Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

@Wiocza

Brałam 20mg Citu zanim przeszłam na 30. Po pół roku odczułam ustabilizowaną, stałą poprawę nastroju, ale efektów ubocznych doświadczałam tylko przez dwa tygodnie i nie były dotkliwe (pisałam już o tym wcześniej). Tak jak już ktoś wspomniał, SSRI na każdego działa inaczej. Ja z tych tabletek jestem zadowolona, ale antydepresanty, to nie jest coś co można 'polecać' i wymiana opinii tak naprawdę nie ma za wiele sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory, ale to chyba kolejne natrectwo ze chocbym widziala tysiace opinii i choc wiem ze to bez sensu bo kazdy inaczej reaguje, to i tak musze przeczytac chocby jedna pozytywna. nie wiem... potrzebuje takiego zapewnienia ze bedzie ok, nawet jesli bedzie to klamstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory, ale to chyba kolejne natrectwo ze chocbym widziala tysiace opinii i choc wiem ze to bez sensu bo kazdy inaczej reaguje, to i tak musze przeczytac chocby jedna pozytywna. nie wiem... potrzebuje takiego zapewnienia ze bedzie ok, nawet jesli bedzie to klamstwo

 

nie trzeba kłamać - moja koleżanka leci na 20mg citalu od 2 miesięcy, jest bardzo zadowolona, poskładała się do kupy po rozstaniu z chłopakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj kontynuować branie citu i poczekaj jakiś czas? Ja miałam problem przez pierwszy tydzień-dwa zażywania, później wszystko wróciło do normy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem facetem i faktycznie Cital zaburza te sprawy, ale jak chyba niestety każdy lek z tej serii, ale u każdego jest to sprawa indywidualna .

 

Mam jeszcze jedną sprawę do was , biore Cital 5 tygodni na moje mam nerwice neurasteniczna. Jak mówiłem swoje objawy to niektórzy mówili, że to derealizacja ale raczej wątpie bo normalnie kontaktuje wiem, ze to co mam to nie jest jakiś sen tylko takie jakby otęienie umysłu, taki zamrocozny jestem jakby lekko pijany i mam bóle głowy, czasami z uciskami. ALe mam pytanie odnośnie leku, dzisiaj lekarz mi zmienił z Citalu na N. CO o nim myślicie ? Brać ten cital jeszcze tydzien czy juz od jutra zmienic lek ? Tak trochę czytałem to właśnie Cital to typowo no depresje, a właśnie PAROGEN bardziej od nerwic i na stres pourazowy.. Nie wiem, wydaje mi się, że może być bardziej trafiony ale chciałbym was sie zapytać. A i jeszcze jedno, czy zmiena leku oznacza znowu czekanie 5-6 tyg na efekt czy jest to kontynuacja CItalu i może zacząć działać nawet po paru dniach ? Psychiatra powiedziała , ze jest to kontynuacja, ale nie wiem czy po prostu nie chciala mnie pocieszyc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już kilka razy odstawiałam i brałam doraźnie i zawsze orgazm wracał. Teraz biorę stale-codziennie. Nie mam oregazmu. Czy po takich eksperymentach mogłam się nabawić PSSD :cry::cry::cry: ? Nigdy nie brałam więcej niż 10 mg!!!!!!!! i brałam 4 m-ce!!!

 

Nie pękaj, PSSD to nie jest częsta przypadłość.

Przede wszystkim bierz lek stale, nie doraźnie, bo ci organizm dodatkowo wariuje. Przy problemach z seksem przy braniu citalu można spróbować dołożyć inny lek, np. trazodon, który może zniwelować negatywne efekty brania (spytaj lekarza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiele ludzi pisało o pssd, ale czy dawka 10 mg może wywołać pssd :(

 

ryzyko jest naprawdę niewielkie, ale jeśli się tego aż tak bardzo boisz, to poproś lekarza o zmianę na lek który nie wpływa na libido (trazodon/mianseryna/mirtazapina/wellbutrin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś się zna na lekach ? Ja brałem CItak 6 tyg jednak nic nie dało, i teraz przepisali mi Parogen i znowu muszę czekać conajmniej 4 tyg na działanie tego leku czy Parogen jest kontynuacją tego co `zrobił` CItal ? Bo nie odstawiałem CItalu, tylko z dnia na dzień zmieniłem na Parogen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citronil to był mój pierwszy lek który wzięłam na nerwice i już po pierwszej dawce - 10 mg, tego samego dnia miałam zawroty głowy, ale to co było wieczorem to była masakra! Najpierw rozbolał mnie brzuch, potem miałam silne dreszcze, do tego doszły lęki i uczucie że się dusze (bałam się że umrę :shock: ) i już nie obudzę... Nie wspomnę, że nie mogłam dłuuugo zasnąć, serce waliło mi jak młot i byłam cała mokra ze spocenia. To była moja pierwsza i ostatnia styczność z tym lekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ok 2 miesięcy biorę Citabax 20 i trudno mi jeszcze coś powiedzieć. Na pewno wrócił mi jakiś tam apetyt i radość i smak jedzenia bo przy asertinie moglam glodowac przez tydzien i nawet woda mi nie smakowala czasem. 2 ludzi juz mi pwoiedzialao ze jakos tak korzystniej mnie odbiera plus psychiatra widzi poprawe, ponoć zdarzyło mi sie nawet prawdziwie śmiać jak dawno temu.

No cóż co raz więcej chyba mi sie nawet chce cokolwiek zdziałać. Huśtawka. Ale myśli samobójcze wciąż są o 0,003% mniej ale są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, od tygodnia biorę citabax. Dziś rano zauważyłam pod okiem wylew podskórny wielkości ok 1 cm kwadratowego (fioletowo różowy). Wygląda to strasznie. czy ktoś z was tak miał?

Przed braniem leków i zawsze miałam plytki krwi w normie, ale mam cerę naczynkową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja przez 10 miesiecy bralam citabax. od 20 do 40mg. nie czułam się tak jak powinnam. Zmieniłam więc lekarza, po czym ten zmienił mi na parogen 30mg. ale nie od razu z dnia na dzień tylko przejściowo zmniejszalam citabax a zwiekszalam parogen. dwa lata temu tez bralam parogen i wyszlam dzieki niemu. teraz znow musialam do niego wrocic w dawce 30mg. czuje sie o niebo lepiej niz to po citabaxie 40. przy zmianie mialam lekkie uboczne typu uderzenia gorąca, suchosc w ustach. poza tym nie mialam nasilenia objawow typu mysli czy lęki. mialam w razie awarii afobam ale nie mialam potrzeby uzycia :) tak więc citabax nie dla mnie i dopiero kochane parogen pomogl :) zalezy co dla kogo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem nowy na forum.od jakiegos czasu sledze ten watek i tak jak wiekszosc tutaj biore citabax w dawce 20 mg, a dokladnie od 4 tygodni. Od okolo 3 dni widze znaczna poprawe. Zmniejszyly mi sie miedzy innymi lęki i humor powoli powracam, ogolnie rzecz biorac oby tak dalej. Tylko mam jeden problem,a mianowicie bezsennosc. Od paru miesiecy meczy mnie ona, a dokladnie problemy z zasnieciem, przez to zasypiam czasami nad ranem i jak dotad nie chce zbyt to minąć. Aha mam stwierdona nerwice ,ale jaka to nie wiem dokladnie. Moim zdaniem, jest to nerwica lekowa. Biore czasami doxepin 10 mg (lek trojpierscieniowy cos tam), jak juz jest na prawde ciezko z uśnięciem, ale nie bawi mnie wizja ciaglego brania tych lekow na raz. Dzieki z góry za dopowiedz ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być efekt depresji i jak citalopram się rozkręci to minie.Ewentualnie na noc hydroxyzyna doraźnie albo na stałe mianseryna lub jeszcze lepiej trazodon(tritico)-dobrze się łączy z SSRI,normalizuje rytm dobowy i działania nieporządane na libido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym się z Wami podzielić, iż biorę już 3-m Citaxin i jestem zadowolona, do moich ostatnich ,, sukcesów" mogę zaliczyć pójście do sklepu,, na pieszo" i zrobienie zakupów. Dotychczas wszędzie przemieszczałam się samochodem! Od czasu jak mam nerwicę nie byłam u dentysty czyli 10 lat:( ale w ten wtorek poszłam, nie bałam się, że zemdleje, nie będe mogła oddychać czy ucieknę z fotela:)))

byłam zdenerwowana ale to tak jak każdy zdrowy człowiek. Mam pytanie co do stomatologa, poinformowałam go iż, biorę Citaxin, bał się dać znieczulenie i robił bez ale był bardzo miły, delikatny i wyrozumiały, jednym słowem wspaniały lekarz, udana wizyta. Mówił, że poczyta więcej na temat tego leku na następną wizytę, czy mogę dostać znieczulenie, trochę się zmartwiłam. Czy wy na SSRI mieliście znieczulenie miejscowe? czy nie ma jakiś interakcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore Cital od roku i działał na mnie przez ten okres bardzo dobrze. Ale od pewnego czasu mój stan zaczoł wracac do stanu początkujacego. Z tego co mi mówił lekarz depresantami jest tak że im dłuzej sie je bierze tym lepiej i nie ma czegos takiego ze sie organizm przyzwyczaił i lek przestał działac? Co wiec moze byc przyczyna tego ze znowuj czuje sie zle itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, biorę Citabax od 3 dni i potrzebuje pomocy :( Mianowicie czy ktoś z was miał takie lęki i natłok czarnych myśli po tym badziewiu że nie mogliście spać w nocy i ciągle musieliście łykać "wspomagacze uspakajające" ?? U mnie jest tragedia... nie mogę się wyciszyć ciągle czarne myśli, natłok wszystkiego, ciągłe spięcie, o żołądku nie wspomnę ale to akurat mnie najmniej martwi... Ciągle mam wrażenie że umieram, że zaraz dostanę takiego napadu paniki że mi pompka wyskoczy z mostka... Pomocy jestem przerażony :( Nigdy wcześniej nie miałem aż tak strasznie silnych objawów lękowych jak teraz... niby jest napisane w ulotce, że mogą się nasilić ale żeby aż tak że ja po ścianach chodze i spać nie mogę... To miało mnie wyciszyć a jestem pobudzony jak byczek Fernando na korridzie :/ piszcie blagam...

P.S. Do psychiatry dodzwonić się nie moge a dzisiaj sobota... to już na pewno nie dam rady się z nim skonsultować :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×