Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

devnull, Boże, jak ja marzę o takim resecie. Niestety później znowu lęki i jeszcze gorzej jak trzeba do tych esesmanów wracać. Doceniaj błogość resetu :time:

 

Wystarczy że zwiększysz lamo i masz reset np. pamięci krótkotrwałej,długotrwałej jakiej zechcesz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od soboty nie biore juz Zoloftu, odstawiłem go tak jak lekarz kazał (do tej pory 50mg rano,brałem przez 6dni 25mg i odstawiłem)po 4 dniach zauwazyłem że czuje się trochę dziwnie mam lekkie zaburzenia wzroku, przemęczony jestem i czuje takie rwanie czy też łupanie (trudno mi to nazwać) w głowie i klatce piersiowej.Może mieliście podobne akcje, myślicie że to może być od odstawienia??

 

Aha jeszcze jedno 5 i 6 dnia wziałem po pół tabletki i łupanie ustało, mysle zeby odstawic go teraz w dłuższym okresie czasu, ale chciałbym kupic tańszy odpowiednik myślicie że to nie ma różnicy czy lepiej kupić Zoloft?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzucił się ktoś z Was kiedyś z Zoloftu na Sertagen lub Asentre?? Czy zamiennik działał na Was tak samo?

 

-- 17 paź 2014, 15:40 --

 

kielbasa 82 kup tanszy nic to nie zmieni, nie ma co przeplacac

 

 

Kolego a sam tak próbowałeś robić zeby najpierw brać zoloft a potem zamiennik, bo ja kiedyś próbowałem przejść na jakis polski zamiennik i czułem sie gorzej.No ale fakt lepiej płacic mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli odczuwasz jakas róznice to kup sobie lek oryginalny, powiem ci ze gdybym mial jeszcze sobie wkrecac ze zamienniki sa gorsze to chyba nigdy bym sie lepiej nie poczul, bo zawsz mialbym w glowie moze trzeba bylo wziasc jednak oryginal to by lepiej dzialal, jak chcesz brac lek oryginalny to bierz go caly czas i nie zmienial na zamiennik, jak chcesz brac lek generyczny wybierz sobie którys zamiennik i tego sie trzymaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bral ktos Tu Zoloft w dawce 100mg ? Czy Ta dawka pomoze mi pozbyc sie leku?

Musisz spróbować. Podobno taka dawka jest zapisywana przy lękach, ale wiadomo, że lek jak lek, nie każdemu pomoże :roll: Tylko zawsze lepiej rozpocząć od mniejszej dawki i potem stopniowo zwiększać, żeby uniknąć działań niepożądanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie na lęk ogólny objawiający się dziwnym bólami głowy w okolicy polików? taki tępy ból jak by Ci coś cisnęło, uciążliwy. Brałem do tej pory 200mg Zoloft i 100mg Lamitrin.Zoloft zmniejszyłem na 150 mg i bóle wróciły-może nie są aż tak mocne, ale jednak... Orpcz tego nie mam żadnych innych objawów-po prostu lęk się maskuje bólami.

 

Może spróbować innego SSRi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bral ktos Tu Zoloft w dawce 100mg ? Czy Ta dawka pomoze mi pozbyc sie leku?

Musisz spróbować. Podobno taka dawka jest zapisywana przy lękach, ale wiadomo, że lek jak lek, nie każdemu pomoże :roll: Tylko zawsze lepiej rozpocząć od mniejszej dawki i potem stopniowo zwiększać, żeby uniknąć działań niepożądanych.

 

Wczesniej przyjmowalem dawki 25mg potem 50mg a teraz doktor mi przepisal 100mg, bo wyrobila sie toleracja w moim organizmie. Czy moj mozg dojdzie do rownowagi psychicznej po tej dawce? A tak zapytam czy dawka 150 mg I 200mg dzialaja juz na dopamine czyli pobudzaja mozg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,ciała na dopamine podobno właśnie od minimum 150,mnie przy 150,zalaczyly się duże lęki,musiałam zmniejszyc,ale to chyba nietypowa reakcja to pobudzenie i lęk,bo niby serotonina,rozleniwia,może powodować sennosc(tzn wysoki poziom serotoniny działa sedatywnie) U mnie o dziwo 50-100,działa juz na dopamine,czerpie wieksza przyjemność z różnych drobnych rzeczy typu słuchanie muzyki,nie mam takiej anhedonii,wieksza motywacja,lepszy nastrój.Niestety ostatnio odbywa się to kosztem dość częstych lęków,poddenerwowania i gonitwy myśli.Lekarz twierdzi jednak,ze lęki to przez trudna sytuacje zyciowa i nie chce mi zmienić leków.

Sertra u mnie niestety nasila lęki :( ,a teraz biorę tylko 50mg

 

-- 18 paź 2014, 19:48 --

 

Miało być działa na dopamine ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest tak ze jak naprzyklad slucham jakies muzyki to w ogole jej jak by nieczuje dopiero jak przestane I wylacze radio to Ta muzyke slysze w glowie. Niewiem czym jest to spowodowane moze tym ze potrzebuje wiekszej dawki zeby pobudzic mozg czy moze nierownowaga biochemiczna w mozgu. Powiem ze lecze sie w USA i mam dobrego specjaliste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema All , rzuciłem Paro po 5ciu latach, bo już się "wypsztykał" przeszedłem od razu z 20 mg paro, na 25 serty - bez skutków ubocznych odstawiienia paro (zawsze tak robiłem) ale do rzeczy , mam uboki po sercie, że mnie mdli i nie mogę patrzeć na jedzenie , co u mnie jest dziwne bo kocham jeść :) mdli mnie , wydaje mi się że zaraz będe żygał, i jem na siłę, bo chcę budować masę mięśniową na siłowni , więc muszę jeść , a tu taki klops , na siłe wpycham , liczę kalorie , to jem jak jakiś przedszkolak , tak to jadłem te 3300 kalorii i mi było mało , dziś na sercie 1500 - głodówka :D ale głodu i apetytu nie czuć , czy ten ubok minie??? czy obniżony apetyt,jadłowstręt jest cały czas podczas kuracji Sertą . proszę o rady , pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz widze jak Sertralina mi zaszkodziła, nawet mam wrażenie że po jakimś czasie jej

brania wywołała u mnie schizofrenie prostą, brałem prawie 5 miesięcy w dawce 50mg i wystarczył drobiazg

ze strony drugiego człowieka bym wpadł w furię, łatwo się irytowałem, miałem owszem więcej energii ale

ona mnie tylko podpalała psychicznie.

wróciłem do ESCI i jest wreszcie dobrze, nie ma raju na ziemi, ale dziś spotkałem się z ludźmi z tego forum,

więc to jest rewolucja! 4 lata nie miałem odwagi na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×