Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

artur1978, Ja biore wenle 225mg, rano 150mg i na noc 75 i w trakcie dnia dokladam tianeptyne, po jakims czasie czuje oszolomienie i lekkie otepienie, te leki sie chyba jednak gryza w jakis sposób no i zawroty glowy tez wystepuja, co to moze byc to przejdzie, aha jak wyjde na powietrze to mi to przechodzi, jak wróce do domu i usiade na kompa to znowu to samo. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk na dworzu swierze powietrze mozg lepiej dotleniony to sie lepiej czujemy ;)

 

-- 26 cze 2015, 15:13 --

 

Inez wiecej sexu to i apetyt bedzie lepszy :P

 

To ja wiem, ze sie dotleniamy na dworze, ale nie zmienia to faktu, ze jak wróce to problem wraca, przeciez nie moge byc ciagle na dworze. :mrgreen:

 

-- 26 cze 2015, 15:19 --

 

Akurat kwestie sexu znow mnie interesują, więc tu też zmiana na plus :).

 

Oznacza to duza poprawe. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki seksik po przebudzeniu jest fajny :D

 

-- 26 cze 2015, 15:32 --

 

Patryk no to co przynajmniej będziesz dobrze dotleniony :P Ino żeby to powietrze gdzie indziej Ci nie poszlo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz, że wenla to znacznie lepszy kaliber? Chodzi mi o taki lek, który nie zaburza procesów poznawczych, czyli np. pamięci, koncentracji, bo wybieram się na studia i muszę być w jak najlepiej formie. Czy wenla tłumi emocje, bo po paro czuje się taki zobojętniały, tak jakbym nie mógł odczuwać przyjemności, radości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz, że wenla to znacznie lepszy kaliber? Chodzi mi o taki lek, który nie zaburza procesów poznawczych, czyli np. pamięci, koncentracji, bo wybieram się na studia i muszę być w jak najlepiej formie. Czy wenla tłumi emocje, bo po paro czuje się taki zobojętniały, tak jakbym nie mógł odczuwać przyjemności, radości.

Wszystkie leki z komponentem SSRI tlumia emocje bo serotonina (w duzym uproszczeniu) jest negatywnei sprzezona z dopamina.

Wenla raczej nei wplywa na kognicje chociaz u niektorych wywoluje sennosc w trakcie dnia.

 

Poza tym od przepisywanai i dobierania lekow jest lekarz a nie ludzie z forum, nawet nei wiemy co ci jest a mamy ci leki dobierac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że na każdego lek działa inaczej.

Nieprawda, gdyby tak bylo to leczenie nie mialoby sensu.

Sa raczej grupy pacjentow dobzre odpowiadajacyych, srednio odpowiadajacyh i nei odpowiadajacych.

Nie spotkalem sie jeszcze z tym zeby wenla leczyla anhedonie (poza przypadkami hipomanii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, na 18 idę.

 

-- Pt cze 26, 2015 4:31 pm --

 

Denerwuje się, nie wiem czemu.

 

-- Pt cze 26, 2015 4:40 pm --

 

Prawda jest taka, że na każdego lek działa inaczej.

Nieprawda, gdyby tak bylo to leczenie nie mialoby sensu.

Sa raczej grupy pacjentow dobzre odpowiadajacyych, srednio odpowiadajacyh i nei odpowiadajacych.

Nie spotkalem sie jeszcze z tym zeby wenla leczyla anhedonie (poza przypadkami hipomanii).

Ok, może masz rację. A co sądzisz o leczeniu lęku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, na 18 idę.

 

-- Pt cze 26, 2015 4:31 pm --

 

Denerwuje się, nie wiem czemu.

 

-- Pt cze 26, 2015 4:40 pm --

 

Prawda jest taka, że na każdego lek działa inaczej.

Nieprawda, gdyby tak bylo to leczenie nie mialoby sensu.

Sa raczej grupy pacjentow dobzre odpowiadajacyych, srednio odpowiadajacyh i nei odpowiadajacych.

Nie spotkalem sie jeszcze z tym zeby wenla leczyla anhedonie (poza przypadkami hipomanii).

Ok, może masz rację. A co sądzisz o leczeniu lęku?

Jzu o tym kiedys psialem ze to statystyka, wenlafaksyna jest skuteczna w leczeniu leku bardziej niz palcebo ale to nei oznacza ze dziala u 100%.Z drugiej strony to dziwne pytanie bo skoro bralas i zadzialalo kiedys to chyba jest najlepsze doswiadczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po lekarzu. Dalej te same dawki z tym, że tym razem lekarz dał mi 2 tyg zwolnienia. Stwierdził, że jak mam już za sobą ten najgorszy czas skutków ubocznych leku to powinnam się skupić na sobie, a nie myśleć o tym czy iść czy nie iść do pracy. W sumie to nie wiem co mam zrobić. Głupio mi, że przez lęki mam siedzieć w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×