianie też może mieć wplyw na psychikę.
zmienny

przez *Wiola* 29 cze 2013, 00:32
zmienny, Nikt tego nie neguje., złe odżywianie, niedobory z tym związane i mnóstwo chorób somatycznych , . Nie znaczy to jednak ,że suplementacja wyleczy nas ze wszystkiego ;)
Moderator

przez *Monika* 29 cze 2013, 01:07
Majkel86 napisał(a):Ja tam nie zamierzam rezygnować z psychoterapii dlatego, że uwierzyłem w suplementacje. Jedno i drugie się przyda, bo wiem, że moja psychika jest trochę skrzywiona, przez te wszystkie lata wyrobiłem sobie trochę dziwne schematy na niektóre sprawy i ciężko samemu to naprostować. A suplementy na pewno nie zaszkodzą,. mogą tylko pomóc ;)

Bardzo mądre podejście do sprawy :D
Obrazek
Główny Moderator

przez Vitalia 29 cze 2013, 11:53
a może to jest tak, że jeśli ktoś od dłuższego czasu ma lęki, stany depresyjne, to jego organizm zużywa więcej witamin i minerałów, jeśli ich nie uzupełni to objawy ze strony organizmu się wzmocnią , po odpowiedniej suplementacji odczuje poprawę, bo znikną objawy wynikające z niedoborów, co trochę poprawi też samopoczucie psychiczne, ale czy wyleczy z nerwicy? raczej nie :(

przez In_Chains_Of_DD 29 cze 2013, 12:05
Przez około 2 miesiące brałem na prawdę spore dawki magnezu (dziennie wychodziło ok 1 grama=1000mg), cynku, witaminy B complex w tym oddzielnie jeszcze B6, dodatkowo codziennie mieliłem siemię lniane i na świeżo po zmieleniu wcinałem, żeby pozyskać duże dawki Omega3 - jakoś tam funkcjonowałem, czułem się w porządku, nie czułem aż tak zmęczenia, jednak co do objawów nerwicy i tym podobnych to nie zauważyłem zmian.

przez tomakin 29 cze 2013, 12:21
agusiaww napisał(a):Mnie to najbardziej interesuje zdanie wyciągnąłem kilkadziesiąt osob, z tego forum, to hallo gdzie one sa? Czekam na konkrety. Porady typu opalaj, sie jak dermatolodzy przestrzegają przed nadmiernym opalaniem, wzmożone zachorowanie na czerniaka, lub branie zwiekszonej ilosci suplementow kiedy badania nie wskazuja na braki to istna głupota.

Primo, kto powiedział, że one są na tym forum? Po co miałyby tu być? Co zdrowa osoba miałaby robić na forum nerwicowców? Łapały mnie na priva bądź na moim forum, gdzieś tutaj masz chyba jeden czy dwa tematy ludzi którzy wyszli z nerwicy, ale więcej raczej nie znajdziesz - tu nie pisałem z powodu takich właśnie postów jak Twój. Dyskusje zamieniały się w kłótnie.

secundo, daj mi może linka do badania (badania, nie artykułu na onecie) które wykazało wzmożone zachorowania na czerniaka na skutek opalania. Bo ja mam pod ręką badanie, które wykazało dwukrotnie mniejszą śmiertelność z powodu czerniaka (i podobną dotyczącą innych nowotworów) w krajach, gdzie słońce świeci najmocniej, w porównaniu do krajów, gdzie słońca nie ma prawie w ogóle.

-- So cze 29, 2013 12:22 pm --

agusiaww napisał(a):tomakin, a mozesz podac nicki tych osob, ktore dzieki Twoim tekstom pozbyly sie nerwicy? Chcialabym je osobiscie zapytac?

przejrzyj 50 stron tematu na moim forum.

przez wino.nocy 29 cze 2013, 12:25
Przez około 2 miesiące brałem na prawdę spore dawki magnezu (dziennie wychodziło ok 1 grama=1000mg), cynku, witaminy B complex w tym oddzielnie jeszcze B6, dodatkowo codziennie mieliłem siemię lniane i na świeżo po zmieleniu wcinałem, żeby pozyskać duże dawki Omega3 - jakoś tam funkcjonowałem, czułem się w porządku, nie czułem aż tak zmęczenia, jednak co do objawów nerwicy i tym podobnych to nie zauważyłem zmian.

A ja właśnie największą poprawę swojego stanu uzyskałem podczas suplementacji cynkiem. Nie działało na mnie omega 3, ani magnez ani witaminy B.

Analizowałem swoją dietę i wychodzi na to, że jest uboga w cynk, bo akurat nie jadam produktów bogatych w ten pierwiastek. Po za tym traciłem sporo cynku w pewien przyjemny sposób :oops:

Nie stosowałem jednak wysokich dawek, jak to poleca tomakin, a zalecane 15mg.
Ostatnio edytowano 29 cze 2013, 12:26 przez wino.nocy, łącznie edytowano 1 raz

przez tomakin 29 cze 2013, 12:25
*Wiola* napisał(a):tomakin, Te strony już widziałam, ;) Niestety z przykrością muszę stwierdzić ,że nie masz pojęcia o czym piszesz, :?

Oczywiście, tyle że ja na każde słowo które znajduje się na mojej stronie o boreliozie jestem w stanie przytoczyć badania naukowe, które je potwierdzają. Ty z kolei - co możesz przedstawić jako dowód na to, że nie mam pojęcia o czym piszę? Posty z forum gazeta.pl, gdzie ludzie ze toczniem układowym, stwardnieniem rozsianym czy innymi chorobami wlewają w siebie litry antybiotyków od pięciu lat, bo tak w internecie im powiedzieli że trzeba, bo to borelioza chociaż lekarze im mówią że nie, stan zdrowia nie poprawia im się ani odrobinę - i uważają to za dowód na to, że boreliozę trzeba leczyć dłużej niż 5 lat?

-- So cze 29, 2013 12:29 pm --

wino.nocy napisał(a):

A ja właśnie największą poprawę swojego stanu uzyskałem podczas suplementacji cynkiem. Nie działało na mnie omega 3, ani magnez ani witaminy B.

Analizowałem swoją dietę i wychodzi na to, że jest uboga w cynk, bo akurat nie jadam produktów bogatych w ten pierwiastek. Po za tym traciłem sporo cynku w pewien przyjemny sposób :oops:

Nie stosowałem jednak wysokich dawek, jak to poleca tomakin, a zalecane 15mg.

O tym piszę cały czas - jeśli ktoś ma niedobór cynku, żadne dawki omega 3 mu nie pomogą. Jeśli ktoś ma niedobór omega 3, nie pomogą mu żadne dawki cynku. Dlatego takie podejście jak w poście in_chains jest bez sensu. Nie ma jednego leku na wszystko. Nikt jeszcze sobie nie wyleczył niedoboru B12 za pomocą wapnia. Bez sensu jest też zaczynanie suplementacji, jeśli nie zrobiło się podstawowych badań - często wychodzi w nich co jest nie tak w organizmie.

przez Siddhi 29 cze 2013, 12:30
Vitalia napisał(a):a może to jest tak, że jeśli ktoś od dłuższego czasu ma lęki, stany depresyjne, to jego organizm zużywa więcej witamin i minerałów, jeśli ich nie uzupełni to objawy ze strony organizmu się wzmocnią , po odpowiedniej suplementacji odczuje poprawę, bo znikną objawy wynikające z niedoborów, co trochę poprawi też samopoczucie psychiczne, ale czy wyleczy z nerwicy? raczej nie :(

Myślę podobnie, że długotrwały stres i nerwica wielu przypadkach są przyczyną niedoborów, ale ich uzupełnienie powinno wpłynąć pozytywnie na pracę organizmu i ułatwić wyjście z nerwicy.
Siddhi

Sortuj wg