Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

agusiaww, Mozna sie przeciez spotykac poza miastem w którym sie mieszka i przeciez tak ludzie robia najczesciej zeby nikt sie nie dowiedzial, kiepski argument agusia, :D

Co do czekolady to nie chodzi o sama serotonine tylko fenyloalanine, które sie wytwarza w mózgu, jest to aminokwas egzogenny, mózg naturalnie produkuje ten aminokwas, odpowiada równiez za stan zakochania sie, czekolada jak najbardziej podnosi nastrój i znosi uczcucie zmeczenia, ale najlepsza jest gorzka czekolada a nie milka z orzechami.

 

No jasne ze mozna tak robic :P Czekolada to duzo magnezu przedewszystkim i to on tez odpowiada za nasze samopoczucie ;)

 

-- 26 cze 2015, 13:42 --

 

Ja mam tylko problem z zasypianiem. Jak zasne to przespie calą noc ;)

Naprawde nie przeszkadza mi to, nie chce brac dodatkowych lekow ;)

 

Mozliwe, ze mam 'plytki' sen i przez to jestem juz od rana zmeczona?

Jezeli tak, to faktycznie pogadam z lekarzem o czyms na sen.

 

No to moze przed snem zrob cos co Cie zmeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np mieszkam na malej wsi,u mnie nawet nie ma gdzie wyjść :P do miasta mam 5 km wsiadam na motor i jade :D Do kościoła nie chodzę bo jestem ateista,czasem tylko na spacer ide z dziewczyna jak przyjedzie ;) do miasta lubię jeździć bo można popatrzeć na fajne laski :D Zwlaszcza lubię jak jade motorem ulica i ten ich wzrok skierowany na mnie,to mnie rajcuje :D Lub gdy parkuje motor,ściągam kask,czarne oksy i gdy w pobliżu jest jakas fsjna dziewczyna,a ona się na mnie patrzy i ten blysk w oku :P

 

-- 26 cze 2015, 13:57 --

 

Ill no te zmęczenie jest najgorsze i w dodatku jak nie można zasnąć,ja ostatnio chodzę o 4 spać ale budzę sie bardziej wypoczęty ;)

 

-- 26 cze 2015, 13:59 --

 

Ill musisz czekać aż wenla zacznie działać,byc może inne leki zaburzaja działanie wenli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w wielkim miescie i jak wiem, ze musze gdzies jechac tramwajem to mi słabo ;/

 

Odkad zaczelam brac wenle to jeszcze bardziej nie chce mi sie wychodzic z domu.

Nie wiem czy mi sie pogorszyło, czy tak ciezko wchdze na lek.

 

Od 1 tabletki mineły mi napady płaczu, ale tez nie wiem czy to wenla czy nie mam siły plakac (czyli mi sie pogorszyło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkad zaczelam brac wenle to jeszcze bardziej nie chce mi sie wychodzic z domu.

Nie wiem czy mi sie pogorszyło, czy tak ciezko wchdze na lek.

Mam dokładnie tak samo tylko, że ja biorę już wenlę jakieś 4 miesiące. :-| Dzisiaj muszę jechać do rodziców, jak sobie pomyślę o tym, że znowu nie odpocznę w weekend aż mnie skręca i jeszcze bardziej mi sie nic nie chce. A to nie jest tak, że nie chcę odwiedzić rodziców tylko ta jazda, zabranie ze sobą jakichś tam rzeczy, powrót itd, itp, ilość czynności jest strasznie zniechęcająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast dzięki trittico wreszcie śpię i nie wstaje o 4 ani się nie budzę. Tu jest zdecydowanie duża zmiana. Tylko ja to bym chciała nie brać 2 leków i mam nadzieję, że niedługo będę mogła trittico odstawić.

Co do tych zwrotów głowy czy jakby to nazwać. W samochodzie w ogóle nie mam z tym problemu. To jest tylko wtedy kiedy chodzę/stoję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ill ten lek dlugo sie rozkręca,ja dopiero po półtora miesiąca poczułem jakas tam poprawę.

 

Patryk ten blysk oznacza weź mnie tu i teraz :P

 

-- 26 cze 2015, 14:11 --

 

Malami to masz przerąbane wenla powinna Cie zaktywizowac tym bardziej ze jest to 4 miesiąc.

 

-- 26 cze 2015, 14:13 --

 

Po wenli mi się śpi dobrze,jak juz zasne to jest gitara ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MalaMi1001- 4 miesiące to bardzo długo.

Mam nadzieje, ze na mnie podziała...

Moze dorzuc mirte? Takie polączenie podobno każdego wyciagnie z lozka.

Jak to mi nie pomoze, to chyba juz tylko prąd -.- :D

 

Czytałam, ze wenla pomaga na bole miesni.

Ciezko mi uwierzyc ze ten okropny bol to od deprechy :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MalaMi1001- 4 miesiące to bardzo długo.

Mam nadzieje, ze na mnie podziała...

Moze dorzuc mirte? Takie polączenie podobno każdego wyciagnie z lozka.

Jak to mi nie pomoze, to chyba juz tylko prąd -.- :D

 

Czytałam, ze wenla pomaga na bole miesni.

Ciezko mi uwierzyc ze ten okropny bol to od deprechy :pirate:

 

Z ta mirta to ostroznie i kontroluj wage, bo za jakis czas mozesz miec problem ze wstaniem z lózka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk heh motor i ja to to samo :P

 

Ill po co mieszanki jakies jak wenla ma działać to bedzie dobrze ;)

 

-- 26 cze 2015, 14:27 --

 

Co do buli to niby tez na to działa ale i tak czasem mnie boli glowa albo mięśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk- a ile brales i jak długo?

 

 

Podobno wenla+mirta nie powoduje tycia.

Czytałam, ze ludzie nie mieli tych napadów głodu jak przy samej mircie.

 

Ponad pól roku bralem mianseryne+paroksetyne, potem escitalopram+mianse, ogólnie rzecz biora tylko zamulenie i brak jakiejkolwiek checi do dzialania, jak trup sie czulem, ale miansa i mirta maja pewne dzialanie przeciwdepresyjne, ale na poczatku kurwa strasznie zamulaja masakra, jak szedlem do pracy po tym to ledwo chodzilem, w robocie sie nawety pytali czy cos pilem albo bralem bo nie fajnie. :pirate:

Wenla powinna pobudzac troche i zmniejszac glód, ale to i tak mija i potem normalnie chce sie jesc a nawet nadrabiasz stracone kg, bo organizm sam o to prosi jak wczesniej sie glodzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emil- czekam cały czas ;)

 

Patryk- Ja przed wenlą brałam kilka dni esci i straciłam aptetyt.

Niestety nie wrocił mi po odstawieniu esci, dopiero jak dostałam nowe leki to zaczełam jeść.

 

Na razie nie mam zadnych napadów głodu. Jak zaczne tyc to pewnie odstawie, bo nie chce dodatkowych zartwień ;/

Na zagranicznym forach przeczytalam, ze to combo nie tuczy i mam taką nadzieje ;)

 

Po nieudanej probie wejscia na esci to sie dopiero załamałam. Jadłam na siłe, a wszystko smakowało jak stary kapec.

 

na razie nie jestem ani zamulona, ani pobudzona.

 

Musze powiedziec lekarzowi o tych bolach miesni, bo nie jestem pewna czy to od deprechy.

Wystarczy, ze zrobie kucyk i juz mnie bolą rece ;o stopy mnie bolą cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bralem 5 lat temu 150mg wenli + 30mg mirty i senny bykem tylko pieerwsze 3 dni, pozniej jak mirta zaskoczy to jzu w ogole nie ma dzialania nasennego.

Chec na zarcie jest i trzeba sie kontrolowac, a jak ktos sie nie rusza i juz jest otyly to moze byc dramat.

Tak samo mianseryna 2,5mg doraznie mnie zwala z nog ale jak pobralem 10mg kilka dni to nie moglem spac taki bylem nakrecony.

 

receptory H1 bardzo szybko sie downreguluja i wtedy zostaje narastajacy efekt na NA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewał ktos u siebie fibromialgie?

 

Podobno to ukryta depresja.

Naprawde bardzo mnie bolą miesnie i ciezko mi sie przekonac, ze to od deprechy.

 

 

Artur- ja biore tylko 15mg.

Poza tym mam dobrą przemiane, jestem bardzo szczupla.

Mam nadzieje, ze nie przytyje ;)

Zresztą nawet nie wiem czy na mnie dziala, ale raczej nie..

Lekarz powiedzial, ze 15mg powinno mie uspic, a nie usypia :roll:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×