Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez hobbyturysta 23 lip 2015, 23:36
zima, a ty siebie akceptujessz ???
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

Fobia społeczna!

przez Tomek858 24 lip 2015, 23:02
Jak myslicie czy moja nadpotliwosc i niesmialosc moze wynikac z nieakceptacji siebie? Dzisiaj stalo sie cos dziwnego, ktos zwrocil sie do mnie "Pani" po czym przeprosil, wywolalo to lawine roznych wspomniej z przeszlosci. Kurde ja juz chyba wiem czemu ludzie czasami tak mi sie przygladaja......

Fobia społeczna!

przez omakk 25 lip 2015, 17:00
Tomek858 napisał(a):Dzisiaj stalo sie cos dziwnego, ktos zwrocil sie do mnie "Pani" po czym przeprosil, wywolalo to lawine roznych wspomniej z przeszlosci.

Aj tam. Dzisiaj do mnie jakiś mężczyzna powiedział 'szczęść boże'. Ja mówię do jego 'słucham', a on mówi 'szczęść boże'. No to ja odpowiedziałem mu 'szczęść boże'. :D Kurde czy ja wyglądam na osobę duchowną? :D
omakk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez Mooon 25 lip 2015, 22:40
Czy ktoś z was stosuje jakieś neuroleptyki w leczeniu fobi społecznej warto po nie sięgać wogóle dodam że SSRI jakoś nie specialnie na mnie działają

Fobia społeczna!

przez alone05 07 sie 2015, 19:19
Ja chodzę na terapię od 2 lat i dalej mam fobię, boję się ludzi (tylko obcych ludzi, bo z rodziną jestem oswojona) w ogóle nie ufam ludziom, ciągle czuję się zagrożona, boję się, że ktoś mnie zabije, zgwałci, okradnie, zawsze spodziewam się po ludziach wszystkiego co najgorsze. Kilka objawów socjofobii u mnie występuje: bardzo się pocę, mam kołatanie serca, duszności, drżenie głosu, zawroty głowy. Poza tym mam nyktofobię - lęk przed ciemnością, arachnofobię - chorobliwy lęk przed pająkami, agliofobię - strach przed bólem, arrhenfobię - strach przed mężczyznami, tokofobię – lęk przed ciążą i porodem, bardzo dużo jest tych fobii, nie chce mi się wszystkich wymieniać, na pewno mam ich sporo, wielu rzeczy się boję.

Fobia społeczna!

przez take 07 sie 2015, 20:21
alone05 napisał(a):Ja chodzę na terapię od 2 lat i dalej mam fobię, boję się ludzi (tylko obcych ludzi, bo z rodziną jestem oswojona) w ogóle nie ufam ludziom, ciągle czuję się zagrożona, boję się, że ktoś mnie zabije, zgwałci, okradnie, zawsze spodziewam się po ludziach wszystkiego co najgorsze. Kilka objawów socjofobii u mnie występuje: bardzo się pocę, mam kołatanie serca, duszności, drżenie głosu, zawroty głowy. Poza tym mam nyktofobię - lęk przed ciemnością, arachnofobię - chorobliwy lęk przed pająkami, agliofobię - strach przed bólem, arrhenfobię - strach przed mężczyznami, tokofobię – lęk przed ciążą i porodem, bardzo dużo jest tych fobii, nie chce mi się wszystkich wymieniać, na pewno mam ich sporo, wielu rzeczy się boję.

Pogrubiłem to, co przypomina mi to, czego doświadczam. Mam lęk przed obcymi ludźmi (że mnie zabiją, otrują, skrzywdzą) od około 16 r. ż. Bólu bardzo nie lubię i nie chcę go doświadczać. Biorę nieco paroksetyny w ostatnim czasie i to może redukować moje reakcje emocjonalne, w tym lęki. Nie widzę u siebie objawów fobii społecznej (podkreślonych). Te lęki mi nie przypominają objawów fobii społecznej (fragment z artykułu w Wikipedii (z pogrubieniem własnym): Najbardziej typowymi objawami fobii społecznej są uporczywy lęk (obawa przed nienormalnym zachowaniem się wśród ludzi, ośmieszeniem lub kompromitacją), czerwienienie się, drżenie rąk i mięśni, przyspieszone bicie serca, nadpotliwość, duszności. Prowadzi ona zwykle do znacznego wycofania z relacji społecznych. (https://pl.wikipedia.org/wiki/Fobia_spo%C5%82eczna)). Od kiedy masz tego rodzaju objawy?

Fobia społeczna!

przez gosh 08 sie 2015, 16:10
omakk , czy byłeś leczony jakimiś SSRI, czy od razu dostałeś ten Sulpirydu

Fobia społeczna!

przez omakk 08 sie 2015, 22:15
Mooon napisał(a):Czy ktoś z was stosuje jakieś neuroleptyki w leczeniu fobi społecznej warto po nie sięgać wogóle dodam że SSRI jakoś nie specialnie na mnie działają

Ja. Warto.

gosh napisał(a):omakk , czy byłeś leczony jakimiś SSRI, czy od razu dostałeś ten Sulpirydu

Od razu byłem leczony Sulpirydem. Tylko wiesz to nie było tak, że ten lek od razu mi pomógł. Oczywiście już od samego początku poczułem pewną różnicę i zmianę na lepsze ale jednak w dalszym ciągu miałem szereg różnych objawów, które bardzo mi przeszkadzały. Dopiero po jakimś czasie gdy lek się wdrożył oraz gdy z lekarzem dobraliśmy odpowiednią dawkę czyli 200 mg to wtedy zacząłem przechodzić w stan normalności. Stało się to jakoś płynnie, nawet nie wiem kiedy. Bywało też, że łykałem doraźnie różne leki, np. Propranolol lub benzo gdy bywałem w dużych skupiskach ludzi ale już tego nie robię bo nie odczuwam takiej potrzeby. Jeszcze kilka miesięcy temu było ze mną fatalnie. Zwykły spacer czy wizyta w sklepie stanowiły spore problemy. Wszystko u mnie leżało na deskach. Byłem jakiś zdziczały i chory psychicznie. Teraz jestem innym człowiekiem, Życzę Wam też powrotu do zdrowia.
omakk

Fobia społeczna!

przez Yumekui 09 sie 2015, 09:07
Nie sposób ogarnąć 231 stron tego wątku dlatego zapytam o jakiś zestaw instrukcji jak mam postępować i co muszę wiedzieć o ludziach z silną fobią społeczną.Pls.

Fobia społeczna!

przez kalikali1 09 sie 2015, 19:36
Hej Fobicy !!!
Ludzie z silną fobią społeczną a do takich i ja się zaliczam,to są ludzie przede wszystkim dosyć empatyczne i wrażliwe przed oceną i krytyką ze strony innych.Chcą być w sumie bardzo opanowani i spokojni wobec innych ludzi.Czasami to nie wychodzi i koło sie zamyka,dostają silnego lęku,i ze strony obserwatora wyglądają na osoby speszone,bojaźliwe,być może i zestresowane daną sytuacją społeczną.Ja praktycznie mam fobię społeczną od 13 roku życia i dalej mi towarzysz w mniejszym lub większym stopniu.
Fobicy w gruncie rzeczy mogą być małomuwni,lub nadmiernie rozmowni,ale to nadmiernie to raczej wynika z silnego lęku.Tacy ludzie bardzo dobrze potrafią odczytywać zamiary innych ludzi wobec nich.Jesteśmy poprostu przesadnie wrażliwi na odrzucenie innych i ich negatywną krytykę.
Czasami ci ludzie sięgają po alkohol lub inne środki psychoaktywne w celu usunięcia lęków(benzodiazepiny kochane :) coś o tym wiem :D
Raczej obracamy się w gronie swojego jednego przyjaciela lub paru przyjaciół,mi np fobia społęczna uniemożliwia podjęcie płatnej pracy,lecze sie również psychotropami.
Myślę że ci troche pomogłem :D
pozdro.

Fobia społeczna!

przez 180cm 10 sie 2015, 19:36
Zastanawiam się czy w moim przypadku można mówić o fobii społecznej. Fobia wydaje mi się, że jest lękiem przed czymś nieuzasadnionym, wyimaginowanym. W moim przypadku jest tak, że niestety spotykam się z wrogością, ośmieszaniem, wytykaniem palcami, obraźliwymi komentarzami na mój temat. Jestem kobietą wysoką (no trudno nic na to nie poradzę), nie jestem typem modelki, może jestem nawet dla niektórych brzydka; mam duży nos, wysokie czoło, krzywe zęby... ale staram się dbać o siebie i zawsze idę do ludzi "zrobiona". Jednak mimo tego znajdą się codziennie tacy, którzy chociażby przechodząc wtrącą swoje 3 grosze nieakceptacji. To ja się pytam : jakim cudem ja mam nie mieć fobii i być normalna?

Fobia społeczna!

przez niebieskatruskawka 19 sie 2015, 12:53
Wiesz co problem polega na tym, że Ty sobie na to pozwalasz. Pokazujesz, że innym wolno wejść Ci na głowę, zrobić kupę i przyklepać, jeżeli ktoś komentuje Ciebie Ty skomentuj jego, naprawdę nikt nie jest idealny. Nie jego interes jakie masz czoło i zęby.
Wiecie co mnie śmieszą komentarze typu " fobii społecznej nie da się pokonać" pewnie ,że się da, wystarczy tylko dokonać odpowiedniej weryfikacji w swojej głowie czy zdanie innych ludzi serio jest dla nas aż tak ważne. Ja się bałam, że się posikam ale dzisiaj myślę no jak się posikam to co? Śmieszne? To niech się śmieje jak jest tępakiem i tyle.
Wygranym jest ten kto pokonał samego siebie. :105:

Fobia społeczna!

przez alone05 20 sie 2015, 14:37
ja fobii nabawiłam się w liceum, w podstawówce byłam tylko nieśmiała, dziewczyny z klasy zmieniały chłopaków jak rękawiczki, nie szanowały się i swojego ciała, ja tego nie popieram. Ja byłam zbyt dojrzała w porównaniu z rówieśnikami, którym była tylko zabawa w głowie. Mam konserwatywne poglądy. Uważam, że jakbym miała nauczanie indywidualne to nic takiego by mnie nie spotkało jak ta fobia.

Fobia społeczna!

przez sensual 26 sie 2015, 17:07
Yumekui napisał(a):Nie sposób ogarnąć 231 stron tego wątku dlatego zapytam o jakiś zestaw instrukcji jak mam postępować i co muszę wiedzieć o ludziach z silną fobią społeczną.Pls.

na PW mozesz pytac mnie o co chcesz....
I Mister Forum

Sortuj wg