Czy osoba z nerwicą lękową może skończyć studia?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Loopy'7 15 lis 2014, 15:21
Może

przez Artemizja 16 lis 2014, 14:57
Heikko, poluję na zarządzanie i specjalność psychologia w biznesie 8) Z tego, co widziałam mają też ciekawe podyplomówki, a zwłaszcza moją uwagę przyciągnął kierunek pomoc psychologiczna i pedagogiczna w środowisku. Jeśli się zdecyduję, to za jednym zamachem i magisterkę i podyplomówkę.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Heikko 16 lis 2014, 16:28
Artemizja napisał(a):[b][color=#112f55] a zwłaszcza moją uwagę przyciągnął kierunek pomoc psychologiczna i pedagogiczna w środowisku.

A to niespodzianka ;)
Heikko

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Artemizja 19 lis 2014, 09:33
Heikko, no nie? 8) :mrgreen:

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez szaraczek 25 lis 2014, 14:04
Ja przez swoją nerwicę i lęki w ogóle nie rozpocząłem studiów. Wiązało się to z wyjazdem z domu rodzinnego na co wtedy nie było mnie stać psychicznie. Ciągła obawa przed tym, że sobie nie poradzę, że jestem gorszy, że ludzie w jakiś sposób zauważą moją ułomność przeważyły szalę. A dostałem się na filologię germańską i stchórzyłem. Wydaje mi się, że jeśli nerwica nie jest jeszcze w bardzo zaawansowanym stadium to jak najbardziej można skończyć studia, ale jeśli jest już bardzo rozwinięta i utrwalona - mała szansa. Ta choroba potrafi całkowicie zdezorganizować życie.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Cicha_woda 28 lis 2014, 16:55
Zgadzam się z tym, że nerwica całkowicie dezorganizuje życie. Moja jest już utrwalona, tak przywykłam do tego lęku, czasami jest on większy, innym razem mniejszy, jednak zawsze mi towarzyszy. Studiuję, ale niekiedy ostatkiem sił, studia męczą mnie psychicznie i fizycznie.

przez bojkotek 28 lis 2014, 22:26
Myślę, że do pewnego momentu i w zależności od otoczenia... Ja skończyłam licencjat, choć niekiedy było mi bardzo, bardzo ciężko. Magisterkę jednak porzuciłam szybciutko, niemal po miesiącu, bo nie dałam rady nerwowo w nowym otoczeniu i poddałam się.

przez pedro90 09 gru 2014, 02:25
Ja jestem na 4 roku budownictwa i zamierzam dobrnąć do końca. Na szczęście czasami lęki są mniejsze i wtedy trzeba wykorzystywać te momenty.

przez cheval 23 paź 2015, 17:52
Podbijam, bo w sumie... mam niemały problem. Dostałam się na filologię szwedzką i rozpoczęłam studia, a właściwie poszłam na uczelnie 4 razy. Bałam się, jasne, dużo stresu było, znowu zaczęły wracać fobie itd. Generalnie jest słabo, ale wydaję mi się, że przed dwoma laty było o wiele gorzej (2 miesiąca nie chodziłam do szkoły). Tak czy siak, nie byłam na uczelni od 1,5 tygodnia i rozważam opcję rzucenia ich i pójścia na terapię. Z drugiej jednak strony... chciałabym studiować (albo i chciałabym mieć święty spokój w domu, bo jak zwykle w kółko wysłuchuję, że mam iść na studia, bo nie będę miała pracy, a nikt mnie utrzymywać nie ma zamiaru). Więc jestem w kropce, nie wiem na co się zdecydować- czy próbować walczyć, czy jednak lepiej teraz odpuścić i wrócić za rok w lepszym stanie?
Aha, warto dodać, że ten szwedzki w rodzinnym mieście nie był moim wymarzonym kierunkiem- dostałam się do Krakowa, jednak nie byłam w stanie się wyprowadzić... niestety.
There's an old voice in my head that's holding me back

przez Artemizja 25 paź 2015, 04:03
cheval, ciężko w tym wypadku coś doradzić, bo to Ty najlepiej wiesz, czy czujesz się na siłach, by kontynuować naukę. Może spróbuj sobie rozważyć "za" i "przeciw" dalszemu studiowaniu, a także spróbuj ocenić swoje możliwości: czy jest choć cień szansy, że dasz radę, czy raczej nie widzisz takiej możliwości...

Administrator

Sortuj wg