Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Jak powiedziałem o Wellbutrinie Pani Doktor, to aż się skrzywiła :shock:

na jednych działa super,innych tylko podkur***ia i goli z kasy,ale warto spróbować.Dodatkowo-o wiele łatwiej rzucić palenie :D

 

-- 18 kwi 2012, 03:12 --

 

Możesz zwiększyć albo dodać mirtazapinę, wenlafaksynę jak tak dobrze działało.

Ew.małe dawki fluanxolu(do 1,5 mg dziennie),wenlafaksyna się super komponuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@apolakipsa - też odczułem jakoby Wellbutrin przestał działać, jednak czy jest tak na pewno? Czy może to po prostu przyzwyczajenie do lepszego samopoczucia i aktywności, czyli znak że Wellbutrin jednak pomógł. Mimo że Wellbutrin już mnie nie "nakręca" jak wcześniej, stwierdzam że pomógł, bądź wciąż pomaga, mam może niskie, ale o niebo lepsze samopoczucie niż kiedyś.

 

-- 19 kwi 2012, 15:51 --

 

Nie mogę edytować poprzedniego postu.

 

 

Mówiąc quasi-matematycznie, to czyż nie jest tak, że działanie Wellbutrinu ma wykres logarytmiczny, a "działanie" rozumiemy jako przyrost objawów pozytywnych w czasie. Stąd duże odczucie mocnego działania na początku i stopniowe jego zanikanie aż do pewnej granicy, a samą granicą nazwał bym moment kiedy już nie tyle co zmiana leków, a realne działania dają efekt podniesienia standardu samopoczucia. Czyli Wellbutrin możliwe że nie działa euforycznie i przesadnie. Nie było by czymś normalnym bym czuł się obecnie świetnie po stratach które wyrządziła mi moja dolegliwość przez ostatnie lata, która była podobno depresją. Zatem mimo wciąż złego samopoczucia muszę przyznać że terapia zadziałała. Należy też pamiętać, że leki są suplementem, a nie rozwiązaniem samym w sobie.

 

 

Niestety mam dość mocną niepewność teraz. Jak wyglądało u was odstawienie Wellbutrinu? Czy samopoczucie stało na tym samym poziomie, czy był wyraźny spadek samopoczucia i powrót do tego samego stanu bądź jeszcze gorszego jaki był przed?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

el_testosterone - biore nadal 600mg, wizyte mam za tydzien dopiero, nie wiem jak z dodawaniem czegokolwiek bo biore jeszcze kventiax 200mg do tego

 

 

xionc - jestem pewien, ogolnie jest dobrze, do pracy chodze bez zalamki, wstaje rano itp zabraklo energi wieczorem na robienie czegos wiecej np jakis sport a gdy zajmuje sie czyms takim to sam sie nakrecam i jest coraz lepiej.

 

 

 

mysle zeby zrobic przerwe kilka miesiecy biorac np metylofenidat by pozniej wrocic i znow cieszyc sie dzialaniem i tak w kolko

 

-- 10 maja 2012, 19:03 --

 

znawcy mozna laczyc well z lamotrygina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Wellbutrin od 4 dni, na razie nic się nie dzieje :?, ani pozytywnych ani negatywnych objawów, może za mała dawka, bo biorę 150mg. Czy Wellbutrin wpływał u Was na apetyt?

 

-- 21 maja 2012, 20:05 --

 

Nie mogę edytować, z tego co wyczytałem na angielskiej wiki, to Wellbutrin dwa razy mocniej hamuje wychwyt zwrotny dopaminy, niż noradrenaliny. Ponadto, wyczytałem, że na Wellbutrinie się chudnie, jednak nie jest to wielka różnica, w ciągu 6 do 12 miesięcy średnio 4,4kg.

 

-- 21 maja 2012, 20:08 --

 

Poza hamowaniem wychwytu zwrotnego dopaminy i noradrenaliny, powoduje też ich uwalnianie :o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie posty, ale już nie pamiętam. Mianowicie, czy objawy niepożądane nasilają się z czasem brania leku, czy raczej występują na początku leczenia?

 

-- 05 lip 2012, 11:31 --

 

Brałem Wellbutrin 1,5 miesiąca i nie zadziałał. Może już za dużo mam tej dopaminy i dlatego na mnie nie zadział, na noradrenalinę natomiast ten lek oddziałuje słabo. W każdym bądź razie żadnych skutków odstawienia nie było, czyli lek nie działał. W dodatku w telewizji mówili, że gsk podawało nieprawdziwe informacje o tym leku, o jego działaniu anorektycznym, i oddziaływaniu na libido, i ma teraz zapłacić parę miliardów kary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

galaxoSK powinno dostać kopa kasowego ale za sprzedawanie tego samego związku w tych samych dawkach ,za 2x większe pieniądze -na- rzucenie palenia :twisted: nie wiem skąd niby info ,że on nie działa na libido? tzn kto to stwierdził niby? ja tam go czułem :lol: ,działanie anorektyczne..hmm przecież spala tłuszcz? anorektyczne to było by kataboliczne względem masy mięśniowej i tłuszczowej.. bez sensu to co napisałeś mi się wydaje (nic do ciebie; oczywiście) ale on tak działa, niestety podbicie noradrenaliny bywa za silne w sytuacjach nerwowych i nie trudno o "pewność; swych racji :twisted:

 

Na noradrenaline działa BARDZO mocno ,peak działania na nią osiąga w ok 48/72h a raczej to za sprawą jego metabolitów)

 

Jaki "środek;' nasenny? 1-Mirtazapina 2-Piribedil (pogryziony;) 3-Sedam/Xanax/Clora cośtam z x xd; w tej kolejności ,bo tak jak Mirta jest najlepszejsza (pominę TNFalfa- Well go 'wyrówna; to reszta działa ale w tej też kolejności uzależnia/ lub imo najlepszy (no na równi z piribedilem) jest GHBacid; w stanach jest jako lek nasenny ,działa świetnie po prostu ,poza tym ma bonusa takiego ,że mocno podbija HGH :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko i jak tam po tym bupropionie się czujesz? Ile dni już łykasz?

 

Ja chcę go spróbować w połączeniu z mitrozapiną, tak na szybko coś o sobie, cierpię na depresje i lęk uogólniony, dobrze działa na mnie paroksetyna ale zanikają odczucia seksualne, nie mogę osiągnąć wytrysku i nie mam "czucia" w członku, więc odrzuciłem to ścierwo, łykałem ją 5 miechów i pomogła mi bardzo, gdyby nie te skutki uboczne nie zrezygnował bym z niej.

 

Teraz poszukuje leku/leków które nie oddziałują ujemnie na "funkcje" seksualne, ciekawi mnie ten drogi wellbutrin, czy nie spotęguje u mnie lęków i poprawi nastrój, chce go łączyć z mitrozapiną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zniwelowała by, Mitra czy bupropion są w tej kwestii neutralne.

Trazodon (Trittico) to raczej lek o słabej skuteczności, jedyne co to mocno blokuje 5HT2A, poza tym nie ma sensu go stosować, chyba że jako dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trazodon jako dodatek do innego antydepresanta,chodziło mi o poprawę funkci seksualnych,dlatego mówiłam o tritico,nie mówiłam o trazodonie na depre czy lęki,bo na to jest raczej za slaby

 

-- 11 sie 2012, 14:40 --

 

Mianseryna też u niektórych,wpływa na te funkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę parę dni i albo to efekt odstawienia paroksetyny a co za tym idzie "odbloku" dopaminy albo efekt wellbutrinu, bo mam zwiększoną motywację i nastrój też lepszy. QueenForever ja zawsze brałem tylko 300 mg, wiele osób pisze, że tylko wyższe dawki na nich działają. Popiół wellbutrin u mnie znaczenie podwyższał libido :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja biorę Wellbutrin od tygodnia razem z lekiem o nazwie Symla. Jak na razie efektów nie widać. Ale tez i jakis uciążliwych objawów niepożądanych też nie ma. Wcześniej brałam Lexapro, które niestety na mnie nie działało. Mój psychiatra stara sie zapisywać leki jak najnowszej generacji i skuteczne daltego jestem dobrej myśli. Wellbutrin i Synle mam na depresję i stany lękowe.

 

Po Wellbutrinie czułem się fantastycznie ( w końcu to rozcieńczona kokaina lub stężony banan)

i poprawił moje życie na wielu aspektach. Jednak efektem ubocznym było takie nasilenie lęków, że zrezygnowałem z Wellbutrinu. Lęki zmniejszyły się natychmiast. W ankiecie dałem Wellbutrinowi minus w ankiecie, ale jak opanuję sprawy lękowe ( a opanuję je) to może do małej dawki wellbutrinu kiedyś wrócę, bo nie można żyć tylko bananami a dopamina jest potrzebna.

-pozdrawiam - nomorewords43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×