Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ivaP 18 mar 2013, 20:47
Cześć Patibell!!! :)
NIE MA się czego bać! naprawdę niczego i mówi Ci to nerwicowiec :)
Kilka dni przed rezonansem myślałam, że oszaleję i że dosłownie nie przezyję tego badania. Bałam się też że dostanę paniki i ucieknę z badania.

A w dniu badania....chyba ten strach mnie tak zblokował, ze byłam potulna jak baranek i prawie nic się nie odzywałam tylko wykonywałam wszystkie polecenia pielęgniarek :) choć serce waliło jak oszalałe :)

Jeśli dostałaś na rezonans głowy, to musisz wiedzieć, że z założenia do badania głowy podaje się dożylnie kontrast. Spokojnie :) ja też boję się igieł, a po kontraście myślałam, że dostanę wstrząsu i mnie nie odratują :) Nie ma więc sensu nie zgadać się na kontrast (ze strachu i taka opcja przeszła mi przez myśl), bo nie dość, że czeka się długo na to badanie to w dodatku nic ono nie wykaże i wrócisz tam znowu aby powtórzyć badanie...i to juz z kontrastem. Kontrasty w rezonansie są dużo bezpieczniejsze niż te w tomografii. Ja chwilę po podaniu kontrastu czułam lekkie ciepło w okolicy mostku, przełyku, czułam sie jakbym miała zgagę :P ale to dosłownie przez minutę, może dwie. Aha, podanie kontrastu w żaden sposób nie boli, nie czujesz nic.

Moje badanie trwało około 40 minut, najpierw bez kontrastu, potem po podaniu. Kładziesz się na leżankę, dostajesz nauszniki, a głowę pielęgniarka zamyka w taką palstikową klatkę, żeby była nieruchomo. Pielęgniarka kazała mi zamknąć oczy przed wjazdem i nie otwierać dopóki nie wyjadę po zakończonym badaniu, żeby wykluczyć artefakty które mogłyby powstać przy mruganiu powiekami. Poza tym to też jest plus, bo nie widzisz tej klatki nad sobą i "sufitu" urządzenia, co napewno w jakiś sposób uspokaja. W ręku oczywiście gruszka alarmowa, którą można ścisnąć gdyby coś było nie tak.

Co jeszcze...hmm...rezonans wydaje dziwne dźwięki, jakieś stukania, jakieś plumkania, potem trochę jakby warkot i przy tym warkocie łóżko zaczyna lekko drgać, ale dźwięki to nic strasznego).

Nie wiem czy o czyms nie zapomniałam, jakbyś miała jakies pytania to pisz, bo wiem, ze boisz się tak samo jak ja się bałam.

Jak wyszłam z badania byłam z siebie dumna, ze nie uciekłam i nie spanikowałam :)

Naprawdę, to badanie i kontrast to nic strasznego.

Ja na swoje wyniki jeszcze czekam, trochę mnie to smuci, bo jednak jest myśl że może coś być nie tak, ale nie panikuję :) dam znać co i jak.
ivaP

przez bvb25 18 mar 2013, 21:55
patibell napisał(a):hej ivaP:) Dziś byłam u neurologa , dała mi skierowanie na rezonans. Napisz słońce jak to przeżyłaś. Jest się czego bać? Pociesz troszkę:) Jak tam twój wynik? Pozdrawiam:)

też miałem rezonans(2 razy), nic strasznego poleżysz sobie ok 40 min i to wszystko zero strachu. Najlepiej poproś od razu z kontrastem bo np ja najpierw miałem bez, potem mnie neurochirurg nastraszył, że kiedyś miał taką historię, że na zwykłym rezonansie nic nie wyszło, a na ponownym z kontrastem wyszło powiedzmy nieciekawie...
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez patibell 19 mar 2013, 12:07
Dzięki wam za słowa otuchy:) ivaP jak już długo męczą cię te kręćki ?
Zjednoczone Stany Lękowe

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ivaP 19 mar 2013, 13:51
Ta chwiejność zaczęła się pod koniec lata, sierpień -wrzesień ale one były znikome. I wtedy się zaczęło, poszłam do lekarza bo miałam wrażenie, ze to się wszystko nasila. NAjgorzej było w listopadzie i w styczniu...osiągnęłam jakieś dno z tego zamartwiania się tymi objawami. Teraz jest trochę lepiej ale chwiejność nie minęła do końca.

Chociaż może nastąpi cudowne ozdrowienie :lol: , bo odebrałam wyniki rezonansu z kontrastem i ...ciężko mi w to uwierzyć, ale WSZYSTKO jest w porządku. Dosłownie wszystko.
Tak więc jestem zdrowa :)

A u Ciebie patibell ile to trwa? a rezonans robisz na fundusz czy prywatnie?
ivaP

przez patibell 19 mar 2013, 14:51
Jej cieszę się razem z Tobą:) Też tak chcę. U mnie zaczęło się jakoś w wakacje. Robię na fundusz także pewnie trochę poczekam. Super że wynik masz ok. Ja się boję...
Zjednoczone Stany Lękowe

przez ivaP 19 mar 2013, 15:12
Wiem, ze się boisz, przechodziłam przez to samo.
Ty też odbierzesz taki wynik :D
Najlepiej jak byś już dzisiaj się zarejestrowała, ja jak odbierałam wynik to słyszałam że zapisywali na czerwiec.... :shock:
ivaP

przez patibell 19 mar 2013, 15:29
Masz jeszcze jakieś inne objawy? No to teraz główka do góry:)
Zjednoczone Stany Lękowe

przez nihal129 19 mar 2013, 15:37
Witam prosze o pomoc to ze man nerwice wiem od lat wmawialem sobie choroby ale wszystko po 2 tygodniach przechodzilo a teraz objawy man od pol roku tylko martwi mnie sm mialem juz chyba wszystkie objawy ale najlepsze jest to Zeman jeden objaw po około 2 tygodniach przechodzi około tygodnika jest dobrze i potem znowiu objaw który pasuje do smmam pytanie czy tak może objawiać się nerwica pozdrawiam
Ostatnio edytowano 17 wrz 2013, 22:24 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto dubel

przez ivaP 19 mar 2013, 16:45
nihal, oczywiście, ze to może być nerwica. Ta cholera daje takie objawy, że w pale się nie mieści :evil:
Ale wiadomo, najpewniej będzie przejść się do neurologa, który ewentualnie zaleci rezonas.

A co to za objaw? bo sm ma wiele objawów ;)

Prawdopodobnie nic Ci nie jest, skoro wiesz że cierpisz na nerwicę, to pewnie to ona właśnie szaleje i robi Cię w bambuko.

Patibell, nie, nie mam juz innych objawów, one minęły, np. nie mam już jakich dziwnych ataków lęku/paniki, swojego czasu też często bolała mnie głowa ale już nie boli, no i kołatanie serca właśnie się wycisza ;)
A u Ciebie co aktualnie "zostało"? :)
ivaP

przez patibell 19 mar 2013, 17:07
ivaP u mnie te zachwiania , zmęczenie , czasami lęki, wewnętrzne napięcie.... no to chyba tyle jak sobie kobito radzisz? Wiem że zamęczam cię tymi moimi pytaniami ale fajnie mi się z tobą " gada":) :blabla:
Zjednoczone Stany Lękowe

przez ivaP 19 mar 2013, 17:56
Aha, czyli dokładnie tak jak u mnie...chwiejność i jakieś takie zmęczenie czy znudzenie.
Np. wczoraj rano byłam jakaś wściekła, w domu nawrzeszczałam na każdego, potem minęło :hide: choć ogólnie nastrój dobry mam.

Hmmm jak sobie z tym radzę? ... w pewnym stopniu przyjęłam do wiadomości, że tak już jest...mimo tej chwiejności wychodzę, załatwiam różne rzeczy, chwilowo nie pracuję :? więc czasem zdarzy się pojechać na rozmowę rekrutacyjną. Czasem samoistnie przestaję zwracać na te "zawroty" uwagę np. podczas rozmowy rekrutacyjnej :P , podczas jazdy samochodem też czuję się rewelacyjnie.
Czasem na spacerze wmawiam sobie, ze nic mi nie jest i nic mi się nie stanie i idę dalej :P czasem mówię do siebie pod nosem, "znowu zaczynasz? znowu wymyślasz? nic się nie kręci, dojdziesz do celu" :lol: :lol: :lol: :blabla:
Ja chyba już przywykłam do tej chwiejności.... :? czasem udaje mi się o tym zapomnieć to nic się nie dzieje, ale to bardzo rzaaaadko :\

Tak sobie teraz pomyślałam, ze znowu połykam trochę tryptofanu albo jakieś ziółka na uspokojenie.

Pytaj, pytaj, pisz, rozmawiajmy :D mi też z Tobą dobrze się klika ;)
ivaP

przez patibell 19 mar 2013, 18:27
Wkurza mnie to że ta chwiejność pojawia się nie wiadomo skąd, w domu też tak mam najbardziej się nasila wieczorem .Ajć że to nas musiało spotkać...
Zjednoczone Stany Lękowe

przez nihal129 19 mar 2013, 18:59
ivaP dziękuję za zainteresowanie doceniam to naprawdę opiszę trochę moją przygode
a więc chorób bałem się od zawsze i jak coś wyczytałem to zaraz mi to dolegało albo jak coś zabolało odrazu dr google i najgorsze objawy
jakieś 4 lata temu bolał mnie brzuch przez kilka miesięcy i niemogłem się załatwić jak się załatwiłem to stolec był taśmowaty i byłem pewny , że mam raka po wizytach i badaniach w szpitalu po około 2 latach wyszło że nerwica i przestało boleć i dokuczać w miedzy czasie było kilka innych chorób ale nie będe opisywał chodziłem do psychologa i było oki

a sm wszystko zaczęło się po ww listopadzie 2011 roku w pracy nagle zakręciło mi się w głowie i się wywrociłem i mnie mdliło izba przyjęc kroplówka badania krwi moczu i powiedzieli żeby odpoczał i przejdzie i tak sie stało po około 2 dniach przestało potem do lutego 2012 spokój i nagle zaczęły cierpieć mi nogi i ręce odrazu dr google i sm i straszny strach prywatne badania krwi (całościowe) moczu kała neurolog (na miejscu godzina badan mlotek babinski i te inne dodtykowe jakie wykonuje neurolog) wszystko oki lekarz stwierdził nerwica a jak nie przejdzie to mri glowy .Nie wytrzymałem psychicznie i sam prywatnie mri głowy które wyszły prawidłowo po jakis tygodniu moze dwoćh wszystko przeszło i do listopada nic i nie dolegało . W pażdzierniku dowiedziałem się że mój kolega zachorował na sm i tak od polówy listopada zaczęły się róznę objawy które trwają róznie napoczątku mrowiał mi kciuk , potem przestał i zaczęło być zawroty głowy i uczucie cięzkich nóg potem przeszło na kilka dni i zaczęły mi przy skręcie głową w lewo prądy po ścięgnach szyi przechodzić , pózniej ból głowy , znowu mrowienia w nogach , ból pod łopatką i lekkie opadanie lewej ręki , po bieganiu ból mięśni nóg kóry nie przestawał boleć o masażu i tabletkach , ból gałekek ocznych ostatnio miałem dziwne uczucie lewej nogi ręki taki niby ból rwanie mięśni albo jakby mnie ktoś za noge i rękę trzymał i ściskał.przeszło mi i ostatnio miałem około 1,5 tygodni bez objawów aż od kilku dni chodzę co chwilę sikać i na necie wyczytałem , że to też objaw sm ,i znowu wróciło to dziwne uczucie ręki i nogi i tak mam do teraz dodam jeszcze że ostatnio w nocy śńiło mi się że jestem w ubikacji i sikam i się posikałem hehe.
Od listpada byłem do teraz u 3 neurologów żeby mnie przebadli i powiedzieli , że nie mam odchyleń od norm .

Najgorsze jest to że przeczytałem o mri że niby na początku objawów może nic nie pokazać ale neurolog jeden twierdził inaczej bardzo się boję i nie wiem co robić także od listopada wróciłem na psychoterapie i ostatnio wziłołem skierowanie do neurologa bo już nie mam pieniedzy na prywatne wizyty i doiero za 1,5 miecha mam wizyte. To żemam nerwice to wiem na 100 pro ale boję się , że opócz nerwicy moge mnieć jeszcze to sm bo jak dla mnie zadużo objawów jak na nerwice i wszystkie pasuja do sm dziękuję za przeczytanie i pozdrawiam

przez ivaP 19 mar 2013, 19:36
nihal, to straszne co opisujesz, jak się czujesz ale moim zdaniem to właśnie objawy nerwicy ewentualnie może coś z kręgosłupem. Czemu pisze o kręgosłupie? bo anomalie w jego budowie lub nabyte zwyrodnienia jeśli uciskaja tętnice to mogą powodować cierpnięcie, zawroty głowy a nawet omdlenia. Robiłeś zwykłe prześwietlenie RTG kręgosłupa?

Typowe dla nerwicy jest właśnie wyszukiwanie różnych chorób i dopasowywanie objawów, a jak juz posłuchasz, ze ktoś na cos choruje i jakie ma objawy to murowane, ze i u Ciebie zaraz one się pojawią.
Ja doskonale wiem jak jest ciężko ale mnie np. dobry wynik rezonansu uspokoił, nie mam zamiaru szukać dziury w całym, a pewien objaw (chwiejność) dalej pozostał i nie bardzo jeszcze wiem co z tym zrobić.

Nie wiem jak Ci pomóc, bo takie tłumaczenie jak wyżej pewnie wydaje Ci się banalne :blabla: na pewno nie rezygnuj z psychoterapii.
ivaP

Sortuj wg