Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez dbd11 30 kwi 2012, 07:56
ylva - Pisałaś kiedyś że lekarz przepisał Ci Fluoksetyne. Brałaś ją? Jak długo?

przez ylva 30 kwi 2012, 11:42
Nie brałam.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez agaton 30 kwi 2012, 11:52
ylva napisał(a):Widzisz dbd, pewnie dlatego szukam, że moje samopoczucie się dramatycznie pogarsza i lekarze jednak kierują na jakieś tam dalsze badania. Ja momentami mam już problem z chodzeniem normalnym. Wyszła jednak ta tężyczka, która jest czymś obiektywnym, a jak wychodzi tężyczka, to powinno się też sprawdzić, z czego ona wynika.

agaton, a teraz jak się czujesz? też totalnie wykończona? ja jestem od kilku dni na totalnym odjeździe, problemem jest dla mnie samodzielne podgrzanie sobie zupy czy wzięcie prysznica...

-- 29 kwi 2012, 20:47 --

A tak w ogóle to te moje objawy się tak nasilają, że nie mog już normalnie funkcjonować i zaczęłam się zastanawiać, czy wkrótce nie umrę i pomyślałam, że chyba przydałoby się spisać u notariusza testament. Tylko jak do niego pojechać. Bo do lekarza tata mnie wozi, a do notariusza nie chce mówić po co. Nie wiem w sumie jak to jest z dziedziczeniem po dzieciach? W każdym razie myslałam o zapisaniu mieszkania moim rodziocm, żeby w razie czego nie mieli dodatkowych problemów formalnych, jakbym umarła.

U mnie aż tak koszmarnie nie jest może dlatego ,że biorę xetanor ...ale czuję się źle jestem słaba,boli mnie ciało ale to nie jest najgorsze ,ja mam poprostu meksyk z pamięcią w jednej chwili coś mówię a w drugiej już tego nie pamiętam:( np wczoraj powiedziałam mężowi ,że przebiorę spódniczkę bo troche brudna a szłam na dwór z córką po czym stwierdziłam ,że jednak nie przebieram się bo mało widać tą plamkę i co poszłam do pokoju i ubrałam spodenki całkiem nieświadoma ,że miałam ją na sobie zostawić;p nawet nie chce myśleć co sobie mąż pomyślał...masakra jakaś nie mam poczucia czasu,czasem czuję się tak jakbym śniła na jawie... a ty bierzesz jakieś leki od psychiatry??

dbd piszesz,że nerwicowce sobie wymyślają choroby ale ja Wam powiem ,że u mnie jest na odwrót ja nie znoszę wymyślać sobie chorób zawsze byłam osobą która sobie wmawiała sobie ,że jest ok ,że to przejdzie,nigdy nie pomyślalam ,że mam guza czy inne paskudztwa jak mi się to zaczęło to pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to ,że może mam brak jakiś witamin...więc nie wiem o co tu chodzi

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ylva 30 kwi 2012, 11:57
Nie biorę leków, gdyż wydaje mi się, że wiele dolegliwości moich może być od tężyczki i może czegoś jeszcze i wolę to leczyć i się dalej badać niż się szpikować :cry:
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez agaton 30 kwi 2012, 12:15
ylva napisał(a):Nie biorę leków, gdyż wydaje mi się, że wiele dolegliwości moich może być od tężyczki i może czegoś jeszcze i wolę to leczyć i się dalej badać niż się szpikować :cry:

Ale może po tych lekach byłoby Ci dużo lepiej i miałabyś więcej siły aby szukać dalej a od leków idzie odejść później -wiem bo brałam przez pół roku i odstawiłam na rok..

przez ylva 30 kwi 2012, 16:03
Nie wiem agaton, możliwe.

Ja sądzę, że mam sla/toczeń/boreliozę. I przeraża mnie perspektywa niepełnosprawności/paraliżu. Tak ciężko mi się chodzi...
W każdym razie lepiej byłoby umrzeć niż żyć w paraliżu jak roślinka.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez agaton 30 kwi 2012, 16:13
YLVA ja rozumiem ,że jesteś pełna obaw o zdrowie ale wydaje mi się ,że tym zamartwianiem się nic nie zdziałasz hmmn a co jeśli to nerwica powoduje a ty szukając innych rzeczy pogrążasz się jeszcze bardziej w lęku przed tym i nerwicowe objawy wzrastają? to chyba lepiej zabezpieczyć się z dwóch stron nie? tak myślę:)

przez ylva 30 kwi 2012, 16:17
Agaton, na pewno masz rację. Tylko ja po prostu już jakbym jedną nogą w grobie stała.Nad ranem obudziła mnie zdrętwiała ręka i to tak szło w górę, palcami prawie nie mogłam ruszać. Z jednej strony powtarzałam sobie, że przejdzie a w drugiej czekałam przerażona aż zajmie kolejne kończyny i na ostry dyżur na neurologię... Przeszło.
Ale stały ból i sztywność nóg nie przechodzi od tygodni - słyszał ktoś o takich objawach nerwicy?

-- 30 kwi 2012, 18:26 --

Byłam u mojej pani neurolog po receptę, powiedziała, że moje dolegliwości mogą byc od tężyczki, ale jak zapytałam, czy nie warto zrobić badań pod kątem tocznia, to powiedziała, że "na te badania za wcześnie", czyli nie wyklucza, że mogę to mieć. Shit.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez agaton 30 kwi 2012, 20:15
ylva napisał(a):Agaton, na pewno masz rację. Tylko ja po prostu już jakbym jedną nogą w grobie stała.Nad ranem obudziła mnie zdrętwiała ręka i to tak szło w górę, palcami prawie nie mogłam ruszać. Z jednej strony powtarzałam sobie, że przejdzie a w drugiej czekałam przerażona aż zajmie kolejne kończyny i na ostry dyżur na neurologię... Przeszło.
Ale stały ból i sztywność nóg nie przechodzi od tygodni - słyszał ktoś o takich objawach nerwicy?

-- 30 kwi 2012, 18:26 --

Byłam u mojej pani neurolog po receptę, powiedziała, że moje dolegliwości mogą byc od tężyczki, ale jak zapytałam, czy nie warto zrobić badań pod kątem tocznia, to powiedziała, że "na te badania za wcześnie", czyli nie wyklucza, że mogę to mieć. Shit.

http://www.zgapa.pl/zgapedia/Neuroza.html poczytaj sobie ylva tam piszą ,że nerwica może powodować porażenia narządów ruchu ...
A co do tego ,że doktorka choroby nie wyklucza to nic nie znaczy! więc się nie przejmuj a i gdybyśmy nie byli nerwicowcami to taka wiadomość od lekarza by na nas tak nie wpływała bo normalnie człowiek zawsze sobie potrafi powiedzieć ,że to jeszcze nic nie wiedomo...a nie się załamywać od razu...mi kiedyś wykryli guzka na tarczycy i też panikowałam i się w trumnie widziałam a po biopsjii się okazało ,że to tylko nieaktywny guzek...

przez ylva 30 kwi 2012, 20:36
agaton, dziękuję za link. ja wiem, że nerwica może nawet sparaliżować. ale to chyba tak napadowo. a mi się z dnia na dzień pogarszają dolegliwości, teraz już właściwie od rana do nocy boli, nogi sztywne, spastyczne, cięzko się chodzi. czuję jak się kaleką staje. jak się czyta nasze forum i inne fora to się pojawia dużo o dusznościach, kołataniu serca, zawrotach głowy, ale tak szczerze - słyszałaś o takich objawach jak moje na tle nerwicowym :( ?
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez agaton 30 kwi 2012, 20:40
Ja na przykład na początku miałam tak jakby lewą stronę mniej ruchomą tak jakby nie nadążała za prawą:(

przez ylva 30 kwi 2012, 21:39
Chyba zaczynam od jutra brać tą fluo, bo jeśli to "tylko" nerwica i tężyczka to nie zaszkodzi a jeśli to jakaś śmiertelna choroba to też nie zaszkodzi. ale potwornie się boję skutków ubocznych, a w szczególności myśli samobójczych (że będę brac, w międzyczasie się dowiem, że jestem ciężkochora, albo mi w ogóle siłę w nogach odbierze i... ) :why: :why: :why:
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez agaton 30 kwi 2012, 21:43
ylva spokojnie będzie ok początki są nieraz trudne ja np pierwsze dni spędziłam leżąc w kłębek zwinięta jedynie z myślą -przetrwam no i później jest coraz lepiej:) trzymam za Ciebie kciuki bierz dziewczyno i się nie zastanawiaj:)

przez ylva 30 kwi 2012, 21:55
A czy ktoś z Was miał swędzenie skóry z nerwicy? To może być od nerwów? Bo dziś mi się dołączyło do objawów moich licznych...
Jestem w ogóle w ciężkim stresie, bo wszystko mi drętwieje w okolicach tak jakby pęcherza, bioder, uda, brzucha - jakby sztywniało. Boże za jakie grzechy. Czy ten koszmar się kiedyś skończy. Tak bardzo bym chciała, żeby to były "tylko" nerwy. To moje największe marzenie. Czuję jak w środku sztywnieje. To może być od nerwicy? Boję się, że rano się obudze w paraliżu...
Asetrin 50 mg 1-0-0

Sortuj wg