Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem tu nowa na tym forum, wczoraj wzięłam pierwsza tabletke citalopramu 20mg i dziś chodzę po ścianach :/ tzn mialam dzis nagly skok euforii a pozniej lęk, niepokój, kołatanie serca, uderzenie gorąca i zimna, poty, biegunka. Wiekszosc tych objawow jest znośna tylko ten lęk i niepokoj niestety nie. Wiec przypomialo mi sie ze od paru miesiecy w szafce gdzies lezy Lorazepan lęk przeciwlekowy i na uspokojenie. Podobno uzaleznia, ale nie w doraznym stosowaniu. Moje pytanie jest takie czy mozna mieszac ze soba te dwa specyfiki? Lorafen dostałam na nerwicę lękową ale nigdy nawet pudelka nie otworzylam bo ogolnie jestem przeciwnikiem jakichkolwiek lekarst wole diete, sport, witaminy itd ale niestety zycie sie potoczylo inaczej i wczoraj bylam na skraju wytrzymalosci :hide: pogotowie, lekarz psychiatra odwiedzili mnie w domu i podali citalopram :) i cos na uspokojenie. Dziś już wezmę tylko 10mg bo czuję sie jakbym stała obok siebie :(

Pozdrawiam

 

-- 12 gru 2012, 15:50 --

 

na razie drugi wieczór bez napięcia i negatywnego naładowania od ponad 2 tyg, czuję ulgę, czyli jednak citalopram śmierdzi w tym moim zestawiku, bo serta raczej nie zaczęła jeszcze działac

W jakich dawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłopoty z zasypianiem, depresja, fobia szkolna. Lepiej mi się po tym śpi, a w szkole już się nie stresuję, jednak zaczęły mi dokuczać inne objawy tj. lęk przed chorobami oraz brak energii do życia. Wcześniej brałem 150mg na noc, teraz lekarz zwiększył mi dawkę do 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączenie SSRI to dobry pomysł, żeby zniwelować brak energii i senność. Citalopram to lek środka ma aktywizować w odróżnieniu od paro i fluowoksaminy, ale nie aż tak jak fluoksetyna czy sertralina. Także powinno być dobrze. A jak się nie sprawdzi zaproponuj lekarzowi wenlafaksynę - działa silnie przeciwlękowo a jednocześnie pobudza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Zacznijmy od początku. Otóż moja historia zaczyna się od Wenlafaksyny, było to ponad 3 lata temu kiedy trafiłam do psychiatry już jako na wpół nie istniejąca psychicznie osoba. Gdyby nie ten lek nie byłoby mnie teraz. Mogę powiedzieć, że uratował mi życie. Po niespełna roku od pierwszej tabletki - odstawiłam, wszystko było cudownie. Niestety mój koszmar powrócił za jakiś czas i tak na początku października tego roku po raz 3 zaczęłam kurację Venlectine, zawsze było to niezmiennie 37.5 mg. 3 miesiące zażywania, wiadomo poprawa, wielkie nadzieje na przyszłość, że znów wszystko wróci do normy aż tu nagle BUM! - dostałam masakrycznej pokrzywki tydzień temu zaledwie. Pierwsze podejrzenie na Wenlę, pod kontrolą lekarza odstawiłam nagle, niby trochę lepiej - pokrzywka mniej intensywna, ale nadal się utrzymuje. Niby, ciężko mi było obiektywnie to stwierdzić ponieważ, zażywałam leki na alergie, ponieważ bąble, świąd i pieczenie były nie do zniesienia, całe ciało mnie paliło żywym ogniem! Nie mam pewności czy to rzeczywiście wina tego leku. Jako, że idą święta wspólnie z moją Panią doktor uzgodniłyśmy, że tymczasowo dostanę Citabax 10mg rano (ponieważ po nagłym odstawieniu wróciły lęki i natrętne myśli). Po świętach znów będziemy próbować z Wenlą. Mam głęboką nadzieję, że to jednak nie jest jej wina, chwalę ją sobie i nie chciałabym zmieniać jej na nic innego. W zasadzie to mam kilka pytań: W zasadzie bardzo się martwię co mojego stanu nie poprawia, bo nie wierze w inne leki niż Wenlafaksyna która uratowała mnie przez przykrym końcem. Czy ktoś z Was przechodził z Wenli na Citalopram ? no i jakie wrażenia ? Powiem szczerze, że chyba najbardziej z tego wszystkiego obawiam się dostania PSSD :( no i jak jest z apetytem, Wenla skutecznie mi go zmieszała co było jej wielkim plusem, cierpię też na zaburzenia odżywiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kisu, ja przeszłąm z wenli na citabax, czuję się dobrze i dobrze też przyjęłam ta zamianę, przez miesiąc brałam minimalna dawkę wenli 37,5 i citabax 10 mg by nie mieć skutków odstawiennych, miałam jedynie lekkie mdłości przez kilka dni a tak to bardzo dobtrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kisu, ja przeszłąm z wenli na citabax, czuję się dobrze i dobrze też przyjęłam ta zamianę, przez miesiąc brałam minimalna dawkę wenli 37,5 i citabax 10 mg by nie mieć skutków odstawiennych, miałam jedynie lekkie mdłości przez kilka dni a tak to bardzo dobtrze

 

póki co nie widzę u siebie żadnych skutków ubocznych, libido w normie... w sumie sama nie wiem co o tym myśleć. pierwszego dnia tylko czułam się dziwnie (wczoraj), dziś już jest okei. jakbym brała wenlę przez miesiąc tak się czuję na drugiej tabletce citabaxu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minęło już 1,5 miesiąca od kiedy zaczęłam brać Citabax, startowałam z 5mg, po 3 tygodniach wskoczyłam na 10mg, a po dwóch kolejnych na 15mg

w sumie czuję się lepiej o tyle, że moje dolegliwości somatyczne typu drętwienie szyi, mrowienie w dłoniach itp. ustąpiły całkowicie,

jeśli chodzi o nastrój, na pewno nie jestem już taka rozdrażniona, chociaż chyba daleko mi jeszcze do stanu, który chciałabym osiągnąć,

niestety najgorsze z tego wszystkiego jest to, że im bardziej zwiększałam dawkę, tym bardziej senna byłam przez cały dzień, obecnie dochodzi do tego, że po normalnych ośmiu godzinach snu, potrafię zasnąć w autobusie do i z pracy (a wcale nie jest to duża odległość), co nigdy wcześniej mi się nie zdarzało, nawet jak byłam na maxa niewyspana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, ojj chyba nie bardziej sedytywny niż paroksetyna czy fluwoksamina.

 

maskota, jeśli citalopram Cię permanetnie usypia i jak skutek uboczny nie przechodzi zawsze można pomyśleć o zmianie na coś bardziej aktywizującego np. sertralinę albo fluoksetynę. Ale z tego co widzę bierzesz też Depakinę, więc może to stąd ta senność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyna tak nie usypiala. Na citalopramie spalem po 18 godzin na dobe. Nie mialem sil wstac nic zrobic...tylko po trittico i mianserynie mialem podobne jazdy. Co gorsza z przyjmowaniem citalopramu wiazalo sie tez uposledznie funckjii poznawczych..w takim stopniu ze nie rozumialem czytanych zdan. Oj bylo zle na nim... Przy paroksetynie tez odczuwalo sie spore zmulenie ale chyba wlasnie ten noradrenalinowy wplyw robil swoje. Citalopram jest "czystszy" serotoninowo a na mnie lek ktory dziala wybiorcza tylko na ten neuroprzekaznik powoduje totalne zmulenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe no ;) moze tak moze nie. Ale nie mam zamiaru narazie nic probowac. Moze z czasem sprobuje z sertra albo fluoksetyna. Moze byc tez ze na esci mialbym jakos hipomanie ( przez jej sile dzialania). Tak sie sklada ze podejrzenie chadu tez mialem. Ale i tak dla citalopramu nie ma raczej konkurencjii...tylko spaaaaanie aaaa ( z drugiej strony calkiem przyjemne:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, proszę Cię, a kto nie miał podejrzenia chadu? Zwłaszcza na lekach przeciwdepresyjnych? Ale od podejrzenia do faktu droga daleka. Moim zdaniem chad powinno się diagnozować wyłącznie u osób, u których mania/hipomania występuje bez leków. Ale z drugiej strony jak SSRI/SNRI/TLPD i in. powodują hipomanię, to stabilizator ze zniżką też powinien wypisany być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiles sie choleryczny;p pewnie teraz na fluoksetynie chodzisz jak gordon ramsay w piekielnej kuchni i wszystkich opieprzasz..:DD.

Ale madrze napisane...ze diagnozowac chad jak jest hipomania/mania bez lekow. A niestety wiem ze wiele osob zostalo tak zdiagnozowanych i maja efke juz na stale wpisana wlasnie po rozpoczeciu ssri. Z drugiej strony cos chyba tez nie halo z czlowiekiem jezeli ma manie na ssri...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, raczej po mircie chodzę po kuchni i szukam resztek jedzenia :D

Faktycznie hipomania/mania po SSRI to ciekawe zagadnienie. Dlaczego jedni czują się po prostu normalnie a u innych nastrój szybuje, mimo, że nie było manii/hipo w przeszłości bez leków. Może kiedyś to wyjaśnią. Póki co Stahl wszędzie widzi niezdiagnozowane bipolary, u których po LPD aktywizuje się drugi biegun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×