Lęk przed niską wartością w oczach kobiet

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez leon21 31 mar 2012, 18:57
Mam bardzo ciekawy problem. Proszę o ocenę tego faktu. Otóż...

Studiuję, jestem na IV roku trudnych studiów prawniczych, jaki paradoks, mało czego się boję...Byłem w wielu sytuacjach stresujących, egzaminach, wystąpieniach publicznych (do 1000 osób audytorium), zrobiłem dwie praktyki, czasem dorabiam sobie poza branżą, mam zainteresowania, przyjaciół, jestem dość inteligentny, rozumiem jaka rzeczywistość mnie otacza...Radzę sobie w sytuacjach, gdzie co niektórzy w ogóle boją się i panikują.

Może już tu pisałem na podobny temat, ale wszystkie obawy odnoszą się do tego, że...nie będę atrakcyjny dla danej kobiety, a jak uda mi się wejść z nią w związek to mnie szybko porzuci na rzecz lepszego faceta, bo zobaczy że również przegrywam i będzie chciała mieć super-gościa.
Naprawdę, potrafię rozmawiać z Profesorem czy Dziekanem jak równy z równym, brać udział w dyskusjach, iść na pierwszy ogień, podejmować duże ryzyko. Ale zawsze boje się tego, że okażę się niewystarczający i czasem nic nie robię, bo i po co?

Wiem, że gdybym miał głębokie poczucie bezpieczeństwa w rodzinie (którego nie mam) to żadna sytuacja życiowa nie byłaby mi straszna i obca?

przez Mental Cat 31 mar 2012, 20:18
Wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Zostań nieśmiertelnym wierszem
Bądź nieśmiertelnym wierszem

przez carlosbueno 31 mar 2012, 20:29
leon ja mam taki lęk ale przed wszystkimi. Myślę nawet że nieznajomi na ulicy maja mnie za totalne zero a co dopiero kobiety a o dziekanach i profesorach to nawet nie wspomnę.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bittersweet 31 mar 2012, 21:09
leon21 napisał(a):Mam bardzo ciekawy problem. Proszę o ocenę tego faktu. Otóż...

Może już tu pisałem na podobny temat, ale wszystkie obawy odnoszą się do tego, że...nie będę atrakcyjny dla danej kobiety, a jak uda mi się wejść z nią w związek to mnie szybko porzuci na rzecz lepszego faceta, bo zobaczy że również przegrywam i będzie chciała mieć super-gościa.

Hej,na wstępie zaznaczę , że jestem płci żeńskiej . Nie rozumiem obawy, ze jak kobieta zobaczy, że również przegrywasz, to Cie porzuci . Kazda w miare inteligentna kobieta / a mysle ze takie własnie Cie interesują/ wie doskonale, ze żaden mężczyzna nie odnosi w zyciu samych sukcesów. Kazdemu zdarzaja sie porazki, błedy, dołki ....chyba nie myslisz, że kobiety uważaja Cie za Supermana, który jest nieomylny i bezbłędny, wszystko mu zawsze wychodzi? fajna babeczka Cię zaakceptuje z dobrodziejstwem inwentarza. Chyba błędnie interpretujesz oczekiwania płci przeciwnej. Nie doceniasz kobiet ;)
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez leon21 31 mar 2012, 21:15
Ellis - fajnie :)

Cudak - no właśnie ja mam wyobrażenia, że jeżeli nie będzie supermaństwa to ona wkrótce straci do mnie szacunek i pozna innego faceta, lepszego, i natychmiast odejdzie. chociaż skoro randki moje się bardzo szybko kończą (nie dalej jak 2-3 spotkania) to chyba coś jest na rzeczy, a nie gadam jakiś bzdur( choć ostatnio wymsknęła mi się megawtopa), wręcz przeciwnie jest miło. Stąd takie przeświadczenie.

przez Nerd 02 kwi 2012, 22:06
Bzdury gadasz ;) Jestem pewna, że nie jednej kobiecie imponujesz mimo wzlotów i upadków. Każdy tak ma, nikt nie jest idealny i bardzo dobrze. Więcej zaufania do kobiet. Nie spłycaj nas tak ;)
Jesus, won't you fucking whistle
something but the past and done?

przez Infamis 02 kwi 2012, 22:29
Nerd, to Ty jesteś kobietą? A ja myślałem, że inkarnacją Iana Curtisa. :roll: :P
Infamis

przez tahela 02 kwi 2012, 22:34
leon21,
a moze chcesz by za super i na przykaład lekcewaząco wypowiadasz sie o innych, jakbyś ich uwazał za gorszych i zachowujesz sie w sposób ,ze ja jestem najlepszy a wszyscy inni głupi i to odstrasza, nie wiem, nie znam Cię tylko tak pomyśłałam po wymowie Twojego pierwszego postu
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez shinobi 03 kwi 2012, 08:37
carlosbueno napisał(a):leon ja mam taki lęk ale przed wszystkimi. Myślę nawet że nieznajomi na ulicy maja mnie za totalne zero a co dopiero kobiety a o dziekanach i profesorach to nawet nie wspomnę.

O, mam tak samo. Żyję w przekonaniu, że wszyscy mają mnie za zero. Jak idę gdzieś, to aż współczuję ludziom, że muszą mnie widzieć, takie gówno.

przez Zenonek 03 kwi 2012, 08:44
leon21, Próbowałeś psychoterapii ? Przydałąby Ci się, bo strasznie jesteś zapętlony.....zupełnie niepotrzebnie..

Jednak wydaje mi się, ze Twoje myślenie jest tak dalece oderwane od rzeczywistości, ze dobra psychoterapia rozwiąże te problemy...

przez carmen1988 03 kwi 2012, 08:46
leon21, rozumiem twoje obawy, ale jeśli spotkasz odpowiednią dziewczynę nie będą one miały znaczenia. Przynajmniej ja w to wierzę. Inaczej bym się załamała.
nerwica wegetatywna

przez Nerd 03 kwi 2012, 10:54
Infamis hahaha, tak, jestem kobietą, tylko dobrze się kamufluję ;) No a Ian to wiadomo :D
Jesus, won't you fucking whistle
something but the past and done?

przez leon21 04 kwi 2012, 23:42
Na terapię chodzę już 3,5 roku :).

Zastanawiam się skąd u mnie takie wielkościowe podejście do wszystkiego. Mnie się zawsze wydawało i wydaje, że fajna kobieta to docenia tylko megazaradnego, dojrzałego i inteligentnego gościa (przepraszam, jeśli obrażę kogoś, ale też kasiastego).

I nie wlewając sobie jestem w miarę ogarnięty, ale czasem zdarzają mi się poważne wtopy i szczeniackie zachowanie, choć im jestem starszy tym rzadziej to się zdarza.

Nawet mi to sporo kobiet mówi, ale jak przychodzi co do czego to oczywiście nic z tego nie będzie - wniosek? Ciągle jestem niewystarczająco dobry...

przez *Monika* 05 kwi 2012, 00:21
leon21, Może "pies pogrzebany" w relacjach z matką?
Relacja z nią może rzutować na relacje z kobietami.
Co o tym sądzisz?
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg