Derealizacja. Depersonalizacja.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Guzik 06 kwi 2011, 22:27
TheGrengolada, Tak! Tak! Tak! Dokładnie tydzień temu, po tym jak pani promotor potraktowała mnie na seminarium miałam taką derealizację że nie byłam wstanie podnieść się z podłogi, wcześniej po niezdanym egzaminie na prawo jazdy nie wiedziałam co się dzieje, wyrzuciło mnie i byłam nie-byłam w tym nieczuciu długo, długo i nie byłam w stanie nic zrobić. Beznadziejny stan. Nienawidzę. Zwariować można.

przez 19_latek 08 kwi 2011, 10:29
Guzik,

Mam coraz mniej nadzieji ze z tego mozna wyjsc, biore coraz wieksze dawki leków a derealizacja jak byla tak jest. Moze kluczem jest nauczenie sie z nią życ? Co prawda nie dostaje atakow paniki gdy mam derealizacje ale przeszkadza mi troche.
19_latek

przez Guzik 08 kwi 2011, 10:33
Nie wiem czy z tego można wyjść, ale ja przynajmniej nie mam już permanentnego stanu derealizacji trwającego miesiącami, ale czasem jeszcze niestety bywa i nie wiem czy jakoś można temu zaradzić.
19_latek, a Ty masz takie łup! czy ta derealizacja utrzymuje się cały czas? Może leki które przyjmujesz nie działają na to? Może inne by coś zmieniły?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 19_latek 08 kwi 2011, 12:04
Guzik,
Tylko czasami mam, przy stresujacych sytuacjach. Ale za to jest czasami bardzo intensywna.
19_latek

przez Guzik 08 kwi 2011, 22:35
Jenyyyyyy! Co za kupa z tej derealizacji!!!!! A sio! A sio! Nosz nie działaaa!

przez Hooligan123 09 kwi 2011, 17:39
Carlos witaj
Wlasnie zaczolem normalne zycie. Zaczolem chodzic do szkoly , znalazlem sobie zajecia np. silownia , basen. Wychodze ze znajomymi i jest ok. Zapomnialem o wszystkim. Wreszcie czuje sie normalnie , chociarz czasami dopada mnie depresja i brak sensu zycia , bo mam wielkie problemy ;/ . Mysle ze d/d juz nie wroci i ze bedzie juz tylko lepiej :)

przez 19_latek 09 kwi 2011, 18:26
Hooligan123,

Jakie leki ci pomogły? Terapia?
19_latek

przez buu 09 kwi 2011, 18:45
ostatnio miewałam takie poczucie odrealnienia, to trwa zaledwie kilka/kilkanaście sekund :? a potem jakbym nagle się obudziła
La inteligencia sin ambición es como un pájaro sin sus alas.
buu

przez LukLuk 10 kwi 2011, 16:07
Oj wczoraj mnie załapała d/d. Od samego rana byłem zalatany: naprawa samochodu, kupowanie czesci po całej Warszawie, problemy, kłótnie, zgubiłem kase gdzies na miescie i na sam koniec szybka przejażdżka po kawałek przewodu hamulcowego (16km) .. w dodatku pogoda jakas dziwna: deszcz, słonce, wiatr. Jechałem po ten przewód samochodem, spojrzałem się na niebo i nagle jeeeeeb, jakby ktoś mnie zamroczył. Pytanie: gdzie Ja Jestem, po co Ja jade, gdzie się spiesze .. ? Do tego wszystkiego serce zaczeło mi oszałamiająco walic, krople zminego potu na czole, mrowienie w dłoniach. Musiałem na chwileczkę stanąć na poboczu i ogarnąc się. :shock: taka nagonka sprzyją DD.

przez 19_latek 10 kwi 2011, 17:15
LukLuk,
Kod: Zaznacz cały
 Pytanie: gdzie Ja Jestem, po co Ja jade, gdzie się spiesze .. ?

Tez tak mam, nienawidze tego uczucia.
19_latek

przez LukLuk 10 kwi 2011, 21:06
19_latek,
to i tak jest igła w stogu siana ..
był taki okres, że w głowie kotłowały mi się cała masa takich głupich pytań: dlaczego jem, pije, zyje ? co to jest zycie, miłość, nienawiść, ? dlaczego mysle, czuje, zyje, spie, ? co to jest to co mnie dookoła otacza ? .. :shock: paskudztwo.

ten stan jest do opanowania, ale nie do wyleczenia. Aktualnie zdarza mi się to raz na jakis czas. Ciesze się, że juz nie jest fatalnie.

przez LukLuk 11 kwi 2011, 23:59
Ja stanąłem na etapie, że można zaleczyć, ale nie wyleczyć.
To siedzi gdzies głęboko.
Być może już się wyleczyłem, ale nie umiem tego dostrzec i docenic.
Wiem jedno: czuje się duzo lepiej i uwazam, że to wielki cud.

Przeżyć to jeszcze raz - nigdy w zyciu.

przez bretta 12 kwi 2011, 00:23
a ja się tak zastanawiam... można się czuć dobrze w derelkach? Dziwnie i nieswojo, ale dobrze?
ja sie przed tym broniłam, ale od kilku lat mnie to łapie, jednak nigdy nie uważałam tego za oznakę choroby.
a czasami mam wręcz dni, że jak tak się czuję to mam wrażenie, że teraz już będzie spokój. że już tak zostanie. że już zawsze będzie mi wszystko jedno, że juz nigdy nie będę musiała o niczym decydować, że pozostanę w takim stanie półświadomości nieistnienia...
Nie wiem, czy ktokolwiek zrozumie to tak jak myślę...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez Hooligan123 12 kwi 2011, 12:51
19_latek
Mi pomogl anafranil sr75 i sulpiryd pliva , byly to moje pierwsze leki i mysle ze ostatnie :D

Sortuj wg