Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzane są SSRI które czynią z człowieka biernego obserwatora rzeczywistości upojonego serotoninową sytością,poza tym kastrują ,idealne dla leniów których jedyną ambicją jest trwanie w stanie bezproduktywnym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no sam nie wiem. Moze i jest sie zajebanym na ssri ale ludzie znajduja na nich prace , zyja jakos powiedzmy w miare aktywnie. Niby jest zamula ale i energia do dzialania , ale w sumie ta energia to bardziej taka akatyzja.

 

 

 

 

 

 

queen forever a jak na Ciebie dziala well?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thatMightyOneMan, skoro, jak widać, potrafisz korzystać z tabeli, a poza tym sam wcześniej ograniczyłeś się do wymienienia cytochromu bez wymieniania izoenzymu, to nie rozumiem skąd te Twoje dziwne pretensje dotyczące moich wywodów.

 

Zadam jeszcze raz to samo pytanie, żebyś mógł spokojnie wykazać się swoją wiedzą: w jaki sposób dwa inhibitory izoenzymu CYP2D6, z których tylko jeden jest substratem P450 (bupropion-sertralina), będą wpływać na siebie?

 

Jeśli nie wiesz to nie pisz, a nie robisz ze mnie głupka, dzieciaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest stałe działanie, to są momenty, ale i tak jestem pod wrażeniem, bo zawsze miałem problem z brakiem pozytywnych uczuć, a na tym leku są momenty gdy coś mnie bawi, gdy się śmieję itp. Ja jestem 30 dni na tym leku. Kiedyś brałem go ok 3 miesięcy i dopiero wtedy w pełni "zaskoczył" tak, że były już w przeważającej mierze dobre dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziś mam również lepszy dzień. Mam nadzieję, że nie chodzi tylko o pogodę ;)

 

Ze skutków ubocznych w 5 dniu stosowania mogę wymienić sporadyczne wewnętrzne drgania i delikatny szczękościsk, ale to u mnie standard.

Mam wrażenie, że przez 6 mies dobierania leku starłem sobie dolne zęby i zwichrowałem delikatnie dolną jedynkę, bo coś mi jakaś taka podejrzana ..a może się wkręcam :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thatMightyOneMan

 

Jeśli nie wiesz to nie pisz, a nie robisz ze mnie głupka, dzieciaku.

Widzę ,że cię uraziłem w jakiś sposób, nie wiem dlaczego miał bym robić z ciebie głupka i jaki to miało by cel ,nie o to mi chodziło ,raczej chciałem napisać byś sam poszukał informacji na ów temat, ...ich nie ma na chodniku przed domem;

...a może podbij do psychiatry? farmaceuty? innego ? z tym pytaniem jak tak cię ono trapi i sam nie znajdujesz odpowiedzi? ..potem ew. jeśli jest młodszy od ciebie i cię jego odpowiedź nie satysfakcjonuje możesz wylecieć z tekstem "dzieciaku" ...na ewentualnej recepcie sądzę byś dostał odpowiedź - Depakine lub Lamotrigina+

Pozdrawiam ,i mam nadzieję ,że ktoś zechce poświęcić swój czas by cię zadowolić.

 

-- 18 wrz 2012, 12:53 --

 

Co ciekawe, od razu po przeczytaniu twojej 'odpowiedzi' przypomniała mi się bardzo "jakość reakcji na bodziec?" na Bupropionie ,reagowanie w taki sposób jest imo wzmagane/wyciągane po przez Bupropion; wrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thatMightyOneMan Widać nie bawi mnie rozwiązywanie Twoich rebusów.

 

Odpowiedź spotkałem dokładnie na chodniku przed domem w postaci sąsiada farmaceuty :smile: , także z pozostałych wskazówek raczej nie skorzystam. Gratuluję poczucia humoru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin nieźle ,czyli jednak czasem odpowiedzi chodzą chodnikami ;) ...a co do tamtej odpowiedzi mojej ,przyznaję ,że forma była ...no inaczej mogłem ci odpisać ,sory.

...humor o dziwo? na selegilinie+piri mam mógłbym powiedzieć idealny (wreszcie)) ,bez zbędnych nerwów ,ekscytacji ,dołków itp.

 

miko84 w sumie chyba nic dziwnego; z tego co widzę twoja przygoda/ z "psychoaktywatorami'; dopiero zeszła na dwa tory podstawowe związane z ...no tym co jest ważne; bardzo ,czyli sex drive ,szkoda ,że wielu lekarzy bagatelizuje czy wręcz działa destrukcyjnie na libido/drive skupiając się tylko/głównie na serotoninie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo się nasilił ale sądzę, że to także skutek jednoczesnego odstawienia paroksetyny. Teraz z dnia na dzień jest coraz lepiej. Nie nazwałbym tego lękiem ale raczej poddenerwowaniem i napięciem. Pozatym lek zmniejsza u mnie lęk społeczny - coś czego paroksetyna nie tknęła dogłębnie (chodzi także o zwiększenie socjalizacji, tj. chęci spotkań).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi w wellbutrinie przeszkadza właśnie ten antagonizm receptorów nikotynowych, zwyczajnie mam problemy z myśleniem, choć rzeczywiście lek ten polepsza motywacje, chęci (w tym seksualne) i ogólnie daje napęd, ale to co napisałem na wstępie go przekresśa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×