Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Little Red Fox 18 sty 2013, 15:22
Ja się panicznie boję wymiotowania, ale u mnie przychodzi to okresowo, np teraz kilka znajomych złapało grypę żołądkową, nie mam z nimi kontaktu, tylko przez osoby trzecie, a mimo wszystko łapie mnie niepokój na samą myśl o tym. Rok temu przez to przechodziłam, dodatkowo jak byłam w szpitalu po operacji zdarzyło mi się (po narkozie), a tak od dziecka był spokój. Z nerwów nie wymiotuje, tyle dobrze. Odżywiam się racjonalnie, zdrowo, z niezwykłą dokładnością wybieram produkty typu: mięso, warzywa, owoce itp. Mój luby twierdzi, że do przesady dbam o to co jem i jak jem. Może bardziej od wymiotów przeraża mnie te choróbsko?
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez Psychotropka`89 18 sty 2013, 16:47
Calineczka1990, ja też przesadnie dbam o terminy i jakość jedzenia, więc zaszkodzić nie ma mi za bardzo co ale wizja grypy żołądkowej mnie przeraża. Nie znoszę okresu zimowego, bo martwię się żeby tego dziadostwa nie złapać. Gdy ostatnio byłam u lekarza, to bałam się jak cholera, żeby nie złapać tego dziadostwa. :? No ale cóż poradzić... :roll:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez shadow_no 18 sty 2013, 19:45
Jest coraz lepiej... Mimo, że na co dzień ostatnio stykam się z dużą liczbą osób, z których nie wszyscy są okazami zdrowia :) schizy odnośnie grypy powoli mi przechodzą. Przeszedłem z tym do porządku dziennego, jak nagle przyszło i pozamiatało mnie na kilka lat tak teraz powoli bo powoli ale słabnie. Nie spodziewam się, że to koniec walki, bo już kilka razy były nawroty na różnych płaszczyznach, ale powiem Wam, że jednak z czasem da się oswoić z tymi myślami na tyle, że można normalnie funkcjonować.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pisanka 20 sty 2013, 02:02
od dłuższego czasu mam spokój przed emetofobią, ale ostatnio jak szłam na siłownie przez chwilę miałam wrażenie, że to wraca. wystraszyłam się. i teraz maniakalnie o tym myślę -_-

przez Mireille 20 sty 2013, 12:49
Ja aktualnie tracę nadzieję, że sobie z tym poradzę :( Miesiąc temu już było lepiej, ale po tym szpitalu znowu się zaczęło :roll:

Śniło mi się, że wymiotuję :-|
F21

przez MartaKo 21 sty 2013, 17:52
Ech, dziewczyny, mam przerąbane...Mój młodszy brat, pierwsze co obwieścił, jak się obudził dziś rano to: "Bardzo boli mnie brzuch i chce mi się wymiotować"...Nie poszedł do szkoły, a ja musiałam iść z tym okropnym strachem "A co jeśli to się stanie? A co jeśli zachce mi się na lekcji? Co jeśli nie zdążę do toalety? Będę musiała sprzątać sama, a nie dość, że nie mogę nawet patrzeć na wymiociny, to co dopiero je sprzątać!"
Tak, z bratem sprawa jest jasna - ma ostrą jelitówkę, nasza mama też...Mam nadzieję, że nie dołączę do grona...Ech, mam totalnie dość tej zimy, ciągle męczą mnie jakieś problemy z żołądkiem, a do tego moja fobia...Staram się jej pozbyć. Nie panikuję. Najważniejsze to zawsze zachować trzeźwość umysłu, nawet w obliczu największego strachu (wymiotowania :P ).
Więc...na razie idzie nieźle i uwaga! Istnieje szansa, że pozbędę się emetofobii, proszę trzymajcie za mnie kciuki, a obiecuję, że będę Was zawsze wspierać, jak tylko będę mogła. ;)

PS: Mireille - mi też się wiele razy śniło, że wymiotowałam...Budziłam się z krzykiem :D

Dalsza relacja moich zmagań z chorobą i fobią już wkrótce. Prosimy nie zmieniać kanału. :smile:

przez pisanka 21 sty 2013, 19:03
oo rany znam to! jak ktoś powie, że mu nie dobrze, to jest koszmar. a dzisiaj w ciągu dnia mnie dopadły mdłości i nie wiem czy sama je sobie wywołałam, ale siedziałam cały czas w napięciu i stresie "iść koczować w łazience czy nie?"

przez MartaKo 21 sty 2013, 19:31
haha, taak, znam to :P

przez Mireille 21 sty 2013, 19:41
Więc...na razie idzie nieźle i uwaga! Istnieje szansa, że pozbędę się emetofobii,

Trzymam kciuki

Co zamierzasz zrobić?

Mi też dzisiaj było niedobrze, teraz boli mnie brzuch. Trochę się boję :-|
F21

przez Psychotropka`89 21 sty 2013, 20:43
MartaKo, trzymam kciuki. :great: Oby Ciebie to świństwo ominęło.

Mireille, spokojnie, założę się że to z nerwów tak Cię zamula.

Ja od wczoraj gniję w łóżku. Zaczęło się parę dni temu po wizycie w przychodni <masa zasmarkańców tam było>. Z początku zaczęło się niewinnie, senna byłam 2 dni, słaba jakaś, ból głowy. Później bulgotanie po brzuchu, wzdęcia, mdłości. A od wczoraj mega ból gardła, katar, mdłości co jakiś czas < ale podejrzewam, że to od gardła> i stan podgorączkowy. Wczoraj mnie dodatkowo łeb rypał na potęgę, dziś chociaż z tym jest lepiej ale pojawia się za to suchy kaszel. :roll:

Jak tylko załącza mi się narzekanie, to sobie mówię "ciesz się, że to nie jelitówka" i od razu mi lepiej. :mrgreen:

Jakieś mega syfy są w powietrzu tej zimy. :hide:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez shadow_no 22 sty 2013, 20:13
Okropne są takie wiadomości MartaKo. Jeden z pierwszych dni w pracy w nowym biurze, na pytanie gdzie jest jedna z koleżanek usłyszałem: 'A zwolniła się, sra i rzyga cały dzień'
...
A przede mną było jeszcze jakieś 9h pracy:) Szybki reset myśli i ostatecznie nic złego się nie stało. :) Ale co przeżyłem to moje.

przez Mireille 22 sty 2013, 21:19
Mi dzisiaj koleżanka powiedziała, że jej niedobrze. Niby dodała, że nie aż tak żeby zwymiotować, ale i tak od razu poleciałam umyć ręce i unikałam jej do końca lekcji. Dobrze, że nie mam z nią terapii grupowej, chyba bym oszalała siedząc tak blisko :shock:
F21

przez Psychotropka`89 22 sty 2013, 21:32
shadow_no, Mireille, ludziska, nie strasznie mnie tak tą grypą. :silence:

Ja już pierd...lca dostaję z przeziębienia, nos totalnie zapchany, ból gardła przekształca się w suchy kaszel, słabo mi... 3 rolkę papieru toaletowego już zużywam dzisiaj. :why:

A odnośnie emetofobii... zjadłam dziś z premedytacją przeterminowany o 3 miesiące budyń. Mimo, że po nabiale boli mnie brzuch, nie mówiąc już o tej dacie ważności... :roll: No i żyję. Brzuch mnie pobolał, wzdęcia mam teraz ale sądzę, że to bardziej po mleku niż po budyniu, bo niby co się tam może zepsuć? Mąka? Cukier? :P
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez shadow_no 22 sty 2013, 22:11
Psychotropka`89, nie straszę tylko daję przykład, że nie ma reguły. Spodziewasz się najgorszego bo o tym usłyszysz i... Nic się nie dzieje. Ta sytuacja którą opisałem zdarzyła się jakieś 3 miesiące temu i nic zupełnie się nie działo. Ani ja ani nikt kolejny w biurze nie zachorował. :) Po prostu czasem kogoś trafi ale nie ma co się zastanawiać nad tym głębiej. (mówię to ja, człowiek który żyć przez to nie mógł!:))

Sortuj wg