Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Tosia, ja nie mam natrętnych myśli, ale wg.mnie to Ci minie, podam Tobie mój przykład.

Też miałam takie wrażenie, że pewne, objawy odczucia nigdy nie miną, lęki- zawsze mijają, kiedyś nie wchodziłam do marketów- teraz normalnie robię zakupy, trenowałam, jak się w ogólę odważyłam wejść to myślałam tylko o wyjściu, później było coraz lepiej, a teraz wchodzę normalnie i robię zakupy SAMA!!!! w ogóle o tym nie myślę.

Kiedyś nigdzie nie poszłam na pieszo, teraz chodzę na krótkie dystanse typu 300 -500 metrów, to mój sukces,na 99% byłam przekonana, że nigdy nie będę pracować,pracuję , w pracy nie mam lęków.

Lęki zaczynają się wieczorami- najbardziej boje się-lęków, więc poszła do psychiatry i mam brać leki, o czym pisałam już, ale jeszcze nie wzięłam, bo przeczytałam wasze odczucia, jestem przerażona i przestraszona, ja nie mam depresji, a boje się, że po Citaxinie będę w gorszym stanie i popsuje mi to nad czym tyle pracowałam:((((

Brałam kiedyś Pramolan - ale nie odczułam żadnych skutków ubocznych, brałam go 2 razy przez rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paloma, ja Ci niestety nie pomogę :( bo sama nie wiem, czy gdybym miała znowu podjąć decyzję to wziełabym leki czy jakos stałabym się sama sobie dać radę i dlatego poszłam do psychiatry. Ale babka powiedziała, że potrzebuje leków to i je biorę... Na każdego działają inaczej, może u Ciebie poprawa bedzie szybciej zauważalna - tego Ci życzę. Bo ja pierwsze tabsy odliczałam i czekałam jak na zbawienie, które jeszcze nie nadeszło, ale może już niedługo :) W końcu z każdym dniem powinna być poprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się z Wami podzielić, że w końcu odważyłam się wziąć Citaxin, zapisaną miałam połówkę, ale na początek wzięłam1/4 jak na razie czuje się dobrze, tzn nie mam skutków ubocznych, zobaczymy jak będzie za kilka dni, jak wezmę połówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałbym zapytać jaka jest u Was dawka Citalu ,która daje dobre efekty.Czy po zwiększeniu dawki mijają lęki,a może ma to inne plusy lub minusy.ja od trzech miesięcy łykam 20 mg. plus Propranolol 10 trzy razy dziennie.Doktor wspominała coś o podniesieniu dawki do półtorej tablety jeśli efekty będą niesatysfakcjonujące.Póki cio szału nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecana początkowa dawka to 20mg, potem dawkę można zwiększyć do 40mg. W indywidualnych przypadkach dawkę można zwiększyć maksymalnie do 60mg. Generalnie wcześniej dawano instrukcje, że 60mg to najwyższa dawka dobowa, teraz uważa się, że maksymalna dawka citalopramu powinna zamknąć się w 40mg. Niektórzy potrzebują 40mg, aby odczuć poprawę. Ja brałem 20stkę i nic mi to nie dało, z tym że ja mam prawdopodobnie problem z układem dopaminergicznym, a nie serotoninergicznym. Bo SSRI w ogóle na mnie nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mad_Scientist :uklon:

ja chyba pomyślę nad zwiększeniem.chyba już jestem "wkręcony"-jak to kiedyś Kolega szanowny określił-w ten lek.na chłopski rozum chyba już takich jazd jak na początku mieć nie powinienem,a i efekt chyba już nieco szybciej być powinien.męczę się teraz.na co miał pomóc to mi chyba pomógł,ale jakoś taki dziwnie jest.zobaczę co będzie.jak nie poprawi to poproszę o coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad_Scientist proszę wyraź swoją opinię, czy takie moje przyjmowanie 1/4 tbletki jest obojętne dla organizmu czy coś tam ,,zmienia,,, oczywiście za kilka dni zacznę brać połowę tabletki-tak jak kazała mi lekarka. No i wprowadzę Trittico - mam zapisane 1/3. Tylko nie wiem czy:

-zostać na 1.4 Citaxin i wtedy wprowdzić wieczorem 1/3 Trittico i tak brać kilka dniu, aby oba leki się ,, przyzwyczaiły" czy

- przyją1.2 Citaxin bo już mój organizm się przyzwyczaił i wtedy 1/3Trittico?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmowanie 1/4 tabletki- czyli 5mg czy nawet 1/2 tabletki- 10mg, zwyczajnie mija się z celem. Dawka początkowa citalopramu to 20mg-cała tabletka i od takiej powinno się zaczynać. No ewentualnie może być na początek połówka tabletki-czyli 10mg. Od 5-10mg to się zaczyna, ale w przypadku escitalopramu, a nie citalopramu.

 

Co do Trittico to masz zapisaną 1/3 tabletki 75mg czy 1/3 tabletki 150mg? Standardowe dawki to 150–600 mg na dobę w 1-2 dawkach. Ja brałem Trittico w dawce 300mg- 2 tabletki x 150mg. Fajnie się po tym śpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę cital 13 dzien. Nadal odczuwam lęk i niepokój, choc jakby trochę mniejszy. Ale mam problem seksualny. Nie mogę skończyc stosunku. Mam znieczulone narządy płciowe i słabo odbieram boźdze. Męczę się i pocę, a w końcu padam z sil i poddaje się. Przetestowałem juz wszystkie ssri, trittico, moklar, itp, itd. Może dodatek wellbruttinu mi pomoże??? Już mam wszystkiego dośc. 13 lat na lekach. Myślę czasami rzucic to leczenie i zacząc pic. Niech się dzieje co chce. Psychoterapia, na którą zacząłem chodzic wykańcza mnie. Ja potrzebuję za dużo nie myślec, a nie rozgrzebywac rany. Kończę z nią. Chodzę do pracy, choc coraz gorzej sobie z nią radzę. Poradzcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, ja biorę citaxin od 8dni, mam też zauważalny problem seksualny, nie mogę osiągnąć orgazmu, masakra, męczę się dokładnie tak jak ty, sex jest ważny, ale nie załamuj się, wiem, że mężczyzn ten problem bardziej boli, ale najważniejsze jest leczenie.

Spróbuj potraktować to jako stan przejściowy, może lekko żartobliwie ( tak ja podchodzę).

Co do innych skutków ubocznych, to nie mam żadnych, odczuwam nadal lęki, ale są krótsze, lżejsze, mam lepsze samopoczucie, no może oprócz dnia dzisiejszego( ale to z powodu ważnych spraw, które miałam załatwić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

Ja citabax biorę już 6 tygodni. Zeszły tydzień miałam po prostu super, zero leków, mysli itp., a od poniedziałku znowu powtórka z "rozrywki". Kurde jakie to jest męczące... Nie chce tych mysli o smierci, popełnieniu samobójstwa... Jak mam sie tego pozbyć? ile mam czekać na działanie citabaxu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowa na tym forum, więc na początek siemka wszystkim stałym bywalcom :) jestem tu z zapytaniem odnośnie leku Citabax w dawce 40mg. Czy ktoś próbował go w połączeniu z alkoholem????? Biorę go od października 2011 i co dzień popijam sobie piwko wieczorem i nic się nie dzieje ze mną jak do tej pory. Wiem, że nie powinno się tego łączyć, ale skoro się nic nie dzieje to czy też nie można??? wie ktoś coś??? dla tych co się pytają kiedy zacznie działac. Te leki zaczynają działać po ok 4-6 tygodniach. Dlatego do tego czasu powinien też być włączony inny lek (ja np miałam dołączony na początku cloranxen na noc). Później go odstawilam i jestem na samym citabaxie. ale z poczatku bralam chyba 20mg ale pozniej lekarz mi zwiekszyl dawke. teraz jest OK, chociaż zdarza sie i to najczesciej tydzien przed okresem mam stany lekowe i dziwne mysli, ale w lekkim natezeniu. poza tym wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cital zacząłem brać w 2008 r. , brałem przez 3 m-ce ( zaczął działać po około 2 tyg) , później nagle przerwałem i miałem spokój przez prawie 2,5 roku , a od stycznia 2011 biorę ponownie .( tym razem zaczął działać po około 2 miesiącach) do teraz w dawce 40 mg

jest w miarę ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×