Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Czy zauważyliście po lekach taką właściwość, że ja np. po setragenie pociłem się strasznie. Miałem w domu asentrę, więc zmieniłem ta tą samą dawkę i pocenie przeszło, ale zamiast mnie aktywizować to mnie zdezaktywizowała i nie chciała zresetować. Generalnie zastanawiam się czy np. leki orginalne jak Zoloft, nie działał by w sposób taki jak powinien. Pobudzająca, z utratą apetytu w celu schudnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

donPedro, ale właśnie o to mi chodzi dlaczego w aptece nie zaproponowali czegoś innego? :roll:

Ty nie musisz pytać, przecież jako zwykły obywatel nie musisz nawet wiedzieć że ten lek ma zamienniki, a jakby 50 też nie było to co byś zrobił?

Ja raz zapytałam w aptece o tańszy zamiennik Zotralu i koleś powiedział że niema (super, akurat przypadkowo miała akurat tylko to co miałam na recepcie :roll: ).

 

Dobrze wiedzieć, jak widzisz, jestem zielony w kwestii leków;) Tak czy inaczej, od kilku dni czuję dużą poprawę, moze się to utrzyma i nie będę musiał wchodzić na wyższą dawkę a z niedługim czasem zarzucę lek zupełnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, skoro przestała działać, to co teraz przyjmujesz?

Pytam, bo oficjalnie mam stwierdzoną depresję i nerwicę, ale uświadomiłam sobie właśnie wczoraj, że od wielu lat, wykonuję pewne czynności, które mogłyby wskazywać na nerwicę natręctw. Jest ich kilka, nie będę wszystkich opisywać, ale przytoczę jedną z nich: Jutro mam iść do pracy i nastawiam swój budzik w komórce. Nastawiam go bardzo dokładnie sprawdzając czy się nie pomyliłam. Potem kilkakrotnie jeszcze sprawdzam czy na dobrą godzinę nastawiłam i czy nie są przypadkiem wyłączone dźwięki, bo nie zadzwoni itd. i bawię się tak nawet do 10 min. Wiem, że to dziwne, do niedawna myślałam, że normalne, ale teraz niekoniecznie powiedziałabym, że to normalne. Kiedyś miałam taki okres w życiu, że notorycznie spóźniałam się do pracy, stąd ten mój lęk, czy aby na pewno budzik jest ustawiony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie skutku ubocznego sertaliny jakim jest utrata apetytu/wagi, występował u kogoś? Wiem, że w ulotce jest napisane, że może wystąpić, ale chciałabym wiedzieć od kogoś kto przyjmuje ten lek czy występuje często a jeśli tak to czy mija po czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie skutku ubocznego sertaliny jakim jest utrata apetytu/wagi, występował u kogoś? Wiem, że w ulotce jest napisane, że może wystąpić, ale chciałabym wiedzieć od kogoś kto przyjmuje ten lek czy występuje często a jeśli tak to czy mija po czasie?

 

Lek biorę miesiąc, przez pierwsze 2 tygodnie nie było apetytu ale to raczej przez silny stres a nie działanie leku. Od tygodnia nawiedza mnie potężny apetyt, mam ochotę jeść bez przerwy; na wadze też nie straciłem, jestem tak samo chudy jak zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, bierzesz w dalszym ciągu 200mg sertraliny? Jeśli tak, to jak z sennością, odczuwasz w ogóle jakąś w ciągu dnia?

 

Tak, biorę 200mg. Senności już nie ma w ciągu dnia, jest spoko. :D

 

-- 27 wrz 2014, 09:13 --

 

Siema wszystkim. Pytanie do ludzi zmagających się z nerwicą natręctw. Jakie dawki sertry przyjmujecie? :?:

 

150-200mg. Ale w ciężkich przypadkach w USA przekraczali dawkę maksymalną i podawali nawet do 400mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie skutku ubocznego sertaliny jakim jest utrata apetytu/wagi, występował u kogoś? Wiem, że w ulotce jest napisane, że może wystąpić, ale chciałabym wiedzieć od kogoś kto przyjmuje ten lek czy występuje często a jeśli tak to czy mija po czasie?

 

Może wystąpić i w przypadku sertraliny, fluwoksaminy lub fluoksetyny wcale nie jest rzadkie. Dodatkowo oprócz spadku apetytu prawie zawsze obniżona jest sprawność układu trawiennego i faz wchłaniania w jelitach co skutkuje wydalaniem gorzej strawionego pokarmu i mniejszą ilością przyswojonych składników z niego pozyskanych co jeszcze potęguje efekt utraty wagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80, moje natrętne myśli ustąpiły po zwiększeniu dawki z 50 na 100 mg. Oczywiście sytuacja bardzo się poprawiła, ale ponieważ nie osiągnęłam takiego efektu, jak oczekiwałam psychiatra zwiększył mi sertrę do 150 mg. Niestety wywołało do okropną biegunkę, która trwa od 2 tyg. do teraz. Dlatego zmniejszyłam znowu do 100 mg. Ale biegunka trwa nadal. Dlatego ostrożnie jak będziesz zwiększał, boję się że to się nie skończy i będę musiała odstawić lek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, a psychiatra na razie nie wie o tej biegunce prawda?

Pasowało by się skonsultować z kimś kto się na tym zna (rodzinny nie koniecznie jest musi być zorientowany w działaniu psychotropów).

Może skontaktuj się z psychiatra i wytłumacz co i jak.

 

Eh, a ja dalej na 100, nie żebym miała jakieś ambicie osiągnięcia jak największej dawki, ale czuję że na 150 mogło by być lepiej, tym bardziej że od początku bardzo dobrze toleruje lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bei, ja też od początku bardzo tolerowałam lek, dopiero przy zwiększeniu dawki ze 100 na 150 mg. pojawiła się biegunka. Ale już chcę właśnie ogłosić wszystkim tu zgromadzonym, że wreszcie nadszedł koniec mojej katorgi!!!! Biegunka ustąpiła. i jest git:)

 

A odpowiadając na Twoje pytanie, kilka dni temu nie wytrzymałam i zadzwoniłam do mojego psychiatry i właśnie kazał zmniejszyć z powrotem na 100 mg. I tak też zrobiłam, ale muszę przyznać, że na 150 czułam się lepiej. Nie to, żebym się domagała większej dawki i również nie mam takich ambicji, że im więcej tym lepiej, ale muszę przyznać, że miałam mniej lęków i takiej niepewności o moje dalsze życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, to wytłumacz to mu zdecydowanie, w co on leci i się sra z tą dawką u Ciebie jak było lepiej na wyższej, co ci psychiatrzy w Polsce mają z tym zaniżaniem dawek i jakimś paranoicznym lękiem przed zespołem serotoninowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam do Was pytanie, bo lekarz zmniejszył mi dawkę Zoloftu z 200mg do 150 mg i 3 tygodnie było ok, a teraz od miesiąca jest lipa-powróciły mi bóle somatyczne szczęki od których się wszystko zaczęło... czy ktoś po zmniejszaniu dawki miał nawroty? i czy to przejdzie tylko trzeba poczekać trochę czasu? czy lepiej wrócić na 200... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×