Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Mam też spostrzeżenie co do spłycania snu przez paro, na dawce 40, 30, 20mg nie mogłem spać dłużej niż 3-4h jednym ciągiem, przy dawce 10mg powoli wraca te 5-6h.

 

Mogę potwierdzić, to co napisałeś.

U mnie im wyższa dawka paroksetyny, tym gorszy sen.

Przy 40 mg musiałem obowiązkowo wspomagać się chlorprothixenem, bo inaczej przesypiałem ze 3 godziny i pobudka w środku nocy z niemożliwością dalszego zaśnięcia.

Już przy 30 mg było ze snem lepiej, a obecnie przy 20 mg, z pomocą 5-htp śpię naprawdę nieźle.

Nie mówiąc już o potliwości przy tych 40 mg, szczególnie nocą.

Nie mogę się doczekać całkowitego odstawienia.

 

Również zmniejszam dawki o 10 mg, podobnie o tyle wcześniej podwyższałem. Nie ma co się bawić w miareczkowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna noc z wybudzaniem się i o zgrozo, po raz pierwszy w życiu zaczęłam w nocy zgrzytać zębami! :shock: na noc załącza mi się mega szczękościsk :why: Takie kwiatki po roku przyjmowania leku :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnolia , zmniejszyłaś / zwiększyłaś dawkę Paro czy jak ,że dzieją sie u Ciebie takie dziwne rzeczy ze snem ?

Ile aktualnie jej bierzesz ? U mnie szczękościsk na Paro zawsze oznacza ,że przesadzam z wysokościa dawki i wtedy delikatnie zmniejszam o 5 mg , ew. po tygodniu następne 5mg ( zależy na jakiej dawce jadę ) . Moja rada jest taka ,żebyś zjechała troche( nie więcej niż 5mg )z wysokością dawki i poobserwowała siebie tak przez tydzień po tym kątem . Być może to co odczuwasz obecnie to zwiastuny Zespołu serotoninowego ? Jakby na niższej dawce po jakims okresie czasu dalej miała problemy ze snem poleciłbym Ci szczerze i od serca nieuzależniający i wielce skuteczny suplement diety 5HTP ( tylko nie każdej firmy , bo róznice są znaczne ) . Aktualnie sam biorę amerykańskiej firmy ( z allegro ) "Vitamins Because " , najlepszy ze wszystkich jakie dotąd brałem i z najbardziej konkretnym działaniem .

Pozdro .

Nie tylko Ty Magnolia przeżywasz trudne chwile . Ja też przez ostatnie trzy tygodnie pod względem psychicznym byłem przygnieciony jednymi z najgorszych rzeczy jakie mogą się zdarzyć człowiekowi . A były to ataki paniki ( nawet po przebudzeniu w nocy , gdzie serce napierd-alało mi conajmniej 130 uderzeń na minutę,momentalne poty ), a strach taki ,że myslałem juz tylko ,,, a najgorsze było to , ten lęk że zostanie m i to na zawsze już do końca życia , sama obawa przed lękiem , która znowu nakręcała ten lęk , w dodatku dręczyły mnie psychozy ( cos strasznego !) . Takie oto owoce miałem z leczenia psychodelikami i hu-stwem z RC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna noc z wybudzaniem się i o zgrozo, po raz pierwszy w życiu zaczęłam w nocy zgrzytać zębami! :shock: na noc załącza mi się mega szczękościsk :why: Takie kwiatki po roku przyjmowania leku :zonk:

magnolia84 paroksetyna to już dosyć "ciężki" lek, może powinnaś pomyśleć o zmniejszeniu dawki, ewentualnie o zmianie samego leku na inny. Paroksetyna jest dosyć niewdzięczna, daje dużo skutków ubocznych trudno załapuje, również jej działanie z tego co wiem często nagle się urywa. Może nie warto żebyś się na niej męczyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr31, jaki niewdzięczny lek,mi ratuje życie od 10 lat,wchodzę i schodzę z niego,robię przerwy i działa super.żaden lek nie wyleczy nas do końca.wszystko dzieje się w głowie,a leki pomagają przez to całe dziadostwo przejść.nigdy nie ma pewności,że lek zatrybi,pomoże czy przetrzepie.trzeba spróbować i się nie poddawać ani chorobie,ani lekom :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też tak być, ale paroksetyna o ile dobrze pamiętam ma długi okres półtrwania w organizmie, dlatego skutki niepożądane mogą się dość długo utrzymywać, mi np. raz po wzięciu przez 2-3 dni sertaliny w dużych dawkach skutki odstawienne utrzymywały się 2 tygodnie, czy nawet dłużej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby na niższej dawce po jakims okresie czasu dalej miała problemy ze snem poleciłbym Ci szczerze i od serca nieuzależniający i wielce skuteczny suplement diety 5HTP ( tylko nie każdej firmy , bo róznice są znaczne ) . Aktualnie sam biorę amerykańskiej firmy ( z allegro ) "Vitamins Because " , najlepszy ze wszystkich jakie dotąd brałem i z najbardziej konkretnym działaniem .

To jest ironia, czy na poważnie :D ? bo chyba nie zatrybiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ostatni rok brałem paroksetyne(arketis),ale przez ostatnie parę miesięcy arketis zaczął działać słabiej,więc lekarz przepisał mi dzisiaj Doxepin,powiedział że ten lek ma działanie podobne do paroksetyny tylko bardziej uspokajające.

Czy ktoś z was przechodził z paro na Doxepin?

I jak oceniacie działanie tego leku w porównaniu do paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej SSRI...

 

 

11 dni brałeś lek, normalnie wow.

 

Nie pisz bzdur. Ludzie to czytają.

 

Na mnie 2 ssri źle działy, dlatego nigdy więcej.

 

A jak brałeś to nie było takich objawów ? Spróbuj pobrać ten lek dłużej, biorąc nawet małą dawkę teraz powinny te skutki odstawienne minąć.

Jak zacząłem brać to się pojawiły te objawy. To nie są odstawienie skutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kokon20, a w jakiej dawce brałeś paroksetynę i ile masz teraz brać Doxepinu? Ja Doxepin brałem bardzo krótko, tylko doraźnie przeciwlękowo i wydawał mi się to słaby lek, w przeciwieństwie do paroksetyny.

 

Paro brałem 40mg na dobe,a Doxepin mam brać 75 mg na dobę.

Jeżeli doxepin działa słabiej od paro to nie rozumie decyzji mojego lekarza.

No ale spróbujemy zobaczymy.

 

-- 07 maja 2014, 10:52 --

 

Paro brałem w sumie 2 lata,mieliście również tak że po dłuższym czasie zażywania paro traciło swoją moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paro brałem w sumie 2 lata,mieliście również tak że po dłuższym czasie zażywania paro traciło swoją moc

Tak , z czasem Paro traci swoja moc i trzeba delikatnie zwiększać dawkę . Jednak dochodzi się wtedy do pewnej granicy , dawki , gdzie dalsze zwiekszanie powoduje już tylko szkody zamiast pomagać . To trzeba wyczuć . Mi najlepiej na dawce 15 mg/ d ., ale ostatnio musiałem i na większych jechać, aby nasycić organizm serotoniną . Teraz znowu 15 i nie wiem czy zejdę niżej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paro brałem w sumie 2 lata,mieliście również tak że po dłuższym czasie zażywania paro traciło swoją moc

Tak , z czasem Paro traci swoja moc i trzeba delikatnie zwiększać dawkę . Jednak dochodzi się wtedy do pewnej granicy , dawki , gdzie dalsze zwiekszanie powoduje już tylko szkody zamiast pomagać . To trzeba wyczuć . Mi najlepiej na dawce 15 mg/ d ., ale ostatnio musiałem i na większych jechać, aby nasycić organizm serotoniną . Teraz znowu 15 i nie wiem czy zejdę niżej .

 

Paro brałem 40mg na dzień,nie wiem czy jest sens jeszcze podnosić dawkę :?:

 

-- 07 maja 2014, 13:24 --

 

kokon20, a w jakiej dawce brałeś paroksetynę i ile masz teraz brać Doxepinu? Ja Doxepin brałem bardzo krótko, tylko doraźnie przeciwlękowo i wydawał mi się to słaby lek, w przeciwieństwie do paroksetyny.

 

A jaką dawkę doxepinu na dobę brałeś :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×