Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ogólnie nie tyję po LPD, na mirtazapinie wracam do swojej naturalnej wagi, która później utrzymuje się na stałym poziomie. W depresji bardzo często tracę na wadze, dlatego że mało jem i moje mięśnie zanikają od totalnego bezruchu.

 

Teraz na amitryptylinie straciłem trochę apetyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilam od lekarza,ktory powiedzial,ze moje objawy (nudnosci,bole brzucha,pobudzona perystaltyka jelit) po 3 tygodniach zminimalizowania dawki paro do 5 mg najprowdopodobniej nie sa juz objawami odstawiennymi,tylko sygnalem,ze choroba wraca. Zeby sie o tym w pelni przekonac trzeba calkiem odstawic lek. Lekarz przepisal mi lexapro,w razie gdyby to jednak byl nawrot. Sek w tym,ze w piatek mialam wyjechac na wakacje za granice.I teraz nie wiem co robic. Aktualnie czuje sie kiepsko,boje sie ze jak calkiem odstawie to bedzie jeszcze gorzej i wakacje spedze na xanaxie,bo zanim rozkreci sie nowy lek to pewniemina akurat 2 tyg. Co byscie zrobili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tycia po paroksetynie to w moim przypadku niewiele więcej jedząc przez lekko ponad rok przybrałem na wadze z 68 do 92 kg, miałem niedowagę, więc nie przeszkadzał mi taki stan rzeczy, natomiast im większa dawka paro, tym większe tycie, przy 40mg kilogramy momentalnie przybywały, przy 30mg nieco wolniej a przy 20mg waga prawie w miejscu stoi ;)

 

Przy drugim podejściu do paroksetyny nie zadziałała tak jak za pierwszym razem, czyli NN nie zlikwidowała, jedynie powoduje "olewanie" większości problemów no i głównie biorę ją aby przytyć, ale to zapewne sprawa indywidualna.Dość często mam zgagę, więc wydziela się zapewne nadmiar kwasu żołądkowego, często towarzyszy uczucie głodu (ssie w żołądku, czasami ból) więc trzeba nawet byle co zjeść, w nocy tak samo, budzę się i muszę przykładowo zjeść kawałek ciasta, michę popcornu i 0.5l płynów wypić.

 

Z objawów ubocznych to często mam takie jakby skurcze w łydkach.

 

Mam mieć operacje kolana w niedługim czasie i tu oto pytanie do innych, którzy mieli podobny problem:

 

Paroksetyna powoduje rozrzedzenie krwii, po operacji kolana powinno brać się 10 zastrzyków rozrzedzających krew (czasami z nosa cieknie mi dość żwawo), także jak to ma się do tego ? Nie brać tych zastrzyków ?

 

Druga sprawa to interakcja z znieczuleniem, znieczulenie w kręgosłup , czy występują jakieś interakcje z tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałam w tym wątku informacji na temat połączenia paroksetyny i mianseryny.

Znalazłam co nieco sprzed roku. Czy ktoś z was, miał takie połączenie leków?

 

Obecnie 10 mg paro (xetanor) - rano i 15 mg miansy (lerivon) na noc. Niestety ratuję się też zolpikiem. Walczę z tym, kiepsko idzie.

Lęki okrutne miewam, wręcz paraliżujące moje działania. Do tego powracająca bezsenność, częste wybudzenia w nocy.

Lekarka wymieniła mi mozarin na xetanor (ponobno bardziej przeciwlękowy). Proponowała też wymianę lerivon na mirtę (albo amitrypilinę). Które z połączeń może być lepsze na lęki i bezsenność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, biore od ponad tygodnia mianseryne w dawce 10mg na nerwice. Wczesniej przez ponad 2 lata bralam paroksetyne(parogen). Chcialam wrocic do leku ale mialam straszne skutki uboczne wiec lekarz dal mianseryne. Ogolnie to chcialabym wrocic do parogenu ale te skutki uboczne.. masakra. Ta mianseryna za bardzo nie dziala. Moze w polaczeniu paro+mianseryna nie bede miala takich skutkow ubocznych? zastanawiam sie nad powrotem do paro bo bardzo mi pomagał wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tycia po paroksetynie to w moim przypadku niewiele więcej jedząc przez lekko ponad rok przybrałem na wadze z 68 do 92 kg, miałem niedowagę, więc nie przeszkadzał mi taki stan rzeczy, natomiast im większa dawka paro, tym większe tycie, przy 40mg kilogramy momentalnie przybywały, przy 30mg nieco wolniej a przy 20mg waga prawie w miejscu stoi ;)

 

Przy drugim podejściu do paroksetyny nie zadziałała tak jak za pierwszym razem, czyli NN nie zlikwidowała, jedynie powoduje "olewanie" większości problemów no i głównie biorę ją aby przytyć, ale to zapewne sprawa indywidualna.Dość często mam zgagę, więc wydziela się zapewne nadmiar kwasu żołądkowego, często towarzyszy uczucie głodu (ssie w żołądku, czasami ból) więc trzeba nawet byle co zjeść, w nocy tak samo, budzę się i muszę przykładowo zjeść kawałek ciasta, michę popcornu i 0.5l płynów wypić.

 

Z objawów ubocznych to często mam takie jakby skurcze w łydkach.

 

Mam mieć operacje kolana w niedługim czasie i tu oto pytanie do innych, którzy mieli podobny problem:

 

Paroksetyna powoduje rozrzedzenie krwii, po operacji kolana powinno brać się 10 zastrzyków rozrzedzających krew (czasami z nosa cieknie mi dość żwawo), także jak to ma się do tego ? Nie brać tych zastrzyków ?

 

Druga sprawa to interakcja z znieczuleniem, znieczulenie w kręgosłup , czy występują jakieś interakcje z tym ?

 

 

Ja tez przytyłem. 25 kg przez 3 lata na paro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, Jeżeli w ulotkach obu leków nie ma wzmianki o interakcji to nie ma co się lękać, ja zawsze jak nie jestem pewny mimo ulotek o interakcji leków biorę małą dawkę na próbę co się z organizmem będzie działo.

 

freda, Jak z ubokami ? Ja po max pół roku odstawiam i pierwszy miesiąc po wzięciu ostatniej dawki jest fatalny...

 

Stifler19, Ja z Arketis nie mam problemu z dzieleniem, na pół można przełamać a ostrym nożykiem bez problemu na ćwiartkę także utniesz, zależy na jakie dawki chcesz dzielić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też pomału odstawiam paroksetynę.

Byłem na max. dawce 40 mg przez 4 miesiące, później ok. 2 tygodnie na dawce 30 mg, a od dziś pierwszy dzień na 20 mg. Miałem zejść na 20 mg 1 maja, ale że jestem człowiekiem niecierpliwym, zrobiłem to kilka dni wcześniej.

Jak dobrze pójdzie to na początku lata będę już zupełnie bez leków, ale to mój pierwszy antydepresant w życiu, więc jest duża niewiadoma jak to będzie wyglądać.

Nie chcę brać leków latami. Mój lekarz też jest podobnego zdania i zachęca do odstawiania, jak jest poprawa albo chociaż do minimalizowania dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arnin, ja trzeci raz odstawiam.zawsze było ok.brałam 25mg,potem 20mg.trzy tygodnie temu zeszłam na 15mg,od tygodnia biorę 10 i jest ok.chcę trochę pobyć na 10mg,mam wizytę u lekarza i zapytam się jak długo brać tą 10-kę.zastanawiam się czy wchodzić na 5mg,czy sobie darować.nie pamiętam jak kiedyś schodziłam.najgorsze jest to,że wiem ,że kiedyś do leku i tak wrócę :why: .ale chcę trochę pożyc bez leku.mam teraz fajny okres w życiu i dlatego odstawiam.no i ciekawe jak będzie na jesieni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arnin na 1/4 , parogen jest tak beznadziejny do dzielenia na 4 części że ciągle mam wahania nastroju ;/ nawet tym czyms do dzielenia tabletek nie da sie podzielic na rowne 4 czesci

 

freda jakis czas temu odstawilem 1/4 tabletki ale już wróciłem spowrotem do tej dawki, bo jakos mniej energi mialem, po 7,8 dniach mijaja objawy odstawienne danej dawki, ja polecam zmniejszac co tydzien co 1/8 tabletki bo 1/4 to za dużo. Jak odstawisz całkiem paroksetyne to wtedy mozesz brac naturalny suplement diety który zwiększa poziom serotoniny TONISOL. Może to być istotna altenatywa jeśli nie chcesz brać paroksetyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stifler19, dzięki za info o tonisolu,muszę poczytać :D najgorsze to dzielenie tych tabletek,cholery idzie dostać.biorę paroxinor,a to małe dziadostwo i problemy z podziałem.a co sądzisz o braniu 5mgtj.1/4 tabsa co drugi dzień?gdzieś czytałam,że niektórzy tak robią,ale czy to ma sens,no i czy działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freda , musisz wyczuć , jaka jest u Ciebie najniższa progowa dawka , która jeszcze dziala .Najlepiej brać codziennie , nawet 5 mg , niz co drugi dzień nawet dawkę wiekszą . Przerobiłem ten schemat dokładnie i radzę Ci na podstawie swoich doświadczeń. Na noc najlepiej do czegoś slodszego( lepsze wchłanianie )5HTP 100mg.

 

-- 28 kwi 2014, 20:58 --

 

Zejś zupełnie z leku ?

Spoko , jeśli Ci się uda i będziesz dobrze funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×