Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

ostatecznie jeśli zabraknie 100mg kupię 50 i wezmę dawkę podwójną; zamierzam z tym gównem (NN) skończyć raz na zawsze ( kiedy już najdzie mnie poprawa będę dostatecznie silny żeby samemu spławić resztki nerwicy i odłożę lek na półkę )

 

W aptece mogą wydać dwa opakowania 50 zamiast jednego 100?

 

Meg1985, najlepiej skonsultuj to wszystko z lekarzem, a co do biegunki to chyba standard na sertrze ;) Musisz zacisnąć zęby i przetrzymać (później powinno być już normalnie). A tak w ogóle czemu zwiększyłaś do 150? 100 nie działała?

 

 

renee.madison, czy to znaczy, że mieszkasz poza granicami naszej pięknej ojczyzny? A można wiedzieć gdzie? :smile:

 

Poza granicami, ale nad tym samym morzem ;) (w Szwecji konkretnie). A Ty do którego kraju się wybierasz?

 

renee.madison,Szwecja :105: . Zabierz mnie do siebie ;).

 

Przede mną kolejne opakowanie 100. Sugerowałam wyższą dawkę, ale niestety tak z nimi ostatnio namieszałam (13- 18. 09 brałam 50, 19.09-wzięłam 100, 20.09-nic, 21.09-50), że psychiatra powiedziała, że zobaczymy co będzie jak będę brać regularnie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wystarcza? jak ktos nie ma pracy albo pracuja za najnisza krajową bo takie dają zarobki w tym kraju to akurat to ma jakiekolwiek znaczenie ze wygrali w siatkówke

 

 

zgadzam się z tym, najpierw każą nam studia kończyć, robić specjalizacje i podnosić kwalifikacje, a potem każą się zadowolić już nawet nie powiem jaką kwotą, bo wstyd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, w tym kraju im wyższe wykształcenie tym niższe zarobki. Osobiście żałuję, że tyle lat zmarnowałem oglądając miny równie sfrustrowanych co ja obecnie wykładowców. Z pewnością nie było warto. Jako hydraulik czy mechanik zacząłbym 6 lat wcześniej więc byłbym z pewnością bardziej majętny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bei, nie mogą wydać zamiast 100, 2 op. 50mg,bo musi się zgadzać liczba tabletek w opakowaniu,przy 100mg w jednym opakowaniu jest zależnie od zamiennika 28 lub 30 tabl.Jakby wydali 2 op po 50mg to by wyszło 56 lub60 tabl,było by za dużo sztuk.Moga tylko wydać mniejsza ilość ,jak masz 1 op 100mg to mogą wydać tylko 1 op 50mg,ale zawsze maja jakiś zamiennik 100mg,choć jedno op.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, w tym kraju im wyższe wykształcenie tym niższe zarobki. Osobiście żałuję, że tyle lat zmarnowałem oglądając miny równie sfrustrowanych co ja obecnie wykładowców. Z pewnością nie było warto. Jako hydraulik czy mechanik zacząłbym 6 lat wcześniej więc byłbym z pewnością bardziej majętny

uważam dokładnie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, Tak, biorę 250 obecnie i jest ok (oby jak najdłużej), ale jak będzie trzeba to i na 300 czy 400 wejdę.

 

bei, Zapraszam, zapraszam-co prawda teraz gorsza połowa roku, ale i tak jest pięknie :smile:

 

miko84, nawet jakby Polska była mistrzem świata w piłce nożnej ( :twisted: ) nie załatwiłoby to moich problemów :) po prostu nasz kraj jest strasznie dołujący ("naród wspaniały tylko ludzie k..." że tak polecę klasykiem), ale ja nie pluję na ojczyznę-wręcz przeciwnie zawsze podkreślam skąd jestem i swoją postawą walczę ze stereotypami.

Też bym chciała żyć w swoim kraju, mówić w swoim języku, ale co tu dużo gadać sama wybrałam emigrację i jakoś nie tęsknie specjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

bei, Zapraszam, zapraszam-co prawda teraz gorsza połowa roku, ale i tak jest pięknie :smile:

 

No co za pech, że zaraz się zajęcia zaczynają, bo już bym się pakowała ;), a tak to zostaje mi tylko spakować się przed przeprowadzką (co z resztą i tak mnie przerasta).

 

-- 22 wrz 2014, 19:24 --

 

 

bei, Zapraszam, zapraszam-co prawda teraz gorsza połowa roku, ale i tak jest pięknie :smile:

 

No co za pech, że zaraz się zajęcia zaczynają, bo już bym się pakowała ;), a tak to zostaje mi tylko spakować się przed przeprowadzką (co z resztą i tak mnie przerasta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co za pech, że zaraz się zajęcia zaczynają, bo już bym się pakowała ;), a tak to zostaje mi tylko spakować się przed przeprowadzką (co z resztą i tak mnie przerasta).

 

Ach, zapomniałam że to już październik :) Jak zaliczysz sesje to zapraszam!

 

Meg1985, biorę na OCD i lęk napadowy. Co do snu, to miansa bardziej mnie usypiała i spałam mocniej na niej, na kwetiapinie budzę się często, ale za to nie mam problemów ze wstawaniem rano ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

renee.madison, to prawda, nie wiem co prawda jak jest z miansą, ale domyślam się, że podobnie jak na mircie, gdyż często te leki są do siebie porównywane, ale muszę przyznać, że rano mam ogromny problem z dobudzeniem się, aż boję się pomyśleć jak to będzie, jak zacznę pracę...już obmyślam plan zaopatrzenia się w kilka budzików:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mojej psychiatry Sertralina nie ma wpływu na prolaktynę, no cóż endo powiedział, że może mieć (może on nie zna tych leków i tyle).

Nawet psychiatra się zdziwiła, że przy zaburzeniach okresu i spadku TSH dawka leków pozostała bez zmian, a kolejna wizytę mam w lutym.

Niestety sama tez jakiś szczególnych kroków w związku z tym nie podjęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bei, jeśli chodzi o mnie, to jakichś wielkich zaburzeń jeśli chodzi o okres to nie mam. A TSH jak Ci już kiedyś pisałam również mi spadło. A ja nawet się tym nie przejęłam zbytnio, do tego stopnia, że nie jestem zapisana do żadnego endokrynologa, bo przez kilka lat miałam swojego lekarza w Poznaniu, a po wyprowadzce stamtąd rok temu jeszcze nigdzie się nie zapisałam. Jest to bardzo nieodpowiedzialne z mojej strony, dlatego szukam kogoś na szybko prywatnie....i w tym tyg. będę jeszcze raz robić TSH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, ale spadło do ilu?

 

Bo z tego co wiem przy niedoczynności trzeba uważać żeby nie wpaść w nadczynność (która jest ponoć groźniejsza).

jak powiedziałam psychiatrze że myślę o wzięciu skierowania na TSH od rodzinnego to powiedziała żebym zaczekała do listopada bo ono się tak szybko nie zmienia.

Także czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bei - Chodziło mi o podwójną dawkę z paczki 50mg; objezdziłem wiele aptek i za cholerę nie potrafia sprowadzić 100mg więc albo zacznę brać podwójne 50 albo zostaję na jednej 50 która ( w połączeniu z intensywną pracą twórczą ) już i tak wyciagnęła mnie z najgłebszej ciemni; swoją drogą, NN łapie mnie zwykle w okresach twórczego/intelektualnego/emocjonalnego zastoju. jakby mój mózg potrzebował skoku adrenaliny, był głodny emocji i nie znajdował ich w otoczeniu i codziennym życiu. Wówczas zjawia się nerwica i dostarcza mu żarcia - tak ja to widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

donPedro, ja tylko raz miałam w jednej aptece (więcej tam nie pójdę) sytuację, że farmaceutka odmówiła mi wydania/zamówienia zamiennika.

 

Nie potrafi Ci zamówić 100 mg Sertraliny? Trudno mi w to uwierzyć, przecież jest tyle zamienników chyba jakiś każda apteka powinna mieć na magazynie.

Ostatnio jak byłam w aptece to farmaceutka powiedziała jakiejś kobiecie ze nie ma danego leku i czy może dać jej tańszy zamiennik (tłumaczyła jej ze to jest to samo tylko tańsze ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bei, odnalazłam wynik z 15 lipca i TSH miałam 0,5 a norma to 0,3-4,2. Od tego czasu minęły 2 miesiące. Mogło się dużo pozmieniać. To by tłumaczyło tą moją biegunkę. Może poprostu wchodzę w nadczynność. Ach te przeklęte hormony. Cały czas trzeba mieć rękę na pulsie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

donPedro, ale właśnie o to mi chodzi dlaczego w aptece nie zaproponowali czegoś innego? :roll:

Ty nie musisz pytać, przecież jako zwykły obywatel nie musisz nawet wiedzieć że ten lek ma zamienniki, a jakby 50 też nie było to co byś zrobił?

Ja raz zapytałam w aptece o tańszy zamiennik Zotralu i koleś powiedział że niema (super, akurat przypadkowo miała akurat tylko to co miałam na recepcie :roll: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×