Czy to na pewno nerwica?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Czy to na pewno nerwica?

przez GieeM 10 lut 2010, 16:58
Re.
A powiedz mi czy cały czas się czujesz inaczej, czy tylko wtedy jak piszesz, że zemdlejesz? Bo ja cały czas się czuję inaczej.... Znaczy nie czuję się normalnie, tak jak kiedyś...

pozdrawiam

przez MARIAN1967 10 lut 2010, 22:27
GieeM, nie wiem czy słyszałeś o hipotonii ortostatycznej?Być może oprócz nerwicy występuje też u Ciebie ten problem.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez GieeM 11 lut 2010, 10:21
Re,

Hmmm z tego co przeczytałem, to nie wydaje mnie się, że to mam, a czy holter ciśnieniowy by wykazał jakieś wahania?

Pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kn24 11 lut 2010, 20:02
a ja codziennie mam mase roznych objawow ktore powtarzaja sie co jakis czas i szczerze mowiac zaczynam watpic w to ze to nerwica...bo jakos nie chce sie wierzyc ze tak to by w kosc dawalo. Juz nie wierze w to ze z tego wyjde bo mam wrazenie ze i dluzej to trwa tym jest coraz gorzej w sensie ze objawy sie nasilaja i jak dla mnie nie wiem sama ale ja bym jeszcze jakies badania robila a nie wiem czy jest sens szczerze mowiac przez to wszystko ja juz nie ufam lekarzom bo czasem chcialabym zeby cos znalezli. Mam takie dni ze jest lepiej ale dzis jest ten gorszy dzien powiedzialaby nawet ze bardzo zly dzien i czuje sie totalnie zle : zapadam sie, uciska mi cos po lewym okiem i mam takie sciskajace bole po lewej stronie ciala i nie wiem sama co o tym myslec...nie mowiac o tym ze w o gole nie czuje sie soba. Niech ktos mi powie czy z tego gowna mozna wyjsc? czy w ogole takie objawy daje nerwica? ja juz mam dosyc:(
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez Sian 12 lut 2010, 00:30
Ja mam tak, że czasami wychodzę z domu i niby nic się nie dzieje,a jednak czuję że cos jest nie tak..Jakiś taki niepokój wewnętrzny. A czasami sobie idę wszystko jest ok i nagle w pewnym momencie czuję jakby mi wszystkie mięsnie wiotczały.To trwa jakieś dwie sekundy ale jest bardzo nieprzyjemne.Czasami nawet się zataczam i potem mi głupio bo to musi dziwnie z boku wyglądać.. Jak chodziłam do liceum to był istny koszmar. Całe 45 minut skupiałam się tylko na tym żeby nie zemdleć.Często wychodziłam do toalety.Na końcu przestałam zupełnie chodzić do szkoły.Straciłam rok,miałam nauczanie indywidualne.Zawsze sobie tłumaczę że to tylko mój lęk i że to trwa już parę lat a jakoś jeszcze nigdy nie zemdlałam ale ciężko to sobie przetłumaczyć.
Jednak da się z tego wyjść, naprawdę. Mi pomogła psychoterapia.Dzis studiuję w wielkim mieście, co kiedyś wydawało mi się zupełną abstrakcją i chociaż te napady nadal się zdarzają to nie daję się.Mówię sobie na siłę: "o nie,nie będę się temu poddawać.Idę dalej i niech się dzieje co chce.Najwyżej zemdleję no i co.."
Ludzka psychika ma wielką moc.Możemy sobie podświadomie lub świadomie wmówić tyle rzeczy że prawie wszystko jest możliwe;]
Warto zrobić komplet badań,jednak jeżeli wyniki są bez zarzutu to naprawdę należy sobie pomóc w inny sposób.Znalezć dobrego terapeutę i odpowiedni dla siebie lek.I nie zgadzam się z tymi wszystkimi,którzy twierdzą że leki to samo zło i trzeba ich unikać.Najlepsze efekty daje połączenie lekarstw i psychoterapii.Nasze schorzenia mają w większości przyczyny w psychice,jednak nie zapominajmy o chemii mózgu;] Czasami jakiegoś enzymu jest za mało lub za dużo,a leki pomagają te dysproporcje wyrównać.
Głowa do góry:)

przez *Wiola* 12 lut 2010, 00:59
GieeM
Leki pomagają. Ja np. przez wiele lat miałam silne lęki napadowe i też po kolei brałam różne antydepresanty. w końcu trafił się taki , który lęki eliminował. Oczywiście na 100 % nie możemy Ci powiedzieć,że to tylko nerwica, ale Twoje objawy tak wyglądają. Np to drętwienie nóg u mnie było podczas napadów bardzo silne. Miałam wrażenie ,że mam w nogach i rękach jakieś sprężyny które jakby się rozkurczały i dawały uczucie drętwienia (trudno to opisać). W każdym razie na początku też parę razy było pogotowie, kończyło się relanium w pupę i atak mijał.

[Dodane po edycji:]

Kn24

Myślę, że Twoje objawy to tez nerwica. Doskonale wiem o czym mówisz. Na pocieszenie mogę Ci powiedzieć, że nie wyszłam z tego całkiem ale na pewno jest o 10000 razy lepiej niż było kiedyś.
Moderator

Sortuj wg