Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś po citalu miał nasilone objawy depresji ? nie wiem czy może to byc przez leki, że nasiliły mi się takie myśli samobójcze i wgl... koleżanka twierdzi, że zmieniło się moje zachowanie. biorę już 2 tygi. do tego trittico cr 75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś po citalu miał nasilone objawy depresji ? nie wiem czy może to byc przez leki, że nasiliły mi się takie myśli samobójcze i wgl... koleżanka twierdzi, że zmieniło się moje zachowanie. biorę już 2 tygi. do tego trittico cr 75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Prowadziłem bardzo niezdrowy tryb życia (kawa, papierosy, złe odzywianie, stres, matura, 12h pracy na budowie, zawsze byłem nerwusem, przez kawe zapewne wypłukałem sobie magnez, spałem własciwie 3 h dziennie, bo nie było czasu.

 

Nagle podczas silnego zdenerwowania dostałem ucisk na około głowy, jakby mi ktoś opaską mózg chciał wycisnać , uczucie jakby głowa ważyła ze 20 kg i co najgorsze, uczucie bycie pijanym, tak jakbym na szybko wypił 2 piwa, ja to nazywam zawrotami głowy, jednak nie jest tak , że mi wszystko przed oczami wiruje, tylko w nieyupowy sposób odbieram rzeczywistość. Biore Cital już ok 18 dni, wlaściwie uczucie kasku szybko ziknęło, wracało ale z dużo mniejsza siła, a teraz od paru dniu nie było powrotów, plus codziennie silne bóle głowy, teraz też się pojawiaja , ale duzo rzadziej, głowa zrobiła się dużo lżejsza niż była na początku tego ataku.

 

Jak myślicie czy CItal pomoże mi z tymi ` zawrotami ` ? Miał ktoś takie uczucie i co mu pomogło ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie citalopram pomógł bardzo. Nie sadzę bym bez niego wysiedziała na terapii, pomógł mi się też na niej otworzyć. Byłam zaskoczona tym jak niewiele objawów miałam na początku przyjmowania leku. Właściwie tylko lekkie zawroty głowy przez pierwsze dwa dni. Po tygodniu przyszły niczym nieuzasadnione skoki nastroju (wręcz nadpobudliwość) ale wszystko ustabilizowało się po około miesiącu. Start citalopramu zbiegł się także ze znacznym pogorszeniem stanu mojej cery, ale lekarz zaprzeczył by miało to związek (również wszystko się unormowało). Widoczną, stałą poprawę nastroju zaobserwowałam po dwóch - trzech miesiącach. Po ośmiu czułam się już tak pewnie, że zrezygnowałam z brania leku (właściwie bez objawów odstawienia). Dzisiaj do niego wróciłam, bo czuję, że wracam powoli do punktu wyjścia i stanu z przed roku, a tego bardzo nie chcę. Objawów mam już trochę więcej i są bardziej upierdliwe, co mnie trochę martwi, szczególnie, że gdy startowałam z citem mieszkałam sama, a teraz jestem w domu rodzinnym i obawiam się, że może być mi ciężko ukryć nagłe zmiany stanu zdrowia. Ogólnie jestem jednak pozytywnie nastawiona i wierzę, że wkrótce wszystko się ustabilizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawiam czy nie przejsc znowu z wenli na cital , bo ktoś mnie kiedyś zachęcił ze na niego podziałało a na mnie wenla to tak sobie dziłaa i nie wiem , albo wenle zwiększyć :? , ma tak różnie na tej wenli z wierzchu dla innych super a wsródku :(:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, czyli jednak coś w tym jest. Mi lekarka powiedziała, że nie słyszała o takim objawie i przepisała maść, ale to był jakiś koszmarek dla trądzikowców, a ja mam właściwie suchą cerę, tylko z 'niespodziankami' w tych newralgicznych momentach cyklu, więc nawet nie używałam tej maści i jakoś wszystko się unormowało. Teraz cera zachowuje się jak przed citem (lepiej też nie jest). A pogorszenie stanu cery po starcie tabletek było naprawdę zauważalne i ciężko także się goiło. Jednak zniknęło razem z pozostałymi objawami, więc nie martw się @Monar. :)

 

W ogóle zapomniałam o jednym bardzo pozytywnym skutku brania citalopramu. Koniec PMS. :) A byłam tym potworem z legend co to niszczy wszystko co spotka w czasie 'ataku' na swojej drodze. Aż musiałam kalendarzyk zacząć prowadzić bo okres teraz przychodzi bezobjawowo, więc zapominam, że powinnam się go spodziewać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! po przerwie 6 tygodniowej od citalu wzięłam tabletkę citalu 20 mg i nie mogłam osiągnąć orgazmu. Było to jednorazowe, niebiorę już 5 dni a orgazmu ani libido dalej nie ma. Czy to minie? Martwię się bo naczytałam się o PSSD :(

 

jeśli po odstawieniu citalu seks był normalny, to sporadyczne zażycie na pewno nie wywoła PSSD (już prędzej strach przed PSSD zablokuje libido)

jak było wcześniej w trakcie brania, były jakieś kłopoty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, po odstatnim odstawieniu miałam kłopoty zaczęły się jak zwiększyłam dawkę i trwały 5 tyg. Libido i orgazm wróciły po 5tyg a teraz jednorazowo zażyłam mija już tydzień w momencie jak ma się pojawić orgazm pojawiają się nieprzyjemne dreszcze uczucie gorąca i nie wychodzi orgazm :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym orgazmem to jest naprawdę dziwna sprawa, ja jak zaczęłam przyjmować pół tabletki, to miałam problemy z osiągnięcie, jak zwiększyłam to bez problemu osiągałam orgazm, ale od kilku dni znów mam zaburzenie- (biorę już prawie miesiąc całą tabletkę) i bardzo się męczę i nic.

To już chyba tak będzie przy takich lekach, że raz jest orgazm raz go nie ma, natomiast ochota na sex u mnie jest bardzo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie u mężczyzn Cital obniża te sprawy niestety, a jak już jest ok to mega problem ze skonczeniem.. ALe jeśli ma pomóc w nerwicy to wolę przecierpieć :< Nie ma nic gorszego od tych nerwic, a szczególnie od derealizacji

 

-- 26 lip 2012, 00:50 --

 

Jaki jest najmocniejszy lek na otępienie/zamroczenie, uczuciu bycia pijanym, jakby się widziało co drugą klatkę, na moje to jakiś objaw derealizacji, bez znaczenia na skutki uboczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby substancja czynna wszedzie taka sama ale jakos nie moge oprzec sie mysli ze kazdy z tych lekow jest inny.

Lekarka przepisala mi Citronil na nerwicę natrectw i po tym co czytalam np o Citalu mam watpliwosci czy polknac to male biale swinstwo... boje sie... wrecz jestem przerazona i czuje jak juz mnie wszystko parzy na sama mysl.

Ktos to zazywal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałam cital i mój stan się pogorszył. ale nie sugeruj się tym, no bo na każdego inaczej działa. spróbuj, jak będzie coś nie tak to idź do lekarza. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. moja nerwica objawia się ciągłymi bólami głowi i co najgorsze jestem ciągle zamroczony 24/24 coś w rodzaju otępienia, bycia lekko pijanym (mega nieprzyjemne uczucie) Według niektórych jest to derealizacja. Trwa to już 6 tyg, Cital biore od 5 tygodni, jak narazie mam od tygodnia bezsenność, mega potliwość, ale oprócz tego negatywnych skutków żadnych, pozytywnych też.. poczekam jeszcze 2 tyg, a jak nie to błagam psychiatre o coś najmocnejszgo

 

-- 28 lip 2012, 21:26 --

 

a i od 2 tyg biore 30 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×