Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam też teraz przepisaną paroksetyne. Mi kazał do 20 dojsc, a po twoim poscie freda zastawiam sie czy nie zatrzymac sie na 10. I jeszcze mi triticco zapisał tez mam dojsc do 75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny

Co innego jest dawka terapeutyczna, a co innego późniejsza podtrzymująca jak będziesz z leku schodził.

Rób tak jak zalecił lekarz, no chyba że na 10 mg poczujesz się rewelacyjnie, ale wątpię, bo to nie jest dawka lecznicza.

Ja doszedłem do 40 mg i brałem tyle przez 4 m-ce, a teraz zszedłem do 20 mg. I jest naprawdę nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może o skutkach ubocznych. Tak jak pisałam na początku pojawiały się od czasu do czasu ataki paniki, ale raczej wywołane były tym, że nakręcałam się na uboki. Kilka razy zakręciło mi się w głowie. Nie miałam natłoku myśli, ani myśli samobójczych, ani nudności. Były lęki i myśli natrętne, ale nie jakoś mocno nasilone i to wszystko z czasem jak brałam lek cichło. NIE PRZYTYŁAM (choć czasem czuję straszne ssanie w żołądku)!

Niestety zauważyłam, że bardziej się pocę i ten pot pachnie nieprzyjemnie i intensywnie.

Na początku miałam też dreszcze, ale minęły. Miałam też skurcze mięśni ale też przeszło. Za to częściej ziewam, choć nie jestem śpiąca, to coś tak jakbym musiała się dotlenić, bo po ziewnięciu mam takie dziwne uczucie miękkich nóg.

Nie mam problemu ani z powiększonymi źrenicami, ani z sinikami, ani z drżeniem rąk. Nie ma suchości błon śluzowych.

Zauważyłam też pogorszenie cery: jest tłusta i mam wypryski jak nastolatka + nasiliło się łojotokowe zapalenie skóry - nie wiem czy to paro, zakładam że raczej nie, ale odstawiłam wszystkie nowe kosmetyki i magnez z wit B i póki co prowadzę obserwacje.

 

Widzę, że chyba reagujemy podobnie. Ciekawa jestem twoich doświadczeń z paroxetyną. Trzymam kciuki.

Ja póki co z 1/4 jestem na 1/2 tabletki (czyli 10 mg) paro. Powoli mam zwiększać dawkę, bo kiepsko reaguję na leki.

Też zauważyłam, że cera dużo bardziej się przetłuszcza (w trakcie dnia musiałam odświeżać twarz, aby tak nie błyszczeć).

To dziwne ziewanie, trudne do opanowania też mam (tak po pracy, wczesnym wieczorem). I zarażam tym naokoło :)

Przytyć niestety przytyłam (a raczej wróciłam do swojej wagi wyjściowej) ale to chyba bardziej po mianserynie, którą mam włączoną na wieczór.

Ssanie w żołądku i uczucie głodu tak intensywne, jak bym nie jadła cały dzień. A jem regularnie, 3 -4 posiłki dziennie.

 

Mam nadzieję, że lęki i inne objawy somatyczne nerwicy, odejdą w niepamięć... Kiedyś. Oby jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atifler ja ci za miesiąc powiem. Tu nikt ci nie powię bo tu wszyscy impotenci ;) o ile mnie skutki uboczne nie zniechęcą. Za tydz będę na 20paro i 75 tritticco. Ciekaw jestem czy będę mógł być emocjonalny na tych lekach na terapii. Bo chodze już 3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli schodzi energia, mętlik i chaos w głowie pozostał, mdłości się nasilają. Może to po prostu atak nerwicy? Chociaż to nigdy tak nie wyglądało, za to po paro miałem tak nieraz, tylko lżej :?

 

 

edit: jednak nie schodzi :x

a tak w ogole to ile juz sie leczysz i na jaka nerwice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo, Nerwica lękowa (sam musiałem się diagnozować, bo mój psychiatra to podczłowiek, dał mi tabletki i kazał wrócić za dwa miesiące bez słowa o czymkolwiek), silna depresja i coś tam by się jeszcze znalazło, miałem epizod psychoz poamfetaminowych które nadal nie chcą mnie opuścić. Paro biorę od mniej więcej ośmiu tygodni, do psychoterapeutki chodzę miesiąc. Lęki częściowo ustąpiły, psychoterapia pomaga mi zrozumieć siebie u ukierunkować działania, ale ogólnie określiłbym skuteczność paro na 4/10. Mam zamiar zwiększyć dawkę bądź dorzucić coś jeszcze, bo jest daleko od tego, co opisują tutaj inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×