Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

nerwica/depresja/???

przez adam1407 14 wrz 2010, 00:39
Witam Wszystkich,
Postanowiłem napisać na Waszym forum ponieważ wydaje mi się, że cierpię na jedną z ww. chorób lub coś podobnego. Może będziecie mogli podpowiedzieć co mi dolega bądź do kogo się z tym zgłosić. Jakieś 3 lata temu już pisałem na tym forum, podejrzewając że mam depresję, byłem u psychiatry, który to potwierdził i przepisał leki (nie pamiętam jakie). Po jakiś 4 miesiącach i 3 wizytach leki sam odstawiłem bo nie widziałem poprawy i nie widziałem sensu brania.
Teraz troche sie waham przed wizytą u psychiatry/psychologa ponieważ po poprzednich wizytach nie do końca wiedziałem czy naprawde jestem chory czy tylko odpowiadałem na pytania tak żeby wyszło że jestem chory bo tak bylo dla mnie wygodnie...
Teraz chciałbym skupić na bardziej obiektywnych objawach, może będziecie wiedzieli co to może być.
1. Mam spore problemy z obcowaniem z ludźmi, jeżeli kogoś dobrze nie znam to kompletnie nie wiem jak się zachować, najczęściej unikam spotkań na korytarzach itp a jak już spotkam to spuszczam glowe i czuje sie jakbym mial 6 lat a nie 30...
2. Mam dramatycznie obniżone libido :( .... a właściwie brak
3. kolejny objaw trudno mi opisać, dotyczy on stresujących sytuacji, ale takich które dla normalnych ludzi raczej nie stanowią problemu. przykładem może być sytuacja kiedy kieruje samochodem i muszę wyjechać z drogi podporządkowanej, rozglądam się w jedną i drugą stronę i nigdy sumie nie wiem kiedy podejmuje decyzje o ruszeniu mając takie uczucie jakbym na chwile zapadał się w sobie ze strachu że się coś stanie i po chwili właściwie nie pamiętam co się stało.. nie wiem czy ktoś rozumie co napisałem bo strasznie cieżko wytłumaczyć to uczucie ale towarzyszy mi ono wielokrotnie każdego dnia i jest chyba najbardziej dokuczliwe... podsumowując - stresuje się bardzo prostymi codziennymi czynnościami i potem nie pamietam ich wykonania.
4. ostatnio bardzo stresujący okres i doszedł mi kolejny obiaw - duszności/duszenie. w niektóre dni jak chce przełknąć śline to mi się robi gula w gardle i mam wrażenie że się duszę, muszę wtedy bardzo się skupić oddychaniu i jest ok, ale wrażenie jest straszne.
5. wiecznie jestem zmęczony, zdemotywowany, śpiący
6. mam częste lęki przed rzeczami typu - wojna, koniec świata itp
7. często mam dość wszytskiego, tzn. odpowiedzialności która na mnie spoczywa za ludzi, rzeczy i mysle że lepiej by było żebym istniał tylko ja (albo nie istniał...)
8. wydaje mi się że jestem bardzo empatyczny... to tez w życiu przeszkadza
Przepraszam że się tak rozpisałem ale może coś mi podpowiecie.
Pozdrawiam!
a

Re: nerwica/depresja/???

przez _z_ 14 wrz 2010, 01:02
Czytam , czytam i zaczynam się uśmiechać - nie , nie dla tego że śmieszą mnie Twoje objawy , ale dlatego że masz całkiem sporo problemów do moich , co prawda ja się końcem świata nie przejmuję bo była by to chyba całkiem niezła informacja , ale co do reszty objawów owszem miewam...Tak jak napisałeś jest to rodzaj depresji , albo i bardziej już nerwicy lękowej , przed którą coraz ciężej się ucieka. Najpierw wciskamy sobie że nic nam nie jest , a później wpędzamy się w taki stan że w ludźmi boimy się rozmawiać. Doskonale Cię rozumiem ...
navigare necesse est, vivere non est necesse
_z_

przez marciatka 14 wrz 2010, 17:38
adam1407, ja mam bardzo podobne objawy jak Twoje.

Nie byłam u lekarza, bo ciągle mi się wydaje, że mi z tym wszystkim dobrze. Chyba po prostu bardzo się boję :( Mam różne takie jazdy od jakichś 11 lat. Radzę sobie jako tako ciągłym zajmowaniem się czymś, ale to też nie zawsze działa, bo czasem mam okresy, że nic mnie nie obchodzi, nic mi się nie chce i tylko płaczę, bo mi smutno, tak jakby bez powodu.

Pomaga mi też spotykanie się z ludźmi, których dobrze znam, jakoś są dla mnie trochę odskocznią. No i lubię jeździć po lasach i łąkach na rowerze, polecam :) Tylko okropnie boję się jazdy po mieście, kiedy robi się zamieszanie, tu ktoś idzie, tu coś jedzie, wpadam w panikę trochę.

adam1407, _z_, opiszcie, jak sobie z tym radzicie, kiedy sobie radzicie :smile: .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pasman 14 wrz 2010, 19:25
wlasciwie mam odpowiedz tylko na punkt 2. Przy stresie libido spada i jak uda ci sie ustabilizowac nastroj to sie odbuduje.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Proszę o rade - serce czy nerwica?

przez Adu 16 wrz 2010, 16:55
Witam ostatnio sie pojawiły u mnie objawy, szybkiego pulsu,drętwienia lewej ręki, bóle serca i mam normalnie tak "przeoraną" głowe że potrafie sobie kilka razy dziennie mierzyć tętno, mam jakies leki ze walne na zawał, bowiem kiedyś miałem przygody z nielegalnymi środkami i pewnego raz po zazyciu wystapily mocne bóle serca, teraz chodze cały czas, czuje jak mi te serce bije , myśle o tym cały czas i teraz nie wiem czy ja mam jakąś nerwice (kompletnie sie na tym nie znam) czy naprawde problemy z sercem, te objawy wystapily moze z tydzien temu, okolo 3 tygodni temu byłem na badaniach w ośrodku medycyny pracy i miałem robione ekg to powiedziano mi że mam serce jak kolarz.

Prosze o pomoc!

ps. mam 17 lat...
Adu

Re: Proszę o rade - serce czy nerwica?

przez celineczka3 16 wrz 2010, 17:48
W podejrzeniu nerwicy istnieje jedna zasada: najpierw sprawdzamy zdrowie fizyczne. Jeśli wszysto jest ok. wtedy myślimy o nerwicy i wybieramy się do psychiatry czy psychologa. Więc na początek idź do lekarza rodzinnego, niech Cię dokładnie przebada, a potem będziesz się zastanawiać.
celineczka3

CO mi jest??

przez Anell 04 paź 2011, 21:00
Nie znoszę miejsc gdzie jest dużo ludzi. Odnoszę wtedy wrażenie, iż się wszyscy patrzą na mnie.. Miewam zmiany nastroju, raz jestem spokojna, raz agresywna a nieraz mam ochotę się zabić, tracę poczucie wartości. Aktualnie mam nastrój radosny..
Łatwo mnie zdenerwować, a wtedy rzucam się do bicia..a szczególnie do rówieśników. Mam 17 lat. Odnoszę wrażenie, że to co sobie wyobrażę jest prawdą i zaczynam to mówić głośno. Dopiero po jakimś czasie uświadamiam sobie, iż to nie prawda, a wtedy głupio mi się przyznać, że nazmyślałam. Boję się, że pomyślą jestem kłamczuchą. Ale tak nie jest. Kiedy kładę się spać i moja głowa spoczywa na poduszce czuję się błogo. Zaczynam wtedy żyć w innym świecie, moim świecie.

CO mi jest??

przez Laima 04 paź 2011, 21:06
Anell, to co doświadczasz budzi mój niepokój.Powinnaś udać się do psychiatry,aby Cię zdiagnozował-nie oczekuj tego na forum ;) i dobrał leczenie.
Nie wykluczałabym też,ze Twoje odczucia wiążą się z okresem dorastania,a na to pomoże tylko terapia.
Laima

CO mi jest??

przez Anell 04 paź 2011, 21:09
jeszcze próbowałam dwa razy popełnić samobójstwo

CO mi jest??

przez Laima 04 paź 2011, 21:11
Anell, to do lekarza!piorunem.
Laima

CO mi jest??

przez Anell 04 paź 2011, 21:12
sama nie wiem... może przejdzie..wstydzę się o tym mówić głośno

-- 04 paź 2011, 21:16 --

dlatego też piszę tu, gdyż nikt nie wie kim jestem..tylko doradzi nie oceniajac

CO mi jest??

przez Laima 04 paź 2011, 21:19
Anell, to napisz na karce i przekaż lekarzowi.
Poza tym,wiesz,jakie historie wysłuchuje lekarz.Przed nim możesz być otwarta,nic Ci nie grozi. ;)
Laima

CO mi jest??

przez Anell 04 paź 2011, 21:24
czuję się jak debil..

CO mi jest??

przez wuj dobra rada 04 paź 2011, 21:25
Za wyjątkiem terapi to faktycznie idz do lekarza , są skuteczne leki na takie stany.
wuj dobra rada

Sortuj wg