Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

hej :D

Ja biore Asertin 50mg. juz dwa miesiace i w koncu jest super :P widze ogromna poprawe w leczeniu,skutki uboczne minely nareszcie :lol: ataki pojawiaja sie sporadycznie i nie sa juz takie silne jak kiedys, leki tez przeszly jak narazie tylko czasem mam klopoty z zasnieciem :oops: ale da sie to wytrzymac ;)

czeka mnie jeszcze oprocz lekow terapia :? i nie wiem jak to bedzie?????podobno pomaga.....zobaczymy...

psychiatra stwierdzil u mnie syndrom DDA :-| musze sobie jakos z tym poradzic niestety i mysle ze bedzie dobrze :D

pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :smile:

ja tez ketonal biore i pyralgin...a ibuprom to słyszlam ze nie powinno sie brac wiec jeszcze nie probowalam :lol: a warto dodac ze przy asentrze to cierpie na potworne bole glowy :? na szczescie nie codziennie bo bym chyba zwariowala :lol:

a czy ktos z Was przy asertinie od czasu do czasu wypil sobie piwko czy cokolwiek?? bo nie bardzo wiem czy mozna.....?? tak sobie mysle ze raczej nie wolno skoro to antydepresant :P

wiecie cos na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bralam ibuprom 2 razy i bylo oki=)))

 

A co do alkoholu zarówno lekarz jak i etykietka mówią że nie można wiec ja się do tego stosuje!! Podobno przy asentrze pijąc alkohol bardzo szybko mozna sie upic:)! ale czytalam na forum ze niektorzy kilka piwek wypili raz na jakis czas, wiec wiesz roznie bywa! pewnie tez zalezy od organizmu.

A co do bolow glowy tez mam i to straszne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moniczko ja równiez Cię pozdrawiam:*

pomimo ze czytalam ze niektorzy popijaja alkohol przy tych lekach to i tak sobie daruje!! wole nie dodaac sobie kolejnego stresu, zwiazanego z mysla czy mi sie juz cos dzieje czy jeszcze nie;p...

a co do glowki to ja mysle ze to nie przez leki tylko przez stres albo lekkie zdenerwowanie, kieys moja lekarka mi tlumaczyla jak to dziala ze nas nerwicowcow boli glowka, z medycznego puunktu widzenia.

trzymaj sie:*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore luxete drugi dzień 50mg. Po tygodniu mam zwiększyć do 100 mg.Na razie nie czuję żadnych zmian,żadnych obiawów ubocznych.W ulotce pisze że pierwsze zmiany lecznicze można poczuć nawet już po tygodniu.Zobaczymy.Wiążę z tym lekiem duże nadzieje.Ostatni mój lek mitrazapina był nietrafiony.Męczyłam się na nim cały miesiąc.Teraz też się ciągle męczę przez objawy depresyjne ale mam nadzieje związane z nowym lekiem.Podobno jest dobry.Napiszę jak poczuję pierwsze pozytywne zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim :lol: własnie ja tez sie zastanawiłam czy przy tym leku mozna wypic od czasu do czasu piwko??! ale mysle ze chyba raczej nie powinno sie!!! powiem wam ze mam juz dosc , biore asentre juz koło 2 miesi...do tego valprolek stabilizator nastroju i czuje sie zle jestem cały czas rozdrazniona i wogole do niczego nic mnie nie cieszy i wszystko dokucza co dokucza przy nerwicy ...nic sie nie zmnienia i nie jest lepiej!!!!!! mylse ze oddstawie te leki w piz....du!!!! bo po co sie truc jak to nic nie daje mam dosyc!!!!! :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: pozdrawiam :cry::cry::cry::cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wzielam wczoraj cwiartke asertin 50 i wnet oszalalam glowa mnie caly dzien napier.....,calą noc nie spalam palilo mnie cale cialo,glowa rwala,niedobrze mi bylo,slabo,dostalam trzęsiawek,kurcze dawno juz tak sie nie czulam,do tej pory czuje sie jakbym miala zaraz wykitowac,czy dalej powinnam brac ten asertin?czy skontaktowac sie z lekarzem,sama nie wiem co robic,chce mi sie plakac

 

[Dodane po edycji:]

 

Musze jeszcze napisac ze po pramolanie i paromercu dosyc dobrze sie czulam,zniknely objawy po za sennoscia i troche lekami czy psychiatra dobrze zrobila zmieniajac mi lek??paromerc bralam jakies 8 miesiecy a pramolan ok 3 lat,czy mozna tak dlugo zazywac leki,musze tez napisac ze bardzo czesto choruje i czesto bralam antybiotyki i nic mi nie bylo a przy asertin podobno nie mozna no i czesto tez bralam leki przeciwbolowe po ktorych nic mi nie bylo,kurcze ale zle sie czuje i oczy mi sie zamykaja ten asertin to chyba nie dlamnie,pozatym tak jak napisalam objawy minely a teraz zaczynam je miec tak jak na poczatku,prosze o jakas rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od miesiąca próbowałem zwalczyć doła Seroxatem. Wcześniej brałem pół tabletki i było OK, potem nastąpiło znaczne pogorszenie samopoczucia i przez ostatni miesiąc brałem półtorej tabletki Seroxatu. Niestety nie zauważyłem poprawy. Wciąż nic mi się nie chce, leżałbym tylko w łóżku. Wisi mi praca inżynierska, której nie piszę, bo nie potrafię się skupić.

 

W końcu lekarz zalecił mi zmianę leku na Setaloft. Miałem odstawiać Seroxat powoli tak, żeby w ciągu kilkunastu dni odstawić całkowicie, ale ja się spieszę i zrobię to w 5 dni. Wczoraj i dzisiaj wziąłem całą tabletkę, a jutro i pojutrze wezmę po pół. Potem 2-3 dni przerwy i zacznę brać Setaloft.

 

Seroxatem leczyłem się przez ostatnie cztery lata w dawkach od pół tabletki do półtorej (10mg do 30mg). Bywało lepiej i gorzej. Najlepsze były początki (okres od 2 do 6 miesięcy od rozpoczęcia kuracji), później już bywało różnie, ale nie było bardzo źle. Oprócz leków chodziłem też na terapie (dwie trzymiesięczne codziennie oprócz weekendów i jedną ponad roczną raz w tygodniu), które jakoś-tam pomagały mi się wziąć w garść.

 

Przeczytałem cały wątek i ulotkę od leku. Jestem jednak pełen nadziei, że skutki uboczne po Setalofcie nie będą bardzo silne. Po Seroxacie miałem głównie senność i zdecydowane zmniejszenie libido. Mam nadzieję, że Setaloft będę tolerował lepiej.

 

Czy ktoś z Was zmieniał Seroxat na Setaloft?

 

Moim problemem teraz jest głównie znaczne obniżenie nastroju, lęk uogólniony i trochę natręctw (m.in. natrętne myśli). Mam nadzieję, że Setaloft mi pomoże. Napiszę jak zacznę go już brać, czyli w przyszłym tygodniu i opowiem co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam do psychiatry(nie mojej)powiedział ze jesli zle sie czuje po asertinie to nie ma co sie meczyc tylko mam wziąsc pramolan tz spytałam sie go czy moge wziasc pramolan powiedział ze tak co o tym myslicie?czy cwiartka asertinu ktora wczoraj wziełam o godz 10 rano jeszcze działa?czy moge o 22 wziąsc pramolan?nie połączy to ich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam do psychiatry(nie mojej)powiedział ze jesli zle sie czuje po asertinie to nie ma co sie meczyc tylko mam wziąsc pramolan tz spytałam sie go czy moge wziasc pramolan powiedział ze tak co o tym myslicie?czy cwiartka asertinu ktora wczoraj wziełam o godz 10 rano jeszcze działa?czy moge o 22 wziąsc pramolan?nie połączy to ich

 

przez jakis czas (krótki) bałam asertin, ale też się strasznie źle po nim czułam i wróciłam do asentry- niby to to samo ale jak dla mnie asertin był do kitu. myslę że spokojnie możesz wziąźć inny lek zwłaszcza że wzięłaś tak małą dawkę asertinu :smile: jak masz wątpliwości to zadzwoń jeszcze raz do lekarza i zapytaj jak długo asertin sie utrzymuje w organiźmie

 

co do brania innych leków przy asentrze, to ja brałam ibuprom dość często, leki antykoncepcyjne, aspirynę, cos na alergię i antybiotyk też przerabiałam jak mi się ospa przyplątała i nic się nie działo

co do alkoholu to w ulotce jest napisane że się nie powinno...ja od czasu do czasu na imprezkach piłam i to nie tylko piwko i tez się czułam ok. mysle że to zależy od organizmu...aczkolwiek nikogo nie namawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh co do tego alkoholu to juz sama nie wiem...moze spróbuje od jednego piwka ale to dopiero jak skoncze brac Tegretol moj wspomagacz przy Asertinie :smile:

moze mi nic nie bedzie 8) aczkolwiek bardzo sie boje ze cos mi sie stanie ale ja z natury jestem histeryczka :P zobaczy sie zreszta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ze to sila sugesti???kurcze to jednak sobie daruje 8) a co myslisz na temat produktu bezalkoholowego np.karmi czy lech free? tak dla towarzystwa bo jak gdzies spotykam sie ze znajomymi ze nie moge pic i mowie dlaczego to sie smieja i mowia zebym nie brala tych lekow :x zreszta co sie bede przekmowac znajomymi raczej sama wiem co jest dla mnie najlepsze :lol: musze sie leczyc i tak bede robic :D zastanawia mnie tylko kwestia jak dlugo moze trwac takie leczenie Asertinem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z oddechem są czasami zauważane przez stosujących SSRI. Co ciekawe, Coaxil ( Tianeptyna ) czyli "nasilacz" wychwytu serotoniny jest stosowany w niektórych krajach jako lek na astmę :) Wykryto, że serotonina we krwi może mieć jakiś związek z nasileniem ataków astmy.
Nie ma w tym nic dziwnego, astma jest chorobą psychosomatyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Zoloft w dawce 50 mg na dobę od 9 dni i czuje sie gorzej niz na początku terapi tym lekiem,najgorszy jest stan absolutnego zobojętnienia emocjonalnego o wiele bardziej dotkliwy niż okreslony smutek,czuje sie fatalnie ,czy jest szansa ze ten lek na mnie jeszcze zadziała?

 

[Dodane po edycji:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze kazdy inaczej przechodzi terapie leczeniem ale mysle ze jak kazdy lek w koncu zacznie dzialac ja przy asertinie tez fatalnie sie czulam na poczatku ale jakos sie unormowalo wszystko :lol: trzeba poprostu to przetrzymac tak mysle

ja osobiscie to przetestowalam i teraz jest dobrze a warto dodac ze normalne dzialanie dopiero zaczeloo sie po 1.5 miesiaca :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Ja biorę luxetę 50mg (również sertralina) jedną tabletkę rano od 6 dni.Mam niewielkie skutki uboczne jak zmniejszony apetyt i lekkie mdłości głównie z rana.Jak na razie nie czuję żadnej poprawy nastroju(mój problem to depresja).Wręcz przeciwnie stan depresyjny mi się nasilił.Bardzo ciężko mi się funkcjonuje zwłaszcza że muszę się opiekować co drugi dzień roczną córeczką.Od dziś zwiększam dawkę do 100mg na dobe(50 rano i 50 na wieczór).Czy nastąpi wreszcie poprawa nastroju???Czy ktoś tak miał że w początkowej fazie leczenia depresjii sertraliną depresja mu się nasiliła a potem zaczęła następować poprawa przy dalszym leczeniu???To jest jaKIŚ horror!Kazdy kolejny dzień jest dla mnie udręką!I ta ciągła niewiadoma :czy jutro jak wstanę z rana będzie już trochę lepiej czy jeszcze nie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 dni to w przypadku sertraliny za malo, zeby rezygnowac. Jesli po miesiacu brak jest poprawy, to trzeba zmienic lek na inny. Jezeli szukasz lekow szybko dzialajacych, to proponuje antydepresanty starszej generacji,

troj- lub czteropierscieniowe, a najlepiej kombinacje np Anafranil-Lerivon plus jakis neuroleptyk na aktywacje. Taki zestaw u mnie zadzialal blyskawicznie, juz na trzeci dzien bylo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×