Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Mam umówioną wizytę u lekarza, który zajmuje się ADHD i pewnie dostanę ten lek. Mam jednak wątpliwości. Czy ktoś z leczących się nim miał przed braniem go poczucie derealizacji albo pojawiło się tak owe podczas kuracji? Ma ktoś porównanie działania Wellbutrinu do działania metylofenidatu? Chodzi mi głównie o wpływ na noradrenalinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możę norprolac na zbicie prolaktyny ale selegilina powinna też zbijać.

 

nadmiar serotoniny obniża dopamine chyba (często brak napędu na SSRI)

 

podobnie nadmiar acetylocholiny też chyba to robi - często przy praniu leków na alzhaimera - inhibitorow acetylocholinesterazy dochodzi do depresji

 

ciekaw jestem jak z noradrenalina - co ja obniza czy jest jakas korelacja z innymi neuroprzekaźnikami???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możę norprolac na zbicie prolaktyny ale selegilina powinna też zbijać.

 

nadmiar serotoniny obniża dopamine chyba (często brak napędu na SSRI)

 

podobnie nadmiar acetylocholiny też chyba to robi - często przy praniu leków na alzhaimera - inhibitorow acetylocholinesterazy dochodzi do depresji

 

ciekaw jestem jak z noradrenalina - co ja obniza czy jest jakas korelacja z innymi neuroprzekaźnikami???

 

nadmiar serotoniny obniża dopaminę ponieważ serotonina podnosi prolaktyne , a prolaktyna zbija dopaminę.

sele obniża prolaktyne i podnosi dopaminę , może podnieść też testosteron.

 

acetylocholina podobno jest w kontrze do dopaminy . w alzchaimerze jest nadmiar dopaminy a niedobór acetylcholiny

w parkinsonizmie ,niedobór dopaminy a nadmiar acetylocholiny .

tak keidyś czytałem.

 

nie wiem czy nadmiar acetylochoiliny nie może zaniżyć dopaminy . najlepiej mieć wszystko po trochu . ułożyć tak leczenie.

 

-- 15 mar 2016, 02:09 --

 

 

nadmiar serotoniny obniża dopamine chyba (często brak napędu na SSRI)

 

 

sądzę że brak napędu może być bardziej właśnie od nadmiaru prolaktyny , niż czysto od stricte działania serotogonicznego

 

sele by było zajebiste do SSRI tak samo metylofenidat , ale ja sie boje sele włączyć . włączę wellbutrin , ale on tam chuja daje dopaminy ale to standardowy pack w usa well+prozac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelki leki podnoszące serotonine podnoszą prolaktyne. Nawet prekursor serotoniny 5-htp podnosi prolaktyne.

 

https://www.google.pl/search?q=prolactin+serotonin

 

Ta cała teoria o nierównowadze biochemicznej w mózgu przy depresji i że leki to korygują ehhhhhhh Serotonina rośnia a spada dopamina więc jak niby równowaga jest przywracana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, czego się boisz? Ile bierzesz fluo?

 

20 mg mało ale chcę zwiększyc do 30 . boję się że mi się coś stanie :/

 

-- 15 mar 2016, 14:45 --

 

Wszelki leki podnoszące serotonine podnoszą prolaktyne. Nawet prekursor serotoniny 5-htp podnosi prolaktyne.

 

https://www.google.pl/search?q=prolactin+serotonin

 

Ta cała teoria o nierównowadze biochemicznej w mózgu przy depresji i że leki to korygują ehhhhhhh Serotonina rośnia a spada dopamina więc jak niby równowaga jest przywracana.

 

wikipedia : o ssri

zaburzenia hormonalne spowodowane zaburzeniem prawidłowej relacji poziomów serotoniny i dopaminy (zawyżony poziom serotoniny w stosunku do zaniżonego poziomu dopaminy; nie dotyczy sertraliny – ze względu na jej lekki wpływ dopaminergiczny) i ich szeroko pojmowane następstwa,

 

leki mogą skorygować , ale nie SSRI brane solo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pier-dolona Prolaktyna rozpuszcza mi łeb od wewnątrz .

Nie mam na nic siły , brakuje mi energii dosłownie na wszystko .

Nie dość ,że jakoś z wielkimi trudami uda mi sie podnieść rano z klepiska ,,, to godzinę po wzięciu swoich narko-leków ( paro 10 + 5 esci ) jakby mnie ktoś obuchem ołowianym zdzielił . Mam tyle spraw do ogarnięcia , a zero energii .Mocna kawa nic nie daje

Nawet nie mam sił jechać zbadać prolaktyny ,,,

ech .

4,5 lata ciągłego brania SSRI zrobiło swoje w hormonach . Niedługo będe ociekał mlekiem z cycków .

Ja pierdiulę !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w moim świecie.

hehe ;) , nie tak prędko .

Z gorszej kupy już wychodziłem i to i z tej wyjde za-pewne .

Libido to ja mam w miarę ( dzieki metylotestosteronowi , provironowi , DHEA ) , ale na nim mi specjalnie nie zależy .Bez tych specyfików pewnie te sprawy też by leżały ,,,

Chodzi o energie do życia , siły fizyczne .I O TO GŁÓWNIE CHODZI .

Pewnie jakbym z deka zmniejszył SSRI sprawy by sie poprawiły ,,, ale weż tu zmniejsz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, zna ktoś lekarza we Wrocławiu co przepisuje Concerta, Medikinet, Ritalin? Nie potrzebuje za dużo gadać i wymyślać chciałbym żeby to się odbyło bez problemu bo szkoda mi czasu.

 

Z rok brałem Wellbutrin XR i na humor wpływał bardzo dobrze. Ale mam problemy ze skupieniem uwagi, z konstruktywnym myśleniem, z organizacją życia. Robię dużo rzeczy, żadnej nie kończę, do niczego nie udało mi się jeszcze dość. Nie chce brać narkotyków, czy innych speedów dlatego chciałbym to załatwić w ten sposób. Jest jakaś szansa?

 

Jak się lekarza o to pytałem to tylko różowa recepta i dla dzieci na adhd. Ja tam nie miałem zdiagnozowanego żadnego adhd, ale raczej jestem gwałtownym człowiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pier-dolona Prolaktyna rozpuszcza mi łeb od wewnątrz .

Nie mam na nic siły , brakuje mi energii dosłownie na wszystko .

Nie dość ,że jakoś z wielkimi trudami uda mi sie podnieść rano z klepiska ,,, to godzinę po wzięciu swoich narko-leków ( paro 10 + 5 esci ) jakby mnie ktoś obuchem ołowianym zdzielił . Mam tyle spraw do ogarnięcia , a zero energii .Mocna kawa nic nie daje

Nawet nie mam sił jechać zbadać prolaktyny ,,,

ech .

4,5 lata ciągłego brania SSRI zrobiło swoje w hormonach . Niedługo będe ociekał mlekiem z cycków .

Ja pierdiulę !!!

 

Biorę SSRI 6 lat z może 2 miesięczną przerwą 2 lata temu.Tylko że już wcześniej się obawiałem o prolaktynę dlatego moim SSRI jest sertralina choćby się najciężej wchodziło to wolałbym na niej być a przynajmniej wiem że nie podwyższa prolaktyny z uwagi na swoje działanie dopaminergiczne :lol: Widząc po tym co piszesz raczej dobrze zrobiłem i również Tobie polecam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pier-dolona Prolaktyna rozpuszcza mi łeb od wewnątrz .

Nie mam na nic siły , brakuje mi energii dosłownie na wszystko .

Nie dość ,że jakoś z wielkimi trudami uda mi sie podnieść rano z klepiska ,,, to godzinę po wzięciu swoich narko-leków ( paro 10 + 5 esci ) jakby mnie ktoś obuchem ołowianym zdzielił . Mam tyle spraw do ogarnięcia , a zero energii .Mocna kawa nic nie daje

Nawet nie mam sił jechać zbadać prolaktyny ,,,

ech .

4,5 lata ciągłego brania SSRI zrobiło swoje w hormonach . Niedługo będe ociekał mlekiem z cycków .

Ja pierdiulę !!!

 

Biorę SSRI 6 lat z może 2 miesięczną przerwą 2 lata temu.Tylko że już wcześniej się obawiałem o prolaktynę dlatego moim SSRI jest sertralina choćby się najciężej wchodziło to wolałbym na niej być a przynajmniej wiem że nie podwyższa prolaktyny z uwagi na swoje działanie dopaminergiczne :lol: Widząc po tym co piszesz raczej dobrze zrobiłem i również Tobie polecam :smile:

 

 

ja też 6 lat w tym z 5 lat paro . co do sertaliny nie bierz tak dosłownie co dają na wikipedi , bo jej wpływ na dopaminę jest znikomy - poprzez to że jebie mega mocno po serotoninie . może dawać najmniej prolaktyny , ale i tak daję , ja sobię zbadałem prolaktyne po 6 latach brania SSRI . miałem potem przerwe od leków serotoninowych - 8 miesięcy (w tym czasie były inne : sele,amisulprd,bupropion) potem 3 miechy nic i wróciłem i była duloksetyna , teraz jest fluoksetyna , zbadałem prolaktyne ,estradiol i testosteron . prolaktyne mam lekko zawyżoną , estradiol dość sporo zaniżony , a na wolny testosteron czekam na wynik , będzie napewno mega zaniżony , do tegoi mam zaniżoną witaminę D3 a wpierdalałem 4000j , zwiększyłem do 8000j .

moje objawy mimo tylko trochę zawyżonej prolaktyny są takie jak u Kalebex3 , nie mam nawet siły się umyć , robię to na siłę , nie mam siły wyjść ze śmieciami . sądzę ze to wina zbyt niskiego testosteronu . jak wpisalem w google objawy niskiego teścia , to wychodzi apatia,brak energi i witalnośći, nerwowość , problemy z libido i inne atrakcje które wszystkie mam.

Także każdy kto się bawi w te leki , powinien badać sobie hormony . założe się że wyjdzie mi zaniżony testosteron ostro . a leki chuja dają .

Kalebx3 zapewne ma zawyżoną prolaktyne ostro i może zaniżonego teścia .

 

sądze że teraz prolaktyna wraz z braniem SSRI dluższym będzie mi rosła , zbadam za 3 miechy.

 

-- 15 mar 2016, 18:36 --

 

Śni mi się co noc ,że cały świat został zniszczony ,a w koło sterty padliny , mięsa, ludzkich kości i prochu , niestety ten piękny sen się kończy i zaczyna się koszmar zwany - życiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc po tym co piszesz raczej dobrze zrobiłem i również Tobie polecam

Judelaw, akurat ten lek( Sertalina ) u mnie jest gorszy niż wysokie dawki prolaktyny . Próbowałem z nim kilka razy , ale za każdym razem lipa , więc nie ma sensu tylko dlatego ,że nie daje po prolaktynie . Potrzebuje leków , które pomagają , i nie szkodzą za bardzo .

Byłem dzis z samego rana zrobic badanie prolaktyny , jutro popołudniu będe miał wyniki .

Obniżyłem równiez z 10 mg do 6,5 mg dzienną dawkę paro , esci bez zmian .

Zobaczymy ,,,

 

-- 16 mar 2016, 12:38 --

 

Widząc po tym co piszesz raczej dobrze zrobiłem i również Tobie polecam

Judelaw, akurat ten lek( Sertalina ) u mnie jest gorszy niż wysokie dawki prolaktyny . Próbowałem z nim kilka razy , ale za każdym razem lipa , więc nie ma sensu tylko dlatego ,że nie daje po prolaktynie . Potrzebuje leków , które pomagają , i nie szkodzą za bardzo .

Byłem dzis z samego rana zrobic badanie prolaktyny , jutro popołudniu będe miał wyniki .

Obniżyłem równiez z 10 mg do 6,5 mg dzienną dawkę paro , esci bez zmian .

Zobaczymy ,,,

 

-- 16 mar 2016, 13:15 --

 

Kalebx3 zapewne ma zawyżoną prolaktyne ostro i może zaniżonego teścia .

benzowiec84, wiesz z tym testosteronem to nie wiem czy masz rację .

Zę niby on taki witalny , energetyczny i a jego brak to nerwowośc . swego czasu brałem Undestor ( testosteron ) to dopiero miałem mega -wkurwa . Ludzie potrafią tego ( mam kolesia ) co 3 tabletki bierze dziennie , a ja po jednej nie mogłem sie uspokoić.

Dletego odstawiłem i to szybko . Teraz od czasu do czasu biorę methylotestosteron , a tabletke dzielę na 4 cząśći co by za dużo nie przesadzić .

Rewelacyjny za to jest Proviron . Nie dośc ,że nie wywołuje zdenerwowania to ma mocno podwyższa libido , siłę życiową i ma udowodnione działanie antydepresyjne , polecam .

 

-- 16 mar 2016, 13:16 --

 

Widząc po tym co piszesz raczej dobrze zrobiłem i również Tobie polecam

Judelaw, akurat ten lek( Sertalina ) u mnie jest gorszy niż wysokie dawki prolaktyny . Próbowałem z nim kilka razy , ale za każdym razem lipa , więc nie ma sensu tylko dlatego ,że nie daje po prolaktynie . Potrzebuje leków , które pomagają , i nie szkodzą za bardzo .

Byłem dzis z samego rana zrobic badanie prolaktyny , jutro popołudniu będe miał wyniki .

Obniżyłem równiez z 10 mg do 6,5 mg dzienną dawkę paro , esci bez zmian .

Zobaczymy ,,,

 

 

-- 16 mar 2016, 13:15 --

 

Kalebx3 zapewne ma zawyżoną prolaktyne ostro i może zaniżonego teścia .

benzowiec84, wiesz z tym testosteronem to nie wiem czy masz rację .

Zę niby on taki witalny , energetyczny i a jego brak to nerwowośc . swego czasu brałem Undestor ( testosteron ) to dopiero miałem mega -wkurwa . Ludzie potrafią tego naprawde dużo zjeść ( mam kolesia ) co 3 tabletki bierze dziennie , a ja po jednej nie mogłem sie uspokoić.

Dletego odstawiłem i to szybko . Teraz od czasu do czasu biorę methylotestosteron , a tabletke dzielę na 4 cząśći co by za dużo nie przesadzić .

Rewelacyjny za to jest Proviron . Nie dośc ,że nie wywołuje zdenerwowania to ma mocno podwyższa libido , siłę życiową i ma udowodnione działanie antydepresyjne , polecam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, zna ktoś lekarza we Wrocławiu co przepisuje Concerta, Medikinet, Ritalin? Nie potrzebuje za dużo gadać i wymyślać chciałbym żeby to się odbyło bez problemu bo szkoda mi czasu.

 

Z rok brałem Wellbutrin XR i na humor wpływał bardzo dobrze. Ale mam problemy ze skupieniem uwagi, z konstruktywnym myśleniem, z organizacją życia. Robię dużo rzeczy, żadnej nie kończę, do niczego nie udało mi się jeszcze dość. Nie chce brać narkotyków, czy innych speedów dlatego chciałbym to załatwić w ten sposób. Jest jakaś szansa?

Jestem w podobnej sytuacji, ale z okolic Warszawy. Ktoś coś w temacie pomocnego lekarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebex ten proviron to na recepte ?

 

oczywiście ,,, to nie ziółka dla staruszki ;)

 

-- 17 mar 2016, 15:33 --

 

odebrałem dziś wyniki prolaktyny . Wynik 14 / Norma od 4-21 . :papa:

 

gratki za prolaktyne , ja mam lekko zawyżoną ty masz spoko jak na tyle lat brania ssri,:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiła mnie ta sprawa refundacji dla dorosłych, byłem wczoraj w aptece po Medikinet CR 40mg, oraz Medikinet 20mg.

Wyciągam 200 zł, a aptekarz do mnie: to będzie trochę mniej kosztowało dokładnie - 7,20 zł. Trochę mnie szkoło ale ani mi w myśli, żeby wprowadzać go z błędu, w końcu jako klient nie mam obowiązku wiedzieć że refundacja jest do 18 roku życia. Ja skończyłem już 27. Jednak czytam kilka postów wstecz w tym temacie, że kogoś obejmuje refundacja mimo dorosłego wieku, że coś się pozmieniało. Czyli może facet w aptece się nie pomylił i będę mógł kupować te leki już zawsze w takiej cenie. Ma ktoś już sprawdzone info w tym temacie z jakimś wiarygodnym źródłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmieniło się - jest teraz refundacja dla dorosłych. Tak przynajmniej powiedział mi lekarz. Metylo na anhedonie to jednak jest słaba opcja, przynajmniej dla mnie. Doraźnie może ok ale na dłuższą mete to słaba opcja.

2. Podnosi ciśnienie jak i tętno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmieniło się - jest teraz refundacja dla dorosłych.

pewnie tylko wtedy jak lekarz wpisze przy leku R( ryczałt ) , ale większość pisze twardo 100% ( wtedy trza bólic w aptece )

Proszę mnie poprawić, jęsli sie mylę ?

 

-- 03 kwi 2016, 17:27 --

 

http://www.sluzbazdrowia.com.pl/leki_mobilna.php?lek=methylphenidat

 

hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmieniło się - jest teraz refundacja dla dorosłych.

pewnie tylko wtedy jak lekarz wpisze przy leku R( ryczałt ) , ale większość pisze twardo 100% ( wtedy trza bólic w aptece )

Proszę mnie poprawić, jęsli sie mylę ?

 

-- 03 kwi 2016, 17:27 --

 

http://www.sluzbazdrowia.com.pl/leki_mobilna.php?lek=methylphenidat

 

hehehe

 

Przy moich receptach, nie było nic wspomniane o ryczałcie, jestem pewny.

 

Stosował ktoś L-tyrozynę przez dłuższy okres czasu razem z metylofenidatem (przynajmniej miesiąc)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×