Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

artur1978, Wcale nie "minimalne" a "niewielkie" a to spora różnica.

 

-- 28 cze 2015, 21:35 --

 

artur1978, Sertralina powoduje lęki? Przecież to jest również lek przeciwlękowy. Działa między innymi na lęk napadowy, fobię społeczną itd.

 

-- 28 cze 2015, 21:37 --

 

Mało tego. Zaryzykowałbym stwierdzeniem, że sertralina przeciwlękowo nie odbiega znacząco od wenlafaksyny.

 

Zadna roznica, dzialania na GABA praktycznie nie ma.

Na poczatku powoduje leki u wielu osob podobnie jak wenla, patrz Inez i inni.

Pozniejsze dzialanie przeciwlekowe to inna kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSRI bardzo dobrze dzialaja na fobie spoleczna sam sie o tym przekonalem bedac na paro ;)

Emilk ty masz pewnie podrabiane tabletki i zalezy na ktore trafisz w blistrze. Raz jest wenla raz cukier i dlatego chce ci sie spac.

Inez zlapala wilka !!!!

 

Heh nie to pewnie skoki cisnienia bo jest nie stabilna pogoda :P Inez pewnie dlugo siedziala na betonie idlatego wilka zlapala :D

 

-- 28 cze 2015, 23:58 --

 

Albo ma wymieszane i bierze na chybił trafił :P "To dzisiaj może wezmę tę... Eee, wszystkie są białe...". :mrgreen:

 

Rosyjska ruletka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jest miedzynarodowy dzien bez tabletki ! Jutro nie bierzemy prochow, paradoksalnie bedziemy czuc sie duzo lepiej. Nie mozecie spac, no tak caly dzien przegibany w lozeczku, wiec w nocy sie tylko z lodowki podjada i siedzi na kompie :D

 

Ja i ytak jem cukierki to co mi tam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie sie chwalic ale co tam :

http://www.liveleak.com/view?i=00b_1435504229

Ta niebieska fura to moja, kolor niebieski pasuje do moich oczu

 

-- 28 cze 2015, 23:16 --

 

Ale jaja minuta nie minela a juz mam skrzynke na wiadomosci zapelniana,same dupy do mnie pisza, nawet inez jhahahahahahahha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie sie chwalic ale co tam :

[urlhttp://www.liveleak.com/view?i=00b_1435504229][/url]

Ta niebieska fura to moja, kolor niebieski pasuje do moich oczu

 

Fajna ;) a to taka moja skromna troszke juz stara ale daje rade https://www.youtube.com/watch?v=WPqIT_Ed3b0 ;)

 

-- 29 cze 2015, 00:24 --

 

Nie lubie sie chwalic ale co tam :

http://www.liveleak.com/view?i=00b_1435504229

Ta niebieska fura to moja, kolor niebieski pasuje do moich oczu

 

-- 28 cze 2015, 23:16 --

 

Ale jaja minuta nie minela a juz mam skrzynke na wiadomosci zapelniana,same dupy do mnie pisza, nawet inez jhahahahahahahha

 

haha dobre Inez chyba przesadziles z kratomem :P

 

-- 29 cze 2015, 00:27 --

 

Jak jestem wkurwiony to lepiej nie zadzierac

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadlem tylko na chwile zeby powiedziec DZIEWCZYNY NIE PISZCIE JUZ DO MNIE BO SKRZYNKA MI SIE ZAWIESILA I SERWER NIE WYRABIA, wracac do kuchni !!!!

Emilk- kiedys sie poscigamy, obiecuje tylko prawko najpierw zrobie !

 

-- 28 cze 2015, 23:35 --

 

w sumie to nie powinienem upubliczniac wiadomosci pw ale ten kwiatek dostalem od inez :

"Novymivo , juz sie spakowalam i nie gniewaj sie ze na poczatku Ciebie ignorowalam. Droczylam sie z Toba zeby sprawdzic jak bardzo Tobie na mnie zalezy. Czuje motylki w brzuszku, podaj adres , jutro przylatuje. ps pamietaj podjedz po mnie ta niebieska gablota, pzd Twoja inez :* :* :* "

hahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadlem tylko na chwile zeby powiedziec DZIEWCZYNY NIE PISZCIE JUZ DO MNIE BO SKRZYNKA MI SIE ZAWIESILA I SERWER NIE WYRABIA, wracac do kuchni !!!!

Emilk- kiedys sie poscigamy, obiecuje tylko prawko najpierw zrobie !

 

-- 28 cze 2015, 23:35 --

 

w sumie to nie powinienem upubliczniac wiadomosci pw ale ten kwiatek dostalem od inez :

"Novymivo , juz sie spakowalam i nie gniewaj sie ze na poczatku Ciebie ignorowalam. Droczylam sie z Toba zeby sprawdzic jak bardzo Tobie na mnie zalezy. Czuje motylki w brzuszku, podaj adres , jutro przylatuje. ps pamietaj podjedz po mnie ta niebieska gablota, pzd Twoja inez :* :* :* "

hahahaha

 

Hahahah jua pierdziele sikam se smiech :D xD

 

-- 29 cze 2015, 00:49 --

 

Tylko jak ja wezmiesz ta gablota i ja przewiziesz to tydzien bedziesz myl srodek wozu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk a co inez sie nie myje czy co ze tak piszesz ? Mam skore , czyszczenie jest w cenie, moze folia ochronna taka do malowania wyloze , jak myslisz ?

 

Nie jak Ci zwymiotuje :P mozesz dac spokojnie folie pozniej tylko ja sciagniesz razem z zawartoscia i po sprawe :D

 

-- 29 cze 2015, 01:03 --

 

To moze mnie zabierze ze soba i razem wpadniemy do Ciebie :P

 

-- 29 cze 2015, 01:03 --

 

Ja bede prowadzil a wy na tylnym siedzeniu i pozniej zmiana heh :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk jak ja pierwszy bede z inez na tylnim siedzeniu to nie bedzie juz potrzebna zmiana bo albo przypierdolisz w drzewo i nas zabijesz, albo inez dostanie zawalu jak zobaczy co tam mam schowanego :D

Inez mowi ze nie wezmie Ciebie ze soba bo jeszcze mnie jej odbijesz a to roznie bywa, wiesz jak to jest.

 

-- 29 cze 2015, 00:40 --

 

emilk jak ja pierwszy bede z inez na tylnim siedzeniu to nie bedzie juz potrzebna zmiana bo albo przypierdolisz w drzewo i nas zabijesz, albo inez dostanie zawalu jak zobaczy co tam mam schowanego :D

Inez mowi ze nie wezmie Ciebie ze soba bo jeszcze mnie jej odbijesz a to roznie bywa, wiesz jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, tylko schodz z tego shitu powoli, a nie od razu.

 

-- Pn cze 29, 2015 9:07 am --

 

Co do chudniecia/tycia na wenli. Ja biorę krótko, ale u mnie póki co działa "odchudzająco". Jem, bo trzeba i wszystko jedno co. Poprzednim razem też tak miałam. Dopiero po jakimś czasie smak mi wrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, Wcale nie "minimalne" a "niewielkie" a to spora różnica.

 

-- 28 cze 2015, 21:35 --

 

artur1978, Sertralina powoduje lęki? Przecież to jest również lek przeciwlękowy. Działa między innymi na lęk napadowy, fobię społeczną itd.

 

-- 28 cze 2015, 21:37 --

 

Mało tego. Zaryzykowałbym stwierdzeniem, że sertralina przeciwlękowo nie odbiega znacząco od wenlafaksyny.

 

Zadna roznica, dzialania na GABA praktycznie nie ma.

Na poczatku powoduje leki u wielu osob podobnie jak wenla, patrz Inez i inni.

Pozniejsze dzialanie przeciwlekowe to inna kwestia.

 

Aaaaa. Teraz z Tobą się zgadzam. Nie sprecyzowałeś wcześniej, że te wywoływanie lęków przez sertralinę to tylko przy jej wdrażaniu się na początku leczenia. Myślałem, że masz na myśli już sam okres kiedy sertralina zaskoczy. Tak to się z Tobą zgadzam. Sam przez pierwsze 3 tygodnie leczenia miałem nasilone lęki na niej. Ale później stopniowo zmniejszały się aż do całkowitego ustąpienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×