Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przypisano mi leki TRITTICO CR w dawce 150mg, biorę 1/3 na noc. Wziąłem dopiero 2 raz i czuje się źle mam jeszcze większe lęki, czuję się zmęczony jakiś otępiały, bez sił i jest mi słabo. Co prawda szybciej zasypiam ale coś jest nie tak mam jakieś dziwne sny i się budzę co jakiś czas, a rano jeszcze ciężej wstać i mam gorszego doła.

 

Czy miał ktoś takie coś ? czy to normalne ? a może musi się organizm przyzwyczaić ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bralam to jako lek nasenny, najpierw 1/3 tabl, potem 2/3. na poczatku faktycznie pomagało zasnąć, a potem to byl koszmar, bo chodzilam otepiala cale dnie, ciagle mialam zawroty glowy, doslownie chodzilam po scianach, bo ciagle czulam sie zmeczona i praktycznie cala dobre moglam przespac, no i bez przerwy bolala mnie glowa. to nie bylo normalne, to efekt uboczny zle dobranego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2,5 miesięcy biorę seratininę (przez miesiac 50, potem 100)

Ogólnie byłam przekonana że na chwilę obecną pod względem skutków ubocznych jest ok jest ok.

Jednak coś jest nie tak :(.

Odkąd biorę leki wydłużył mi się cykl miesiączkowy z 27 na 31 dni. Powiedziałam o tym psychiatrze a ona tylko zapytała czy mi to tak bardzo przeszkadza i stwierdziła ze chciałabym wszystko kontrolować :roll: . Pomyślałam ok, pewnie przesadzam i nic złego się nie stało, w końcu 31 dni to jeszcze jakby nie było chyba w normie.

Myślałam tak do dzisiaj, bo oto dostałam okres 13 dni po przednim :roll: . No to już raczej nie jest norma :P .

Może to znowu nic tylko taki incydent wywołany moimi myślami czy coś, sama nie wiem czy powinnam się martwić czy nie. W każdym razie możliwe ze te leki maja coś z tym wspólnego.

 

Druga kwestia to moja waga, a mianowicie jej zastój. Tak wiem, że setra ponoć nie wpływa na wagę, ale... .

Od pewnego czasu staram się schudnąć, no i faktycznie chudłam w cztery miesiące 7 kg, tylko że teraz przez ostatni miesiąc schudłam całe 0,5 kg :roll: .

Pomyślałam ok, mięśnie też swoje ważą, więc zaczęłam się mierzyć. Wymiary są większe! Nie wiem o co chodzi :bezradny: .

BMI mam coś koło 21,75-21,88, wiem jest w normie, ale jak trochę schudnę, albo stracę kilka cm to nadal będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha, badaliście sobie cholesterol będąc na SSRI? Ale mi wypierdzieł w górę ponad normę. Jestem szczupły, dużo ruchu mam, dobrze się odżywam, nie jem mięsa i tłuszcz, nie palę, nie piję w ogóle. A tu... bach. Ciekawe czy to po sertrze czy po wenli takie bum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha, badaliście sobie cholesterol będąc na SSRI? Ale mi wypierdzieł w górę ponad normę. Jestem szczupły, dużo ruchu mam, dobrze się odżywam, nie jem mięsa i tłuszcz, nie palę, nie piję w ogóle. A tu... bach. Ciekawe czy to po sertrze czy po wenli takie bum.

 

To ciekawe, w ulotce chyba o tym nie pisali. Natomiast Ketrel i inne neuroleptyki faktycznie mogą podnosić poziom cholesterolu i trójglicerydów. A po odstawieniu wróciło Ci do normy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80, ciekawa sprawa z tym cholesterolem. Ja się nigdy nie prowadziłem tak dobrze jak Ty, było wszystko próbowane i tak dalej, żadnego sportu i diety nigdy, za to cholesterol miałem zawsze albo idealny, albo za niski... Dosłownie miesiąc temu robiłem szerokie badanie krwi, wyszło wszystko git, tylko znowu ten cholesterol - ten 'zły' był na idealnym poziomie, tyle że tego 'dobrego' było trochę za mało. Kazali jeść tran, omega3 i takie rzeczy. To i jem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze o pomoc. Zażywałam ketipinor jakiś rok ale strasznie po nim przytyłam. od dwóch miesiecy prubowałam sama go dstawic i próbować spać bez niego. Teraz dostaje jakichś gorączek , biegunki atp. Czy teraz dopiero po dwóch miesiacach mogły pojawic sie skutki odstawienne ? czy to juz moja paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu,

 

napisz jaką substancję czynną zawiera ten lek, tak się zastanawiam może kwatiepinę ... Jeżeli tak to tu na forum jest obszerny wątek poświęcony lekom zawierającym tę substancję. Co do Twojego pytania - czy mogą to być skutki odstawienne - trudno powiedzieć, zależy jaką dawkę zażywałaś i czy nagle ją przerwałaś bez stopniowego zmniejszania. Organizm każdego reaguje inaczej na przerwanie leczenia, więc tu nie ma reguły. A tak z ciekawości, po zaprzestaniu brania tego leku masz nadal problemy ze snem ?

 

Pozdrawiam - Arasha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie do osób,które brały lek zawierający sertralinę - typu asentra,zoloft.miravil? Dlaczego? Znajomy (64 lata) bierze od kwietnia miravil, na ulotce pisze,że często występuje ból gardła. Psychiatra powiedział mu(we wrześniu),że to nie od leku - jednakże namówiłem go,żeby powoli zmniejszał dawki - i tak ze 150mg zszedł teraz na 50. W sierpniu nie mógł nawet przełykać,jakby miał kluchę w gardle, teraz już lepiej. Od września już lepiej,aczkolwiek od 17-tego bm. jest na 50-tce (nie może przecież nagle odstawić!), a wizytę ma w październiku i mówiłem,żeby lekarza poinformował o zmniejszeniu dawki, bo jak był we wrześniu nie powiedział,że obniżył dawkę do 100. Do laryngologa trudno go namówić. Proszę napisać, czy ten lek może być przyczyną dolegliwości z gardłem - czy ktoś "przerabiał" tą dolegliwość powiązaną z tym lekiem? Dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzej57, brałem w przeszłości sertralinę i nie miałem takich dolegliwości, nie spotkałem się też z tym żeby ktoś o tym wspominał na forum. Faktem jest, że te leki mogą powodować mnóstwo nietypowych skutków ubocznych, nawet takich nie wymienionych w ulotce, ale osobiście nie sądzę żeby problemy Twojego znajomego wynikały ze stosowania tego leku. Na jego miejscu jak najszybciej wybrałbym się do laryngologa jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSRI vs TLPD - skutki uboczne. Czy rzeczywiscie trojpierscieniowce maja ich az tak duzo wiecej od ssrakow? Rozumiem, ze tlpd sa bardziej toksyczne dla narzadow wewnetrznych, ale szczerze mam to w dupie. Chodzi mi glownie o tycie i dysfunkcje seksualne. Skoro za zabojcow libido uwaza sie ssraje, to znaczy ze trojpierscieniowce nie powinny wywolywac tych szkod. o bo przeciez dzialaja na inne receptory. A jesli nie to w takim razie nie wiemy co odpowiada za dysfunkcje seksualne. bo dlaczego wynic wplyw na serotonine skoro inne leki mimo braku powinowactwa tez powoduja dysfunkcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 miesięcy jestem na Setalof 150 mg. Od dwóch tygodni męczy mnie straszna biegunka. Już nie mam na prawdę siły. Niedawno zwiększyłam dawkę i to zapewne od tego. Ale ileż można. Czy jest szansa, że przejdzie, czy nie obejdzie się bez zmniejszenia sertry? Nie chcę zmniejszać dawki, bo lek działa. Co robić? Jest na forum ktoś, kto przez coś takiego przechodził?? Loperamid nie działa, gorzka czekolada też :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

megsiemie lniane polecam na biegunke.Zrób sobie badanie ogólne kału.Odstaw produkty mleczne ,gluten,kawe,mocną herbate.

 

Z leków polecam nifuroksazyd hasco.Mnie pomógł ten lek jak mnie dopadła ''zemsta faraona''a jak każdy wie leki pomagają tylko egipskie.

 

Dużo pij i kup sobie koniecznie elektrolity do picia(są paskudne w smaku ale trzeba je pić przy biegunkach)

 

-- 24 wrz 2014, 12:34 --

 

co do gorzkiej czekolady to jak już to jedzenie w większych ilościach słodyczy(batoniki,czekolady)dpiero po kilku dniach widac efekty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 łyżki zmiel w młynku.Kupuj siemie lniane w ziarkach nigdy zmielone i tuz przed podaniem zmiel.Nigdy nie powinno mielić siemienia na zapas.Mozesz posypac sobie na kanapke lub do sałaty.Możesz go też zalać kilkoma łyżkami wrzącej wody tak aby wytworzyła sie papka przypominająca kisiel .W smaku takie sobie ale warto przemęczyc sie bo jest skuteczne

 

-- 24 wrz 2014, 13:09 --

 

http://zycienaszczycie.pl/siemie-lniane-moc-wlasciwosci/

 

 

poczytaj sobie :) tam tez pisze jak stosować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dziękuję Wam bardzo, idę kupić siemię lniane:)

 

-- 26 wrz 2014, 16:46 --

 

Jakie to niesprawiedliwe. Jak już by się wydawało, że wszystko się zaczyna powoli układać i iść w dobrym kierunku, to pojawia się biegunka, która trwa już 2 tyg. i nie ma się zamiaru skończyć!!! Nie chcę odstawiać leku, który wreszcie działa!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dziękuję Wam bardzo, idę kupić siemię lniane:)

 

-- 26 wrz 2014, 16:46 --

 

Jakie to niesprawiedliwe. Jak już by się wydawało, że wszystko się zaczyna powoli układać i iść w dobrym kierunku, to pojawia się biegunka, która trwa już 2 tyg. i nie ma się zamiaru skończyć!!! Nie chcę odstawiać leku, który wreszcie działa!!

 

Megi, nie będę tu podważał rad od moich poprzedników, ani ich komentował - każdy zadowolony jest z rozumu jaki sam ma. Jednakowoż od siebie odradzam ci tracenie pieniędzy na siemie, gorzkie czekolady i inne bezwartościowe w tym przypadku bzdury. Układ trawienny, a w szczególności jelita oplecione są siatką nerwową w której syntezowana jest i używana do procesów sterowania trawieniem serotonina. Normalnie przy zbyt wysokim jej poziomie SERT wychwytuje nadmiar neuroprzekaźnika, a główny mechanizm działania SSRI polega właśnie na blokowaniu transportera serotoniny ;) Resztę dopowiedz sobie sama. Jeżeli lek serotogeniczny nie ma działania antycholinergicznego, to nie ma zaparć, wysokiego ryzyka nabawienia sie zespołu jelita drażliwego i gromadzenia toksyn w orgaiźmie jak np. w wypadku klomipraminy, jednak u niektórych pojawia się koszmar jelitowy, fontanna z dupy itd. - sertralina w grupie SSRI słynie z tego że ma ten efekt najsilniejszy, pewno wynika to z najbardziej niekorzystnej (w tym względzie) spośród leków SSRI kombinacji blokowania poszczególnych rodzajów SERT. Jeżeli biegunka będzie się utrzymywała parę tyg. to niestety, będziesz musiała zmniejszyć dawkę, lub jeśli nie minie - zmienić lek :( Póki co jak masz jakieś ważne wyjście z domu , itp. to węgiel zwykły apteczny, staraj się nie jeść przez ten okres produktów które długo się trawią - czyli tłuszczu + wszystkiego co zdrowe i z niskim IG :P w tym nierozgotowane warzywa, które bardzo długo, ciężko się trawią i pewno bedziesz mogła je tuż po wprowadzeniu do rury znaleźć na jej końcu w postaci prawie niezmienionej ... no może trochę bardziej brązowo-żółtej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vizir, za tą długą i wyczerpującą wypowiedź. Niestety jeśli chodzi o to wnikliwe działanie antydepów to jestem laikiem i niektóre rzeczy, o których piszesz są dla mnie trochę niejasne. Ale Jestem trochę podłamana, bo zapowiada się, że będę musiała odstawić taki super lek. Załatwiam sobie wyjazd do pracy w Niemczech, ale jeśli będę musiała odstawić lek, to raczej nici z wyjazdu. Niestety jestem strasznym lękowcem, mam napady paniki i nerwicę i ten lek był dla mnie ostatnią deską ratunku...Straciłam kupę kasy na leki (Nifuroksazyd, Loperamid i Stoperan). Jem siemię lniane, kupuję gorzką czekoladę, jem też kleiki ryżowe, takie jak się kupuje małym dzieciom. I to wszystko że tak powiem o kant dupy roztrzaskać!! Czasem nie zdążę dobrze połknąć Stoperan, a już muśzę lecieć do toalety. Nie wiem jak to się dla mnie skończy. Oby nie grobową deską.... i to wcale nie żart :((

Vizir, najlepsze, że biorę lek od 2,5 miesiąca i wszystko było super, a biegunka mnie dopadła dopiero 2 tyg. temu i trwa do dziś. A wszystko przez zwiększenie dawki Setaloftu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vizir, za tą długą i wyczerpującą wypowiedź. Niestety jeśli chodzi o to wnikliwe działanie antydepów to jestem laikiem i niektóre rzeczy, o których piszesz są dla mnie trochę niejasne. Ale Jestem trochę podłamana, bo zapowiada się, że będę musiała odstawić taki super lek. Załatwiam sobie wyjazd do pracy w Niemczech, ale jeśli będę musiała odstawić lek, to raczej nici z wyjazdu. Niestety jestem strasznym lękowcem, mam napady paniki i nerwicę i ten lek był dla mnie ostatnią deską ratunku...Straciłam kupę kasy na leki (Nifuroksazyd, Loperamid i Stoperan). Jem siemię lniane, kupuję gorzką czekoladę, jem też kleiki ryżowe, takie jak się kupuje małym dzieciom. I to wszystko że tak powiem o kant dupy roztrzaskać!! Czasem nie zdążę dobrze połknąć Stoperan, a już muśzę lecieć do toalety. Nie wiem jak to się dla mnie skończy. Oby nie grobową deską.... i to wcale nie żart :((

Vizir, najlepsze, że biorę lek od 2,5 miesiąca i wszystko było super, a biegunka mnie dopadła dopiero 2 tyg. temu i trwa do dziś. A wszystko przez zwiększenie dawki Setaloftu.

Pisałaś , że to zaczęło sie dopiero po zwiększeniu dawki sertraliny do 150mg/d ? Więc może zejdź na powrót do 100mg/d plus podziel sobie przyjmowanie leku na 50mg rano + 50mg wieczór . Powinno pomóc , a róznica nie powinna być wielka. Moim zdaniem odczułaś róznicę nie przez zwiększenie dawki, a przez dodatkowy czas przyjmowania leku wogóle. Zaburzenia lękowe/nerwicowe charakteryzują się o wiele dłuższym czasem koniecznym do uzyskania remisji , niż jest to w wypadku depresji, kiedy to stan potrafi sie poprawic i ustabilizować już 2 - 3 tyg. po rozpoczęciu stosowania leku. Natomiast w wypadku nerwic nierzadko potrzeba czekać na pełne rozwinięcie efektu leczniczego ponad 3miesiące na dawce DOCELOWEJ ! . Więc tak od serca proponuję ci wrócić na 100mg/d, przyjmować w dawce rozbitej na 2x50mg o różnych porach dnia i dać sobie czas, bo potrzeba go przy twoich objawach znacznie więcej, a podwyższaniem dawki leku tego nie zmienisz, jedyne co narobisz to problemy jak teraz. Uważam , że w twojej sytuacji jest to najlepsze wyjście, a na sertralinie zjadłem zęby ;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vizir, dzięki Ci bardzo za radę, szkoda, że lekarz dający mi ten lek nie wiedział, że mając nerwicę powinnam dłużej pobrać jedną dawkę, a nie tak szybko zwiększać. Organizm doznał szoku i się zaczął buntować, ale po 2 tygodniach wreszcie przestał. :yeah:

Ale dawkę musiałam zmniejszyć i jestem właśnie na 100 mg. Jak teraz to zrobić żeby za jakiś czas podnieść i nie przechodzić tego samego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×