Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez oleczka 06 sty 2012, 11:47
ddd, nie martw się:) chociaż ja jestem ostatnią osobą, która może to mówić, bo też jestem w stresie od wczoraj, bo spotkałam się z koleżanką, która przechodzi właśnie grypę żołądkową i oczywiście od wczoraj tylko o tym myślę i boję się, że się zaraziłam:( :hide: ......

przez ddd 06 sty 2012, 16:32
o matko, z osobą chora na grype żołądkowa nie spotkałabym się w życiu :P
U mnie już dzis lepiej, dziekuję za wsparcie :*
Idę dziś z tatą na kolację, mam nadzieje ze bedzie okej
ddd

przez oleczka 06 sty 2012, 17:06
ddd, przecież nie wiedziałam, że jest chora, dowiedziałam się później. Też bym w życiu się nie spotkała z nikim chorym! Pozdrawiam:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ann_bijoch 09 sty 2012, 20:11
No właśnie... Nikt z góry nie uprzedza o grypie żołądkowej, sama ostatnio się stresowałam z tego powodu :(

przez Thazek 09 sty 2012, 22:30
ann_bijoch, Mniue często uprzedzają bo wiedzą ,że nie lubię wymiotować :smile:
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

przez ddd 10 sty 2012, 15:51
Byłam dziś u 2,5 rocznej siostry i zwymiotowała... Teraz się masakrycznie boję, że ma jakiegoś żołądkowego wirusa i mnie zaraziła... masakra... :(
ddd

przez oleczka 10 sty 2012, 21:34
ddd, nie martw się, jest małe prawdopodobieństwo, że to akurat wirus, małe dzieci często wymiotują, albo mają biegunki, bo mają jeszcze nierozwinięte układy pokarmowe. Ja ostatnio kilka razy miałam styczność z kimś chorym i ani razu się nie zaraziłam, więc nie zamartwiaj się na zapas:) A mówię Ci- bobasy często mają takie objawy- wiem po moim kuzynie. Trzymaj się:)

przez ddd 10 sty 2012, 21:54
Też mi bobas - 2,5 roku :P
Dzwoniłam się upewnić i już więcej nie wymiotowała...
ddd

przez oleczka 10 sty 2012, 23:21
ddd, oj tam bobas, czy nie bobas, małe dziecko:P a bobas tak słodko brzmi:) no widzisz, więc to na pewno jakaś dziecięca niestrawność

przez ann_bijoch 11 sty 2012, 10:55
ja się bardziej boję tych np 7letnich dzieci, które wymiotują, bo takie maleństwa to często zwracają i to jest normalne i nawet udaje mi się w to wierzyć, ale takie w wieku szkolnym to tłumaczę, że pewnie coś przyniosły ze szkoły, zaraziły się i na bank grypa żołądkowa ;p

przez girltripped 15 sty 2012, 21:26
Czytam te wypowiedzi i nie wierzę własnym oczom!! Kiedy mówiłam rodzinie, przyjaciołom że mam takie lęki, nikt nie wierzył, że takie coś może istnieć!! U mnie zaczęło się w maju tego roku, w wakacje bałam się wyjść do sklepu, bo od razu zaczynało mnie mdlić, i musiałam biegiem wracać do domu, po położeniu sie na łóżku nagle mdłości ustępowały, potem ciągle brałam leki przeciwwymiotne.. masakra, chciałabym jakoś się tego pozbyć, szukam dobrego psychoterapeuty w warszawie, bo niestety to nie jedyne lęki jakie mam.

przez ddd 19 sty 2012, 14:03
girltripped w pierwszej kolejności udałabym się do psychiatry, i zaraz na terapię.
ddd

przez pisanka 19 sty 2012, 14:06
Cześć,
jestem tu nowa i cieszę się, że trafiłam na to forum :) ostatnio lekarz zdiagnozował u mnie nerwice lękową. Myślałam, że mam problemy z sercem, żołądkiem, problemy neurologiczne, bo objawy były wymieszane. Uświadomił mnie, że to nerwica lękowa. Często moim objawom towarzyszą mdłości. Mam okropne lęki na samą myśl o wymiotowaniu w miejscu publicznym. Dostaję ataku w środkach komunikacji miejskiej, w centrach handlowych, od razu biegne do łazienki i siedzę tam dosyć długo, bo boję się, że zaraz zwymiotuje. Kiedyś chorowałam na bulimie, terapie skończyłam w 2006 roku, od tamtej pory nie wymiotowałam w ogóle, ani z powodu problemów żołądkowych, gryp żołądkowych, czy z własnego wymuszania wymiotów. Jednak od tamtej pory cały czas towarzyszyły mi nudności, mdłości i lęk, że zwymiotuje (oczywiście nie byłam tego świadoma, bo myślałam, że to są jakieś dolegliwości, że jestem na coś chora). Od razu wysiadalam z komunikacji miejskiej, wychodziłam ze sklepu i szłam pieszo. Czasami udawało mi się nad tym zapanować, ale 2 tygodnie temu pierwszy raz od 7 lat zwymiotowałam - wypiłam 2 kieliszki wina i rano obudziłam się z bólem brzucha i potem wymiotowałam. przeraziło mnie to strasznie. Tydzień później (4 dni temu) poszłam do lekarza z tymi wszystkimi dolegliwościami (kołotanie serca, mdłości, trzęsące się ręce, osłabienie, problemy żołądkowe etc) i lekarz powiedział mi, że to nerwica żołądkowa. przepisał mi elicee i afobam doraźnie. po elicei miałam mdłości przez 2 dni i lęk się zwiększył, a afobam wzięłam pierwszy raz wczoraj jak dostałam ataku i mdłości się nasiliły, potem zwymiotowałam. siedziałam długo w łazience i bałam się wyjść, bałam się położyć spać, że obrzygam łóżko, czy podłogę. to uczucie jest straszne :/

przez halenore 19 sty 2012, 14:21
Uczucie jest paskudne. Musisz dać elicei trochę czasu na rozkręcenie się. Antydepresanty dają widoczne efekty po ok 2-4 tygodniach, czasem szybciej. Wszystko zależy od organizmu.
Trzeba poczekać. Ale dasz radę. Będzie dobrze.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Sortuj wg