Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

cytrynka84, antydepresanty nie uzalezniaja, ale wenla i paro ma takie objawy ostawiennie ze nie jeden narkotyk im do piet nie dorasta, wiec jest jednak cienka granica miedzy slowem uzaleznienie, nie uzalezniaja w tym sensie ze nie ma po nich jakis super nastrojów czy euforii choc i nawet to sie zdarza, ale odstawianie ich nieraz to mordega. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, OK,zgadza się,ze ciężko się odstawia,ale bez przesady żeby od razu na detox Fakt był tutaj jeden użytkownik,który był na detoxie od Wenli,takie miał odstawienne.

Te leki są faktycznie bez sensu,jedne nie działają w ogóle. Inne na część objawów pomagają,a inne objawy nasilają.Trzeba wciąż robić bilans zysków i strat.Z lekami źle,bez leków jeszcze gorzej :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ze nie Ty Patryk,ale skomentowalam to co napisala wyżej Meg o tym,ze jak się bierze kilka lat antydepy to moze się okazać konieczna hospitalizacja.A wypowiedz Meg dotyczyła Ciebie i Jej obaw,ze kiedyś będzie musiała iść na detox,jak będzie odstawiala leki,napisałam tylko,ze tak nie jest.Sorry Patryk moze zle się wyraziłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się źle wyraziłam, tak jakoś przyszedł mi na myśl detoks, bo te leki niby nie uzależniają, ale jak wszyscy dobrze wiemy, ulotki które mamy w opakowaniach naszych leków mijają się trochę z prawdą. Jeśli w ulotce napisane jest, że lek ten nie uzależnia, to ja w to nie wierzę. Jak to mówi mój lekarz ulotki są dla pacjentów. Czemu lekarz ma zupełnie inne informacje na temat leków niż pacjent? Co jest przed nami ukrywane? Pewnie samo zło. Oczywiście głęboko wierzę, że długotrwałe branie SSRI/SNRI nie prowadzi do uzal. ale czytając Wasze wypowiedzi, widzę, że jednak były przypadki hospitalizacji. Mam nadzieję, że to jednak rzadkość :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są różne wersje, niektórzy psychiatrzy skłaniają się ku teorii ze te leki na tyle zaburzają biochemie mózgu ze po odstawieniu trudno mu odzyskać równowagę i domaga się dalszego stymulowania neuroprzekaźników lekiem, w tym przypadku trudno nie nazwać tego uzależnieniem

 

-- 04 lis 2014, 22:34 --

 

"Brakuje badań klinicznych, które oceniałyby bezpieczeństwo wieloletniego stosowania leków z tej grupy. Tego typu badania są związane z istotnymi przeszkodami metodologicznymi."

http://portal.abczdrowie.pl/pytania/czy-ssri-moga-powodowac-trwale-zmiany-w-organizmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, OK,nie ważne kto się zle wyraził (ja czy Ty) Meg Ciebie też przepraszam,zapomnijmy o tym.

Nie martw się na zapas,hospitalizacja to rzadkość.Masz racje lekarze wielu rzeczy nie mowia.A moze sami do końca nie wiedza,jak działają te leki?!

Na ulotce dla pacjenta jest przecież napisane "mechanizm działania leku nie został do końca poznany"Co kryją w sobie te leki,dowiemy się za lata świetlne,o ile w ogóle się dowiemy,co jakiś czas wychodzą na światło dzienne jakieś "rewelacje" na temat SSRI,ich sk. ub.Potem artykuły i programy kontra i juz nie wiadomo w co wierzyć.Najlepiej chyba tego nie,rozkminiac,nie analizować,bo się będziemy niepotrzebnie nakręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie nie ma za co nikt przepraszac bo to blachostka, ale jedna rzecz m chodzi po glowie zauwazcie ze bardzo wielu ludzi którzy biora leki przeciwdepresyjne ma nawroty depresji, nie mówie ze na pewno moze byc to wina leku, ale cos jest na rzeczy, znam kilka osób które mialy depresje i nie braly leków i co ciekawe nie maja depresji na dana chwile, zasada jest taka jak po odstawieniu leku zle sie z nami cos dzieje, to lekarze odbieraja to i mowia ze jest to nawrót, a moze to po prostu wina leku, a nie nawrót depresji :bezradny:

 

-- 05 lis 2014, 00:15 --

 

Ale czasami depresja bywa tak silna ze niestety bez leków sie nie obejdzie, no bo jak ktos kto ma klopoty ze wstaniem z lózka ma sobie sam poradzic bez chemii :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, Dokladnie tak :) ale nie mówie ze kazda depresja minie, moze ale nie musi, nawet mój lekarz mi kiedys mówil ze czesto tak jest ze depresja cofa sie sama z siebie.

 

-- 05 lis 2014, 00:57 --

 

Ale zeby byla jasnoc jezeli ktos na prawde jest w zlym stanie i ma klopoty z podstawowymi czynnosciami i ma silne mysli samobójcze wtedy raczej bez leków sie nie obejdzie, jest to po prostu skrajnie niebezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A inne skutki uboczne wystapily? Pomagaja ci te leki - dzialaja?

 

mio85, jak byłam na citalopramie to głównym skutkiem ubocznym tego leku, przez który został on zmieniony była całkowita utrata apetytu.

Teraz jestem na sertalinie i z ubocznych mam tylko momentami nudności i migreny, nic poza tym. Ogólnie czuję się na tym leku dobrze, na pewno jestem spokojniejsza, nastrój też wyrównany, huśtawki nastroju które miałam praktycznie nie występują. Z tym, że ja jestem na malutkiej dawce, bo 25 mg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamaja, zewnętrzne napięcie tez może być, bo to lek raczej pobudzający.To może pogadaj z lekarzem o zmianie leku, jak Tobie to utrudnia zycie.Dlugo bierzesz?

 

-- 06 lis 2014, 18:31 --

 

Kamaja, zewnętrzne napięcie tez może być, bo to lek raczej pobudzający.To może pogadaj z lekarzem o zmianie leku, jak Tobie to utrudnia zycie.Dlugo bierzesz?

 

-- 06 lis 2014, 18:44 --

 

Kurcze nie mam pojęcia dlaczego dubluja mi się posty :? Sorry!

 

-- 06 lis 2014, 18:46 --

 

Kurcze nie mam pojęcia dlaczego dubluja mi się posty :? Sorry!

 

-- 06 lis 2014, 18:58 --

 

Kurcze nie mam pojęcia dlaczego dubluja mi się posty :? Sorry!

 

-- 06 lis 2014, 18:58 --

 

Kamaja, zewnętrzne napięcie tez może być, bo to lek raczej pobudzający.To może pogadaj z lekarzem o zmianie leku, jak Tobie to utrudnia zycie.Dlugo bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×