Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Moniczka, a co masz za zaburzenia jeśli mogę spytać? Mi nic moja pani psychiatra nie mówiła jaką dawkę ma zamiar na mnie zastosować. Mówiła tylko, że 100mg to taka przeciętna dawka jaką się zazwyczaj podaje więc pewnie w następnym miesiacu przejdę na setkę właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie zalecają lekarze. Najczęściej dawką początkową jest 50mg (chyba, że przy stosunkowo lekkich zaburzeniach lub jeżeli waga ciała jest mała - 25mg). Dawki zwiększane są co 25-50mg. To samo z odstawianiem (pod ścisłą kontrolą lekarza!). Z odstawianiem mogą wiązać się pewne niedogodności dlatego nie próbujcie na własną rękę odstawiać. Wiem z własnego doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie zalecają lekarze. Najczęściej dawką początkową jest 50mg (chyba, że przy stosunkowo lekkich zaburzeniach lub jeżeli waga ciała jest mała - 25mg). Dawki zwiększane są co 25-50mg. To samo z odstawianiem (pod ścisłą kontrolą lekarza!). Z odstawianiem mogą wiązać się pewne niedogodności dlatego nie próbujcie na własną rękę odstawiać. Wiem z własnego doświadczenia.

 

oj ja też znam niestety jak to jest za wczesnie odstawić Asentrę. Niby odstawiałam po kontrolą lekarza, najpierw obniżenie dawki o połowę, potem ta dawka co drugi dzień. czułam się b.dobrze, zero nieprzyjemnych objawów i pomyślalam, ze moge odstawić całkiem, choć lekarz jeszcze mówił, że z 2 tyg.brac co drugi dzień. Ja poczułam sie zbyt pewnie i przestałam brac wcześniej. I zobaczyłam, ze to bylo nie najlepsze rozwiązanie. Okropne bóle głowy, ale takie inne od zwykłych, jakieś szumy w uszach - niefajne to było. przemęczyłam sie tydzień i już teraz jest oki, już jestem bez leków i wszystko w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej LILIANNA mozesz spytac spoko :lol: mam depresje i nerwice dość cieżką i syndrom DDA wiec wedlum psychiatry mam ciezkie zeburzenia i stad taka dwka 8)

a jak narazie to 75mg dobrze dziala i nie mam skutkow ubocznych :D

a jako wspomagacz nadal łykam Tegretol pół tabletki na noc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez słyszalam ze to sie bardzo dobrze sprawdza. Musze w koncu spróbować. W koncu leki to przeciez nie wszystko bynajmniej w moim przypadku...Wierze ze jak zaczne uczeszczac na takie spotkania to kiedys sie wylecze :smile: potrzebuje porozmawiac z ludzmi o podobnych problemach co ja i poczuc wsparcie z ich strony.Moze wreszcie nie bede sama ze swoja depresja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bóle brzucha mnie dopadły, drugi dzień ból w okolicy pępka :( Nie wiem co to, czy od leku czy coś innego. Byłam u lekarza rodzinnego, wykluczył wyrostek robaczkowy, jelita też w porządku. Przepisał leki, zobaczymy czy pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewnie coś innego, biorę lek prawie 1,5 miesiąca więc to by było dziwne gdyby dopiero teraz taki skutek wyszedł. Chociaż ja i tak sobie wkręcam trochę że to może od codziennego łykania tego leku, nigdy wcześniej w życiu tak długo żadnych lekarstw nie brałam, zawsze stroniłam od tego. Teraz jestem niejako zmuszona, bo chcę normalnie żyć.

Martwi mnie ten brzuch, nawet no-spa forte nie pomaga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lilianna nie wiem jak w ulotce Asentry, ale w Setaloftowej pisze, że bóle brzucha moga wystapić jako skutek uboczny więc może poczekaj troche i samo przejdzie.

Ja od 3 dni jestem na 125mg na razie nie jest za fajnie jak to przy zwiększaniu, wystąpiło w ciągu tych 3 dni u mnie wszystko od depresji i agresji po "głupawkę", ból głowy i osłabienie. Mam nadzieję, że już jutro będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej....ja juz pare dni bez asentry....wogole bez lekow /tylko a magnezie i melisie....zobaczymy!!! chociaz wiem ze i tak ie wytrwam :( teraz szukam dobrej psychoterapi) moze jakos dam rade :( czego wszystkim zycze :P:P :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej...znaczy sie nie ,ale dłuzszy czas schodziłam stopniowo a , z miesiac byłam juz na połowce asentry...takze spoko jest dobrze !!! juz tyle lat biore te leki i wiem jak z nimi sie obchodzic...bo zmieniłam i schodziłam chyba z 3o razy..heheh..(MASAKRA) ale lepiej sie pośmieac niz płakac :P pozdraiwam cie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem opisać następny tydzień z Asentrą

 

dni 9,10,11,12

 

Wszystkie objawy uboczne ustąpiły

 

Ale ............. odczuwam przy dawce 50mg /dziennie rano słabsze jej działanie chyba

 

Piszę chyba bo to uczucie subiektywne.

 

Na razie dawki nie zwiększam poczekam z miesiąc poobserwuję sam na razie nie wiem co z tym zrobić.

 

Co do poruszanego tutaj tematu libido u Panów to stwierdzam że

 

-orgazmy są słabsze a sprawnosć sexualna otępiona

 

Ps Lilianna

 

Bolał mnie splot słoneczny nad pępkiem wyżej w trackie pierwszego tygodnia co dziennie rano

 

Jest oczywiście dla Panów rozwiązanie zastępcze czyli np maxigra bo nie daje to efektów ubocznych przy antydepresantach. Tyle że trzeba to omówić z lekarzem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi trochę przeszły te bóle brzucha i humor się trochę polepszył. Już myślałam, że jak psychicznie zaczynam się lepiej czuć to teraz fizycznie zacznę niedomagać :roll:

Jeśli chodzi o libido to po zwiększeniu dawki do 75mg, spadło :-| A tak było fajnie przez pierwszy miesiąc, miałam wielką ochotę na seks, wciąż było mi mało :oops::lol: a teraz już mi sie nie chce :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak libido Ci spadlo...witaj w moim swiecie :D ja to juz zapomnialam jak smakuje dobry sex :oops: a teraz po zwiekszeniu dawki to jeszcze gorzej z tymi sprawami :? moze kiedys to sie zmieni zobaczymy

 

od dzis zaczynam na nowo odczuwac bole glowy i bardzo mnie to denerwuje ech i pozatym jestem senna :roll: i to juz od kilku dni ciekawe czemu?bo jak nadchodzi wieczor to czuje sie dobrze sennosc mija i potem nie moge usnac i mecze sie pol nocy zanim zasne :cry: i jest jeszcze jedna kwestia a mianowicie mam potworne mdlosci od dluzszego czasu i nie wiem jak sobie z tym radzic moze ktos ma na to jakis sposob????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o libido

 

Ja odczułem co to jest lichy słaby beznadziejny orgazm

nawet nie wiedziałem że coś takiego może istnieć

 

Ale jak sie dopasłem (maxigrą) to poprawiło sie bardzo

 

Szkoda że dla kobiet nie na tego typu preparatów

:(

 

Nie mówie przez to że (vigropochodne ) są dobre bo każdy lek to jednak lek

:(

Ale jakoś muszę sobie dawać radę zakonnikiem nie zostanę

 

Moniczka piłem Mięte 4 razy dziennie + nerwosol z apteki i pomagało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×