Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez natalia_ 12 paź 2012, 20:00
Witajcie:) Podróż minęła w miarę spokojnie choc nie przestawalam myslec o tym, ze zwymiotuję. Kilka razy było już blisko paniki, ale oddychałam głęboko i odliczałam każdą minutę. Standardowo mam teraz nudności, ale narazie nie panikuję. Miłego wieczorka :)

przez Saraid 12 paź 2012, 22:57
jak tak dale pójdzie to sama nie wiem,na jedno zdrowieje drugie mnie wykańcza :bezradny:
Saraid

przez agonista 12 paź 2012, 23:21
Wmiotów tak naprawdę się nie obawiacie tylko odczuc z tym związanych ,wystarczylo by zapewnic podczas wymiotowania dawkę tlenu i wszystkie strachy by ustąpiły .
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Keji 12 paź 2012, 23:27
Wmiotów tak naprawdę się nie obawiacie tylko odczuc z tym związanyc

Masło maślane.

wystarczylo by zapewnic podczas wymiotowania dawkę tlenu i wszystkie strachy by ustąpiły .

Tak, tylko wszyscy tu panikują i robią wszystko, żeby właśnie nie wymiotować, co jest jak do tego dojdzie to już inna sprawa..
Keji

przez agonista 13 paź 2012, 10:35
No nie dokladnie to samo bo rożne mogą być przyczyny .Jeden obawia się odczuć inny ma lęk przed utratą higieny jeszcze inny przed opinią otoczenia w reakcji na takie wydarzenie .Jest na to sposób bardzo drastyczny - doprowadzić się do takiego stanu mdłości że zwymiotowanie i odczucie ulgi z tym związane stanie się celem ważniejszym niz lęk przed wymiotami.
obserwowany

przez Saraid 13 paź 2012, 10:44
agonista napisał(a): doprowadzić się do takiego stanu mdłości że zwymiotowanie i odczucie ulgi z tym związane stanie się celem ważniejszym niz lęk przed wymiotami.

Ot i znalazłeś sposób jak szybko i skutecznie sie pozbyć emetofobi i..hm a ja tyle lat się z tym zmagam
:bezradny:
Saraid

przez ann_bijoch 13 paź 2012, 12:42
Lajka04, a więc z wagą nie mam problemów. Figurę mam nawet zbyt chudą trochę, taką mam przemianę materii, że mogę jeść bez konca i nie tyję nic a nic.
I przez to łakoma jestem strasznie, uwielbiam jeść. I objadam się strasznie i chyba przez to chyba za bardzo forsowałam żołądek, bo co bym nie zjadła (czym bym się nie napchała) to zaraz bóle brzucha, wzdęcia i inne takie...
A moja dieta teraz jest po to, by wróciło teraz do normy :) Jem dużo mniejsze porcje, ale za to częściej i widzę, że lepiej wszystko pracuje :)

przez Mireille 13 paź 2012, 15:21
agonista napisał(a):Jest na to sposób bardzo drastyczny - doprowadzić się do takiego stanu mdłości że zwymiotowanie i odczucie ulgi z tym związane stanie się celem ważniejszym niz lęk przed wymiotami.

To nie działa.
F21

przez agonista 13 paź 2012, 16:03
Nie dostrzegasz tego .Skoro chcesz zwymiotować bo ci tak żle że wolisz wymioty to sama do tego doprowadzasz .Skoro sama to widac że nie boisz się tego.Wiem to nic przyjemnego i ilekroc będzie się zbierac tyle razy lęk się pojawi .Straszne.
obserwowany

przez Mireille 13 paź 2012, 16:30
Wiem, że to nie działa z własnego doświadczenia. Mam tą fobię od 6 roku życia. Przez te 10 lat zdarzało mi się wymiotować. Pamiętam, że czułam się wtedy koszmarnie, ale i tak caly czas miałam nadzieję, że do tego nie dojdzie.
F21

przez Lajka04 13 paź 2012, 20:59
agonista, powiedz nam jakie masz doświadczenie w zakresie emetofobii? Znasz ją z doświadczenia czy tylko teoretyzujesz na jej temat?

Jest na to sposób bardzo drastyczny - doprowadzić się do takiego stanu mdłości że zwymiotowanie i odczucie ulgi z tym związane stanie się celem ważniejszym niz lęk przed wymiotami.

Jest tu parę osób, które tak postępowały i nic to nie dało. No i co Ty na to?
Wszechświat nie lubi błagających, tylko odważnych.

przez agonista 13 paź 2012, 21:42
Kilka osób to nie material na dowód zresztą jak i moje spostrzeżenie . Taka fobia to chyba nie jest uciążliwa bo trwa krótko i rzadko .Ja nie mam takich problemow .
obserwowany

przez Mireille 13 paź 2012, 22:19
Ostatnio na oddziale pytałam opiekunkę o tą metodę. Powiedziała, że według niej w przypadku emetofobii to raczej nic nie da, bo to zbyt nieprzyjemna czynność.

Taka fobia to chyba nie jest uciążliwa bo trwa krótko i rzadko .Ja nie mam takich problemow .

Ta fobia jest okropna i bardzo utrudnia życie. Ja np. przez cały czerwiec, lipiec i połowę sierpnia codziennie miałam przez nią ok. 8 ataków paniki. Prawie nic nie jadłam, szybko schudłam 10 kg i mogłam wylądować pod kroplówką. W ogóle nie wychodziłam z domu, żeby nie wpaść w panikę przy ludziach.
Poza tym od 10 lat nie jem 99% produktów spożywczych, bo boję się, że mi zaszkodzą, za nic nie wsiądę na statek, bo boję się choroby morskiej, trzęsę się kiedy mam jechać gdzieś samochodem, nie pójdę w wiele miejsc, ze strachu, że ktoś tam zwymiotuje itp. Nie wyjdę nawet do sklepu bez butelki wody, cukierków miętowych i hydroskyzyny. To według ciebie nie jest uciążliwe? :?
F21

przez Keji 13 paź 2012, 22:23
agonista, życzę powodzenia w próbach rzygania na lekcji czy w autobusie, by sobie ulżyć, bardzo kreatywne :lol:

Dzisiaj mną trzęsło w drodze na zlot, bo miałam w świadomości dodatkowo przysmaki pochłonięte i wypite na imprezie wczorajszej, ale ostatecznie ponownie 1-0 dla mnie zdobyte w pocie czoła, wszystko zostało w środku, o.

Taka fobia to chyba nie jest uciążliwa bo trwa krótko i rzadko .Ja nie mam takich problemow .

A zatem "nie znam się, ale się wypowiem"? Nie trwa ani krótko, ani rzadko, ja osobiście mogę mieć ataki codziennie. A zatem rusz wyobraźnią, jak może być człowiekowi ciężko, gdy powiedzmy wpada ci atak w sytuacjach publicznych, dajmy na to, na wykładzie czy na lekcji, przypominam dzień w dzień, uniemożliwiając skupienie się na treściach, albo nawet najkrótsza podróż miejskim przyprawia cię o męczący atak. I nad każdym szczegółem tego co zjadłeś 'medytujesz' i rozpamiętujesz.
Keji

Sortuj wg