Nie ma czegoś takiego jak nerwica,hipochondria itp.!!!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nie ma czegoś takiego jak nerwica,hipochondria itp.!!!

przez eligojot 11 paź 2008, 00:02
tomakin napisał(a):A co tam robi AIDS wywołany przez HIV, skoro do tej pory ŻADNE badanie nie wykazało istnienia związku między zakażeniem wirusem HIV a wystąpieniem AIDS?

Skąd masz taką informację?

A jeżeli ktoś się boi jeździć autobusem, ale nie własnym samochodem, to też ma jakąś ukrytą chorobę, która się uaktywnia tylko w publicznych środkach transportu?
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez fobia 11 paź 2008, 03:23
aldara.35 - popieram, dokladnie o to mi chodzilo, ze wiekszosc z nas wrecz wyszukuje sobie choroby i robi setki testow i badan , ktore albo nic nie wykrywaja ( lub nie odbiegaja od norm) albo potwierdzaja diagnoze, ze to nerwica.

przez gorea 17 gru 2008, 01:30
Hmmm, myślę, że niektóre choroby lub nawet dolegliwości mogą nasilać nerwicę ale raczej jej nie powodują....
Miałam robione : badania hormonalne, usg tarczycy, jamy brzusznej, narządów rodnych, piersi , morfologię, ekg, spirometrię, prześwietlenie płuc, zatok, wymaz z gardła i nosa, prześwietlenie przełyku.
Badał mnie neurolog, laryngolog, internista, alergolog, chirurg. I jedyne co mi wykryli to bakterię w gardle. Ale ona raczej nie powoduje nerwicy;) A tak poza tym? Nic, absolutnie nic, oprócz nerwicy. Jak więc ta choroba może nie istnieć? Co jeszcze powinni mi przebadać? Do jakiego lekarza powinnam się udać?

Wiem, że to daje nadzieję, bo o wiele łatwiej byłoby wyleczyć jakąś chorobę niż nerwicę. Ale ile można się oszukiwać? Jakie choroby jeszcze wynaleźć? Jakie badania jeszcze przejść?

Jeśli kiedyś znajdzie się taka choroba to was o tym powiadomię, ale na razie może warto jednak przyznać się przed samym sobą, że ma się nerwicę. To czasem jest trudniejsze niż wyleczenie jej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez muriel 17 gru 2008, 13:44
Kaska22 napisał(a):No właśnie, ta osoba twierdzi, że skoro kogoś coś boli to znaczy, że ma jakaś chorobę i trzeba szukać do skutku.

Nie jestem lekarzem, w sumie się nie znam, ale w zasadzie określenie "nerwica" chyba jakiś lekarz wymyślił... moim zdaniem wygląda to tak, że owszem jeśli coś komuś dolega, to trzeba szukać itd. ale czasem nie daje się nic znaleźć. U zdrowej osoby, która nigdy nie miała powodów do narzekania, nagle zaczyna "wysiadać" kilka rzeczy na raz. A nawet jeśli daje się coś wykryć i bierze ta osoba leki, które nic nie pomagają. Wtedy, wydaje mi się, że trzeba szukać przyczyn tych dolegliwości. A przyszyną może być np. nerwica, depresja. w takiej sytuacji może warto rozważyć leczenie tych zaburzeń psychicznych, które może podziała na inne dolegliwości, a nie faszerować się garścią leków przeciwbólowych, nasercowych itd., które nic nie dają....
„Całe nasze życie to nie te długie lata, a tych kilka krótkich dni i tych parę chwil, z których.... niby nie wynika nic”

przez pinsleepe 06 paź 2010, 22:31
[quote="tomakin"]A co tam robi AIDS wywołany przez HIV, skoro do tej pory ŻADNE badanie nie wykazało istnienia związku między zakażeniem wirusem HIV a wystąpieniem AIDS?[quote="tomakin"]

Skąd masz takie informacje?

przez Korba 06 paź 2010, 22:35
pinsleepe, wątpię czy odpowie Ci osoba, która pisała to 2 lata temu....
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Sortuj wg