Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Zyje ale jeszcze przede mna 2 nocki w robocie, niedawno wstalem, posprzatalem na chacie i robie zarcie. Nie jest zle , ladna pogoda , nawet sie wyspalem. Czyli to samo co od paru lat hehe.pzdr

 

-- 27 cze 2015, 14:31 --

 

Wlasnie ja tez mam zamiar biegac na zewnatrz ( nie slowni) ale sie zbieram i zbieram i za chu... nie moge sie przelamac. Podbno bieganie niszczy stawy, wiec wole rowerek albo jakas inna maszyne. Definitywnie wenla wpywa jakos na spalanie tluszczu bo za chuja nie moge sie wyciac. Moze jakis dobry spalacz sie by przydal, co prawda mam jeden z treca ale slaby jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PATRYK29 mi chyba nie leży to nocnoporanne piwo :( żygac mi sie chce.

 

INEZKA jak tam polowanie ?

 

NOVYMIVO no kop sie przyda :)

 

jeszcze sie zmusilam wyjsc z domu, rodzinna impreza...zimny prysznic makijaż i jadę. Ale po wenli to wyrąbane na wszystko i śmiać mi sie chce sama nie wiem z czego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najwiecej radosci sprawia mi grzebanie i jazda na moto oraz nagrywanie filmikow z jazd bo sobie kamere sprawilem. To taka moja milosc ja i moto od malego. W pl mam jeden i tutaj sobie kupilem za grosze drugi aby nie zapomniec jak sie jezdzi.

 

-- 27 cze 2015, 14:35 --

 

udanej zabawy crazyalexxx a jak bedziesz sie denerwowac to przypomnij sobie o naszej upojnej nocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crayzyalexxx-

Dziekuje za miłe słowa ;*

 

Miesnie bolą mnie nawet jak leze :(

Nie wiem co jest nie tak, ale pogorszyło mi sie odkad biore leki.

 

Dzisiaj rano miałam dreszcze. Caly dzien mam lekkie zawroty głowy, czuje ze mam goraczke.

Nie wiem czy te objawy maja cos wsponego z depresją i z braniem wenli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jeśli ktoś ma problem z lękami to prócz wenlafaksyny polecam też sertralinę. Być może dlatego dobrze działa na lęki ponieważ wykazuje niewielkie powinowactwo również do receptorów benzodiazepinowych jak i GABA. O żadnym innym leku z grupy SSRI/SNRI nie doszukałem się żadnej informacji o oddziaływaniu na w/w receptory. W moim przypadku sertralina działa podobnie dobrze na lęki jak wenlafaksyna, za to tak często wychwalana paroksetyna w ogóle nie sprawdziła się na tym polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PATRYK29 mi chyba nie leży to nocnoporanne piwo :( żygac mi sie chce.

 

INEZKA jak tam polowanie ?

 

NOVYMIVO no kop sie przyda :)

 

jeszcze sie zmusilam wyjsc z domu, rodzinna impreza...zimny prysznic makijaż i jadę. Ale po wenli to wyrąbane na wszystko i śmiać mi sie chce sama nie wiem z czego :)

 

Ja mam nadzieje, ze ty codziennie nie pijesz browara??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight- obys miał racje :)

Jednak troche sie martwie, bo odkad zaczelam brac leki to nie mam na nic siły.

Przed braniem lekow mialam tylko lęki i natręctwa, a po 1 tabletce esci nie umialam wstac z lozka.

Myslałam sobie, dobra przeleze ten najgorszy czas, ale esci bralam tylko kilka dni..

Po odstawieniu wszystko wrociło do normy (poza apetytem), normalnie wychodziłam z domu. Pozniej dostałam wenle i znowu leże :(

 

Chyba mam bardzo wymęczony organizm :(

2 prace mi już przeleciały koło nosa przez to zmęczenie :evil::evil:

Nienawidze tego siedzenia w domu :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Wiem, że to wątek o wenlafaksynie a ja mam pytanie odnośnie sertraliny. Ale w tamtym wątku prawie nic się nie dzieje w przeciwieństwie do tego co jest tutaj :D Mianowicie. Jak to jest możliwe, że sertralina nie jest lekiem uzależniającym skoro wykazuje niewielkie powinowactwo do receptorów benzodiazepinowych i GABA. Z tego co mi wiadomo to wszystko co oddziałuje na GABA jest uzależniające. A swoją drogą sertralina działa na mnie bardzo dobrze :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo, Ja też jestem trochę zamulony. Mam też parę innych skutków ubocznych, ale jednocześnie ładnie wyciszyła mnie i moje lęki. Dobrze działa na fobię społeczną. Niemal tak dobrze jak kiedyś wenlafaksyna :smile: Tylko, że wenlafaksyna działała jeszcze lepiej na depresję. Ja kompletnie zamulony byłem na paroksetynie a i działania przeciwlękowego prawie w ogóle nie odczuwałem.

 

-- 27 cze 2015, 21:17 --

 

Jestem bardzo zadowolony z działania sertraliny chociaż przez pierwszych kilka tygodni dała mi popalić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOVYMIVO dzieks za miłe słowa :) tak masz racje 100000% życie we mnie jest :) zawsze bylam zwariowana hehe a teraz jestem na imprezce na disco i jest zajebiscie. Czuje, że żyje :):):)

 

PATRYK29 no codzien NIE :):):) never hehe nie martw sie :) mądra ze mnie dziewczynka :) a jak mi sie piwko przytrafi to nie biorę trittico

 

-- 28 cze 2015, 00:49 --

 

ILL234 spox mozesz liczyć na moje wsparcie :)

ja biore apap:)

co do bóli to mi przeszły jak depra minęła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szaraczek, i to najwazniejsze ze jestes zadowolony. A na temat uzalezniania leków antydepresyjnych to ja uwazam jak moj lekarz ze to bzdura. Juz 2 razy odstawiłam i nie mam zadnych checi by wrocic, wiec zalezy jak ktos reaguje. Jeden odstawi kawe i nie moze zyc itd. wiec tez mozna powiedziec ze kawa uzaleznia :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×