Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Biore ten lek buprion I za cholere mam same skutki uboczne a biore go juz 7 miesiecy, mam zaburzone myslenie, nie moge spac w nocy mam leki boli mi po nim glowa ze musze wspomagac sie przeciwbolowymi lekami, nic mi sie nie chce .I leze caly czas w lozku ile te skutki uboczne beda trwac. Ogolnie lecze na nerwice lekowa a z tego co slyszalem to lek na depresje.

 

-- 18 lip 2015, 16:07 --

 

A do tego bardzo mocno schudlem I nie mam apetytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore ten lek buprion I za cholere mam same skutki uboczne a biore go juz 7 miesiecy, mam zaburzone myslenie, nie moge spac w nocy mam leki boli mi po nim glowa ze musze wspomagac sie przeciwbolowymi lekami, nic mi sie nie chce .I leze caly czas w lozku ile te skutki uboczne beda trwac. Ogolnie lecze na nerwice lekowa a z tego co slyszalem to lek na depresje.

 

-- 18 lip 2015, 16:07 --

 

A do tego bardzo mocno schudlem I nie mam apetytu.

 

Lek, ktory niby najbardziej pobudza i ma aktywizowac, a tobie sie nic nie chce i lezysz w lozku, to ostro, rzeczywiscie :pirate:

Jaka dawke bierzesz, 7 miesiecy to bardzo dlugo, daj sobie spokoj z lekiem, chyba, ze dawke masz mala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Wy mi coś doradzicie, bo sam nie wiem już co robić. Przeczytałem prawie wszystkie wątki o lekach. Napiszę krótko moja historie.

15 lat temu fatalnie się poczułem, badania, lekarze-wszystkie wyniki ok. Szpital psychiatryczny i leczenie efectinem. Po pół roku poprawa i powrót do życia. Po 4 latach zmiana efectinu na paroksetyne. Przez wiele lat spokój i aktywne życie.

2 lata temu silny nawrót, próba wejścia na fluo, ale bez powodzenia. Przez ostatnie 2 lata nadal jadę na paro 20mg. Próbowałem zwiększać, zmniejszać, ale efekt jest taki, że praktycznie nie wstaje z łóżka. Totalny brak energii, ochoty, napędu, apetytu, libido zerowe. Brak chęci na przyjemności i obowiązki. W glowie czuje tylko chorobę i blokadę, która odbiera mi życie. Mam 30 lat, a jestem roślina. Proszę, doradźcie w którym kierunku byście poszli? Wellbutrin? Efectin? Jakieś combo? Z góry dzięki za pomoc.

Pisałem do Ciebie PW. Ale oprócz tego(z moich doświadczeń): sama faza do działania występuje po Reboksetynie. Ale nastroju to Ci nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja od ponad miesiąca jestem na Wellbutrinie XR. Najpierw przez 3 tygodnie 150mg, teraz od 9 dni na 300mg. Kupowałem je za 129,99 PLN oraz 189,99 PLN w Warszawie w 2 różnych aptekach. Dodatkowo na wieczór biorę Mirtor 45mg (mirtazapina), Wellbutrin rano. Najpierw brałem Mirtor 30mg, ale potem zwiększono mi dawkę. Generalnie taka mieszanka na mnie działa i jestem zadowolony. Pierwszy tydzień na Wellbutrinie XR był bardzo dziwny, byłem niesamowicie pobudzony, czasami mrowiły mi ręce, ale to były jedyne skutki uboczne. Po tygodniu to ustąpiło i ta ponadprzeciętna energia i motywacja również, a szkoda. Po przejściu na dawkę 300mg nie odczułem jakiegoś kopa. Przeszedłem na 300mg, ponieważ pojawił się u mnie gorszy nastrój. Jak już wspomniałem teraz jest OK, ale bez rewelacji (pamiętam, że będąc zdrowym było jeszcze lepiej). Wczoraj byłem u lekarza i zamienił mi Mirtor na Efevelon SR 75mg (venlafaxinum). Została mi jeszcze jedna paczka Mirtoru i trochę obawiam się przejścia na nowy lek. Nie wiem, czy warto. Jeśli coś działa to nie powinno się tego psuć, z drugiej strony może po tej zmianie będzie jeszcze lepiej? Macie jakieś doświadczenia z mieszanką Wellbutrinu + Wenlafaksyna? Skoro jest OK to odpuścić sobie nowy lek i dalej brać Mirtor? To, co mi się nie podoba w działaniu mirtazapiny to fakt, że ciężko się codziennie zwlec z łóżka. Śpię twardo, długo, ale i tak ciężko mi wstać. Czy w przypadku Efevelonu też może tak być? Zaraz po przebudzeniu biorę Wellbutrin, ale to za bardzo nie pomaga, po prostu jestem zamulony i zakładam, że to przez Mirtor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątku o wenlafaksynie jest tyle straszenia tym lekiem, że zacząłem się poważnie zastanawiać nad nim i nie wiem, czy nie pozostać przy Mirtorze pomimo problemów z porannym wstawaniem. Lepiej brać sprawdzoną mirtazapinę, czy przejść na wenlafaksynę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek to przereklamowane i drogie gówno, znam spośród około 80 osób którym 3 osobom ten lek pomaga, ale i tak narzekają.

Prędzej Reboksetyna, Wortioteksyna, Duloksetyna, Amisulpryd mogą pomóc jeśli ma się depresję

z brakiem sił - te leki lekko pobudzają, mniej działają na lęk ale go stabilizują w przeciwieństwie do Wellbutrinu.

A lęk jest przecież przyczyną depresji - wyczerpanie.

Więc odradzam.

 

Na depresję typową (nerwicową) z lękami, trudnościami ze snem ten lek może TYLKO ZASZKODZIĆ.

Sam próbowałem 2x go brać, po 3 oraz 4 miesiące - stan tylko się pogorszył, doszły lęki a pobudzenie bez rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr. Psycho Trepens, dopisz mnie jako czwarta osobe, ktorej ten lek pomaga (slabo, ale z lekow ktore bralem do tej pory wykazywal najlepsze dzialanie), a w dodatku zero skutkow ubocznych. Co wiecej, pomagal mi z lękiem tworzac we mnie niezla pewnosc siebie.

 

I lęk jest przyczyna depresji? To chyba zbyt proste.

Jednak co do depresji typowej, to zgodze sie, nie jest to raczej najlepszy wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bupropion oddziałuje na aminy katecholowe ,odpowiadają one za napęd,motywacje,intensyfikują przyjemne doznania,są też lękotwórcze,wszystko zależy od rodzaju depresji,SSRI stosuje sie w depresji z lękiem (depresji nerwicowej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zwiększał libido i powodował intensyfikację doznań emocjonalnych (teraz nie czuję ich wcale). Jedyny lek, który wykazał jakiekolwiek działanie przy moich objawach (apatia, anhedonia, zahamowanie toku myślenia, innymi słowy objawy negatywne bez pozytywnych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek cholernie drogi. Ciekaw jestem w jaki sposób zadziałałby fenylopiracetam niestety niedostępny w Polsce.

Phenylopiracetam moze byc bez problemu importowany (nie jest w zadnym wykazie ani w ustawie farmaceutycznej), wprochu wychodzi bardzo tanio, dostawa z USA w 4 dni (z POlski bym nie kupowal)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jutra, zaczynam brac wellbutrin, zostal mi zapisany zamiast ssri, na sen dostalem mirtazapine, ktos bral takie leki, pewnie przeczytam wiekszosc watku, ale chce zapytac czy komus pomogl wellbutrin, glownie na brak energii?, nastroj mam ok, nie jest obnizony,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rocky2, mi pomaga Wellbutrin. Do niedawna brałem właśnie w tym combo - Wellbutrin + Mirtor, ale chciałem pozbyć się problemu ze wstawaniem, więc lekarz zamienił mi Mirtor na Efevelon i teraz jest gorzej. Czwarta słabo przespana noc za mną. Na mircie spało się twardo, można powiedzieć, że znakomicie, tylko ten cholerny problem ze wstawaniem stanowił dla mnie problem. Po dzisiejszej nocy, gdy przespałem 4 godziny mogę stwierdzić, że Wellbutrin + Mirtor to było to, czego mi potrzeba. Wracam do tego połączenia. Ja biorę 300mg Wellbutrinu i 45mg Mirtoru. Na początku brania Wellbutrinu miałem przez tydzień strasznie dużo energii, ona spadła, ale i tak teraz jest dobrze. Jestem naprawdę zadowolony z tego leku. Fakt, że jest drogi, ale takich rzeczy się nie liczy w tej chorobie (depresja). Psycholog wychodzi wielokrotnie drożej. Jak trzeba to trzeba.

 

Jeśli nastrój masz OK to na co chorujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nastrój masz OK to na co chorujesz?

 

Cześć, ja nie biorę tych leków, tylko bliska mi osoba, chciałem zapytać jak ten lek się sprawuje, mam nadzieje, że jej pomoże, bo na psychotropy, każdy inaczej reaguje niestety, ja teże kiedyś miałem depresje, no nic, dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek cholernie drogi. Ciekaw jestem w jaki sposób zadziałałby fenylopiracetam niestety niedostępny w Polsce.

Phenylopiracetam moze byc bez problemu importowany (nie jest w zadnym wykazie ani w ustawie farmaceutycznej), wprochu wychodzi bardzo tanio, dostawa z USA w 4 dni (z POlski bym nie kupowal)

 

Boję się trochę, że po tej aferze z dopalaczami Urząd Celny, każdą nieznaną substancję może zakwalifikować jako dopalacz. Poza fenylo zamówiłbym również prl-8-53 podobno agonista dopaminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×