Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUWOKSAMINA (Fevarin)


Lu_80

Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

59 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      41
    • Nie
      10
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Fevarin wyciągnął mnie z najgorszego stanu, Sulpiryd biorę od niedawna i chyba, gdyby nie to, że odczuwam dość mocno zwiększenie prolaktyny w organizmie stwierdziłabym, że biorę jakieś placebo. Chociaż czasami tak jakby miał lekkie działanie aktywizujące. Clonazepam jak większość benzo zawsze na propsie. <3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulpiryd biorę od niedawna i chyba, gdyby nie to, że odczuwam dość mocno zwiększenie prolaktyny w organizmie stwierdziłabym, że biorę jakieś placebo

Chyba wiem co masz na myśli Luluu :mrgreen:

a mnie sulpiryd (co prawda to już dawka 400mg) dobrze postawił na nogi - no i rzeczywiście aktywizuje, choć dzień jak dzień - bywają lepsze i gorsze.

 

-- 01 lis 2014, 21:24 --

 

Fevarin wyciągnął mnie z najgorszego stanu, Sulpiryd biorę od niedawna i chyba, gdyby nie to, że odczuwam dość mocno zwiększenie prolaktyny w organizmie stwierdziłabym, że biorę jakieś placebo. Chociaż czasami tak jakby miał lekkie działanie aktywizujące. Clonazepam jak większość benzo zawsze na propsie. <3 :D

 

...z najgorszego stanu... cieszę się czytając te słowa - bo tak właśnie ostatnio mam. Przechodzę ciężkie epizody :) Brałeś wcześniej może paroksetynę lub citalopram? Do tej pory najlepiej na mnie działały i wyciągały mnie z dna. Jeżeli tak to może mógłbyś porównać to z flu? Jeżeli nie brałeś to nie było tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulpiryd biorę od niedawna i chyba, gdyby nie to, że odczuwam dość mocno zwiększenie prolaktyny w organizmie stwierdziłabym, że biorę jakieś placebo

Chyba wiem co masz na myśli Luluu :mrgreen:

:D :D :D

 

nirage: Nie brałam żadnego z tych. O paroksetynę pytałam ostatnio lekarza czy może by nie spróbować, ale powiedział, że lepiej nie, bo ludzie strasznie narzekają na skutki uboczne (a ja mocno uczulona jestem na to :mrgreen: ), a poza tym musiałabym wtedy odstawić Fevarin.

Aha i jestem kobietą. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulpiryd biorę od niedawna i chyba, gdyby nie to, że odczuwam dość mocno zwiększenie prolaktyny w organizmie stwierdziłabym, że biorę jakieś placebo

Chyba wiem co masz na myśli Luluu :mrgreen:

:D :D :D

 

nirage: Nie brałam żadnego z tych. O paroksetynę pytałam ostatnio lekarza czy może by nie spróbować, ale powiedział, że lepiej nie, bo ludzie strasznie narzekają na skutki uboczne (a ja mocno uczulona jestem na to :mrgreen: ), a poza tym musiałabym wtedy odstawić Fevarin.

Aha i jestem kobietą. :P

 

hehe :) sorry Kobieto :) Skoro fevarin Ci pomógł to po co chciałaś zmieniać na paroksetynę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nirage, Bo wszyscy na czacie tutaj mówili, że to najlepszy lek przeciwlękowy, a to głównie mi doskwiera i ostatnio się mocno nasiliło, więc wiedziałam, że przy wizycie u lekarza będzie jakaś zmiana w tabletkach, bo sam Fevarin nie daje już rady.

PS. Biorę go od 5 lat prawie bez przerwy. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nirage, Bo wszyscy na czacie tutaj mówili, że to najlepszy lek przeciwlękowy, a to głównie mi doskwiera i ostatnio się mocno nasiliło, więc wiedziałam, że przy wizycie u lekarza będzie jakaś zmiana w tabletkach, bo sam Fevarin nie daje już rady.

PS. Biorę go od 5 lat prawie bez przerwy. :mrgreen:

Bierzesz rano? Wieczorem? W jakiej dawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nirage, Dawka 1 tabletka dziennie 100mg, biorę kiedy mi się przypomni, czasem rano, czasem wieczorem.

lunatic, Może tak, może nie. Każdy organizm jest inny. Ludzie nawet przy zamiennikach czują różnicę. Z tego co pamiętam to przy Fevarinie przez pierwsze kilka dni miałam zawroty głowy i nudności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luluu A próbowałaś już odstawiać Feva ? Bo podobno wtedy zaczynają się jazdy ( po tak długim braniu ), jak się chce antydepa odstawić ...

I cały czas na Ciebie tak samo dobrze działa ?

 

nirage Wiesz, faceci to mogą pewnie nawet 400 mg Sulpirydu, babki już niekoniecznie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic zależy, w podstawowych dawkach to pewnie fevarin będzie ich dawał mniej, fevarin jest dużo słabszy serotoninowo. Ja chyba najlepiej tolerowałem fevarin z tej grupy leków. Jest "delikatny" bardziej w działaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiol A pomógł Ci chociaż fevarin ?

 

Kurczę, do bani z tymi ubokami ... ja znowu gdzieś czytałam, że fluwoksamina jako pierwszy lek z grupy ssri wprowadzony na rynek daje najwięcej uboków i dlatego jest tak rzadko przepisywany przez lekarzy. A tu znowu Luluu pisze, że bierze już od 5 lat :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, Próbowałam zmiany 2 razy, po ok. 2 latach? Nie pamiętam już dokładnie. W każdym razie nowe leki się nie sprawdziły jako zastępstwo Fevarinu. Był czas, że brałam półtorej tabletki, czyli 150 mg., a kiedy nie było to potrzebne to wracałam do 100 mg. Wydaje mi się, że działa troszkę słabiej niż kiedyś, ale ciężko powiedzieć. Może po prostu mój stan pogorszył się ze względu na sytuację życiową, a nie dlatego, że Fevarin słabiej działa. :bezradny:

Arasha, Uboki miałam tylko na samym początku przez kilka dni. Potem to już jak cukierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luluu A próbowałaś już odstawiać Feva ? Bo podobno wtedy zaczynają się jazdy ( po tak długim braniu ), jak się chce antydepa odstawić ...

I cały czas na Ciebie tak samo dobrze działa ?

 

nirage Wiesz, faceci to mogą pewnie nawet 400 mg Sulpirydu, babki już niekoniecznie 8)

oj tam, oj tam :) jedyne co Ci grozi to mlekotok :)

 

-- 02 lis 2014, 08:07 --

 

Arasha, Próbowałam zmiany 2 razy, po ok. 2 latach? Nie pamiętam już dokładnie. W każdym razie nowe leki się nie sprawdziły jako zastępstwo Fevarinu. Był czas, że brałam półtorej tabletki, czyli 150 mg., a kiedy nie było to potrzebne to wracałam do 100 mg. Wydaje mi się, że działa troszkę słabiej niż kiedyś, ale ciężko powiedzieć. Może po prostu mój stan pogorszył się ze względu na sytuację życiową, a nie dlatego, że Fevarin słabiej działa. :bezradny:

Arasha, Uboki miałam tylko na samym początku przez kilka dni. Potem to już jak cukierki.

Luluu, po co zmieniałaś skoro działało? Szukałaś zamiennika leku który działa? Teraz to rozumiem, że minęło 5 lat i generalnie może być gorzej, bo nie czarujmy się - Feva zrobiła dużą pieczątkę na Twoim mózgu i nie będzie działał tak jak kiedyś - albo już praktycznie są to strzępy działania. Jeżeli dobrze rozumiem wszystko co czytam to Seroxat 20mg powinien załatwić sprawę - chyba, że lubisz zamienniki to Parogen wydawał mi się najbardziej zbliżony. Piszę o zamiennikach bo nie każdego stać aby wrzucić 60-70 zł na 28 tabsów. Luluu - sprawa wygląda następująco :) - ja po 5 latach zmieniam wątek forum na FLUWOKSAMINĘ a Ty przenosisz się na wątek z PAROKSETYNĄ :) Będzie dobrze. Mnie po długiej liście leków którą testowałem dopiero paro podniosło z kolan i działało świetnie przez jakieś... 5 lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nirage Ty planujesz brać antydepresanty przez całe życie :shock: ??? W pięcioletnich seriach ... :mhm:

 

Słyszałam, że leczenie depresji powinno trwać do 1,5 - 2 lat ... nie przez wieki. Jak widać, te wszystkie antydepy mało skuteczne są, skoro bez nich człowiek nie funkcjonuje :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiol A pomógł Ci chociaż fevarin ?

 

Kurczę, do bani z tymi ubokami ... ja znowu gdzieś czytałam, że fluwoksamina jako pierwszy lek z grupy ssri wprowadzony na rynek daje najwięcej uboków i dlatego jest tak rzadko przepisywany przez lekarzy. A tu znowu Luluu pisze, że bierze już od 5 lat :roll:

Ja wiem czy pomógł, nie umiem Ci odpowiedzieć na to pytanie. W pewnym stopniu pomógł, głównie przez zmniejszenie lęku.

Tak to stary lek, ale nie spotkałem się opiniami czy badaniami które by mówiły że daje najwięcej ubocznych. Z tego co wiem, to właśnie lek który może dawać najmniej skutków ubocznych z tej grupy leków, często też w praktyce tak bywa, są lekarze którzy uważają że to właśnie "delikatny" ssri.

 

Swoją słabą popularność fluwo zawdzięcza pewnej masakrze w Columbine High School, dwóch kolesi zaczęło strzelać do ludzi, zginęło 12 uczniów, nauczyciel a 24 osoby zostało ranne. Później popełnili samobójstwo. Jak się okazało po badaniach, sprawcy byli na fluwoksaminie, poszła za tym gruba afera, lek został wycofany z produkcji, później wrócił na rynek ale nie uzyskał już takiej popularności, nie wiem...może nie miał już takiego marketingu. Jest to też jedyny ssri który nie doczekał się żadnych generyków, przynajmniej w Polsce, nie wiem jak w innych krajach, przez to jest jest chyba najdroższym ssri u nas, bo nie dostaniesz żadnego zamiennika, dla porównania taka paroksetyna to groszowe sprawy.

 

To że daje najwięcej ubocznych z powodu tego że jest najstarszym ssri, to według mnie jakaś bujda.

 

-- 03 lis 2014, 03:35 --

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Columbine_High_School

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiol Dzięki za szczegółowe wyjaśnienia :smile: Popatrz ... w życiu bym nie skojarzyła jakiejś masakry w Stanach z antydepami. Prędzej bym podejrzewała, że się kolesie dragami przyćpali :bezradny:

 

Ja miałam 8 lat temu szansę spróbować to cudo, ale oczywiście ... dałam sobie spokój po 1 tabletce i 78 zeta poszło się paść :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fevarin jest refundowany kosztuje 13,75 http://leki-informacje.pl/leki_refundowane.html więc nie ma tragedii z ceną. Z tą masakrą z fluwoksaminą mogłobyć po prostu tak że inne firmy chciały sie pozbyć konkurenta na rynku i to nagłośniły że to przez fluwo,bądź gość spożywał fluwoksamine i jeszcze inne rzeczy o czym już nie powiedziano.Nie do końca bym wierzył takim aferą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock: 13,75 zł. Ja za fevarin płacę po refundacji 36,74 zł.
:shock: 13,75 zł. Ja za fevarin płacę po refundacji 36,74 zł.

Ja tak samo...

PO-la-cy nic sie nie sta-uo ! Jest dobrze , a będzie jeszcze dobrzej, trzeba dać więcej demokracji, więcej praw człowieka i dla mniejszości seksualnych/religijnych/narodowych , więcej świadczeń socjalnych, jaja bedą tylko jak PSL straci calkiem kontakt z rzeczywistością i tak narobi ze wygra wybory w 2015 XD Także nie narzekajcie na podwyżkę o 250% tylko cieszcie się w ta zimę centralnym i prądem (chociaż mi się wydaję że GazProm będzie tej zimy przeprowadzał generalną konserwację rurociągu do naszego mniej wartościowego kraju tubylczego i gaz bedzie płynął tylko po dnie Bałtyku do kierowników politycznych eurokołchozu omijając mniej wartościowe tereny zamieszkiwane przez zbieraczy sezonowych warzyw i drapaczy zaschniętego gówna z dup niemieckich starców... także "gówno, dupa i kamieni kupa", możemy już nawet dosłownie robić "łaskę" w najbliższych miesiącach XD) bo już od wejścia w życie "pakietu klimatycznego" autorstwa Związku Europejskich Republik Socjalistycznych , którym udelektowała was nasza nowa premierzyca III RP to będziecie się cieszyć jak wam po opłaceniu prądu zostanie na Anafranil... 10zł od paczki strzelam :D W dupach sie od wellbutrinów i pregabalin POprzewracało - w tym hoku nie bedzie metha za wynikhi wybohcze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×