Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Patryk29, Dokładnie tak było. Nie miałem też żadnych skutków ubocznych przez pierwsze 3 miesiące. I dopiero jak wenla zaczęła działać to pojawiła się ogromna potliwość. Budziłem się co rano cały mokry wraz z pościelą. Tak się złożyło, że wenla zaskoczyła u mnie jakoś w lutym w samym srodku mroźnej zimy. Pamiętam, że chodziłem po dworze w mrozie a było mi tak dobrze, ciepło. Bardzo przyjemne uczucie. Na dodatek w tych chwilach w których do tej pory doświadczałem lęków pojawiało się zamiast nich przyjemne uczucie dreszczy. To było niesamowite wręcz. I te świetne samopoczucie trwało cały czas, do czasu aż odstawiłem wenlę z dnia na dzień bo uznałem, że już nic mi nie jest. I to był jeden z największych błędów w moim życiu. Wszystko wróciło w kilka dni po odstawieniu z dużo większym nasileniem. Bałem się własnego cienia. Dosłownie. Budziłem się co chwilę w nocy z atakami paniki, płakałem bez powodu, miałem jakieś urojenia lękowe. Do tego objawy fizyczne (objawy grypopodobne, nudności, zawroty głowy, ból głowy). To było straszne. I co gorsza. W miarę upływu czasu tylko niektóre z tych rzeczy ustępowały. W zasadzie tak jak wszystkie dolegliwości fizyczne ustąpiły tak z psychicznych pozostały: lęk, ataki paniki, nerwowość, zaburzenia snu. Po kilku miesiącach męczarni postanowiłem wraz z lekarzem, że wrócę do leku. Zażywałem przez kilka miesięcy, ale to była kompletna klapa. Zero działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie można przerwywac leczenia jak jest dobrze,nawet zmniejszenie dawki moze narobić małego balaganu,jesli odstawi sie nawet stopniowo i jestesmy bez lekow to i tak za jakis czas bedzie pogorszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, Teraz już to wiem.

 

-- 28 cze 2015, 17:32 --

 

emilk, Poza tym trzeba pamiętać, że leki tylko maskują objawy. Jeśli w czasie działania leku nic się nie robi ze sobą (mam tu na myśli psychoterapię) to i tak wszystko wróci po odstawieniu ponieważ leki nie leczą przyczyny a tylko objawy. Leki nie zmienią Twoich schematów myślenia które wywołały depresję i nerwicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, ja odstawialam dwa razy. stopniowo i było ok.3 tygodnie to nie jest stopniowo. Za 1 razem odstawiałam stopniowo przez kilka m-cy. Za 2 juz w ciagu kilku dni i było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, Teraz już to wiem.

 

-- 28 cze 2015, 17:32 --

 

emilk, Poza tym trzeba pamiętać, że leki tylko maskują objawy. Jeśli w czasie działania leku nic się nie robi ze sobą (mam tu na myśli psychoterapię) to i tak wszystko wróci po odstawieniu ponieważ leki nie leczą przyczyny a tylko objawy. Leki nie zmienią Twoich schematów myślenia które wywołały depresję i nerwicę.

 

Nie do konca tak jest, ze one maskuja objawy, one posrednio jednak lecza, bo prowadza do neurogenezy, tez wazne, jest skad depresja sie wziela, niby psychoterapia jest taka wspaniala i wogóle a ja chodzilem troche i huja mi to dawalo tak na prawde, poza tym jesli masz psychoterapie na nfz to jeszcze sie oplaca chodzic, ale jak masz za to placic to juz niech sie oni pierdola wszyscy, z tymi psychologami i terapeutami, wszyscy tylko siano chca sciagac, a pacjenta maja w pizdzie. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety po wenli chudne, nie mam za bardzo apetytu i chec do wysilku fizycznego wieksza z 2 kilo juz zgubilem gdzie i tak wyzylowany juz bylem.Z 4 kilo niedowagi mam do mojej normalnej wagi.

Od trzech dni biore 1/4 Valdoxanu ktory bardzo dobrze na mnie dziala i widze jak mocno wenla splaszcza emocje i wali po dopaminie negatywnie. Normalnie jakby mi ktos szare okulary zdjal.

Doloze jeszcze mirte na 1 miesiac i kolo 15 sierpnia bede odstawial jak hipomania nei wskoczy, nei ma co sie meczyc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, A jak Valdoxan na Ciebie działa? Co Ci dobrego daje? :smile:

 

Na mnie dziala super tylko tolerancja sie pojawia, wiec staram sie go zostawic (podobnie jak tianeptyne) na te czasy keidy naprawde bede w czranej dupie.

Leczy mnie z anhedonii, czuje sie po prostu szczesliwy, muzyka pieknie brzmi, jestem rozesmiany i pogodny, dobrze nastawiony na ludzi. Nie jest to hipomania, nie ma tego napedu i wyobrazen o wlasnej wielkosci ale po prostu czuje sie chyba tak jak powinien sie czuc zdrowy czlowiek.

Teraz pobiore kilka dni bo wenla mnie tak splaszczyla ze juz nie moglem wytrzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o wenli stal sie chyba głównym tematem na forum ;).

Najlepsza ekipa jest tutaj, jeszcze troche to bedzie jak w hydepark-u :).

 

-- 28 cze 2015, 18:46 --

 

Jesteście zadowoleni z działania wenlafaksyny?

Ja bardzo srednio, fobii mi super nie wyleczyla, ale tez nie jestem na niej zamulony wiec nie ma tragedii. Najlepiej poradzila sobie z depresja i przybiciem u mnie. Ja polecam kratom :D, to jest zajebisty specifik i jeszcze na mnie o dziwo dziala hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo, Tak czytam sobie ten wątek o wenlafaksynie od dłuższego czasu i zauważyłem, że jesteś wielkim fanem tego kratomu :D Ale ja jednak pozostanę przy tradycyjnych lekach przeciwdepresyjnych ;)

 

-- 28 cze 2015, 19:10 --

 

novymivo, Kiedyś wenla cudownie u mnie zadziałała na fobię społeczną :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×